Jump to content

Препоручена порука

Неко ће рећи овај чоек из политичких разлога ово ради.... Црква се не бави политиком и не скупља "политичке поене" зашто се неко онда од епископа из Цркве не бори за обесправљену сиротињу овако у Р. Српској, Р. Србији и Грној Гори?????  ааааа...?

 Ово је један видео од многобројних дуригих Господина Вукановића гдје се бори за обесправљену сиротињу.....зашто неко из Цркве не подигне овако глас у одбрану обесправљене сиротиње аааааа? Презаузети у лахдовини са другим важнијим стварима????

"Господин Црква" неће да мрдне прстом кад треба да се заштити обесправљена сиротиња (Јован 10, Матеј 23).... али зато чекају  да та Српска сиротиња да да прилог да Господин Црква може удобно да се подвизава у двроцима и замковима у лахдовини.....и још траже од сиротиње кажу треба Црква (читај Господин Црква ) да се помгне... и онда још кажу ко Цркви даје, Богу позајмљује.....али неће да мрдну прстом кад треба нешто конкретно да се уради за обесправљени народ.....

 

Пошто је за неке од вас који ово читате неразумљиво употребићу један сликовит пример да би било јасније о чему пишем:

Прије неког времена био сам у једној Црквици, тога дана је била парохијска слава Цркве дошао народ... била Литргија и послије службе треба бити опход око храма... изашао свештеник да изврши лицитацију икона (као на пијаци кад се стока продаје) ко даје више носи икону.... иде први пут: тај и тај даје тај и тај изност.... други пут: јавља се неко даје више.... иде трећи пут и на крају ко да више носи икону приликом опхода....и централни детаљ у свему овом је следеће:

..... прије него што је почео лицитацију икона тај свештеник каже народу испред Цркве:

....кад дајете прилог за Цркву немојте да то буде нешто ситно (5 км или 10 км и сл.) већ дајте прави прилог.... видим људи онако гледају нико ништа не коментарише....ни данас дан незнам како, шта се ту догодило да нисам моментално одреагова... мислим у том моменту да сам био у стању да том свештенику лијевом руком ишчупа гркљан.... АЛИ пошто је тај дан била парохијска слава нисам, некако сам се суздржао, прећутао сам..... тако дође нека стара бака или деда и чува неки 10 кмарака (има сиромашних људи по селима) да обнесе икону своје славе око Цркве.... људи дају колико могу.... и онда се појави асијасти свештеник (са опитно-благодатно екстатичко-екстазним визијама) који тражи и каже колко треба да се да новца..... човјек кад погледа лица тих бака и деда види да су ти људи измичени ко зна са чиме све у животу, раде тешке пољопривредне послове.... и та бака чува нешто новца да стави на икону или да обнесе икону  своје Крсне славе око Цркве...дају од срца људи колико могу...треба човјек да има разумијевања и поштовања према томе....

......иначе ради се о свештеник недавно је имао мождани удар и сад је тренутно у пензији... иначе неки кажи био је у "оним књигама"...име тог свештеника налази се у оним књигама које говоре о именима свештеника /епискпа који су сарађивали са удбом.....да ли је то истина незнам....иначе нисам хтио никад да га прозивам због овог.... кад сам год видио овог свештеника приђем узмем благослвов и то је то.... нек му Господ неба и земље суди, на дан Страшног суда по милости и правди својој....

.... неко ће речи сад па свештеник је тражио/захтијевао  прилог то није био владика.... ма и велики број епископа је исти ко и овај свштеник, нема ту разлике..... АЛИ не треба човек да гријеши душу па да каже да су сви исти нису..... хвала Господу неба и земље има и добрих свештеника и епископа АЛИ су нажалост у мањини...................................

и ето то је то.....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...