Jump to content

Фашистички испади

Оцени ову тему


Препоручена порука

Aco, jeste imali opet neku debatu/tribinu? Vidim da je citav youtube serijal u poslednjih par meseci posvetio tebi. Na onoj tribini pre par 3 godine je izlgedalo da se moze sa njim lepo razgovarati a sad deluje kao da je jos gori nego u pocetku internet aktivizma.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Александар Милојков рече

Па зар су његове изјаве у оквиру озбиљне критике у научном, књижевном и уметничком делу? Да ли он, као политичар прича против друге политике? Не, он трабуња глупости. Зато мислим да се овај члан не односи на њега.

Не мора критика бити изнијета у оквиру научног или умјетничког рада. Подвукао сам да се на њега односи дио који каже да неће бити кажњен ако је радња кривичног дјела извршена у оквиру политичке дјелатности. Професионално бављење политиком није јеидни облик бављења политиком. У ширем смислу, политика је јавна дјелатност коју свако врши чак и изношењем својих ставова о политичким темама јавним активизмом, као што Пеђа ради.

Но, признајем, могуће је и супротно тумачење ( иако по мени јако натегнуто ). Сад, не бих знао рећи како би судије поступиле, јер сам још само студент и немам искуства у пракси. Али, овако здраворазумски гледано, нити је Пеђа учинио кривично дјело, нити је унижавао некога или нешто, већ је изнио своје јако острашћено и контраверзно мишљење тешким језиком.

1 hour ago, Александар Милојков рече

Рећи да неко психички злоставља децу је озбиљна оптужба, која може итекако да некоме утиче на углед у друштву, на послу, итд. Да ли је то "слобода говора" или ипак кривично дело? Ако се психичко злостављање не докаже, наравно.

За то већ можда и може подлећи под кривичну одговорност за кр. дјело увреде, ако је то негдје изрекао. Али у овом конкретном случају, рекао је да се врши "интелектуални геноцид", а јасно је да је тиме мислио да се дјеца уче лошим вриједностима ( а не да је буквално мислио да неко психички злоставља дјецу ). 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, Aquilius Cratus рече

Aco, jeste imali opet neku debatu/tribinu? Vidim da je citav youtube serijal u poslednjih par meseci posvetio tebi. Na onoj tribini pre par 3 godine je izlgedalo da se moze sa njim lepo razgovarati a sad deluje kao da je jos gori nego u pocetku internet aktivizma.

Нисмо, зато је, фрустриран, и избацио серијал стравмена. :) Да, могло је. Нажалост, много тога се променило у АС. Они су се распали на неколико фракција, управо због Стојадиновића (његовог вербалног екстремизма). Скоро сам се срео са неким бившим члановима који су ми причали о томе. А дебатовао сам са Рибићем на 202-јци. Он је бивши члан и има сада своје удружење "Покрет за просвећено друштво". 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, Александар Милојков рече

Рећи да неко психички злоставља децу је озбиљна оптужба, која може итекако да некоме утиче на углед у друштву, на послу, итд. Да ли је то "слобода говора" или ипак кривично дело? Ако се психичко злостављање не докаже, наравно.

Пола цркве би онда требало похапсити. А Амфилохија и сличне отприлике на доживотну. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, Ћириличар рече

Подвукао сам да се на њега односи дио који каже да неће бити кажњен ако је радња кривичног дјела извршена у оквиру политичке дјелатности.

Па није ни у оквиру тога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, Ћириличар рече

Али, овако здраворазумски гледано, нити је Пеђа учинио кривично дјело, нити је унижавао некога или нешто, већ је изнио своје јако острашћено и контраверзно мишљење тешким језиком.

Није унижавао никога!? :) Па стварно, којим језиком онда говоре ови што унижавају? :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Александар Милојков рече

Нисмо, зато је, фрустриран, и избацио серијал стравмена. :) Да, могло је. Нажалост, много тога се променило у АС. Они су се распали на неколико фракција, управо због Стојадиновића (његовог вербалног екстремизма). Скоро сам се срео са неким бившим члановима који су ми причали о томе. А дебатовао сам са Рибићем на 202-јци. Он је бивши члан и има сада своје удружење "Покрет за просвећено друштво". 

Tu debatu sa Ribicem sam slusao na YT i bas me pozitivno iznenadio sa stavovima i bilo mi cudno sto mu to "sefovi dozvoljavaju" kad ono, oni u skroz drugim organizacijama.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

6 minutes ago, Ћириличар рече

За то већ можда и може подлећи под кривичну одговорност за кр. дјело увреде, ако је то негдје изрекао. Али у овом конкретном случају, рекао је да се врши "интелектуални геноцид", а јасно је да је тиме мислио да се дјеца уче лошим вриједностима ( а не да је буквално мислио да неко психички злоставља дјецу ). 

Послушај видео:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дакле, јасно и експлицитно: веронаука је психичко злостављање деце и то врше поремећени људи (мисли на вероучитеље).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, Aquilius Cratus рече

Tu debatu sa Ribicem sam slusao na YT i bas me pozitivno iznenadio sa stavovima i bilo mi cudno sto mu to "sefovi dozvoljavaju" kad ono, oni u skroz drugim organizacijama.

Па да, отишао човек. Нормалан, иако се не слажемо у много чему.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Познавајући лично Пеђу, знам да он лично не би посегао за физичким насиљем према верујућим људима зато што су верујући. Проблем је, како овакви наступи могу утицати на свест оних који деле Пеђине ставове и склони су физичком насиљу? Мишљења сам да јавна реч мора носити одговорност. Свако насиље почиње вербалним и интелектуалним насиљем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Александар Милојков рече

Није унижавао никога!? :) Па стварно, којим језиком онда говоре ови што унижавају? :)

Добро, то је већ по мом утиску, јер танка је линија између безобразне критике и унижавања. Али овдје конкретно он није говорио ни о Цркви, нити о било којем лицу конкретно именом и презименом, него о стварима ( идејама ) која се предају дјеци. О тим идејама он има изузетно лоше мишљење и о њима може говорити како год жели. Ево, да направим аналогију са политиком:

Случај а) "Национализам је болест која се мора искоријенити и не смије му се дозволити да свој отров шири по друштву." ( сличан случај као овај са Пеђином изјавом )

Случај б) "Бошко Обрадовић је један болесни националиста коме се не смије дозволити да шири свој отров по друштву." ( овдје већ се залази у домен кривичног дјела увреде, но опет судија може пресудити било како, јер је лако протумачити изјаву у оба правца. Онда се све своди на утисак судије шта је говорник хтјео урадити - критиковати идеју и политичара оштрим језиком без намјере омаловажавања, или у супротном са намјером омаловажавања ).

Оштрина језика не мора по аутоматизму значити и унижавање. Но хајд', стаћу овдје. Препоручујем да се сачекају Авокадо или Риле да дају своје мишљење ( јер су свакако компетентнији од мене ). 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Исто као што и наши званичници морају водити рачуна на који начин критикују неке појаве у друштву (нпр. геј параду). Јер, ако изговорена реч узрокује физичко насиље оних који су је чули и растумачили, онда и онај који је реч изговорио има део одговорности. Другим речима, што нас више људи слуша, то више морамо пазити шта и како говоримо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Александар Милојков рече

Послушај видео:

Добро, овдје већ може бити да има елемената кривичне одговорности по члану 170. КЗ. Али ти си питао конкретно за оне постове на Фејсбуку, па сам се једноставно држао оптужнице :))) Јако је битно, ако ће се покретати кривични поступак, добро прецизирати оптужбу. Али не знам да ли би суд узео у обзир ову изјаву, ако би се дигла оптужница против њега због оних других постова на Фејсбуку. То заиста не знам ( чини ми се веома логичним да би могло, али не бих смјео ништа засигурно рећи ).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

6 minutes ago, Александар Милојков рече

Познавајући лично Пеђу, знам да он лично не би посегао за физичким насиљем према верујућим људима зато што су верујући. Проблем је, како овакви наступи могу утицати на свест оних који деле Пеђине ставове и склони су физичком насиљу? Мишљења сам да јавна реч мора носити одговорност. Свако насиље почиње вербалним и интелектуалним насиљем.

Pa sto onda takvo misljenje izostaje kad se gledaju verbalna nasilja i ispadi visokog svestenstva? Amfilohije je ovde zdusno branjen, i to cak i od tebe?

A visoko svestenstvo ima daleeeeko veci broj ljudi ispod sebe na koje njihove reci mogu da deluju inspirisuce... Pedja ne znam dal ima dvajes folovera... 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...