Jump to content

Ćaskanje o ljubavi (muško-ženskim odnosima)

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 минута, Smaragdni kamičak рече

Pravi Hrišćani se ne prilagođavaju ovosvetskim standardima i duhu vremena vec Duhu Svetom. Nije to krutost već stvar prioriteta, da li više voliš ugađanje Bogu ili ljudima. A u Srbiji ima mnogo više ljudi koji ne poste i ne idu u crkvu, tako da pre ćeš naći takvu ženu, ako takvu tražiš.

Pa hvala Bogu na tome. Nadam se da ces i ti naci nekoga ko je slican tebi.

Da prilagodjavaju se iz ljubavi.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 5.3k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 2 минута, Liga Džentlmena рече

Ne mogu brate, ti vuise sijas od mene. Tvoja svetost zaslepljuje moju.

Nisam dostojan da to uradim.

Pre ces ti da da mene prosvetis...

Брате, само немој да самог себе лажеш да ти сад у свему видиш Бога као што си рекао. То је заблуда на куб.

Зато сам и написао "додирни ме свети човече"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Liga Džentlmena рече

Ne mogu brate, ti vuise sijas od mene. Tvoja svetost zaslepljuje moju.

Nisam dostojan da to uradim.

Pre ces ti da da mene prosvetis...

Брате, само немој да самог себе лажеш да ти сад у свему видиш Бога као што си рекао. То је заблуда на куб.

Зато сам и написао "додирни ме свети човече"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Sofija_ рече

sve je bitno!!! samo ti sad opravdavas svoje slabosti..ja ti rekoh vec moje misljenje i necu vise da se ponavljam, pozdrav i laka noc :mahmah:

Laku noc. Ne opravdavam kazem onako kako mislim da je ispravno i nikome se ne dodvoravam.

Ne kazem da je dobro da se ne posti, meni je dosao takav period, ali to ne znaci da treba i drugi tako. Valnda se tk do sada kapira. ?

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Liga Džentlmena рече

Da prilagodjavaju se iz ljubavi.

Ako su suviše različiti, neće moći da se prilagode, jedan u klin, drugi u ploču. Svaka ptica svome jatu.

  • Свиђа ми се 1

"Ne srami se nagog, otkrivenog srca. Sramotno je samo srce bez ljubavi." 🕊

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Вилер Текс рече

Брате, само немој да самог себе лажеш да ти сад у свему видиш Бога као што си рекао. То је заблуда на куб.

Зато сам и написао "додирни ме свети човече"

Ne lazem sebe. Pa zar nije sve od Boga i u svemu Bog? Kako nas uci Heiscanstvo?

Vidi ja ne tvrdim da sam u pravu, kao sto i ne trazim da neko prati ono sto ja kazem. Ja smatram da je za mene to dobro i idem tim putem, ali to ne znaci da cu tebe da ubedjujem da sam ja u pravu i da trebas ti tako niti mene da ubedjujes da ja gresim.

Oke je da razmenimo misljenja, ali svako ima svoj put.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Liga Džentlmena рече

Ne lazem sebe. Pa zar nije sve od Boga i u svemu Bog? Kako nas uci Heiscanstvo?

Vidi ja ne tvrdim da sam u pravu, kao sto i ne trazim da neko prati ono sto ja kazem. Ja smatram da je za mene to dobro i idem tim putem, ali to ne znaci da cu tebe da ubedjujem da sam ja u pravu i da trebas ti tako niti mene da ubedjujes da ja gresim.

Oke je da razmenimo misljenja, ali svako ima svoj put.

Размењујемо мишљења. Баш бркаш појмове. Ја немам што каже Рамбо "снаге, памети ни живаца" да то објасним а да ме схватиш, ал држ се нпр Старца Пајсија, Порфирија мало да разбистриш неке ствари. Лаку ноћ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Smaragdni kamičak рече

Ako su suviše različiti, neće moći da se prilagode, jedan u klin, drugi u ploču. Svaka ptica svome jatu.

Moja bivsa devojka je pocela uz mene da posti i ide u crkvu na liturgiju, cak je i cigarete ostavila. I nikada je nisam terao na to, a opet smo se lepo slagali.

Ne slazem se sa tobom. Rekao sam ti vec, kako bi devojka pobozna prihvatila Muramasu sa njegovim ubedjenima? Pa naravno da bi iz ljuba i bila sa njim i prihvatila ga. Jel tako?

To sam pitao i Natasu i Sofiju ali mi nisu odgovorile.

Nisam terao nikoga ni na sta, samo kazem pobozne devojke bi trebalo da znaju sta zele, i da paze na zelje i potrebe drugih ljudi tj da imaju razumevanja za sve zato sam i bio na kani jer sam verovao da je tako.

Medjutim izgleda da vise vere i razumevanja imaju obicne devojke nego li ove pobozne.

To je moje iskustvo.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Вилер Текс рече

Размењујемо мишљења. Баш бркаш појмове. Ја немам што каже Рамбо "снаге, памети ни живаца" да то објасним а да ме схватиш, ал држ се нпр Старца Пајсија, Порфирија мало да разбистриш неке ствари. Лаку ноћ.

Sve sam ih citao i drzao se dugih 7- 8 godina. Samo mi je Pajsije previse monaski tip i ne odgovara mi da ga citam.

Tadej mi je odlican. Cuvajte dusu redovno uzemem da procitam.

Justina slusam na yutubu cak i predavanja nasih svestenika. Ne bezim ni od cega.

Vazi ljudi laku noc.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Liga Džentlmena рече

Moja bivsa devojka je pocela uz mene da posti i ide u crkvu na liturgiju, cak je i cigarete ostavila. I nikada je nisam terao na to, a opet smo se lepo slagali.

Odlično, dakle napredovala je. Obrnuto ne bi valjalo.

 

пре 17 минута, Liga Džentlmena рече

Ne slazem se sa tobom. Rekao sam ti vec, kako bi devojka pobozna prihvatila Muramasu sa njegovim ubedjenima? Pa naravno da bi iz ljuba i bila sa njim i prihvatila ga. Jel tako?

Ali Muramasa ne želi pobožnu devojku.

 

пре 17 минута, Liga Džentlmena рече

Nisam terao nikoga ni na sta, samo kazem pobozne devojke bi trebalo da znaju sta zele, i da paze na zelje i potrebe drugih ljudi tj da imaju razumevanja za sve zato sam i bio na kani jer sam verovao da je tako.

Pobožni ljudi ne bi trebalo da osuđuju slabosti ali to ne znači da bi trebalo istim tim slabostima se prilagoditi. Dakle razumeti, ali ne i ići tim putem.

 

пре 17 минута, Liga Džentlmena рече

Medjutim izgleda da vise vere i razumevanja imaju obicne devojke nego li ove pobozne.

Više vere u šta ili koga?

"Ne srami se nagog, otkrivenog srca. Sramotno je samo srce bez ljubavi." 🕊

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, kordun рече

to nece bog dozvoliti, bolje smanji ciljeve, uvati neku djevojku i obavezno pljuj po beogradjanima, to je  ispravan put

volimo i mi vas :smeh2:

  • Радостан 1

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Liga Džentlmena рече

Jel tako?

није тако, јер није све духовност, а поготово није се Православље, то што си ти у својој глави измиксао је само једна недефинисана и бљутава каша, не заноси се, ако не знаш питај. Јер доћи ће многи и говорити Ја сам Исус и ја сам Исус, и превариће многе.

и да сублимирам све твоје поруке па да ти напишем овде, ево ти један савет другарски, никада не шаљи друга/другарицу, да заршавају твоје "послове" (да ти извиђају ситуацију код било које девојке).

 

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Снежана рече

 

и да сублимирам све твоје поруке па да ти напишем овде, ево ти један савет другарски, никада не шаљи друга/другарицу, да заршавају твоје "послове" (да ти извиђају ситуацију код било које девојке).

 

Pisao sam da je tako bilo kad sam bio strdnjoskolac pa sam naveo etape kroz odrastanje ( ti si me osudila da ssm pijan itd) .Nigde nisam napisao da ja saljem nekoga da izvidja situaciju. Pitam sta me zanima, dobjijem odgovor i idem dalje. Neko ti odmah kaze" nemamo iste stavove tako da nista od toga" znaci sa tom osobom mozes da budes brat - mi hriscani smo braca i sestre a ne drugari, posle mozes da je pitas za mislenje  o necemu poslusas savet itd. Znaci mozes biti prijatelj sa nekim ko ti odmah da do znanja na cemu si ovako ne.

пре 6 часа, Снежана рече

није тако, јер није све духовност, а поготово није се Православље, то што си ти у својој глави измиксао је само једна недефинисана и бљутава каша, не заноси се, ако не знаш питај. Јер доћи ће многи и говорити Ја сам Исус и ја сам Исус, и превариће многе.

 

 

Ma de mi pricas o kasi, ti si je probala pa znas da bjutava?

E moji hriscani vi najvise osudjujete koji se najvise busate da ste hriscani.

Kako ljudi sebji dozvoljavaju da osudjuju nesto zato  sto ne znaju i od cega se plase. Pitanje je kakva je kasa u tvojoj glavi?

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Smaragdni kamičak рече

Odlično, dakle napredovala je. Obrnuto ne bi valjalo.

Ali Muramasa ne želi pobožnu devojku.

Pobožni ljudi ne bi trebalo da osuđuju slabosti ali to ne znači da bi trebalo istim tim slabostima se prilagoditi. Dakle razumeti, ali ne i ići tim putem.

Više vere u šta ili koga?

Da ona posti jednu nedelju i pricesti se ide u crkvu i nije fanatik a jos manje se trudi da bude svetiteljka.

Jos je mlad, mozda se vremenom npr zaljubi u poboznu i da prihvati to sto ide u crkvu itd. Kako ce ona njega da prihvati?

Hoce li odustati od veze sa njim zato sto ne posti, zato sto nije pobozan, zato sto se ne moli?

Da li ce mu praviti kalendar uzdrzavanja i praviti mu samo posnu hranu?

Da podjemo od toga da je on dobar muz i otac ( dajem samo primer a cini mi se da je Izda pisala bas o takvom primeru njenog muza koji je inzvaredan muz i otac ali nije pobozan).

Da, ako volis nekoga ti ces da se prilagodis ( ne mislim na ekstremne stvari ali one prirodne da).

Lose sam napisao i iztazio se, imaju vise ljubavi jer nemaju sta da paze i od koga da se boje. Zato se iz ljubavi prilagodjavaju.

Ne kazem da to trebate i vi da radite ako su vam ubedjenja suprotna od mog vi radite kako mialite da je najbolje za vas, ja samo kazem da iz ljubavi ce covek ili zena da se prilagodi onom koga voli i Bog ce to sigurno da razume.

Da ja njsam pisao da necu mozda opet da krenem sa postom ako ozenim poboznu zenu pa da ona sprema posno i zajedno da postimo, ali se sigurno necu suzdrzavati. 

A svako od vas ima pravo da rasi onako kako on misli da je najbolje za njega, za mene to nije. A kome je stalo on ce da prihvati i da se prilagodi.

A kako je to drugacije?

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Liga Džentlmena рече

 

Ma de mi pricas o kasi, ti si je probala pa znas da bjutava?

E moji hriscani vi najvise osudjujete koji se najvise busate da ste hriscani.

Kako ljudi sebji dozvoljavaju da osudjuju nesto zato  sto ne znaju i od cega se plase. Pitanje je kakva je kasa u tvojoj glavi?

Нико теби није осудио, само ти људи скрећу пажњу да духовност није потрошачка корпа па ти мало узимаш из Цркве, па мало из квази духовних извора оно што се теби свиђа по твом укусу.

Треба се држати чистог извора, тј. Православне Цркве.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...