Jump to content

Od lenjosti i čamotinje do uninija i depresije...


Препоручена порука

Pošto hrišćani vole da raspredaju o bludu više nego 'leba da jedu, postavljam temu o lenjosti, grehu kao i svakom drugom. Da vidimo da li će tema da dostigne 123456789 stranica za 15 minuta :smeh1: ili je blud i dalje najprimamljiviji :smeh1:...

Lenjost, čamotinja...koliko vas često spopada, kako se borite protiv...slobodnom pišite i o ontologiji čamotinje i ima ti uporišta u evoluciji, da li je prirodna ili nije...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

16 minutes ago, Natasa. рече

Pošto hrišćani vole da raspredaju o bludu više nego 'leba da jedu, postavljam temu o lenjosti, grehu kao i svakom drugom. Da vidimo da li će tema da dostigne 123456789 stranica za 15 minuta :smeh1: ili je blud i dalje najprimamljiviji :smeh1:...

 

Бадава трошиш виртуелно перо, знаш и сама... Што је баби мило, то јој се и снило, тако је и са блудним темама ;)

 

11 minutes ago, Arsenija рече

Lenjost ?

Mnj .

Posle cu .

 

:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

20 minuta...just two replies :))

Recently Browsing   1 member :))

Taj memeber sam ja :))

Kao da sam se vratila u srednju školu...

forever_alone_by_foreveraloneplz.png

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svi stepeni uninija su mi veoma poznato stanje... :(

Od obicne ljenosti, preko camotinje do ocajanja. Vrlo tesko stanje, racio ne pomaze mnogo, ni podrska, covjek je uglavnom gluv i slijep i za dobre poticaje iz okoline. Molitva kao univerzalni lijek direktno oslabljena. Treba se velikim naporom volje baviti njome u takvim stanjima. Pricesce i molitva pomazu, oprobano. Ali treba ta svijest i napor volje.

Ovo ne razumije ko nije prosao, ili ko nije recimo melanholicnog temperamenta pa ima i biolosku dispoziciju. Svi imaju paket mjera: te to je u glavi, nije tako crno, te mrdni, bori se, te moli se... dakle totalno nerazumijevanje i krivljenje osobe za takvo stanje. 

Depresija je vrlo ozbiljno stanje. Obicno se poklapa s uninijem, dakle dobrodosli su i psihoterapija a bome i farmakoterapija. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Реално, лењост је код нас Срба мноооого раширенија него блуд, мало је незгодно осуђивати, морамо да се самокритикујемо, а то је много труда. Тако да... нећеш се ти најести лајкова од ове теме.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

12 minutes ago, Дијана. рече

Svi stepeni uninija su mi veoma poznato stanje... :(

Od obicne ljenosti, preko camotinje do ocajanja. Vrlo tesko stanje, racio ne pomaze mnogo, ni podrska, covjek je uglavnom gluv i slijep i za dobre poticaje iz okoline. Molitva kao univerzalni lijek direktno oslabljena. Treba se velikim naporom volje baviti njome u takvim stanjima. Pricesce i molitva pomazu, oprobano. Ali treba ta svijest i napor volje.

Ovo ne razumije ko nije prosao, ili ko nije recimo melanholicnog temperamenta pa ima i biolosku dispoziciju. Svi imaju paket mjera: te to je u glavi, nije tako crno, te mrdni, bori se, te moli se... dakle totalno nerazumijevanje i krivljenje osobe za takvo stanje. 

Depresija je vrlo ozbiljno stanje. Obicno se poklapa s uninijem, dakle dobrodosli su i psihoterapija a bome i farmakoterapija. 

 

Da li treba to samo pustiti da prodje, dati sebi malo vremena? Kad je ta granica izmedju - pusti da prodje i potraži profesionalnu pomoć?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam dala uopsten osvrt, iako si ti u naslovu ovu pojavu ogranicila na ljenost.

To ti je strogo individualno, ne mogu ja reci nista univerzalno primjenjivo. Glasam za profesionalnu pomoc u svakom slucaju, ako iko ima srecu da nadje psihoterapeuta a da ga ne kosta basnoslovno. Same tablete bez psihoterapije su cisto drogiranje, kome je do toga, nek izvoli. Ali nekad ni psihoterapija nije dovoljna bez podrske psihofarmaka bar u nekom pocetnom stadijumu dok covjek ne stane na noge, ne racionalizuje taj emocionalni haos u glavi. Tj. govorim o stanju depresije, jer obicno su podudarni.

Faza pusti da prodje je za blaza stanja, dovoljna je podrska okoline, ali stvarno podrska; ili kad je u pitanju neka trauma koja se mora i odbolovati. Mora se pretrpjeti bol, tugovanje je proces. 

Ali i duhovni lijekovi pomazu: duhovnik, molitva i licna i od strane drugih, slusanje akatista, psaltira...

Cisto uninije je u duhovnoj literaturi opisano uglavnom kao iskusenje koje napada podviznike i molitvenike. Ovo sto nas spopada nije uglavnom to. Vise klasicna depresija :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Natasa. рече

Pošto hrišćani vole da raspredaju o bludu više nego 'leba da jedu, postavljam temu o lenjosti, grehu kao i svakom drugom. Da vidimo da li će tema da dostigne 123456789 stranica za 15 minuta :smeh1: ili je blud i dalje najprimamljiviji :smeh1:...

Lenjost, čamotinja...koliko vas često spopada, kako se borite protiv...slobodnom pišite i o ontologiji čamotinje i ima ti uporišta u evoluciji, da li je prirodna ili nije...

Ова тема није за нас Црногорце. А и да јесте мрзело би ме да пишем...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, Natasa. рече

Pošto hrišćani vole da raspredaju o bludu više nego 'leba da jedu, postavljam temu o lenjosti, grehu kao i svakom drugom. Da vidimo da li će tema da dostigne 123456789 stranica za 15 minuta :smeh1: ili je blud i dalje najprimamljiviji :smeh1:...

Lenjost, čamotinja...koliko vas često spopada, kako se borite protiv...slobodnom pišite i o ontologiji čamotinje i ima ti uporišta u evoluciji, da li je prirodna ili nije...

To ce biti kad Vorholovo "Spavanje" bude makar upola toliko trazeno kao Seve i njen snimak. :))

  • Волим 1



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 hours ago, Natasa. рече

Pošto hrišćani vole da raspredaju o bludu više nego 'leba da jedu

Eto, vidis li ti koliki je to podvig?! Ko, gde, kakva lenost?!

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 hours ago, Natasa. рече

Lenjost, čamotinja...koliko vas često spopada, kako se borite protiv...slobodnom pišite i o ontologiji čamotinje i ima ti uporišta u evoluciji, da li je prirodna ili nije...

 

  • Волим 1

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

21 minutes ago, Џуманџи рече

Eto, vidis li ti koliki je to podvig?! Ko, gde, kakva lenost?!

Баш да видим колико бисмо се гурали да треба да се перу тањири .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

48 minutes ago, -Владимир- рече

Баш да видим колико бисмо се гурали да треба да се перу тањири .

Ja bas (i jedino :D ) volim da perem tanjire/sudove. Imam ritual slaganja, mozda zato. Prvo idu poklopci za tegle*, pa tacne, plitki, pa duboki tanjiri i na kraju poklopci od serpi. Npr. Od ostalog posudja isto. S leva na desno, manji sud uvek najblize. :D

Измењено од Џуманџи

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...