Jump to content

Sudar islamskog i hrišćanskog sveta današnjice

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, Paradoksologija рече

Kina progoni i hrišćane, usput da natuknem.

Nisam cuo , pogotovo pravoslavne , makar ne danas , u doba Maovog vladanja progonili su sve , kao danas severna koreja 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, Џуманџи рече

па се искључујем.

Da li si ti pogledala one dvije teme u uvodnom postu, o progonima uopšte i o Siriji? Vidjela Pariz i dr. sl. dešavanja? Da li znaš išta o uzrocima i okolnostima rata u Bosni, otcjepljenja Kosova, da li se može predvidjeti nešto slično sa Raškom/Sandžakom, u Makedoniji već bili neredi? Idealizam je lijepa stvar, rekla bih. Ali realnost je nešto sasvim drugo. 

Islam (religija) je nastao kao negacija hrišćanstva. "Zapamtite, pravovjerni, da Allah nema sina". "Isa je veliki prorok, vaskrsao je, biće opšte vaskrsenje, ali nije Sin Božji."  I to bi bilo ok da nije onog 'Smrt nevjernicima!'

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, zuti car рече

Nisam cuo , pogotovo pravoslavne , makar ne danas , u doba Maovog vladanja progonili su sve , kao danas severna koreja 

Manje nego tad (tad su ljude mučili i zatvarali) ali prekidaju se službe, ruše krstovi, nekad maltretiraju ljudi; pravoslavlje u Kini nije zvanično dozvoljeno zbog 'stranih uticaja' Moskve, mada svakako postoji.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 6/23/2016 at 15:17, Дијана. рече

jedna od politika agresivne ekspanzije islama je demografska eksplozija. Zna se šta slijedi kad oni postanu većina u nekoj državi. Na Balkanu još nije u potpunosti ostvarena 'zelena transverzala', od Bosne do Grčke i Turske.

 

Nisam nešto istraživala, već rekla iz dosadašnjeg znanja i iskustva. Evo kako oni to sami za sebe kažu, o svojoj demografskoj politici i 'balkanskoj zelenoj transverzali' (hvala Zajronu):

https://pouke.org/forum/topic/43583-џихадиста-из-бих-пријети-америци-устаните-муслимани-убијајте-хришћане-video/?do=findComment&comment=1470088

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 6/26/2016 at 15:29, zuti car рече

Meni je jako zanimljivo kad ljudi koji o islamu znaju samo ono sto su negde procitali ili imaju negde komsiju muslimana u vecinskoj nemuslimanskoj sredini pa onda drve o necemu o cemu pojma nemaju. Sa islamom se moze jedino na silu , ili rusiti dzamije ili ce oni da crkve pretvaraju u dzamije ako ih pre toga ne sruse . Islam je ideologija neuopredivo opasnija od fasizma i ima dalelo opasnije i podmuklije metode . Naravno , budalama ne vredi govoriti ali mozda odnos kine , japana , tajvana i jos nekih azijskih zemlaja pomgne da se vidi kako se tim zlom uspesno bori . Elem kinezi im zaista ruse dzamije i zabranjuju sluzbu i slavljenje bilokakvih praznika . Japan im ne dozvoljava da uopste udju u zemlju i trajno se nastane , niti im dozvoljava da grade dzamije , propovedaju , dovode svestenike , jednostavno ij drze na kratkoj uzici , ima ih oko 10 000 u japanu i taj broj se ne memenja decenijama .Na tajvanu je kontrola meksa ali ocigledna , ne smeju da pisnu niti mogu da se nastane stalno , mada ima dosta indonezana na radu ali to su uglvnom zene koje rade najgore poslove . Tamo gde su pusteni da se "civilizuju" i uklope u domace drustvo , tamo osnivaju parlelene institucije , zive odvojeno i polko otimju komd po komad zmemlje dok ne ih ne bude dovoljo da se dignu na ustanak i zvanicno otrgnu deo teritorije , mi bar imamo iskustva sa time . Kome nije jasno sta je islam neka procita kuran. Tome se samo silom moze stati na put ili oni ili mi i to zato sto oni ne ostavljaju ni jednu drugu opciju.

Невјероватно ми је када људи мијешају религију и политику. Да, истина је када прочиташ Куран да ћеш наћи доста ствари које позивају на борбу са нама, каурима и доста нетолеранције и све у свему сулудих ствари. Али исто је када се латиш Старог Завјета, гдје имаш такође сулуде прописе ( као каменовање људи који раде на Сабат ). Значи у том нивоу, хришћанство и ислам су веома слични. Али зашто је онда стање такво да хришћани имају нормалну и напредну цивилзиацију, а муслимани још тапкају у мраку? Пошто им њихове религије прописују сулуда понашања, зашто онда само муслимани то поштују? Опет, очигледно је да одговор не лежи у самој сржи ислама или хришћанства, него у друштвима и народима који прихватају те религије. Европа је одавно прошла кроз периоде ксенофобије, религијских ратова и бесмислених сукоба. Исламски народи ( Арапи, Персијанци, Пакистанци, централноазијски народи ) нису јер у цивилизацијском смислу далеко заостају за Европом. И када имаш назадне људе из назадних народа, нормално је да ћеш имати буквалистичко и назадно тумачење сопствене религије. Хришћани су престали бити буквалисти одавно јер су увидјели бесмисленост свега што произилази из таквог приступа. Сада је ред на муслимане, а за то ће им требати пар стотина година и још много проливене крви, нажалост. Биће још ИСИЛ-а и послије ИСИЛ-а.

Али суштина је - народ, а не религија. Доказ - Балкан :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

11 minutes ago, Ћириличар рече

Невјероватно ми је када људи мијешају религију и политику. Да, истина је када прочиташ Куран да ћеш наћи доста ствари које позивају на борбу са нама, каурима и доста нетолеранције и све у свему сулудих ствари. Али исто је када се латиш Старог Завјета, гдје имаш такође сулуде прописе ( као каменовање људи који раде на Сабат ). Значи у том нивоу, хришћанство и ислам су веома слични. Али зашто је онда стање такво да хришћани имају нормалну и напредну цивилзиацију, а муслимани још тапкају у мраку? Пошто им њихове религије прописују сулуда понашања, зашто онда само муслимани то поштују? Опет, очигледно је да одговор не лежи у самој сржи ислама или хришћанства, него у друштвима и народима који прихватају те религије. Европа је одавно прошла кроз периоде ксенофобије, религијских ратова и бесмислених сукоба. Исламски народи ( Арапи, Персијанци, Пакистанци, централноазијски народи ) нису јер у цивилизацијском смислу далеко заостају за Европом. И када имаш назадне људе из назадних народа, нормално је да ћеш имати буквалистичко и назадно тумачење сопствене религије. Хришћани су престали бити буквалисти одавно јер су увидјели бесмисленост свега што произилази из таквог приступа. Сада је ред на муслимане, а за то ће им требати пар стотина година и још много проливене крви, нажалост. Биће још ИСИЛ-а и послије ИСИЛ-а.

Али суштина је - народ, а не религија. Доказ - Балкан :)

Sve je to evolucija društva i svesti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

16 minutes ago, Ћириличар рече

Невјероватно ми је када људи мијешају религију и политику. Да, истина је када прочиташ Куран да ћеш наћи доста ствари које позивају на борбу са нама, каурима и доста нетолеранције и све у свему сулудих ствари. Али исто је када се латиш Старог Завјета, гдје имаш такође сулуде прописе ( као каменовање људи који раде на Сабат ). Значи у том нивоу, хришћанство и ислам су веома слични. Али зашто је онда стање такво да хришћани имају нормалну и напредну цивилзиацију, а муслимани још тапкају у мраку? Пошто им њихове религије прописују сулуда понашања, зашто онда само муслимани то поштују? Опет, очигледно је да одговор не лежи у самој сржи ислама или хришћанства, него у друштвима и народима који прихватају те религије. Европа је одавно прошла кроз периоде ксенофобије, религијских ратова и бесмислених сукоба. Исламски народи ( Арапи, Персијанци, Пакистанци, централноазијски народи ) нису јер у цивилизацијском смислу далеко заостају за Европом. И када имаш назадне људе из назадних народа, нормално је да ћеш имати буквалистичко и назадно тумачење сопствене религије. Хришћани су престали бити буквалисти одавно јер су увидјели бесмисленост свега што произилази из таквог приступа. Сада је ред на муслимане, а за то ће им требати пар стотина година и још много проливене крви, нажалост. Биће још ИСИЛ-а и послије ИСИЛ-а.

Zaboravio si da spomenes Isusa, razlika izmedju hriscanstva i islama je Isus, da nam On nije dosao i mi bi sse pridrzavali starog zavjeta i dalje bi sve shvatali bukvalno. Islam i jeste bukvalisticki, ne moze se on drugacije tumaciti, u njemu imas Boziji zakon u kome su jasno propisane kazne za odredjena djela, imas razne propise, zabrane.

 

Negiranjem onoga sto su apostoli govorili, odnosno govoreci da su oni govorili pod nekakvim uticajima, cini se jedan od najtezih, neoprostivih grijeha a to je hula na svetog duha.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, billy2014 рече

Zaboravio si da spomenes Isusa, razlika izmedju hriscanstva i islama je Isus, da nam On nije dosao i mi bi sse pridrzavali starog zavjeta i dalje bi sve shvatali bukvalno. Islam i jeste bukvalisticki, ne moze se on drugacije tumaciti, u njemu imas Boziji zakon u kome su jasno propisane kazne za odredjena djela, imas razne propise, zabrane.

 

Да није било Исуса, ми бисмо Стари Завјет схватали буквално? Потпуно погрешно. Прво, сам Исус је рекао да није дошао поништити старе законе, него да их испуни. Друго, разлика ислама и хришћанства није Исус, него питање да ли је Исус син Божји или не ( муслимани поштују и признају Исуса као Божјег пророка, али не као Божјег сина ). Треће, имаш плејаду буквалистичких хришћана кроз историју ( чак и данас их има ).

Сунити и Шиити су у сукобу вијековима и убијају се вијековима јер се не слажу у питању ко може биит калиф - само Мухамедови потомци или било ко ( а при томе више нема ни јединственог исламског калифата, а ни Мухамедових потомака који би га наслиједили ). Хришћани и Аријевци су се тукли око природе Светог Тројства. Католици и православци око црквеног устројства и стотину ситних догматских разлика које немају значајне практичне важности у животу обичног вјерника ( ето, живот ће се промијенити човјеку ако вјерује да Дух исходи само из Оца а не из Оца и Сина нпр. ). Имаш људе који буквалистички тумаче и Нови Завјет, али не видиш никога да говори да је проблем у Старом или Новом Завјету, него је преовлађујуће мишљење да проблем лежи у ономе који тумачи буквално, у тумачу. Зашто та логика се не примјењује на ислам, када је ситуација иста, није ми потпуно јасно.

Имаш и прописе, законе и санкције и у Старом Завјету ( већ сам споменуо један - каменуј оног ко ради на Сабат. Четврта књига Мојсијева 15 глава, стихови 32-36 ). 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

47 minutes ago, billy2014 рече

Zaboravio si da spomenes Isusa, razlika izmedju hriscanstva i islama je Isus, da nam On nije dosao i mi bi sse pridrzavali starog zavjeta i dalje bi sve shvatali bukvalno. Islam i jeste bukvalisticki, ne moze se on drugacije tumaciti, u njemu imas Boziji zakon u kome su jasno propisane kazne za odredjena djela, imas razne propise, zabrane.

 

И они признају Христа за пророка, мислим да га зову пророк Иса, и један је од највећих.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, RYLAH рече

И они признају Христа за пророка, мислим да га зову пророк Иса, и један је од највећих.

Isa i majka mu Merjem...i dalje je prepiska Biblije :0205_whistling:

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

25 minutes ago, Ћириличар рече

Да није било Исуса, ми бисмо Стари Завјет схватали буквално? Потпуно погрешно. Прво, сам Исус је рекао да није дошао поништити старе законе, него да их испуни. Друго, разлика ислама и хришћанства није Исус, него питање да ли је Исус син Божји или не ( муслимани поштују и признају Исуса као Божјег пророка, али не као Божјег сина ). Треће, имаш плејаду буквалистичких хришћана кроз историју ( чак и данас их има ).

Сунити и Шиити су у сукобу вијековима и убијају се вијековима јер се не слажу у питању ко може биит калиф - само Мухамедови потомци или било ко ( а при томе више нема ни јединственог исламског калифата, а ни Мухамедових потомака који би га наслиједили ). Хришћани и Аријевци су се тукли око природе Светог Тројства. Католици и православци око црквеног устројства и стотину ситних догматских разлика које немају значајне практичне важности у животу обичног вјерника ( ето, живот ће се промијенити човјеку ако вјерује да Дух исходи само из Оца а не из Оца и Сина нпр. ). Имаш људе који буквалистички тумаче и Нови Завјет, али не видиш никога да говори да је проблем у Старом или Новом Завјету, него је преовлађујуће мишљење да проблем лежи у ономе који тумачи буквално, у тумачу. Зашто та логика се не примјењује на ислам, када је ситуација иста, није ми потпуно јасно.

Имаш и прописе, законе и санкције и у Старом Завјету ( већ сам споменуо један - каменуј оног ко ради на Сабат. Четврта књига Мојсијева 15 глава, стихови 32-36 ). 

Dosao je da ispuni stare zakone, i ispunio ih je, upravo zbog toga mi vise i neshvatamo stare zakone bukvalisticki. Nije Isus uzeo kamen pa kamenovao nego je rekao ko je bez grijeha neka prvi baci kamen.... U islamu toga nema, njihov Boziji zakon je bukvalisticki, on jasno kaze da se preljubnici kamenuju i to opisuje na kakav nacin, zena se zakopa do vrata a muskarac do pasa..., niko njima nije rekao ko je bez grijeha neka prvi baci kamen....

Negiranjem onoga sto su apostoli govorili, odnosno govoreci da su oni govorili pod nekakvim uticajima, cini se jedan od najtezih, neoprostivih grijeha a to je hula na svetog duha.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

5 minutes ago, RYLAH рече

И они признају Христа за пророка, мислим да га зову пророк Иса, и један је од највећих.

Да, али само пророк, тј. обичан човјек, а Мухамед је задњи велики пророк дошао да посвједочи праву истину о Богу. Толико праву, да је треба наметати огњем и мачем. "Запамтите, правовјерни да Бог нема сина". Признају они и васкрсење, и страшни суд, само не Свету Тројицу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...