Jump to content

"Тешки" људи


Препоручена порука

sa teskim ljudima - tesko...:D

potrebno je strasno puno tolerancije, strpljenja, smirenja, popustljivosti, mudrosti i najzad, ljubavi...i zato je vazno odluciti koje to osobe zavredjuju...znaci, misli se na bliznje...

sa ostalima, koliko god je moguce ili se distancirati ili ih izbegavati...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Имам таквих у окружењу. Отац ми је онако тежак човек. Али под тим термином подразумевам екстремне случајеве.  Тако да оца, па и мене понекад, :) сврставам у задрте, а не толико тешке људе. 

 

Не могу са таквим људима да живим и да се дружим. Једино што код њих знам да ценим јесте искреност, не улизују ми се. Знају да буду поуздани и тачни кад нешто обећају. Међутим, негативна енергија која из њих зрачи, та тежина и баксузлук погађају ме и јако утичу на мене. Нисам толико јак да то неутралишем, а још мање да позитивну енергију пренесем на њих. Тешко људима који живе са њима. То су прави мученици које до сада нисам успео да разумем због чега их трпе, и још бирају за брачне другове, воле их и жртвују се за њих, а они их не фермају ни 2%, још их зезају и малтретирају. .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

51 minutes ago, Сања Т. рече

Какви су људи за вас "тешки"

koji vide i cuju samo sebe, sa kojima se ne moze voditi dijalog...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Teški ljudi su za mene oni koji svima i svakom nadju manu .. strašno uvredljivi.. retko kad imaju lepu reč za nekog drugog osim za nekog sličnog njima.. koji lako eksplodiraju ako im prizoveš savest... čiji je jezik kao čekić pa samo čeka kog će da klepne... I ljudi koji čine drugima on što bi mrzeli da njima neko to isto učini...

Koliko je ljubavi... strpljenja... tolerancije potrebno kada je u pitanju  neko bližnji..? 

Iskreno mislim da samo jedna majka može izdržati ovoliki teret od svoga deteta... i to ne svaka. A sto se tiče drugih.. - supruga.. suprugu.. roditelja??? ...Samo ako te dragi Bog toliko prosvetli da sve to izdržiš... A ko ima volju i spremnost da to uradi za nekog verujem da će mu Gospod dati sve što mu je potrebno da to i izdrži... ili će učiniti po svojoj milosti da sav taj teret udalji od nas. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 hours ago, Ignjatije рече

То су прави мученици које до сада нисам успео да разумем због чега их трпе, и још бирају за брачне другове, воле их и жртвују се за њих, а они их не фермају ни 2%, још их зезају и малтретирају. .

Мислим да је у томе и цака.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, aliluja рече

Teški ljudi su za mene oni koji svima i svakom nadju manu .. strašno uvredljivi.. retko kad imaju lepu reč za nekog drugog osim za nekog sličnog njima.. koji lako eksplodiraju ako im prizoveš savest... čiji je jezik kao čekić pa samo čeka kog će da klepne... I ljudi koji čine drugima on što bi mrzeli da njima neko to isto učini...

Koliko je ljubavi... strpljenja... tolerancije potrebno kada je u pitanju  neko bližnji..? 

Iskreno mislim da samo jedna majka može izdržati ovoliki teret od svoga deteta... i to ne svaka. A sto se tiče drugih.. - supruga.. suprugu.. roditelja??? ...Samo ako te dragi Bog toliko prosvetli da sve to izdržiš... A ko ima volju i spremnost da to uradi za nekog verujem da će mu Gospod dati sve što mu je potrebno da to i izdrži... ili će učiniti po svojoj milosti da sav taj teret udalji od nas. 

Ово ме посебно интересује. Колико (и да ли) треба да се одрекнеш себе...Јер са њима не можеш да будеш свој,не дозвољавају, већ само њима подчињен.

И колико сад неко треба да се одрекне себе, или треба да се бори цео живот... а то је опака и исцрпљујућа борба. Или си као он или има да те нема ( тако некако одприлике) , зато што су они јако убеђени у своју исправност и непогрешивост. Такав неће ни да устане ако си ти то предложио, већ само кад он то каже. И где си ти онда?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sa takvim ljudima najlakše izlazim:D Samo im kontre pucam, pošto mi je svejedno da li će mi reći nesto dobro ili loše.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тешки људи, бар за мене,  не постоје...јер сам ја најтежа...:)

Е сад... озбиљно тешки људи,  су сви они преко 100 кг :D

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li je neko tezak zavisi od subjektivnih kriterijuma posmatraca. Ako hoces da izadjes na kraj s njima moras da budes u kondiciji, brza da uteknes :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има толико тешких људи, да су половину тешки било би довољно. Шалим се мало.

Мени се много допадају смирени људи, планинска места на 2-3 дана са породицом, хармонија са природом. Сваког дана се молим Богу за здравље породице, не мучим друге причама, не оптерећујем никога, не оговарам, ником не досађујем, моје поштовање свакоме. ;)

Поуке старца Пајсија:

Spoiler

 

Како живети?“

Ово је била натраженија поука, најважније питање, постављано Старцу од стране свих.

Он би одговарао у својим, уобичајеним, хумористичним тоном:

„Живи – не тугуј, не осућуј никога, не узнемируј никога и моје поштовање свакоме.“

Често је тон Старца изазивао осмехе на лицима, лакомислених слушаоца. Међутим, ако се човек дубље замисли над овом поуком, дубоки смисао ће постати очигледан сваком.

„Не жалости се“, то јест, нека се твоје срце не оптерећује тугама и несрећама, које су неизбежне за свако људско биће, већ га пре усмери Једином Извору вечне радости – Богу. Кроз Њега, особа се мири са својим жалостима, постаје „покорна“ и тако задобија мир.

„Не осуђуј никог“, „не узнемируј“.

 

Тешко али могуће уз Божју помоћ!

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 hours ago, Ignjatije рече

Тешко људима који живе са њима. То су прави мученици које до сада нисам успео да разумем због чега их трпе, и још бирају за брачне другове, воле их и жртвују се за њих, а они их не фермају ни 2%, још их зезају и малтретирају. .

Љубав и доброта Игњатије се не могу уништити ни у тешким ситуацијама.Зао човек се мења сходно ситуацији, а добар је увек добар без обзира шта га је снашло и увек ће волети оног другог.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, Сања Т. рече

Колико (и да ли) треба да се одрекнеш себе...

mislim da ne treba da se odreknes sebe....ne verujem da to Gospod zeli od nas...

mozes samo da ponekad pravis ustupke i to samo ukoliko oni doprinose boljem odnosu....

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...