Jump to content

Sudar islamskog i hrišćanskog sveta današnjice

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ovo je split-tema nastala u okviru neke druge diskusije. Povezana je sa temama o dešavanjima u zemljama u kojima sada traju progoni hrišćana od strane islamske većine ili pravi ratovi, kao i više tema o terorizmu, te problemu migranata u Evropi. Primjer povezanih tema:

https://pouke.org/forum/index/-/1346436097/прогон-хришћана-оно-што-бисте-требали-да-знате-r4090/   

https://pouke.org/forum/topic/20321-муслимански-прогон-хришћана-у-свету/

 

https://pouke.org/forum/topic/28953-страдање-хришћана-у-сирији-сузе-које-свет-не-види/

https://pouke.org/forum/topic/41212-muslimani-u-evropskoj-uniji/

Pa bi rasprava počela od Džumkinog komentara i mog odgovora....

On 6/23/2016 at 13:53, Џуманџи рече

Можда би могли да покренемо акцију узгајања жена које би живеле за то да рађају Србље. :D

Smijemo se mi, ali jedna od politika agresivne ekspanzije islama je demografska eksplozija. Oni kod nas u Evropi rastu brojčano - ma geometrijskom progresijom - u odnosu na nas negativni priraštaj u Srbalja (:) ), pravoslavaca, katolika, i većine ako ne svih Evropljana. 

Zna se šta slijedi kad oni postanu većina u nekoj državi. Na Balkanu još nije u potpunosti ostvarena 'zelena transverzala', od Bosne do Grčke i Turske.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

15 minutes ago, Дијана. рече

Smijemo se mi, ali jedna od politika agresivne ekspanzije islama je demografska eksplozija. Oni kod nas u Evropi rastu brojčano - ma geometrijskom progresijom - u odnosu na nas negativni priraštaj u Srbalja (:) ), pravoslavaca, katolika, i većine ako ne svih Evropljana. 

Све би ово стајало када би се хришћани (православни, р.католици, протестанти) рађали биолошки, овако  нам ипак остаје тежи начин - једино сведочењем сопственим животима можемо друге да подстакнемо на преумљење. :)

А колико видим по популарности а ла кривеженке у савременој срБској мисли - пре ћемо ми (драговољно) Мухамеду, нег' Мухамед (сионском) брегу. :D

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma na forumu pročitah da u katoličkim zemljama mnogi razočarani hrišćani prilaze Muhamedu... jao kako su to teška pitanja. Mi se uzdamo u našu 'pravovjernost', na misiji bilo unutarnjoj bilo vanjskoj smo slabiji i od  katolika; katolici se opet uzdaju u Petrovo prejemstvo, o misiji se malo ipak više starajući, no, islam upotrebljava sva zemaljska i đavolska sredstva... To možda ubrzava drugi dolazak, šta znam... valja izdurati i obraz osvjetlati ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam cula argument da se zene moraju naterati da sede kod kuce i samo radjaju, jer ce inace da nas pokori islam, i onda ce zene... morati da sede kod kuce i samo radjaju? Tako nekako mi rekli, svega mi. 

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

51 minutes ago, Млађони рече

Posto nekih 80 % razvoda podnose zene i 80 % od tih 80 % kazu da je razlog "nisam srecna" (dakle ne postoji nasilje cak ni u onom sirem smislu svadje dranja) 

Одакле ти то ? Моја искуства,(Комшилук, познаници) кажу да је баш обрнуто.

1 hour ago, Paradoksologija рече

Ja sam cula argument da se zene moraju naterati da sede kod kuce i samo radjaju, jer ce inace da nas pokori islam, i onda ce zene... morati da sede kod kuce i samo radjaju? Tako nekako mi rekli, svega mi. 

Неки дан читам о неком лекару из Пакистана који има 50ак деце од четири жене и циљ му је да достигне број од 100. И његова деца кажу да имају намеру да иду татиним стопама. Тога не верујем да је било у доба Мухамеда. То је производ модерног доба. И ко да се с њима такмичи? По мени, и не треба се надметати са лудацима. Само би требало зауставити миграцију муслимана у Европу и тај високи прираштај би се средио сам од себе, јер је неодржив, реално. Овако, Европа чини медвеђу услугу и себи и њима, и кад се кола сломе, биће глобално весеље.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 hours ago, Дијана. рече

Smijemo se mi, ali jedna od politika agresivne ekspanzije islama je demografska eksplozija. Oni kod nas u Evropi rastu brojčano - ma geometrijskom progresijom - u odnosu na nas negativni priraštaj u Srbalja (:) ), pravoslavaca, katolika, i većine ako ne svih Evropljana. 

Zna se šta slijedi kad oni postanu većina u nekoj državi. Na Balkanu još nije u potpunosti ostvarena 'zelena transverzala', od Bosne do Grčke i Turske.

У ЕУ муслимана има укупно око 5% и иако имају већи наталитет од просека тамо где живе, њихов наталитет је опет доста мањи него у земљама одакле су дошли. 

Једноставно, није у питању никакав феминизам, сексуалне револуције или шта се још помиње овде, него чињеница да што је друштво економски богатије, наталитет је мањи. Пример: Саудијска Арабија, шеријатска земља и колевка ислама, има наталитет једва мало већи него у Западној Европи.

Сад да ли је све то добро или не, то је друго питање, али је поприлично јасна корелација између наталитета и економског стања у друштву.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To jeste tako ko što kažeš. Kosovo potvrđuje i ono o čemu ja govorim i ono o čemu ti govoriš. 

I u zapadnim zemljama njihove zajednice progresivno rastu (relativno, u odnosu na domicilne) a tako raste i njihov uticaj. I veoma su kohezivne i solidarnost i zajedništvo su osnovne vrijednosti. Veoma moćna ideologija koja ulazi u sve pore društva, iznikavši iz religije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije moj posao da se povinujem ljudima.

Написа другар на другој теми, па би могли од овога да кренемо. Муслимани који пристижу у Европу се јако тешко уклапају, то знамо, разлике су огромне. Где и како повући границе толеранције? Колико ми морамо бити флексибилни, а колико они и најважније - на који начин их одобровољити за "попуштање"? Правила морају да постоје и морају да се поштују, поготову када се ради о домаћинима и о гостима.

Такође, популарно је играти на карту повређених осећања, увреда и душевног бола, а Муслимани су, чини се, успели да буду најбољи у игри. 

Условљавати их, изоловати их (док се не цивилизују), вршити на њих већи притисак, образовати их... Која метода је применљива? Коју/е треба користити?

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 6/23/2016 at 18:28, GeniusAtWork рече

У ЕУ муслимана има укупно око 5% и иако имају већи наталитет од просека тамо где живе, њихов наталитет је опет доста мањи него у земљама одакле су дошли. 

 

A koliko ce da ih bude za 20 godina ukoliko se nastavi ova mera naseljavanja? 
Koliko im je manji veci natalitet u odnosu na druge evropske narode?
Kakva je demografska slika evrope u buducnosti... 

Mozes li na to da mi odgovoris. 

Pa ako hoces da pricamo o tome da nastavimo kada utvrdimo ovo. Posto zanimljivo da ti poredis natalitet u odnosu na "islamske zemlje" a ne u odnosu na evropske zemlje. 

A valjda je bitno koliko je natalitet prosecne islamske porodice u odnosu na prosecnu evropsku porodicu da b predvideli tok demografije. 
 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, Џуманџи рече

 

 

Написа другар на другој теми, па би могли од овога да кренемо. Муслимани који пристижу у Европу се јако тешко уклапају, то знамо, разлике су огромне. Где и како повући границе толеранције? Колико ми морамо бити флексибилни, а колико они и најважније - на који начин их одобровољити за "попуштање"? Правила морају да постоје и морају да се поштују, поготову када се ради о домаћинима и о гостима.

Такође, популарно је играти на карту повређених осећања, увреда и душевног бола, а Муслимани су, чини се, успели да буду најбољи у игри. 

Условљавати их, изоловати их (док се не цивилизују), вршити на њих већи притисак, образовати их... Која метода је применљива? Коју/е треба користити?

JA bih da analiziramo malo sta se desilo. 

Vec gomilu godina u nazad, muslimani koji zele da migriraju u evropu dodju do turske/grcke i tu budu zaustavljeni. 
Kako je grcka upala u krizu, zato sto joj je evropa pozamljivala po istoj kamati kao i nemcima, i kada je izbio ceo skandal oko grcke i evrope, grcka je resla da kao kartu u toj borbi koristi muslimane. JEdnsotavno im je otvorila granice.

Grcka i turska prete da ce ih pustati svake godne sve vise. Turska preti da ce ih pustati ukoliko tursku ne prime u evropsku uniju, grcka ukoliko im ne oproste dug i daju jos para.

Lbertarijanci i konzervativci u evropi su se tu "ujedinili" jer to udara po novcaniku i individualnim slobodama, ali progresivcima i modernim liberalima (sociodemokratama to odlicno odgovara)

I tu je krenulo kompletno polticko prstanje, optuzivanje za rasizam, tesku desnicu izjedcavanje konzervativaca suvd u evropi (sto nema veze sa mozgom).

Zato sociodemokrate vole migrante? Zato sto znaju da migranti imaju iste etatisticke vrednosti koje i sociodemokrate imaju. Oni navuku migrante na socijalnu pomoc oni kada dobiju glasacko pravo, krenu da glasaju liberalno (sociodemokratski).

I to je kompletna prica kako je sve medjusobno povezano. 
 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

12 minutes ago, Џуманџи рече

изоловати их (док се не цивилизују)

Ovo često izaziva kontraefekte - recimo, zabrane devojčicama sa hidžabom (ne nikabom/burkom, već samo maramom na glavi) da idu u školu. Devojčice/njihovi roditelji odluče da školovanje nastave kod kuće. Umesto da se već sledeća generacija asimiluje po nekim vrednostima (ne mora po svim, ali ono, sloboda govora, izražavanja, različitosti) dolazi do izolacije i radikalizacije stavova kod onih koji se osećaju izopštenim.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Младене, Али како да се понашамо према њима док су год на тлу Европе, то је питање? 

Је ли ово пут?

Berserker-3.jpg

https://www.vice.com/read/germany-football-neo-nazi-hooligans-islamic-state-muslims-fighting-riot-cologne-112

 

anti-migrant-protest-in-germany.jpg?w=76

http://www.christiantoday.com/article/german.women.facing.threat.from.muslim.migrants.get.help.from.neo.nazi.group.amid.government.inaction/76489.htm

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 6/25/2016 at 22:55, Џуманџи рече

@Младене, Али како да се понашамо према њима док су год на тлу Европе, то је питање? 

Је ли ово пут?

https://www.vice.com/read/germany-football-neo-nazi-hooligans-islamic-state-muslims-fighting-riot-cologne-112

http://www.christiantoday.com/article/german.women.facing.threat.from.muslim.migrants.get.help.from.neo.nazi.group.amid.government.inaction/76489.htm

Ne, to je drustveni odgovor ako problem guramo pod tepih, i likove kao nidzel faradz nazivamo rasistima. To ce se desiti, ukoliko nastavimo da ignorisemo. 
Sto su veci muslimanski pritisci i povrede zivota evropskih gradjana, to ce evropski gradjani krenuti vise da propadaju pod in-group-bias. 

Posto ce termin rasista, nazivanjem likova kao sto je nidzel faradz - rasistom. Totalno izgubiti smisao i tezinu. Posto danas ljudi vise manje svakog nazivaju rasistom. 

Slicno se inace desilo u srbiji, ako pogledamo. Toliko smo pricali o medijskom mraku DS-a da smo ga na kraju bukvalno dobili od SNS-a koji su birali jer je "ds"gradio medijski mrak. 

 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па, добро, ја сам навела понешто од опција, додај ти неку нову идеју, сагласи се са неким предлогом...

Питање је јасно: како ми да се понашамо према њима док су год овде (Европа)?

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Џуманџи рече

Па, добро, ја сам навела понешто од опција, додај ти неку нову идеју, сагласи се са неким предлогом...

Питање је јасно: како ми да се понашамо према њима док су год овде (Европа)?

Prvo sto treba da uradimo jeste da stopiramo prilv. 
Drugo sto treba da uradimo jeste da razbijamo geto kulturu. 

Najbolja stvar koju bi mogli da uradimo jeste da smanjimo poreze i regulacija, sto ce da otvori radna mesta, sto ce tim ljudima da pruzi poslove i da ih skine sa socijalne pomoci.

A posle ide kako je rambo amadeus rekao..

Kad imas platu 300 evra mislis se ko je bolji srbi il hrvati.
Kad ti se plata popne na 400 mislis se u kom je kaficu dobra kafa.
A kada ti plata ode na 1000 krenes da razmisljas u koju bi lepu zemlju otpovao.


Stvorimo ekonomski odrziv sistem koji moze da izdrzava ove ljude,

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...