Jump to content

Ćaskanje o ljubavi (muško-ženskim odnosima)

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 5.3k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 3 часа, Bojan* рече

Nadam se da ćeš umeti da prepoznaš pravu ljubav. Mnoge žene brkaju ljubav sa nečim drugim, što nema blage veze.

Može te neko i obmanuti (daleko bilo) i osvojiti srce, da bi došao do tvog tela. To se mnogima desilo, jer ne znaju šta je ljubav, niti znaju da vole. Reaguju na izgled, a zanemaruju osećanja. U suštini, sve se vrti oko seksa, uglavnom. A oni za koje je seks "vođenje ljubavi", sigurno ne znaju šta je ljubav. Ljubav je osećanje i ne može da se "vodi". 

Molim Boga da mi pomogne kada za to dođe vreme. Ne želim da sudim drugim ženama, samo one znaju zašto nisu dobro izabrle.

пре 2 часа, Bojan* рече

Spremnost na žrtvu je samo jedna od manifestacija ljubavi.

Nije "samo". Najveća je i najvažnija manifestacija ljubavi. Iz ljubavi nas je Gospod stvorio, a mi Mu samo glavoboljama i neblagodarnošću uzvraćamo. Iz ljubavi je Hristos podneo sramnu i bolnu smrt na krstu da bi nas iskupio iz greha. Lako je osećati se lepo u nečijem prisustvu i sentimentalno se uljuljkivati, sve dok žrtva nije potrebna.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако је чега било кроз читаву историју а исто га тако има и данас, то су разне дефиниције љубави. И оне занимљиве, и оне мање занимљиве, на којима нпр. добрим дијелом стоји умјетност. Међутим, ако је Бог љубав, као што Црква исповиједа, тешко да ће Он стати и у све те дефиниције заједно. Али свеједно, увијек су колико-толико занимљиви ти покушаји дефинисања љубави, тиме бар потврђујемо да тражимо Бога, па макар и тамо негдје.

И о чему се ту онда ради? Да ли то ми заиста тражимо Бога, или Он заправо тражи нас и куца нам на вратима срца?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, Violetta Valery рече

Lako je osećati se lepo u nečijem prisustvu i sentimentalno se uljuljkivati, sve dok žrtva nije potrebna.

Potpis. :dobro:

"Ne srami se nagog, otkrivenog srca. Sramotno je samo srce bez ljubavi." 🕊

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 13.8.2021. at 21:49, Violetta Valery рече

Ne želim da sudim drugim ženama, samo one znaju zašto nisu dobro izabrle.

Ni ja ne želim da im sudim.

Osuda nije kada se jasno i nedvosmisleno kaže šta je realnost. I onako je svima očigledno.

On 13.8.2021. at 21:49, Violetta Valery рече

Nije "samo". Najveća je i najvažnija manifestacija ljubavi.

Samo što žene na to vrlo slabo ili čak uopšte ne reaguju, tako da muškarcima, koje “krasi” spremnost na žrtvu, to i nije neki adut pred ženama. Ali zato dobar fizički izgled jeste. Dobar izgled u kombinaciji sa dobrim finansijskim mogućnostima, garantuje uspešno udvaranje.

On 13.8.2021. at 21:49, Violetta Valery рече

Lako je osećati se lepo u nečijem prisustvu i sentimentalno se uljuljkivati, sve dok žrtva nije potrebna

Ne znam. Meni je teško da se osećam lepo u prisustvu neke žene, jer tog ženskog prisustva kod mene nema, zato što nisam fizički privlačan, pa nijedna žena nije zainteresovana ni da bude u mom društvu, a kamo li da testira moju spremnost na žrtvu.

Mislim da tvoja teorija “malo” lebdi u vazduhu. Nema baš nekog dodira sa realnim stanjem na terenu. Jedino ako nije ograničena na veoma mali broj ljudi. Statistički nebitno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, Bojan* рече

zato što nisam fizički privlačan, pa nijedna žena nije zainteresovana ni da bude u mom društvu

Мушкарац не мора да буде леп (одвратно чак и звучи), а и по чијим то критеријумима је неко леп, то је измишљотина овог света, за Господа су сви лепи. Ако ниједној жени није важно каква си ти душа, онда ти такве и не требају у животу. Жене су те које воле да су лепе, а и јесу ако су целомудрене, лепо васпитане, честите, брате то и даље постоји, иако је на издисају, рекло би се. Чак се и стиде неке што нису "слободног понашања", чуо сам такве ствари. Шта рећи, Господе помози и спаси ! 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, Bojan* рече

Osuda nije kada se jasno i nedvosmisleno kaže šta je realnost. I onako je svima očigledno.

Jeste, osuda je, jer uvek ima konotaciju uzdizanja sebe na račun nekoga ko je po našim merilima pao.

пре 15 часа, Bojan* рече

Samo što žene na to vrlo slabo ili čak uopšte ne reaguju, tako da muškarcima, koje “krasi” spremnost na žrtvu, to i nije neki adut pred ženama. Ali zato dobar fizički izgled jeste. Dobar izgled u kombinaciji sa dobrim finansijskim mogućnostima, garantuje uspešno udvaranje.

Spremnost na žrtvu nije samo za muškarce. Ta spremnost krasi svakoga ko voli. Nije u redu tako da generalizuješ o ženama. Novac i izgled mi nisu najvažniji, niti sam tako vaspitana.

Moj tata je došao u Beograd došao iz Valjeva da studira. Nije bio imućan, ali ga je moja mama svejedno zavolela. Gospodu hvala, zajedno su sve stekli.

пре 15 часа, Bojan* рече

a kamo li da testira moju spremnost na žrtvu

Hristos nam je zapovedio da ne iskušavamo Boga. Mislim da ni bližnje ne bi trebalo iskušavati. Život će to neminovno učiniti umesto bas.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како оно каже пословица. Дајте ми добру децу па ћете видети какав сам ја родитељ. Тако и ви. Будите "добра деца" првоме који наиђе... И видећете како брак цвета. 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 18.8.2021. at 10:42, Violetta Valery рече

Jeste, osuda je, jer uvek ima konotaciju uzdizanja sebe na račun nekoga ko je po našim merilima pao.

Ja sam, po ženskim merilima fizičkog izgleda, nepoželjan.

On 18.8.2021. at 10:42, Violetta Valery рече

Spremnost na žrtvu nije samo za muškarce. Ta spremnost krasi svakoga ko voli. Nije u redu tako da generalizuješ o ženama. Novac i izgled mi nisu najvažniji, niti sam tako vaspitana.

Pažnja ogromne većine žena usmerena je na fizički privlačne muškarce, naročito ako su dobrog materijalnog stanja i to je činjenica.

On 18.8.2021. at 10:42, Violetta Valery рече

Moj tata je došao u Beograd došao iz Valjeva da studira. Nije bio imućan, ali ga je moja mama svejedno zavolela. Gospodu hvala, zajedno su sve stekli.

Bez fizičke privlačnosti to se ne bi desilo, a za studiranje u Beogradu je takođe potreban novac, posebno onima koji dolaze iz drugih mesta.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moj tata je veoma lep, mudar i naočit. Mojoj mami se svideo na mnogo više polja, a ne samo zbog izgleda.

Kao što rekoh, nije došao iz imućne porodice. Borio se na svaki čestit način da zaradi dok je studirao. Konobarisao je, radio kao pica majstor, popravljao računare mnogo pre nego što je kupio svoj prvi...

Mama mi je iz dobrostojeće porodice, ali je vaspitana da se ne zanosi novcem. Karakter joj je bio neuporedivo važniji pri izboru.

Gospodu hvala, njihov skladni brak i zdrava porodica su mi veliki oslonac i uzor. Jednog dana ću prevazići to što sam odrasla prezaštićena, razmažena i što se plašim života

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Violetta Valery рече

...veoma lep, ... i naočit...

Gotovo da sam bio siguran da je tako. Žene uvek žele takve muškarce, pa zato oni mogu da se ožene kad hoće ili da menjaju partnerke po želji. 

Ja nisam ni lep, ni naočit. Nikada nisam bio u prilici da izađem bilo gde sa nekom devojkom ili ženom. Nije bilo zainteresovanih, a i da jeste, ne bih mogao da je vodim nikuda. Imao sam novca samo za osnovne potrebe i delio to sa svojima. Studirao sam zahvaljujući pomoći opštine, a često sam putovao kući, da radim za neke bedne pare, jer drugog izbora nije bilo... Naveo sam ti svoj primer, a muškaraca sa situacijom sličnom mojoj, u Srbiji ima na stotine hiljada.

Hteo sam reći da ma koliko god vi žene tvrdile da niste materijalisti i da vam nije "toliko bitan" izgled muškarca, kad se malo bolje sagleda situacija, ipak ispadne da jeste.  Novac omogućava muškarcu da se pojavljuje tamo gde ga žene mogu videti, omogućava mu da se češće viđa sa izabranom ženom, da ostavi dobar utisak, da reši eventualne probleme, ... Sve to na prvi pogled vama ženama ne izgleda kao da ima veze sa novcem, ali ima i te kako...

пре 3 часа, Violetta Valery рече

i što se plašim života

Ja se plašim ljudskog zla. Ima ga gotovo na svakom koraku.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Krećem sa kupovine, prolazi tata sa klincem, klinac taman što je prohodao, izbečio se u moj GTC, zinuo, ne može mali svoju glavu da okrene, pravo sladak, a ja polako krećem, nek se mali nagleda... :smeh1:

Žene, pustite nas muškarce da budemo muškarci. ;) 

Šta ste toliko zapeli da i mi budemo žene? :) 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...