Jump to content

Други брак (удовице, удовци, разведени)

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 6 часа, Maja Pavlovic рече

Ja sam posle razvoda usla u vezu gde smo bili toliko razliciti. Od pogleda na ljude, na zivot, na ciljeve u buducnosti. U pocetku je bilo zanimljivo sve to, ali kasnije nije moglo... 

Onda igrom slucaja preko omiljene rase pasa upoznam na fejsu osobu toliko slicnu meni da nisam mogla da poverujem. Od stava prema zivotu, buducih ciljeva, ma sve smo zeleli isto. Dok se ne pokazu cari dopisivanja i daljine i ti shvatis da ta osoba ipak nije takva kakvom se predstavlja. 

 

Па испаде да ипак нисте били слични :). Човек се лако превари у процени.

Немам пуно вере у дописивање. Сви се ми претварамо, трудимо да се представимо у најбољем светлу, желимо да се допаднемо. То је природно. Најбоље од себе износимо пред другу особу. Свако. 

Ту је проблем наше надање, машта. Сами себе преваримо, учитавајући наше жеље, наша очекивања, другој особи. Па се онда разочарамо што није тако, како смо замислили.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 242
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 21 часа, Biće-šta-treba рече

Највећа грешка је што нисам послушала интуицију, тај први осећај који ми је рекао да он није за мене. Са друге стране, да се није десио он, сада не бих имала дете тако да се не кајем. 

Хм,ово му дође као алиби "ипак се нисам преварио-ла"

Па мисим ,ваљда и неко ко је прави може направити бебу и уз то остати у браку !

Не знам,мени је тај улазак у брак,искључиво због деце сулуд, јер за децу непостоји већа срећа ,него да се тата и мама воле !

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Зосима Ја нисам тако разумео. Ја сам разумео да је дете нешто лепо што јој се десило, настало и остало након лошег брака.

Лош брак ти је као живот у паклу. И што се више продужава, то сте ближе паклу. У њему обе особе се не усавршавају у врлинама и љубави, него обратно, иде се из свађе у свађу. Просто оно најгоре се буди и настаје у човеку, оно што човек можда није ни знао да се налази у њему.

А излазак из брака ти дође као поновно рођење. Светло на крају тунела. Олакшање.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad pogledas svoje dete nikad ne mozes da ga posmatras kao gresku. Moze bilo ko da napravi dete, ali ono koje rodis je samo tvoje i tu nema kajanja ni posle pogresnog odabira partnera, tj.detetovog drugog roditelja.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Maja Pavlovic рече

Kad pogledas svoje dete nikad ne mozes da ga posmatras kao gresku. Moze bilo ko da napravi dete, ali ono koje rodis je samo tvoje i tu nema kajanja ni posle pogresnog odabira partnera, tj.detetovog drugog roditelja.

Божије је свако дете. Највећи поклон са неба. Круна Божијег стварања. Чудо.

Родитељи су ту да га одгаје, васпитају, науче лепим навикама, и спреме за живот.

Нису наша деца наше власништво, наш посед, наша имовина. Треба се чувати посесивне љубави, која није добра никоме, и плодови су јој рђави.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Ђорђе Р рече

@Зосима Ја нисам тако разумео. Ја сам разумео да је дете нешто лепо што јој се десило, настало и остало након лошег брака.

Лош брак ти је као живот у паклу. И што се више продужава, то сте ближе паклу. У њему обе особе се не усавршавају у врлинама и љубави, него обратно, иде се из свађе у свађу. Просто оно најгоре се буди и настаје у човеку, оно што човек можда није ни знао да се налази у њему.

А излазак из брака ти дође као поновно рођење. Светло на крају тунела. Олакшање.

Да, ти си добро разумео Ђорђе. Дете је нешто најлепше што ми се десило а десило се током лошег брака. Зато се и не кајем због своје грешке јер ми је донела нешто најлепше на свету. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Maja Pavlovic рече

Kad pogledas svoje dete nikad ne mozes da ga posmatras kao gresku. Moze bilo ko da napravi dete, ali ono koje rodis je samo tvoje i tu nema kajanja ni posle pogresnog odabira partnera, tj.detetovog drugog roditelja.

Можда сам се погрешно изразила али никако не мислим да је дете грешка. Моја грешка је био погрешан избор брачног партнера а не моје дете. Ја сам нова на овом форуму али наша деца деле сличну судбину јер сам видела да је отац твог детета исто незаинтересован за њега. Поздрав 

  • Тужан 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Biće-šta-treba рече

Можда сам се погрешно изразила али никако не мислим да је дете грешка. Моја грешка је био погрешан избор брачног партнера а не моје дете. Ја сам нова на овом форуму али наша деца деле сличну судбину јер сам видела да је отац твог детета исто незаинтересован за њега. Поздрав 

To sam odgovorila na neciji komentar iznad, ne na tvoj. Delimo misljenje o deci.

Da, bas tako, nezainteresovan totalno.

Pozdrav

  • Тужан 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 7 months later...
On 26.7.2018. at 19:26, Vladan :::. рече
On 26.7.2018. at 18:56, Milica Bajic рече

Treba, čini mi se, biti pošten prema sebi i to pošten na vreme, dok nije kasno.

Јесте, а осим тога ја сам рецимо за пар година прошао 2-3-4 фазе... нисам ни ја сигуран тачно.

За осам година прошла сам фазу туге, затим фазу прихватања, сада сам у фази "да ми прође време" до поновног сусрета. Можда, са стране гледано, не звучи утешно...  Искрено, само се томе надам и у Бога уздам!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 17.8.2016. at 12:27, Vladan :::. рече

Супругу је недавно Господ призвао к себи кроз тешку болест и у миру се упокојила. Имам три ћерке, најстарија има 10 година а две близнакиње по 2 године.

Neka je Bog pomiluje... :cmizdrenje:

Svaka ti cast Vlado za cerkice ....  i da budete svi u zdravlju i milosti Bozijoj jos sto godina....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Ana B. рече

I posle ovi drugi kukaju što se nisu oženili i udali, da je to nešto jako, jako dobro ne bi bilo toliko razvoda i loših brakova. Živela sloboda!

Извини, која слобода? Слобода да промене веза до 30, 35 више него бомбоњера слава. Само што забораве да и бомбоњери на крају истекне рок трајања :smeh1:

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...