Jump to content

Препоручена порука

тешка тема, да...

Ја сам одавно дигао руке од било каквог државног посла, бар за сада. Имао сам среће да упаднем у једну страну фирму, која је ценила рад. На крају и она пукне.. мада, ја нисам јер знам да ако се добро наоружаш сивијем и имаш добар наступ, добре су ти шансе да те негде приме (стране фирме), јасно је да крећеш од малих позиција, али ако се добро покажеш онда напредујеш. И сада када сам у току губљења посла, ни не размишљам о било каквим државним варијантама, већ где могу да почнем поново, или ако да Бог наставим... Ситуација је без мало озбиљна, а ја мислим да је најгоре за генерације које сада имају 40. година.. тотално између два света, а Србија агресивно поприма западни режим у приватном сектору, а државни, опет, не могу ни да помињем - јад, беда и туга. И чемер.

A da zapalis na obalu Sene, s obzirom na znanje francuskog?

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 69
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

On 9/5/2014 at 19:01, Justin Waters рече

A da zapalis na obalu Sene, s obzirom na znanje francuskog?

 

Искрено да ти кажем брате, све нешто бежим од тог решења, а одавно постоји могућност... или не неко енглеско говорно подручје.. али, баш бих волео да дам свој максимум да нешто урадим овде, све нешто верујем да је могуће овде, само да се нађеш на правом месту и у право време. :)

 

On 9/5/2014 at 18:57, Дијана. рече

To ako imas takvu kvalifikaciju da mozes raditi za privatnu firmu, a ipakk intelektualni posao... Ni ja nisam imala problema dok sam radila za strance, tj.kao prevodilac. Cijene sposobnost i vrednocu, ne pitaju za papir (nisam zavrsila taj faks). 

U Srbiji je ipak bolja situacija, zdravija, ipak je kulturni i civilizacijski nivo veci nego u Bosni. Ipak se malo vise vrednuje sposobnost, cini mi se, i nadam se da ce se probuditi, Srbija, i povuci za sobom i nas...  

Bila sam na razgovoru za jedan privatni staracki dom u NS, (posto imam i to drzavljanstvo) ali, avaj, premala je plata... (U Bosni je bukvalno duplo veca)... A bez stana, ne isplati se...  

 

 

 

To. Jos mi imamo puno demobilisanih boraca, koji niti mogu da se zaposle, niti imaju godine za penziju, a recimo invalidi su, ili su vojna lica, oficiri, a ovi ukinuli vojsku i ljudi se nasli u limbu, i to je prilican socijalni problem kod nas.   

 

Знам све, али шта да ти кажем, ја још увек нисам дипломирао на филолошком, а постао менаџер пројекта у информационим технологијама.. дакле кад се врата отворе, онда се отворе и дају ти прилику да напредујеш и ван онога за шта си се школовао. Искрен да будем, кажем себи ових дана, куд не уписах онај ФОН па да сад певам! Ем би га пре завршио, ем би сада имао адекватну стручну спрему за шта год да аплицирам. :)

Приносим себе на жртву Теби; предајем се Теби. Немам жеља, осим жеље да испуним вољу Твоју. Научи ме молити се. Сам у мени моли се. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

баш бих волео да дам свој максимум да нешто урадим овде
 I ja spadam u te, koji misle da 'dje je zrno sjeme zametnulo, onde neka i rodom pocine'... ali u ovim uslovima to je uzaludni utopizam... pogresna odluka... u mom slucaju definitivno... posebno kad se predju te 4 banke... mlad covjek je pun elana, jos kad ide u paru, ima nadu i viziju, stvara porodicu, gdje god, prilagodice se...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Знам све, али шта да ти кажем, ја још увек нисам дипломирао на филолошком, а постао менаџер пројекта у информационим технологијама.. дакле кад се врата отворе, онда се отворе и дају ти прилику да напредујеш и ван онога за шта си се школовао. Искрен да будем, кажем себи ових дана, куд не уписах онај ФОН па да сад певам! Ем би га пре завршио, ем би сада имао адекватну стручну спрему за шта год да аплицирам. :)

Završavaj školu , i pali odavde :)

није битно ко сам ја, већ ко си ти !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Искрено да ти кажем брате, све нешто бежим од тог решења, а одавно постоји могућност... или не неко енглеско говорно подручје.. али, баш бих волео да дам свој максимум да нешто урадим овде, све нешто верујем да је могуће овде, само да се нађеш на правом месту и у право време. :)

Srbija nije mjesto za davanje maksimuma, znas to sam. Osijedices cekajuci godoa:) Ne premisljaj se puno vec pozavrsavaj sto imas i lagano preko grane, istrazuj, salji CV-ove, zovi, ili licno najbolje se negdje predstaviti, neces dugo cekati uvjeren sam.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 years later...

13428357_1018596554894530_6759267827244797885_n.jpg?oh=c0bf217a220e9690ff9be7e4034da7ab&oe=58764297

link

Posao sposobnima, a ne podobnima

Zvuči kao logično i pametno pravilo, dokazano kao efektivno u razvijenim zemljama koje mare kako se troši nacionalno bogatstvo, da građanima pruže najbolje moguće usluge, da fabrike i firme i uopšte privredu vode najsposobniji, da moralno i intelektualno podobni (a ne partijski ili rođački povezani) vaspitavaju djecu, liječe ljude, dijele pravdu itd. Zvuči kao pravilo jednog pravednog i prosperitetnog društva koje izvlači optimum iz svojih resursa, prirodnih, tehničkih i ljudskih.

Kod nas (u post-Yu banana državicama) zvučl kao iluzija, asocira na nepravdu, beznadežnost, letargiju i siromaštvo, emigraciju... Zvuči kao sprdnja sa svakim osjećajem za moral i pravdu, pa i zdrav razum. Zato doživljavamo da se začarani krugovi izbora istih nesposobnih a korumpiranih dešavaju iznova i iznova, i da počnu da sole pamet i o svom poštenju i skromnosti...

Elem, naletjeh na fb na ovu stranicu i ovu peticiju. Zvuči kako lijepa ideja. Moglo bi se bar pokušati... Dosad nijedan entuzijasta, nijedna građanska inicijativa (u BiH) nisu prešli cenzus na izborima... uvijek biramo između istih pokvarenih kurti i murti. 

https://www.facebook.com/sposobnimanepodobnim/?hc_ref=ADS&fref=nf&ft[tn]=kC&ft[qid]=6327969369553278773&ft[mf_story_key]=-8420891995261380597&ft[ei]=AI%407ddd271b016c93dd9499fd10a62922d4&ft[fbfeed_location]=1&ft[insertion_position]=103&__md__=1

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdyLeXLrjWPBrVm-9H0_TtqmH0Pzu2SsCE6Jos1wD-MROWrIg/viewform

Pametni ljudi se ovde kod nas u Bosni oglašavaju s podrškom ovom dečku, ili ne toliko njemu, koliko pokušaju da se promijeni nešto, a neki ili mnogi se sprdaju... zato nam i jeste kako nam je, jer ne glasamo za idealiste koji žele da promijene nešto. U najboljem slučaju uzdržimo se od glasanja, pa glasaju oni izmanipulisani, neinformisani, da ne kažem nešto ružnije...

http://www.index.hr/vijesti/clanak/nezavisni-kandidat-u-bih-hit-u-regiji-cim-dodjem-na-vlast-dajem-otkaz-svim-stranacki-podobnima/917672.aspx

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То ти сестро може само тамо где су фирме приватне. И у тим развијеним земљама све што је државно се расипа, разбацује, посо добијају подобни, а не способни - исто као код нас. Само су они довољно богати да и поред тог државног разбацивања живе добро.

Залажите се за приватизацију, капитализам, што мање државе у свему. Газда тражи доброг и способног радника да би завршио посао. Политичар тражи послушног који ће да слуша и извршава шта му се каже.

Запошљавање у "јавном сектору" никад неће бити по способности.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што је најгоре, код нас су и капиталисти државни, а и страни капиталисти кад дођу оће да буду добри са политичарима из милијарду разлога, па се послови и у приватним фирмама добијају по овом кључу, сем можда неколико најбитнијих руководећих позиција.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

15 minutes ago, Grizzly Adams рече

Политичар тражи послушног који ће да слуша и извршава шта му се каже.

Zvone, brate, kod nas i vecina privatnika trazi ovakve radnike, nazalost :( .

Onaj sistem - Nisi placen da mislis, radi kako ti se kaze !!!

A kad se ispostavi da je to pogresno, onda urla - Na sta si mislio ?!

 

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam kako je zapravo u Americi, ali kao ovo ovde nije i ne može biti (u glavi mi je film Good Will Hunting, naravno to je fikcija, ali znam ako si siromašan a talentovan, država ti da pozajmicu za studije, i ti to kad postaneš dobro plaćeni ekspert lijepo državi vratiš za godinu-dvije). Evo npr. Njemačka traži socijalne radnike, pedagoge za rad u svojim dječjim institucijama. Medicinsko osoblje, ako dovoljno nauči jezik, može da bira posao (mislim mi odavde). I ja npr. počinjem ozbiljno učiti njemački. Ne da mi se da radim ovde s našom djecom, pa ću raditi sa švapskom... ne_shvata

13932792_1051910278229824_5759151750334935157_n.jpg?oh=9b23160c624144749e026eb5808c6dcf&oe=5881E4F5

link

Link to comment
Подели на овим сајтовима

19 minutes ago, Лидија Миленковић рече

Zvone, brate, kod nas i vecina privatnika trazi ovakve radnike, nazalost :( .

Onaj sistem - Nisi placen da mislis, radi kako ti se kaze !!!

A kad se ispostavi da je to pogresno, onda urla - Na sta si mislio ?!

 

Милион посто истина.

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo kako kod nas izgleda kapitalizam - robovlasništvo! http://www.politika.rs/scc/clanak/363086/Probni-rad-bez-plate-staza-i-bilo-kakvih-prava

http://www.banjaluka.com/drustvo/2016/09/20/banjaluka-poslodavni-kao-robovlasnici-tjeraju-zaposlene-da-rade-po-12-sati-bez-pauze/

Naši pokvarenjaci su sposobni da iz svakog sistema i ideje izvuku korist za sebe a na štetu drugih. Ili npr. kod nas rad za naše lokalne robovlasnike. Žene rade teške, zamorne i dosadne poslove za 400 KM u fabrici, i ne smiju izaći u wc za vrijeme radnog vremena! Da li se to može zamisliti? Nema žene koja nema problem s bešikom, i onda mjesečnica. 

Privatizovali su sve, tj.prodali strancima za male pare, a za svoje velike provizije. Taj narod koji treba da radi za bilo kog novog vlasnika poslodavca je roblje. Na birou čeka rezervna armija rada, ako ne pristaješ na te uslove, molim lijepo, evo ih 3-4 gladnih čekaju na tvoje mjesto.

U državnoj službi zaista ne trebaju sposobni... ili moraju da slome svoj ponos i duh i uđu u kaljugu intelektualnog prostituisanja s ološem po strankama. Platon reko idiot je onaj ko se ne bavi politikom. Kod nas se šljam i oportunista bavi politikom, i oni koji su bili pošteni posle se prodaju, umire savjest sa onim 'pa eto kako su i drugi, budala sam ako se ne obogatim i ja'. I tako onaj ko je pošten lud je, onaj ko je sposoban smiješan je ako nije umio da zapliva.

Strahote. 

13151754_998180186936167_4597203422342575920_n.jpg?oh=1860e04c38cfe8c4076ffc1e558d5d6d&oe=587DB7CF

link

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма знам како је код нас, опростите што вам стајем на муку... Ал` ето мислим да сам нешто укапирао па покушавам да помогнем. Из добре намере.

Код нас нема "капитализам", то је тамо неки партијски феудализам или тако нешто. Ствар је у томе да људи неће бити "добри" ако не морају. То је нажалост реалност овог света... Да сам рођен као краљ, вероватно ни ја не би био пуно бољи. Политичар никад неће бити добар јер не можеш да га натераш. Они се претварају мало око избора, чим заседну у фотељу више им нико ништа не може и раде шта год желе. Посебно код нас где је политика све у свему. Ко се нада да ће политичаре "умолити" за правду и поштење веома је наиван.

Газда исто неће бити добар ако не мора. Али прави капитализам значи да има пуно компанија, пуно посла, па су они онда приморани да поштују раднике да би их задржали. Јер радници имају избора. Зато на западу радници добро живе и имају повољне услове. А не зато што је неко "добар" и "милосрдан". Врлине постоје само на нивоу појединца. На нивоу друштва постоји само сурови закон понуде и потражње. Тај закон треба искористити тако да већина добро живи.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, Grizzly Adams рече

Али прави капитализам значи да има пуно компанија, пуно посла, па су они онда приморани да поштују раднике да би их задржали. Јер радници имају избора. Зато на западу радници добро живе и имају повољне услове. А не зато што је неко "добар" и "милосрдан".

Ovde je takav kapitalizam utopija, bas koliko i komunizam . ne_shvata

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...