Jump to content

Да ли бисте желели прекид раскола Цркве Истока и Запада?

Оцени ову тему


Да ли бисте желели?  

93 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли бисте желели?

    • Да
      43
    • Не
      14


Препоручена порука

  • Гости
Guest свештеник Иван

Богу хвала и гласање на овој теми показује које је расположење људи. Наравно да треба сви да тежимо уједињењу, а тачно је да уједињење не може без истине. Ту ћемо се, надам се сви сложити. Но, да би се дошло до истине, потребна је огромна љубав и жртва.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Богу хвала и гласање на овој теми показује које је расположење људи. Наравно да треба сви да тежимо уједињењу, а тачно је да уједињење не може без истине. Ту ћемо се, надам се сви сложити. Но, да би се дошло до истине, потребна је огромна љубав и жртва.

0442_feel 0442_feel 0442_feel

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја мислим да то није ствар нечије жеље већ то је наша обавеза као Православних Хришћана!  0442_feel

http://www.svetigora.com/node/5903

Радуј се мучениче и Цјелевниче, Пантелејмоне!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ne razdeljujte se i ne mrzite se između sebe na Crkvu Grčku  i Latinsku; CRKVA JE HRISTOVA, niti je Grčka ni Latinska, nego samo GORDOST I INAT I ZLOBA uvele su ova imena i razdelile i omrazile TOLIKE POŠTENE I BLAGA SRCA LJUDE."

Hvala Bogu da bi želeo, ali SAMO U ISTINI!

Mnogo je teških reči izrečeno i mnogo krvi proliveno "u ime vere" (sa obe strane), da bi nam najpre svima valjalo SVENARODNO POKAJANJE ZA GREHE (u bližoj i daljoj prošlosti) i javno priznavanje istih, uz molitvu za oproštenje.

Sve drugo bi razumeo kao jeftinu crkvenu politiku.

Međutim, za mene i tebe je mnogo važnije TRENUTNI naš odnos sa bratom, sestrom, iz Crkve zapada?

JESMO LI MI VEĆ JEDNO, po Reči Hristovoj(što ja čvrsto verujem) sa blagovernim i Hristoljubivim rodom hrišćanskim iz njihovih redova, ili ništa pre ujedinjenja?!

Da li je naša svest još uvek partijska (pa dok "komitet ne odobri, nije na liniji"), ili smo stvarno "nova tvar" i oslobođeni za novi život U LJUBAVI ISTINE?! U tom slučaju, ujedinjenje nam ne donosi ništa novo. Mi bi ostali isti, samo bi "ideologiju" promenili.

Pokažimo na delu, svojim životom i odnosom prema čoveku, da nismo više "stari  kvasac" i da je daleko iza nas  ponos, mržnja, jednoumlje i krilatica: "Brat je mio koje vere bio! Samo ako je pravoslavac!"

HRISTOS IZMEĐU NAS!

S'Bogom!

"NIJE ISKREN,

NITI PRAVEDAN,

onaj ko govori istinu u lice, niti onaj ko je obznanjuje pred svetom,

no onaj ko  IMA LJUBAV i ISTINIT ŽIVOT, i KAD TREBA GOVORI S RAZUMEVANJEM."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest ага пије млеко

"Ne razdeljujte se i ne mrzite se između sebe na Crkvu Grčku  i Latinsku; CRKVA JE HRISTOVA, niti je Grčka ni Latinska, nego samo GORDOST I INAT I ZLOBA uvele su ova imena i razdelile i omrazile TOLIKE POŠTENE I BLAGA SRCA LJUDE."

Христољубе, чије су ово речи ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Praštajte, morao sam da "prekinem vezu".

Da. Taj citat je napisao Dositej Obradović i on je pao na moju dušu kao Božja Reč i odmah sam prepisao (nekad?) ali ne znam odakle?

Vi sami u svom srcu rasudite jesu li one od Boga?!

"Blagoslov GOSPODNJI neka dođe na Vas, Njegovom blagodaću i čovekoljubljem".

S'Bogom!

"NIJE ISKREN,

NITI PRAVEDAN,

onaj ko govori istinu u lice, niti onaj ko je obznanjuje pred svetom,

no onaj ko  IMA LJUBAV i ISTINIT ŽIVOT, i KAD TREBA GOVORI S RAZUMEVANJEM."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prekid raskola nije moguc, jer to odavno nije raskol nego niz otvorenih jeresi sabranih na jedno mesto... kad se to na Zapadu rascisti i ocisti onda ce on sam prirodno da se ponovo nakalemi na pitomu vocku sa koje je i otpao...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prekid raskola nije moguc, jer to odavno nije raskol nego niz otvorenih jeresi sabranih na jedno mesto... kad se to na Zapadu rascisti i ocisti onda ce on sam prirodno da se ponovo nakalemi na pitomu vocku sa koje je i otpao...

0110_hahaha

"Ne razdeljujte se i ne mrzite se između sebe na Crkvu Grčku  i Latinsku; CRKVA JE HRISTOVA, niti je Grčka ni Latinska, nego samo GORDOST I INAT I ZLOBA uvele su ova imena i razdelile i omrazile TOLIKE POŠTENE I BLAGA SRCA LJUDE."

Шта је писац хтео овим да каже (Доситеј Обрадовић - монах који је напустио монаштво) ?! Да је и Латинска и Грчка црква једно те исто,то јест да су обе цркве Христове? Па неће бити сигурно!

Постоји само једна Црква Христова,а то је Православна,не постоје две цркве,то сви знамо.

Зар је "гордост инат и злоба" то што се наша помесна Црква зове "Српска Православна",а руска "Руска Православна" и тако даље...

Наравно да није, може покојни Доситеј да прича свашта...

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ne razdeljujte se i ne mrzite se između sebe na Crkvu Grčku  i Latinsku; CRKVA JE HRISTOVA, niti je Grčka ni Latinska, nego samo GORDOST I INAT I ZLOBA uvele su ova imena i razdelile i omrazile TOLIKE POŠTENE I BLAGA SRCA LJUDE."

Hvala Bogu da bi želeo, ali SAMO U ISTINI!

Mnogo je teških reči izrečeno i mnogo krvi proliveno "u ime vere" (sa obe strane), da bi nam najpre svima valjalo SVENARODNO POKAJANJE ZA GREHE (u bližoj i daljoj prošlosti) i javno priznavanje istih, uz molitvu za oproštenje.

Sve drugo bi razumeo kao jeftinu crkvenu politiku.

Međutim, za mene i tebe je mnogo važnije TRENUTNI naš odnos sa bratom, sestrom, iz Crkve zapada?

JESMO LI MI VEĆ JEDNO, po Reči Hristovoj(što ja čvrsto verujem) sa blagovernim i Hristoljubivim rodom hrišćanskim iz njihovih redova, ili ništa pre ujedinjenja?!

Da li je naša svest još uvek partijska (pa dok "komitet ne odobri, nije na liniji"), ili smo stvarno "nova tvar" i oslobođeni za novi život U LJUBAVI ISTINE?! U tom slučaju, ujedinjenje nam ne donosi ništa novo. Mi bi ostali isti, samo bi "ideologiju" promenili.

Pokažimo na delu, svojim životom i odnosom prema čoveku, da nismo više "stari  kvasac" i da je daleko iza nas  ponos, mržnja, jednoumlje i krilatica: "Brat je mio koje vere bio! Samo ako je pravoslavac!"

HRISTOS IZMEĐU NAS!

S'Bogom!

Брате Христољубе,да ли си свестан да ово што си написао (подебљано) потире цело православно предање и учење,па и сам СИМВОЛ ВЕРЕ у коме исповедамо да "верујемо у једну свету,саборну и апостолску Цркву" - а не у ДВЕ ЦРКВЕ?!

То што Ти чврсто верујеш да смо ми једно (по речи Христовој?!) нема никакве везе са Истином и са правим стањем. То је благоречено, нешто што везе нема са православљем,нити ће икада имати.

Постоји само једна Црква Христова,а не две. То је непогрешива Истина и Догма Православне Цркве и ту нема никакве дилеме. Све што се разликује од тога је јерес.

Јесте и биће!

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest ага пије млеко

Praštajte, morao sam da "prekinem vezu".

Da. Taj citat je napisao Dositej Obradović i on je pao na moju dušu kao Božja Reč i odmah sam prepisao (nekad?) ali ne znam odakle?

Vi sami u svom srcu rasudite jesu li one od Boga?!

"Blagoslov GOSPODNJI neka dođe na Vas, Njegovom blagodaću i čovekoljubljem".

S'Bogom!

Како је добра његова књига "Живот и прикљученије" . Препоручио бих је сваком српском теологу...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Читам, читам и не могу да се начудим колико су људи "убеђени" да је код православних сва истина хришћанства и света, како Света Тројица "станује" само у православним храмовима, литургији, теологији, догматима, канонима, итд, итд и како је питање "раскола" и његовог превазилажења питање "ПОКАЈАЊА РИМОКАТОЛИКА И ПОВРАТКА У ЈЕДИНО ИСТИНИТО ПРАВОСЛАВЉЕ"  0102_laugh  0102_laugh  0102_laugh  0110_hahaha  0110_hahaha  0110_hahaha  klapklap... хахахаха ... то је смешно и наивно!

Ја, братијо и сестријо, мислим да МИ имамо МНООООГО да се КАЈЕМО и ПОКАЈЕМО пред њима ... такође!!!

Имамо мноооого материјала за то у нама самима ... погледајте само НАШ ЖИВОТ ЦРКВЕНИ ... па то је НЕВИЂЕНА ЈЕРЕС ... гора од сваког папе, филоквеа, безгрешног зачећа и свега ...

:nene:

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јерес или не, ми не знамо Суд Божији...

На Литургици учимо да ако је неко јеретик то не значи да неће достићи спасење, као ни некрштени...

Можда ће православни хришћани проћи кроз много ригорознији Суд од католика и других конфесија...

Све ме ово некако подсећа на период Јудејаца који су мислили да једини имају легитимно право на Бога. Они имаше Закон али немаше љубави. Данас православни имају истину и благодат али колико имају љубави према онима који нису православни?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Читам, читам и не могу да се начудим колико су људи "убеђени" да је код православних сва истина хришћанства и света, како Света Тројица "станује" само у православним храмовима, литургији, теологији, догматима, канонима, итд, итд и како је питање "раскола" и његовог превазилажења питање "ПОКАЈАЊА РИМОКАТОЛИКА И ПОВРАТКА У ЈЕДИНО ИСТИНИТО ПРАВОСЛАВЉЕ"  0102_laugh  0102_laugh  0102_laugh  0110_hahaha  0110_hahaha  0110_hahaha  klapklap... хахахаха ... то је смешно и наивно!

Ја, братијо и сестријо, мислим да МИ имамо МНООООГО да се КАЈЕМО и ПОКАЈЕМО пред њима ... такође!!!

Имамо мноооого материјала за то у нама самима ... погледајте само НАШ ЖИВОТ ЦРКВЕНИ ... па то је НЕВИЂЕНА ЈЕРЕС ... гора од сваког папе, филоквеа, безгрешног зачећа и свега ...

:nene:

Наравно, вероватно је мало ко од вас у животу видео и прочитао нешто "римокатоличко" ... тако да вас донекле и разумем.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Читам, читам и не могу да се начудим колико су људи "убеђени" да је код православних сва истина хришћанства и света, како Света Тројица "станује" само у православним храмовима, литургији, теологији, догматима, канонима, итд, итд и како је питање "раскола" и његовог превазилажења питање "ПОКАЈАЊА РИМОКАТОЛИКА И ПОВРАТКА У ЈЕДИНО ИСТИНИТО ПРАВОСЛАВЉЕ"  0102_laugh  0102_laugh  0102_laugh  0110_hahaha  0110_hahaha  0110_hahaha  klapklap... хахахаха ... то је смешно и наивно!

Ја, братијо и сестријо, мислим да МИ имамо МНООООГО да се КАЈЕМО и ПОКАЈЕМО пред њима ... такође!!!

Имамо мноооого материјала за то у нама самима ... погледајте само НАШ ЖИВОТ ЦРКВЕНИ ... па то је НЕВИЂЕНА ЈЕРЕС ... гора од сваког папе, филоквеа, безгрешног зачећа и свега ...

:nene:

Ти си брате Ништавило већ познат овде по једној невиђеној јереси. Написао си  већ негде како ниједна црква није права црква,тако нешто!?!

Тако да мене не чуди ово што си горе написао.А то што си написао је горе од сваке јереси! Директно хуљење на Духа Светог! Ни сам ниси свестан какве хуле пишеш.

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...