Jump to content

UŽASNUTI Ateisti osudili lekare koji nisu hteli da urade abortus!

Оцени ову тему


Препоручена порука

1 hour ago, Muramasa рече

Meni crveno slovo apsolutno ništa ne znači, iako ga moji roditelji poštuju.

Ja sam vernik pa mi ne znaci puno (osim posta). :D

 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

За прекид трудноће до 10 недеља није потребан само пристанак труднице већ и пристанак гинеколога који треба да обави интервенцију. Сваки гинеколог може да одбије извођење прекида трудноће до 10 недеља чак и када не постоје медицинске индикације за одбијање захтева труднице. Укратко, гинеколог није обавезан да ради интервенцију прекида трудноће. Разлози за ово могу бити различите природе, од техничких па до етичких и верских. Лекар се може у писаном облику позвати на тзв. клаузулу савести којом одбија да изврши или да учествује у прекиду трудноће; основ је у поштовању личних уверења, најчешће религиозних, као и етичког опредељења у корист живота; лекари и друго особље које се определи за или против абортуса у оквиру свог запослења не треба да трпе штетне последице. Без обзира на појединачно одбијање, болница је обавезна да на женин захтев осигура абортус у складу са законом. 

"Zaga je prvo pozvala bolnicu da zakaže..... Otišla sam u utorak ujutru, a oni su me odbili....." Живо ме интересује шта се овде ЗАИСТА догодило. Интересантно је да је она звала да закаже, па чула да то не раде, а онда и запуцала тамо да поново то тражи. Зашто? Њено стање није ургентно за хитан пријем, а не може да буде примљена онда када она то смисли, него мора да закаже. Можда је заиста био тога дана дежуран само један гинеколог који у складу са својом клаузулом савести не врши абортусе. Болница је дужна да јој обезбеди ову "услугу" али организација рада је у надлежности болнице а не пацијента. А ово - не радимо на црвено слово - може да буде слободни препев сестре која даје информације. А може бити да је и госпођа добила другачији одговор али га је превела својим речима. Суштина је да јој болница није ускратила ову "услугу", одредила јој је термин у складу са кадровском и организационом политиком. А онда су се атеисти расписали....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mozda su AS izveli proizvoljan (da ne kazem nedobronamjeran pa i posprdan) zakljucak da su odbili zato sto je crveno slovo. Ne vjerujem da bolnica/nadlezna sestra ne stiti svoje osoblje i rizikuje nezadovoljstvo pacijenata, pa  i stoga sto je sve je danas transparentno i zacas dospije u medije, kako je i dospjelo. Najvise mirise na nedobronamjernu i naduvanu paskvilu sa neizbjeznim prozivanjem o 'moralnom profilu vjerske zajednice' itd. (tj. prestupima pojedinih clanova klira). Ipak su to AS.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, zuti car рече

Da sacekamo da se oglasi i ta medicinska ustanova , da cujemo pravi razlog, ukoliko je se uposte nesto tako i desilo . Ateistima Srbije se ne moze verovati ni malo .

Ma ti ces da znas zaslijepljeni zelote religije iz kamenog doba cijim zabludama robujes jer ne mislis kriticki i nisi pametan kao AS koji su na potpuno drugacijem intelektualnom nivou jer su prozrijeli kroz zablude fasistoidne religijske ustanove koja samo promovise mrznju i netoleranciju, uskoumnost i praznovjerje!!!!!!!111 Probudi se zablidjela maso palanacka!!!!111221

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А што уопште више било ко обраћа пажњу на то шта ликови из АС мисле о било чему? Ко су они, шта они представљају, кога они представљају, каква је уопште тежина било чега што они мисле, раде и говоре? То су сујетни анонимуси који паразитирају на религији, шлепају се како би изашли из анонимности, пошто другачије не могу јер их нико не зарезује ни 2 %.

Јер овај син мој бјеше мртав, и оживје; и изгубљен бјеше, и нађе се. Сваки човјек најприје добро вино износи, а када се опију, онда лошије; а ти си чувао добро вино до сада. Што око не видје, и ухо не чу, и у срце човјеку не дође, оно припреми Бог онима који га љубе. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

40 minutes ago, Дијана. рече

Mozda su AS izveli proizvoljan (da ne kazem nedobronamjeran pa i posprdan) zakljucak da su odbili zato sto je crveno slovo. Ne vjerujem da bolnica/nadlezna sestra ne stiti svoje osoblje i rizikuje nezadovoljstvo pacijenata, pa  i stoga sto je sve je danas transparentno i zacas dospije u medije, kako je i dospjelo. Najvise mirise na nedobronamjernu i naduvanu paskvilu sa neizbjeznim prozivanjem o 'moralnom profilu vjerske zajednice' itd. (tj. prestupima pojedinih clanova klira). Ipak su to AS.

Vrlo verovatno zlonamerno lazu ili izmisljaju. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

26 minutes ago, Ђоле Пролеће рече

Ко су они, шта они представљају, кога они представљају, каква је уопште тежина било чега што они мисле, раде и говоре?

To su ljudi koji ne shvataju sledeće:

"Pokorite se. Otpor je uzaludan. Bićete asimilovani."

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, VaSa110 рече

To su ljudi koji ne shvataju sledeće:

"Pokorite se. Otpor je uzaludan. Bićete asimilovani."

Чекај, причамо о Атеистима Србије? Они су људи који се донкихотовски боре против угњетача? :))

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

12 minutes ago, RYLAH рече

Чекај, причамо о Атеистима Србије? Они су људи који се донкихотовски боре против угњетача? :))

PROTIV PATRIJARHATA I REPRESIJE ZENA!!! A cek... O.o

Link to comment
Подели на овим сајтовима

52 minutes ago, Ћириличар рече

PROTIV PATRIJARHATA I REPRESIJE ZENA!!! A cek... O.o

Nije valjda da su i na tu feministicku naraciju spali!?! 

Stvari su gore nego sto sam mislio 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovaj pacijent sto kune zene, a kao je pravoslavni svestenik se kanda malo zaneo..Budi Bog s nama.

Nisam ispratila do kraja, ali sve je tu cudno.

Vesti ko vesti cist senzacionalizam

 

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...