Jump to content

Шта је циљ живота хришћанина?


Препоручена порука

9 hours ago, Драгана Милошевић рече

Зашто онда у црквеном календару наспрам 7 грехова стоје врлине?

Дрзго, у НЗ налазимо причу о даровима Духа Светога.

Тачно, из посланице Галатима: А плод Духа јесте: љубав, радост, мир, дуготрпљење, благост, доброта, вјера, кротост, уздржање. За такве нема закона. (5, 22-23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

11 hours ago, Humbert Humbert рече

Treće Oko, Kulu stražaru, Tarabiće, Zodijak ... šta sve ne čita!

Moram i ja nesto da procitam ...

Veoma je izvesno da cu , ako se povucem sa foruma i ako ljubazno zamolim Oca Rafaila , kad budem bila na moru , da mi pozajmi neku knjizicu , to zaista i procitati ... koliko jos za vreme godisnjeg odmora ... 

A ja imam tu osobinu da kad nesto kazem , to zaista tako i bude . 

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Arsenija рече

Moram i ja nesto da procitam ...

Veoma je izvesno da cu , ako se povucem sa foruma i ako ljubazno zamolim Oca Rafaila , kad budem bila na moru , da mi pozajmi neku knjizicu , to zaista i procitati ... 

A ja imam tu osobinu da kad nesto kazem , to zaista tako i bude . 

Ja te volim.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А Бог воли све нас.

 

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Citiracu Dostojevskog koji kaze -

"Ne bojte se grehova ljudskih ,  volite coveka i u grehu njegovom , jer kad ko voli coveka gresnog , to je vec slika bozanske ljubavi , i vrhunac je ljubavi na zemlji ."

To je nas zadatak .

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дакле, интересује ме:

1. шта је циљ Вашег живота као хришћанина? и

2. зашто (је Ваш циљ баш тај)?

[emoji4]

1. Бити пријатељ Христов..

2. Јер нема ништа веће од тога..

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 6/29/2016 at 22:03, Тања1 рече

У стварности, хришћани уопште не треба да  се питају шта је  циљ живота. Мало је провокативно рећи да треба да се односимо на циљ живота као хришћани.

Заборавих да објасним. :) Имала сам намеру да испитам људе, најпростије речено, зашто су хришћани. Наиме, особа није (не би требала бити) иста пре и после крштења/покајања. Шта је то што се промени у животу онога који почне да живи литургијски? Како је вера променила нечији живот, поглед на свет итд, итд. :)

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Људи се мењају и касније, не само после крштења/покајања како си рекла... Не дешава се преображај увек само онда када човек крене да иде на Литургије, некада ствари стоје у месту и након тога (иако се чини да је дошло до неке промене), а праве унутрашње промене дођу касније...

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

7 hours ago, Anika рече

Људи се мењају и касније, не само после крштења/покајања како си рекла...

Нисам рекла, можда само звучи тако. :) Зато и написах раније да је поента теме да се замислимо над собом. Неко се можда замонаши за 10 година, неко се бави харитативном, неко мисионарском делатношћу итд, итд (наравно, једно не искључује друго, али питање је управо свима: где се Ви (сада) проналазите, шта желите да постигнете као Хришћани :) ). На то сам мислила. :)

  • Волим 1

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

+!

On ‎28‎.‎6‎.‎2016‎. at 14:18, Џуманџи рече

1. шта је циљ Вашег живота као хришћанина? и

2. зашто (је Ваш циљ баш тај)?

1. Cilj mog življenja u vremenu i prostoru je naučiti ljubiti i biti slobodan, tj. zajedno s drugim ljudima dobre volje napustiti 'Egipat i faraonski sustav'.
2. Ne bih ni na široko ni na kratko objašnjavao zbog čega je baš to moj cilj, iako bih najradije zakopao talente ('dezerter') i čekao svoju smrt kao 'apatrid' na jednom malom otočiću blizu Visa.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да живимо на овом свету као светле звезде, а када дође час да одемо из овога живота и стигнемо на небеса, нек нас удостоји све Бог да чујемо тамо глас Господа „ Ходите благословени Оца мог, примите царство које вам је приправљено од постања света“ (Мат. 25,34). Амин.

Митрополит Флорине Августин Кантиот 

 

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...