Jump to content

Други брак (удовице, удовци, разведени)

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 37 минута, Снежана рече

Извини, која слобода? Слобода да промене веза до 30, 35 више него бомбоњера слава. Само што забораве да и бомбоњери на крају истекне рок трајања :smeh1:

Po meni je bolje nemati brak nego imati loš ili imati ga samo formalno..

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 242
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 12 минута, Ana B. рече

Po meni je bolje nemati brak nego imati loš ili imati ga samo formalno..

Свакако, само што се егоизам толико увукао у људе да млађе генерације под "добрим браком"  схватају ништа мање до холивудску тралалајку, док је добар брак у збиљи резултат велике љубави, жртве, одрицања управо тог свог великог "ЈА" 

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Снежана рече

Свакако, само што се егоизам толико увукао у људе да млађе генерације под "добрим браком"  схватају ништа мање до холивудску тралалајку, док је добар брак у збиљи резултат велике љубави, жртве, одрицања управо тог свог великог "ЈА" 

Pravo pitanje je zašto je toliko razvoda?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Разводи... је ли било зрелости, с којим намерама се улази у брак, можда је циљ промашен, гради ли се на стени?

Слаба воља, кушње, прељуба. И родитељи могу некада да се претерано уплићу, ремете итд. 

Примамљива је слобода. Само нека није она без крста, јер та је робија. «МОЙ МУЖ – ЭТО МОЙ КРЕСТ...»

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 24.5.2019. at 10:15, Ana B. рече

Pravo pitanje je zašto je toliko razvoda?

image.png.07ef0747dc66daf0f85d46044662eb8a.png

12:smeha:

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, ana čarnojević рече

@Снежана Snezo nemoj mnogo da se smejes, brt Bogoljub ne voli smeh, samo ozbiljno. sad jos i igumanije na temi o razvodima, pa ko to moze da izdrzi1324_womens

Specijalno za Salijerija (Bogoljuba) :)

 

 

 

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Снежана рече

image.png.07ef0747dc66daf0f85d46044662eb8a.png

Svaki razvod krene zbog gluposti. Od beznačajne uvrede do neoprostivih uvreda.

Radovan i Milojka nisu hteli da gube ni vreme ni snagu da čekaju neoprostive uvrede, znajući taj princip i poznajući sebe.

Tako razmišljaju zreli ljudi.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 23.5.2019. at 23:56, Јелена М. рече

За осам година прошла сам фазу туге, затим фазу прихватања, сада сам у фази "да ми прође време" до поновног сусрета. Можда, са стране гледано, не звучи утешно...  Искрено, само се томе надам и у Бога уздам!

Не знам шта бих ти друго рекла, осим да поделимо песму...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, Nebojš.a рече

Svaki razvod krene zbog gluposti. Od beznačajne uvrede do neoprostivih uvreda.

Radovan i Milojka nisu hteli da gube ni vreme ni snagu da čekaju neoprostive uvrede, znajući taj princip i poznajući sebe.

Tako razmišljaju zreli ljudi.

Oвo није било озбиљно, тако сам барем разумео.

Или?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, ana čarnojević рече

:pop:

Мало карикирам у питању постављеном Небојши.
Само опуштено, као да ме нема. ;)

пре 17 часа, Жељко рече

Ако неко хоће да се придружи мојој Партији Загробног Живота, може да ме контактира на Фејсбуку:

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, ana čarnojević рече

zar nije svaka uvreda oprostiva?

Oprostiva je ukoliko čovek ne želi da se razvede. Ukoliko želi - i najmanja je, a što su demonstrirali Krasavčići, neoprostiva.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Od brakova koje ja mogu da vidim kako funkcionisu( rodjaci, prijatelji) uglavnom ima dosta prepucavanja, svakodnevnog, povremeno i tezih svadja ali opet nekako funkcionisu.  Ljudi ne zele da se razumiju, ne popustaju i misle da su oni u pravu, cak i kad znaju( a znaju cesto) da nisu istrajavaju tvrdoglavo jer kazu da ne vide smisao da nesto treba da trpe. Sa druge strane dok mladji ljudi kod nas u brakovima jedva opstaju, cesto se raspadaju ti brakovi, mogo poznanika/ca( ili ne blizih prijatelja) koje imam a koji su otisli u inostranstvo da zive( tamo se udali/ ozenili ili otisli zajedno odavde) nekako opstaju i bolje funkcionisu. U Rusiji je najveca stopa razvoda i kao glavni uzrok uglavnom se izdvoji teska finansijska situacija zbog koje krecu svi ostali problemi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 25.5.2019. at 11:21, ana čarnojević рече

@Снежана Snezo nemoj mnogo da se smejes, brt Bogoljub ne voli smeh, samo ozbiljno. sad jos i igumanije na temi o razvodima, pa ko to moze da izdrzi1324_womens

Игуманија... Знам зашто сам то ставио - лепо приповеда како једна жена дође у манастир да помаже (мислим удовица). Има и један део у којему говори како данас људи гледају на брак. Има места томе баш на овој теми. Људима који траже утеху или одговор у некој својој животној ситуацији можда овакво нешто може бити корисно.

Можда имамо и предрасуде о браку, монаштву и разликама између то двоје. Ево неколико реченица текстa: Јединство идеала Христовог. Писмо пријатељу, свештеномученика Илариона Троицког, архиепископа Верејског:

"Чак сам у једном извештају о једном од сензационалних судских процеса читао један занимљив детаљ. Питају једног џентлмена, је ли варао жену, је ли то радио често? Он одговара: 'Наравно да као монах живио нисам.'" Зар ти то не изгледа карактеристично?"

(...) "Право да велим, монаси некада о браку говоре глупости, али мирјани о монаштву говоре неупоредиво више глупости, говоре с некаквом мржњом / с некаквим гађенјем, злобом, раздражљиво."

Криво је, сестро, нешто оплетено, да сам против здравога хумора и радости. (А стојим иза оних речи и ставова с друге теме и контекста о аутокефалији: да се лако пређе у крајност, од обичне шале до ласцивнога и непримеренога профанисања светиња, вређања и сл. Нема ништа лоше у томе да се мало припази код таквих ствари.) 

Cтавит ћу после још из текста Јединство идеала Христовог, кад уредим превод, ко хоће да чита. Мислим да је примерено и корисно, jер реч је о једном те истом идеалу. Има и о радости понешто.
Ако макар један човек или жена нађу нешто добро за себе у свему овоме, слава Богу.

:sunce:

"Светлост Христова просветљава све"
(значење криптограма на икони Тројеручици)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 25.5.2019. at 11:27, Снежана рече

Specijalno za Salijerija (Bogoljuba) :)

 

 

 

Хм... Не бих "никад" схватио да се односи на мене да није написано у загради. Kад још кажем да немам звука на овом старом рачунару већ неколико година, али стварно... то је већ права анегдота. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...