Jump to content

Sudar islamskog i hrišćanskog sveta današnjice

Оцени ову тему


Препоручена порука

Meni je jako zanimljivo kad ljudi koji o islamu znaju samo ono sto su negde procitali ili imaju negde komsiju muslimana u vecinskoj nemuslimanskoj sredini pa onda drve o necemu o cemu pojma nemaju. Sa islamom se moze jedino na silu , ili rusiti dzamije ili ce oni da crkve pretvaraju u dzamije ako ih pre toga ne sruse . Islam je ideologija neuopredivo opasnija od fasizma i ima dalelo opasnije i podmuklije metode . Naravno , budalama ne vredi govoriti ali mozda odnos kine , japana , tajvana i jos nekih azijskih zemlaja pomgne da se vidi kako se tim zlom uspesno bori . Elem kinezi im zaista ruse dzamije i zabranjuju sluzbu i slavljenje bilokakvih praznika . Japan im ne dozvoljava da uopste udju u zemlju i trajno se nastane , niti im dozvoljava da grade dzamije , propovedaju , dovode svestenike , jednostavno ij drze na kratkoj uzici , ima ih oko 10 000 u japanu i taj broj se ne memenja decenijama .Na tajvanu je kontrola meksa ali ocigledna , ne smeju da pisnu niti mogu da se nastane stalno , mada ima dosta indonezana na radu ali to su uglvnom zene koje rade najgore poslove . Tamo gde su pusteni da se "civilizuju" i uklope u domace drustvo , tamo osnivaju parlelene institucije , zive odvojeno i polko otimju komd po komad zmemlje dok ne ih ne bude dovoljo da se dignu na ustanak i zvanicno otrgnu deo teritorije , mi bar imamo iskustva sa time . Kome nije jasno sta je islam neka procita kuran. Tome se samo silom moze stati na put ili oni ili mi i to zato sto oni ne ostavljaju ni jednu drugu opciju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 hours ago, kamila рече

sadiq-khan.jpg

Evo ovako Turci misle, crno nam se pise dobro nam ne misle.

Meni je zanimljivo da je Islamski politicar koji je skoro dobio moc u londonu zabranio "provokativne zenske slike na reklamama u javnom prosturu"
Pa su tako sve slike sa zenama u bikiniju zabranjene.

Naravno progresivni levicari to punim srcem pozdravljaju.

A ja se pitam... da li je on to uradio zbog progresivizma (kako tvrdi) ili zbog islamizma. :)

Before-After.png

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

44 minutes ago, zuti car рече

Meni je jako zanimljivo kad ljudi koji o islamu znaju samo ono sto su negde procitali ili imaju negde komsiju muslimana u vecinskoj nemuslimanskoj sredini pa onda drve o necemu o cemu pojma nemaju. Sa islamom se moze jedino na silu , ili rusiti dzamije ili ce oni da crkve pretvaraju u dzamije ako ih pre toga ne sruse . Islam je ideologija neuopredivo opasnija od fasizma i ima dalelo opasnije i podmuklije metode . Naravno , budalama ne vredi govoriti ali mozda odnos kine , japana , tajvana i jos nekih azijskih zemlaja pomgne da se vidi kako se tim zlom uspesno bori . Elem kinezi im zaista ruse dzamije i zabranjuju sluzbu i slavljenje bilokakvih praznika . Japan im ne dozvoljava da uopste udju u zemlju i trajno se nastane , niti im dozvoljava da grade dzamije , propovedaju , dovode svestenike , jednostavno ij drze na kratkoj uzici , ima ih oko 10 000 u japanu i taj broj se ne memenja decenijama .Na tajvanu je kontrola meksa ali ocigledna , ne smeju da pisnu niti mogu da se nastane stalno , mada ima dosta indonezana na radu ali to su uglvnom zene koje rade najgore poslove . Tamo gde su pusteni da se "civilizuju" i uklope u domace drustvo , tamo osnivaju parlelene institucije , zive odvojeno i polko otimju komd po komad zmemlje dok ne ih ne bude dovoljo da se dignu na ustanak i zvanicno otrgnu deo teritorije , mi bar imamo iskustva sa time . Kome nije jasno sta je islam neka procita kuran. Tome se samo silom moze stati na put ili oni ili mi i to zato sto oni ne ostavljaju ni jednu drugu opciju.

Ali ne može se taj problem tako rješavati. Slažem se da je islam od religije postao jedna vrlo opasna i totalitarna ideologija koja zadire u sve pore društva i da oni polako ali sigurno traže svoju dominaciju gdje god da se nađu, nikad se ne asimilujući u vjerskom, nacionalnom i običajnom smislu, a kad dobiju brojčanu prednost da koriste političke prednosti većine. Kad dođu u civilizovano i demokratsko okruženje oni koriste prednosti tog okruženja za svoje fundamentalističke ciljeve. Ali ne može se totalitarna ideologija suzbijati totalitarnim metodama, bar ne u uslovima mira i ne u civilizovanom društvu. Ratni sukob je već nešto drugo. Kina nije baš dobar primjer poštovanja ljudskih prava i sloboda. Možda je taj primjer Japana mudro rješenje, kontrola, ali ne nasilje.  Problem terorizma postoji i te njihove infiltracije u neko društvo, koja samo pokazuje političku i bezbjednosnu slabost i nekohezivnost tog društva i njegovih kulturnih vrijednosti. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

40 minutes ago, zuti car рече

Meni je jako zanimljivo kad ljudi koji o islamu znaju samo ono sto su negde procitali ili imaju negde komsiju muslimana u vecinskoj nemuslimanskoj sredini pa onda drve o necemu o cemu pojma nemaju. Sa islamom se moze jedino na silu , ili rusiti dzamije ili ce oni da crkve pretvaraju u dzamije ako ih pre toga ne sruse . Islam je ideologija neuopredivo opasnija od fasizma i ima dalelo opasnije i podmuklije metode . Naravno , budalama ne vredi govoriti ali mozda odnos kine , japana , tajvana i jos nekih azijskih zemlaja pomgne da se vidi kako se tim zlom uspesno bori . Elem kinezi im zaista ruse dzamije i zabranjuju sluzbu i slavljenje bilokakvih praznika . Japan im ne dozvoljava da uopste udju u zemlju i trajno se nastane , niti im dozvoljava da grade dzamije , propovedaju , dovode svestenike , jednostavno ij drze na kratkoj uzici , ima ih oko 10 000 u japanu i taj broj se ne memenja decenijama .Na tajvanu je kontrola meksa ali ocigledna , ne smeju da pisnu niti mogu da se nastane stalno , mada ima dosta indonezana na radu ali to su uglvnom zene koje rade najgore poslove . Tamo gde su pusteni da se "civilizuju" i uklope u domace drustvo , tamo osnivaju parlelene institucije , zive odvojeno i polko otimju komd po komad zmemlje dok ne ih ne bude dovoljo da se dignu na ustanak i zvanicno otrgnu deo teritorije , mi bar imamo iskustva sa time . Kome nije jasno sta je islam neka procita kuran. Tome se samo silom moze stati na put ili oni ili mi i to zato sto oni ne ostavljaju ni jednu drugu opciju.

Ovo si delimicno u pravu. Ja se ipak drzim ideje, dok fasista ne pokusava da sprovodi svoj fasizam u delo, neka se okuplja sa svojim drugariam fasistima i nek rade njihove sado mazo naci orgije u lateksu do ujutru.

Slcno vazi za muslimane. :)

ali islam je bez sumnje jako opasna ideologija koja nigde nije prosla bez ozbiljnih krsenja nekh civilizacijskih normi i ljudskih prava. 

Meni je smesno da neko kritikuje srbe sto nece gej paradu, i onda to poredi sa islamistima koji homoseksualca bacaju sa zgrade jer voli.. jelte... od pozadi:( 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Дијана. рече

Ali ne može se taj problem tako rješavati. Slažem se da je islam od religije postao jedna vrlo opasna i totalitarna ideologija koja zadire u sve pore društva i da oni polako ali sigurno traže svoju dominaciju gdje god da se nađu, nikad se ne asimilujući u vjerskom, nacionalnom i običajnom smislu, a kad dobiju brojčanu prednost da koriste političke prednosti većine. Kad dođu u civilizovano i demokratsko okruženje oni koriste prednosti tog okruženja za svoje fundamentalističke ciljeve. Ali ne može se totalitarna ideologija suzbijati totalitarnim metodama, bar ne u uslovima mira i ne u civilizovanom društvu. Ratni sukob je već nešto drugo. Kina nije baš dobar primjer poštovanja ljudskih prava i sloboda. Možda je taj primjer Japana mudro rješenje, kontrola, ali ne nasilje.  Problem terorizma postoji i te njihove infiltracije u neko društvo, koja samo pokazuje slabost i nekohezivnost tog društva i njegovih kulturnih vrijednosti. 

Japan se od kine razlikuje samo toliko sto je na strani amerikanaca inace je isto tako totalotarno i krruto drustvo, veoma strogo kontorlisano ,i u Japanu stvari rade tiho, kad ubijaju, ubijaju tiho , naucili su nesto iz WWII. Tajvan danas mnogi smatraju demokratskim ,modernim drustvom a u sustini , tajvan danas i Jugoslavija sa pocetka 80 tih , totalno isto drustveno uredjenje i kontrola , samo je sminka malo drugacija . U aziji ljudska prava postoje ali po kategorijama a za strance nema prava uopste . Elem , kad nesto ne moze mirnim putem da se resi oda se to resava silom. Prosto , ako se islamu ne stane na put , bice rata do isterbljenja, tako da je bolje ogranicena sila na pocetku , nego nekontrolisana sila posle gde stradaju svi od reda . 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, zuti car рече

Japan se od kine razlikuje samo toliko sto je na strani amerikanaca inace je isto tako totalotarno i krruto drustvo, veoma strogo kontorlisano ,i u Japanu stvari rade tiho, kad ubijaju, ubijaju tiho , naucili su nesto iz WWII. Tajvan danas mnogi smatraju demokratskim ,modernim drustvom a u sustini , tajvan danas i Jugoslavija sa pocetka 80 tih , totalno isto drustveno uredjenje i kontrola , samo je sminka malo drugacija . U aziji ljudska prava postoje ali po kategorijama a za strance nema prava uopste . Elem , kad nesto ne moze mirnim putem da se resi oda se to resava silom. Prosto , ako se islamu ne stane na put , bice rata do isterbljenja, tako da je bolje ogranicena sila na pocetku , nego nekontrolisana sila posle gde stradaju svi od reda . 

Japanci, koji su medju najinteligentnim nacijama na svetu stite svoju kuturu i svoje drustvo od migranata, posebno islamskih. 
Evropljani, zbog kompleksa bele krivice to ne rade :(

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Млађони рече

Japanci, koji su medju najinteligentnim nacijama na svetu stite svoju kuturu i svoje drustvo od migranata, posebno islamskih. 
Evropljani, zbog kompleksa bele krivice to ne rade :(

Japanci su fasisti i rasisti najgori na svetu , posle toga ide koreja pa ostatak azije . Japanska kultura je nesto sto bi trebalo da bude zabranjeno , ali ne moz im nista u njihovoj zemlji

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Štititi svoju kulturu treba, ali na kulturan, miran, mudar i civlizovan način, sredstvima društvene kontrole, ne otvorene represije i nasilja. Svako društvo koje ima islamsku populaciju je na ispitu u pogledu svoje političke, bezbjednosne i kulturne kohezivnosti i organizovanosti. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Већина терориста нема везе са исламом (испијање алкохола, злоупотреба психоактивних супстанци и сл.), па ме занима по којим би критеријумима детектовали потпуне лудаке?

Измењено од Џуманџи

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

21 hours ago, zuti car рече

Japanci su fasisti i rasisti najgori na svetu , posle toga ide koreja pa ostatak azije . Japanska kultura je nesto sto bi trebalo da bude zabranjeno , ali ne moz im nista u njihovoj zemlji

 

Tacno Japanci su zatvoreno drustvo i teski rasisti nego ekonomija dosta toga zamagli, posto razvoj moze da skrene probleme sa drugih podjednako ozbiljnih problema.

I Singapur je liberalizovan odozgo, ne treba zaboraviti da su oni imali mnogo vecu korupciju nego ove balkanske trule zemlje. I dalje je to jedna vrsta liberalne diktature, ali jednom se desilo da diktator bude okrenut ka liberalnim vrijednostima, razvoju drustva, obrazovanju i nauci. To bi moglo i u CG da se uradi, jos brze, ali Djukanovicu se vise svidja uloga kriptokomunistickog diktatora.

 

Kako bi dobro bilo da se Srbija, Crna Gora, BiH i Hrvatska odjednom okrenu i pocnu sa brzom liberalizacijom ekonomije i politike, pod nazivom "Balkanski vukovi":)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

16 minutes ago, Џуманџи рече

Већина терориста нема везе са исламом (испијање алкохола, злоупотреба психоактивних супстанци и сл.), па ме занима по којим би критеријумима детектовали потпуне лудаке?

Mislim da ti pitaš za psihopatske masovne ubice i tako nešto. To je nešto ipak sasvim drugo. Terorizam u današnjem svijetu ima itekako veze sa islamom. Svaki drugi terorizam (politički, secesionistički) je više izuzetak nego pravilo. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не, управо мислим на вахабије који су муслимани онда и само онда када им одговара. :)

Но, тема више нема везе са насловом, па се искључујем. :)

Измењено од Џуманџи

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

21 hours ago, Џуманџи рече

Не, управо мислим на вахабије који ду муслимани онда и само онда када им одговара. :)

Но, тема више нема везе са насловом, па се искључујем. :)

Nije, nego su oni uvijek vehabije, ali su ponekad i muslimani,ahahahah, mada to u Bih uopste nije iskljuceno, odvedem te da vidis malo na jedno mjesto u Bih zove se Maoca:D

Najfascinantnije mi je bilo kad je jedan vehabija dolazio kod mog prijatelja u poresku upravu da uplati porez, duga brada, kratke pantalonice, standardno njihovo i u medjuvremenu se desio onaj incident u Sarajevu, kad dolazi isti taj covjek, moj prijatelj ga prepoznao po imenu i prezimenu, medjutim osisan, obrijan, sredjen, mudro:D Bio sam ja kod nekih kuci, mislim da je u nekom od ovih predhodnih mjeseci u pet sest sa maoce bilo u Siriji. Bosna je najbolja za skrivanje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

9 minutes ago, Ronald рече

Kako bi dobro bilo da se Srbija, Crna Gora, BiH i Hrvatska odjednom okrenu i pocnu sa brzom liberalizacijom ekonomije i politike, pod nazivom "Balkanski vukovi":)

To u nekom paralelnom univerzumu

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, zuti car рече

To u nekom paralelnom univerzumu

 

Da, zezam se, nikad nista od toga, i onako ce nestati do 2100 godine, pojesce ih mortalitet i emigracije

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...