Jump to content

Фашистички испади

Оцени ову тему


Препоручена порука

U citavoj ovoj prici najveca je tragedija sto ni jedna navijacka grupa ne prati rad AS . Kad bi se makar malo angazovali mi vise ne bi imali takvih grupa i njihovih ludih ideja . Treba neko da te navijace, pune snage i rodoljublja obavesti ko su pravi neprijatelji ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

55 minutes ago, zuti car рече

U citavoj ovoj prici najveca je tragedija sto ni jedna navijacka grupa ne prati rad AS . Kad bi se makar malo angazovali mi vise ne bi imali takvih grupa i njihovih ludih ideja . Treba neko da te navijace, pune snage i rodoljublja obavesti ko su pravi neprijatelji ...

 Немој брате ко Бога те молим да они реагују. Има да покажу како се вера "утерује"... Па после да буде "видиш какви су верујући". Такви верују само у свог вођу и своје идоле, остало је тужна маска...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, zuti car рече

U citavoj ovoj prici najveca je tragedija sto ni jedna navijacka grupa ne prati rad AS . Kad bi se makar malo angazovali mi vise ne bi imali takvih grupa i njihovih ludih ideja . Treba neko da te navijace, pune snage i rodoljublja obavesti ko su pravi neprijatelji ...

Жућко, ако немаш ништа паметније од "навијачког начина" решавања проблема, молим те да се уздржиш од коментара. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Александар Милојков рече

Жућко, ако немаш ништа паметније од "навијачког начина" решавања проблема, молим те да се уздржиш од коментара. 

Vidis , nazivati mene imenom psa je bas onako hriscanski . Na tome ti hvala i nadam se da si ponosan na sebe a osvetlo si i obraz profesije , bravo. Elem , kako znam da Pedjica prati forum samo sam hteo da mu dam materijala za razmisljanje , mozda ukapira da ni verbalno nasilje nije bezazleno i da ipak treba voditi racuna o tome sta se i kako se prica , samo izglda da nije on jedini kome treba to staviti do znanja. U svakom slucaju , ja vam se zahvaljujem i necu vam vise smetati .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, zuti car рече

Vidis , nazivati mene imenom psa je bas onako hriscanski . Na tome ti hvala i nadam se da si ponosan na sebe a osvetlo si i obraz profesije , bravo. Elem , kako znam da Pedjica prati forum samo sam hteo da mu dam materijala za razmisljanje , mozda ukapira da ni verbalno nasilje nije bezazleno i da ipak treba voditi racuna o tome sta se i kako se prica , samo izglda da nije on jedini kome treba to staviti do znanja. U svakom slucaju , ja vam se zahvaljujem i necu vam vise smetati .

У бре, што си сујетан. Какво псеће име, тепао сам ти у складу са твојим форумским именом. Шалу на страну, нема качања постова који макар и имплицитно позивају на насиље. На "навијаче" сам алергичан ништа мање него на "антитеисте".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Елем, било каква дискусија је немогуће са антитеистима. Подвлачим, са атеистима је могућа, са антитеистима није. Зашто? Зато што антитеизам сав свој наступ и аргументацију (боље рећи квази аргументацију) ставља у службу њихове темељне догме и циља - религија је лоша и треба да нестане. Са таквом менталном матрицом, немогуће је да се ум антитеисте отвори за нормалну и квалитетну дискусију. Потпуно је идентична ситуација "на другој страни менталне мотке". Та друга страна су слепо догматизовани верници (типа артемита и сличних менталних олупина). Догматизовани у оном негативном значењу те речи - осећај имања апсолутне истине која искључује све друго и другачије (истине као менталног доживљаја). Ни са њима није могућа нормална дискусија. 

Верујем и не верујем, стоје на апсолутно истим епистемолошким позицијама. Не постоји начин и никада неће постојати, да наша свест допре до једног од ова два става као једино могућег. Оне ће ЗАУВЕК остати у домену личне и слободне убеђености. Свака тврдња да је једна од две опције логичнија, научнија, рационалнија - обична је мантра и испразна догма и идеологија. Једино што је апсолутно разумно и апсолутно објективну по питању ова два става јесте - мора се уважавати став и слобода оног другог. Разум нас доводи до те заједничке тачке одакле даље можемо веровањем и неверовањем. Од те тачке разумно је једино уважавати слободни искорак оног другог. Као хришћанин дубоко верујем да и Бог поштује ту нашу слободу и да је хтео да баш будемо таква бића. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

razgnjevljeni anticrkveni ateisti, ispečeni prekjuče na par Dokinsonovih knjiga i nekoliko neduhovitih internet memova o Crkvi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, Pancakes рече

razgnjevljeni anticrkveni ateisti, ispečeni prekjuče na par Dokinsonovih knjiga i nekoliko neduhovitih internet memova o Crkvi.

Иначе, антитеизам као по правилу прати катастрофална затуцаност, предрасуде и необразованост (у сфери дискусије). Стојадиновић је, иначе, најсмешнији када коментарише моје постове о Августину (писане за људе из струке и, мишљења сам, тотално незанимљиве некој широкој публици). :) И то ћу једном да анализирам и да објавим, кад нађем слободног времена. Да зна какав је бамбус испао појео би своје снимке. :)

Када смо ја и колега Стеван били на дебати код њих, нисмо чули ништа од тих његових силних "аргумената". Није имао петљу чак ни да као остали учесници дебате говори већ је са папира читао склепани састав на нивоу нижег основца, где је мантрао са оним "књиге браћо, а не звона и прапорци". Нажалост, то је његов домет и капацитет. И из те шупљине се и развија сујета која има сумануту потребу да све око себе "образује". Тешко свету којег Стојадиновић образује.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

20 hours ago, Александар Милојков рече

Која је разлика између ове изјаве и позива за спречавање, на пример, геј параде?

Прва изјава је  позивање  и бунт против нечега  корисног, моралног, отрежњујућег, духовно и душевно корисног,  изјаве  и позиви за спречавање геј параде су  моралне самосвесне  и  ПАМЕТНЕ  изјаве, против нечега  што ни Бог не милује, што није својествено и природно човеку , позиви и изјаве против настраности и декаденције. Прве изјаве и позиви немају нормалне аргументе, друге изјаве  и позиви ослањају се се на Божији закон и Божије аргументе.

Ако гледамо очима грађанског демократског/ ха,ха, толерантног /  друштва где су слободе / окупљања, говори итд итд / дозвољене  за све групације , могу да кажем да је мени лично мука  и на сами призвук речи   " толеранција "  , слобода  та и та , култура ...итд, итд....мука од лицемерја..... 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

13 minutes ago, Рапсоди рече

Прва изјава је  позивање  и бунт против нечега  корисног, моралног, отрежњујућег, духовно и душевно корисног,  изјаве  и позиви за спречавање геј параде су  моралне самосвесне  и  ПАМЕТНЕ  изјаве, против нечега  што ни Бог не милује, што није својествено и природно човеку , позиви и изјаве против настраности и декаденције. Прве изјаве и позиви немају нормалне аргументе, друге изјаве  и позиви ослањају се се на Божији закон и Божије аргументе.

Ако гледамо очима грађанског демократског/ ха,ха, толерантног /  друштва где су слободе / окупљања, говори итд итд / дозвољене  за све групације , могу да кажем да је мени лично мука  и на сами призвук речи   " толеранција "  , слобода  та и та , култура ...итд, итд....мука од лицемерја..... 

Сестро слатка (ако си женско, извини ако ниси), ти можеш руку под руку са Стојадином. Мислим, баш бисте фино формирали мотку са два краја. Верујући људи, они који нису схватили, па били они и владичанског чина, МОРАЋЕ да схвате да је људска слобода Богом дано ПРАВО. Мораће да схвате да људи ИМАЈУ ПРАВО да се слободно окупе и кажу шта мисле. Имају право да шетају, говоре, пишу... Свако онај ко жели да их у томе на силу спречава је само једно - тоталитарни ум, да не кажем фашисоидни ум.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хришћанин који се боји туђе слободе, хришћанин који има потребу за наметањем стега забрана другима и другачијима, заправо имају кризу властите вере. А поента је - остати свој  и пустити туђе. Бити слободан и пустити друге да буду слободни. Или, живи и пусти друге да живе. Основна догма хришћанства је - човек је слободан и та га слобода чини човеком.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

6 minutes ago, Александар Милојков рече

Хришћанин који се боје туђе слободе, хришћанин који има потребу за наметањем стега забрана другима и другачијима, заправо имају кризу властите вере. А поента је - остати свој  и пустити туђе. Бити слободан и пустити друге да буду слободни. Или, живи и пусти друге да живе. Основна догма хришћанства је - човек је слободан и та га слобода чини човеком.

Zašto je onda Hrišćanska Crkva kroz istoriju bila netoleratna prema drugim religijama,uništavala njihove hramove i proglašavala božanstva drugih,paganskih naroda za obožavanje lažnih bogova tj demona?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, Александар Милојков рече

Сестро слатка (ако си женско, извини ако ниси), ти можеш руку под руку са Стојадином. Мислим, баш бисте фино формирали мотку са два краја. Верујући људи, они који нису схватили, па били они и владичанског чина, МОРАЋЕ да схвате да је људска слобода Богом дано ПРАВО. Мораће да схвате да људи ИМАЈУ ПРАВО да се слободно окупе и кажу шта мисле. Имају право да шетају, говоре, пишу... Свако онај ко жели да их у томе на силу спречава је само једно - тоталитарни ум, да не кажем фашисоидни ум.

Е брате слатки / видим да си брат / :) , па ја бих са њим под руку , али неће он са женскињама под руку. :ani_biggrin:. Ја лично сам за једно окупљање да окушамо снаге, ми и они па да се порвемо , па коме опанци а коме обојци....Они  имају право  да се слободно окупе и кажу шта мисле , али и неки други Људи имају право   и слободу да не слушају и не гледају  њихово право и њихову слободу. Њихова слобода и њихово право , можда угрожава моју слободу и моје право, па за више година ће та моја слобода и моје право да ишчезне да би њихова слобода и њихово право могло културно и толерантно да се шири. Е то то је демократија .....а ви опет по  слободи можете  да моје слободно мишљење етикетирате као .....

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Александар Милојков рече

Када смо ја и колега Стеван били на дебати код њих, нисмо чули ништа од тих његових силних "аргумената". 

Ali sama cinjenica da su oni njegov brz uvod u Huserlovu fenomenologiju razumeli kao imanestoizam i "dokaz o dusi" govori o kakvim filozofskim analfabetam se tu radi. Jedan se cak uskopistio i otisao posto Stevan nije u 2 minuta sazeo sve sto je on  propustio da procita iz filozofije, ako drugo ne onda iz poslednjih 400 godina iste.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Postove u ovom topiku sam iščitala do 5.str. i odgledala oko 3 minuta ptvog video prikaza sve sa morem i ostrvom posredi...Život je more takoreći, otprilike ta poruka,sa suncem na zalasku, sa  talasima što se o hridi razbijaju

Ako ćemo o rečenicama, e one se ponavlaju variraju sve u ne stilu...neću i nemoj i mora Ne a rešetke i zatvor to je mesto još iz crtaća pa naovamo

ne želim dalje o tome svemu, imam svoje Ne na to

Ali bih primetila da opšteno govoreći u sistemu obrazovanja nešto nije u redu, ako se uopšte došlo do ove polemike. Radim u prosveti i znam sa koliko se formalnih i administrativnih stvari susrećem svaki dan. Veronauka je uvedena pod izborni predmet. Dakle, učenici posle tzv redovne nastave ostaju u školi zbog izbornih predmeta, te dodatne, dopunske nastave i slobodnih aktivnosti. Moja norma je 18 časova nedeljno plus po  čas dodatne nastave, dopunske nastave, i slobodnih aktivnosti i još ponršto što zavisi od direktora. Učenik petog razreda ima 13 predmeta. Svaki moj kolega ima obaveze kao i ja...Učenici srednje škole? Kakvo iskuetvo imaju i šta o tome misle..E to vam neće reći nikada, sem ironično u stilu Ne davi! Tu su te rešetke..ne čujemo, ne vidimo..ne pazimo jedni na druge..Pojedeni smo ...

Ne znam zašto sam se setila Metropolisa..jednog starog filma..tamo negde na kraju..pećina..i Marija,drugo ime joj je Nada

A svako ima neki svoj način nevezano za školovanje, kojim doseže svoj pogled na sve što postoji. Neminovno uoči kad tad raznolikost misli i stavova i delanja. I odabere..ali delom i na onaj način koji mu se kao obrazac servira... Jedan obrazac je npr Reality show..drugi bi mogla veština komunkacije...

A o veri...evo ja još otkrivam to što znam...jer iz srca biva

i na internetu smo...avatari, igre reči pokatkad..odgovornosz prema izgovorenom se tako lako gubi..neverovatno

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...