Jump to content

Ćaskanje o ljubavi (muško-ženskim odnosima)

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 9 минута, Liga Džentlmena рече

Nisam se ni jednom do sad zalio. Vec sam samo pisao o onome sto smatram da je lose.

Naravno hvala ti, uvek cenim dobar savet i iskreno tudje misljenje. 

Zasto se ljutis?

Boze sacuvaj da se ljutim, zasto bih? Zelim da ti pomognem mojim iskustvom i onim sto znam, zato sam i ozbiljna, znas vec i da sam direktna tako da ne brini :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 5.3k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 1 минут, Liga Džentlmena рече

Ajde bre, pa vi u svemu vidite djavola.

Ne kapiram zasto, ako neko prica o svakodnevnim stvarima i nudi vam neke prakticne savete, ispada da je od djavola?

Zasto se pobozni ljudi plase takvih stvari?

Ako imas dovolno vere i produhovljenosti sve sto cujes i vidis moze da ti sluzi samo na korist.

Jel tako?

Taman posla da je tu sve netačno, onda niko u to ne bi poverovao. Sve je to lepo sa zahvalnošću, sa fokusom na dobre stvari, ali New age je mnogo opasniji. Oni ne veruju u Hrista kao Sina Božijeg, već kao učitelja, a to je osnov naše vere. Daju oni par tačnih i korisnih informacija, pa podrivaju Hrista...baš kao i sam đavo. Neće nečastivi da se pojavi u rugobi, već lepoti. Pa pogledaj Ester kroz koju priča Abraham. Ili je prevarant ili je demon, a zavodi ljude i tako lepo priča...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Liga Džentlmena рече

Hvala ti Gospode za ovaj dan, za sve sto mi se desilo danas, itd.

Jel to lose?

Nije, ovo je dobro...al šta ćemo sa Abrahamom, horoskopom, Vortexom, vibracijama...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Sofija_ рече

postoje razne molitve,kako iz molitvenika,tako i proizvoljne, a postoji i molitva za brak i bracnog druga e sad, sve je slobodna volja i zelja sta cemo..vidis Gospod je ispao pravi dzentlmen, dajuci nam slobodu da biramo(kojim putem i kako) znaci ne sili nas..tako i ti radi.. i nisam bas sigurna da ti znas sta je tebi na korist, no dobro, ja ti u svakom slucaju zelim, da ti svaka odluka bude na korist i da se ozenis i budes srecan :)

Hvala. 

Vidi iz tvog ugla tako izgleda, kao sto iz mog ugla izgleda da je zivot pravog poboznog coveka koji zivi po " ps-u" previse ogranicen. ( ne osudjujem one koji zive tako, divim im se ali ja tako ne zelim da zivim).

Zivot teba da zivimo opusteno bez tolikih ogranicenja, i slobodno. Naravno treba imati granicu u svemu. 

Sto se tice zenidbe, necu uskoro da se zenim. Posle svega sto mi se izdesavalo resio sam da trebam da samujem jos. Ipak sam dosta ocekivao i od ovog sajta ali izgleda da nije jos vreme.

Pa eto ja se trudim da idem njegovim putem, otuda je i ta prica o dzentlmenstvu, ali ja sam covek i imam slabosti pa zato trazim metode koje ce mi pomoci da ih pobedim.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Liga Džentlmena рече

U svemu vidite djavola. Ne valja to.

braticu, danas na zalost ima mnogo alternativa koje ljude udaljuju od Boga i Jevandjelja, i zivota u Hristu, to je onaj uski i trnovit put i borba za Carstvo Nebesko a ne ovozemaljsko, naravno sve po slobodnoj volji, ti si prestao da postis i da se pricescujes, smeta ti sve to, cak i zena koja posti..hoces da "uzivas" u zivotu i ugadjas svojim slabostima, sto znaci da si pokleko i da sad ides onim sirim betoniranim putem..ja ti nista ne zameram, niti te kritikujem, ali se nadam da ces se vratiti crkvi onako kako treba, za tvoje dobro, zivi bili pa se zajedno radovali:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Liga Džentlmena рече

Hvala. 

Vidi iz tvog ugla tako izgleda, kao sto iz mog ugla izgleda da je zivot pravog poboznog coveka koji zivi po " ps-u" previse ogranicen. ( ne osudjujem one koji zive tako, divim im se ali ja tako ne zelim da zivim).

Zivot teba da zivimo opusteno bez tolikih ogranicenja, i slobodno. Naravno treba imati granicu u svemu. 

Sto se tice zenidbe, necu uskoro da se zenim. Posle svega sto mi se izdesavalo resio sam da trebam da samujem jos. Ipak sam dosta ocekivao i od ovog sajta ali izgleda da nije jos vreme.

Pa eto ja se trudim da idem njegovim putem, otuda je i ta prica o dzentlmenstvu, ali ja sam covek i imam slabosti pa zato trazim metode koje ce mi pomoci da ih pobedim.

eeeee djavo voli te opustene, da znas

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Natasa. рече

Nije, ovo je dobro...al šta ćemo sa Abrahamom, horoskopom, Vortexom, vibracijama...

Ako je na korist i ako ti koristi zasto da ne slusas? Procitas, vidis, upoznas na kraju kada upoznas dobro koncepciju mozes da svedocis da je sve to lose. Znaci uvek imas alternativi.

Ja stvarno ne vidim nista lose u horoskopu licnosti, kao sto rekoh ne treba svuda videti djavola, i traziti ga tamo gde ga nema jer ce te naci.

Ja svuda i u svemu vidim Boga.

Moze bit da je sve to New age fazon, ja to ne znam. Ali da je tako zasto bih ja isao u crkvu i pricao sa duhovnim ljudima?

Da pricam lose o pravoslavlju, da pravim sektu, da uticem lose na ljude?

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Sofija_ рече

braticu, danas na zalost ima mnogo alternativa koje ljude udaljuju od Boga i Jevandjelja, i zivota u Hristu, to je onaj uski i trnovit put i borba za Carstvo Nebesko a ne ovozemaljsko, naravno sve po slobodnoj volji, ti si prestao da postis i da se pricescujes, smeta ti sve to, cak i zena koja posti..hoces da "uzivas" u zivotu i ugadjas svojim slabostima, sto znaci da si pokleko i da sad ides onim sirim betoniranim putem..ja ti nista ne zameram, niti te kritikujem, ali se nadam da ces se vratiti crkvi onako kako treba, za tvoje dobro, zivi bili pa se zajedno radovali:)

Opet gresis. Ne kazem da mi smeta zena koja posti vec koja se nepotrebno suzdrzava.

Sta je sa zenama koje su pobozne a imaju nepobozne muzeve? Da li ih oneteraju da se suzdrzavaju tokom posta? Sta stim?

Eto da sad neka devojka bude sa Muramasom jel ce ona da trazi od njega da se podvizava zajedno sa njom?

Mislim stvarno. ?

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Liga Džentlmena рече

Znaci uvek imas alternativi.

Uz rizik da zvučim kao politički slogan iz '90 i neke-PRAVOSLAVLJE NEMA ALTERNATIVU :smeh1:.

Sad bez zezanja-u crkvi nema alternative, sad ću malo na Liturgiju, pa malo jarčevi i ovnovi, pa malo Abraham kroz Ester...toga nema, to su pomije, sve miksovano, a ništa ne valja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Sofija_ рече

eeeee djavo voli te opustene, da znas

Kao i sto sam mislio da ima vajde od kane i od devojaka sa kane ( pricam u svoje ime). Pa kada sam se opeko odustao sam kao i od potrage za poboznom devojkom koja bi me razumela. Koliko sam mogao da shvatim, lakse te razumeju ove devojke koje nisu pobozne nego ove druge. U principu ako te zavlaci obicna devojka to je oke, njen pravac gledanja je takav i ona uziva u tome, ali pobozna devojka bi trebalo da zna sta zeli i da ne radi to, ili makar da se izbori sa losim navikama. ( nemam nameru da osudjujem samo da ukazen na ono sto mislim da je lose).

Nekako su pobozne  devojke kruce po pitanju prihvatanja i vise traze da im se prilagodjavas umesto sto su verne da iz ljubavi one se tebi prilagode i prihvate te bez zelje da te menja. To rade pravi hriscani.

Ali od Boga ne odustajem. Pravoslavac sam i uvek cu biti. E sad sto se ne pridrzavam svega sto se vi pridrzavate ne cini me boljim ili gorim od vas.

Kao sto rekoh bitna su nasa dela.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Natasa. рече

Uz rizik da zvučim kao politički slogan iz '90 i neke-PRAVOSLAVLJE NEMA ALTERNATIVU :smeh1:.

Sad bez zezanja-u crkvi nema alternative, sad ću malo na Liturgiju, pa malo jarčevi i ovnovi, pa malo Abraham kroz Ester...toga nema, to su pomije, sve miksovano, a ništa ne valja.

Pa da, to tebi odgovara. Ali meni ne.

Tvoj put je takav moj nije. Al to ne znaci da ces ti da se spasis a ja necu ili obrnuto.

Bog o tomeodlucuje ko ce se spasiti a ko ne. Da li ce mene spasiti moje metode ili tebe tvoje. ?

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Liga Džentlmena рече

Ajde bre, pa vi u svemu vidite djavola.

Ne kapiram zasto, ako neko prica o svakodnevnim stvarima i nudi vam neke prakticne savete, ispada da je od djavola?

Zasto se pobozni ljudi plase takvih stvari?

Ako imas dovolno vere i produhovljenosti sve sto cujes i vidis moze da ti sluzi samo na korist.

Jel tako?

Не плашим се него видим да је класична небулоза у најбољем случају...или ђавоља работа.

А ти си пун вере и продуховљености? Додирни ме свети човече...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Liga Džentlmena рече

Nekako su pobozne  devojke kruce po pitanju prihvatanja i vise traze da im se prilagodjavas umesto sto su verne da iz ljubavi one se tebi prilagode i prihvate te bez zelje da te menja. To rade pravi hriscani.

 

Pravi Hrišćani se ne prilagođavaju ovosvetskim standardima i duhu vremena vec Duhu Svetom. Nije to krutost već stvar prioriteta, da li više voliš ugađanje Bogu ili ljudima. A u Srbiji ima mnogo više ljudi koji ne poste i ne idu u crkvu, tako da pre ćeš naći takvu ženu, ako takvu tražiš.

"Ne srami se nagog, otkrivenog srca. Sramotno je samo srce bez ljubavi." 🕊

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Liga Džentlmena рече

Kao i sto sam mislio da ima vajde od kane i od devojaka sa kane ( pricam u svoje ime). Pa kada sam se opeko odustao sam kao i od potrage za poboznom devojkom koja bi me razumela. Koliko sam mogao da shvatim, lakse te razumeju ove devojke koje nisu pobozne nego ove druge. U principu ako te zavlaci obicna devojka to je oke, njen pravac gledanja je takav i ona uziva u tome, ali pobozna devojka bi trebalo da zna sta zeli i da ne radi to, ili makar da se izbori sa losim navikama. ( nemam nameru da osudjujem samo da ukazen na ono sto mislim da je lose).

Nekako su pobozne  devojke kruce po pitanju prihvatanja i vise traze da im se prilagodjavas umesto sto su verne da iz ljubavi one se tebi prilagode i prihvate te bez zelje da te menja. To rade pravi hriscani.

Ali od Boga ne odustajem. Pravoslavac sam i uvek cu biti. E sad sto se ne pridrzavam svega sto se vi pridrzavate ne cini me boljim ili gorim od vas.

Kao sto rekoh bitna su nasa dela.

sve je bitno!!! samo ti sad opravdavas svoje slabosti..ja ti rekoh vec moje misljenje i necu vise da se ponavljam, pozdrav i laka noc :mahmah:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Вилер Текс рече

Не плашим се него видим да је класична небулоза у најбољем случају...или ђавоља работа.

А ти си пун вере и продуховљености? Додирни ме свети човече...

Ne mogu brate, ti vuise sijas od mene. Tvoja svetost zaslepljuje moju.

Nisam dostojan da to uradim.

Pre ces ti da da mene prosvetis...

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...