Jump to content

Zašto Srbi ovoliko kradu?

Оцени ову тему


Препоручена порука

'Леба ти, Жељко, промени назив теме. Ево, може овако: "Зашто поједини појединци српске националности (за коју немамо дефиницију), а који не живе у дијаспори (пошто их и у свијету има), већ унутар граница РС (које још увек подразумевају самопроглашену тзв. РК, одн. нашу АП КиМ) краду и то не стално, већ понекад?"

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ko kaže da samo Srbi? Za Čehe Austrijanci kažu da kradu ko strake (svrake), i prije nekoliko godina su na češkom postavljali upozorenja: "Nekraďte, prodejna sledovana kamerou!" i sl. po hypermarketima u prigraničkim gradovima, na granici sa Češkom. Ispravno pitanje glasi: "Zašto svi Sloveni kradu ko svrake i piju ko spužve?"

Česi krast ne prestaju, samo usavršavaju metode

Poznati džez trumpetista o Česima i Slovacima

"Turistički vodič" na zamku - noblesni velkolepi megalomanski češkoprevarantski  stil.

Zdenek Izer - Prúvodce na hrade, turistički vodič na zamku

Najveći češki prevarant svih vremena Harry Jelínek, uvršten u galeriju najvećih svjetskih prevaranata na svijetu ever, "prodao" kraljevski zamak Karlštejn u državnom vlasništvu američkom "booble gum" milijarderu i magnatu te izdao "češki Mein Kampf"

719205-img-import-kralovsky-hrad-karlste

Karlštejn

Galerija najboljih svjetskih prevaranata. A medju njima je i Čeh.

Legendarni prevarant. Nije oklijevao ni prodati karlštejni i izdati "češki" Mein Kampf.

To za "češki Mein Kampf" je brutalno!

Obožavatelj Adolfa Hitlera. Čovjek koji je prodao Karlštejn.

Harry Jelinek

tumblr_inline_nol87lPk1w1r3eq04_540.png

1186261-428295.jpg?itok=FNI7Z1Fq

   

Josef "Harry" Jelinek (1905-1986) was a Czech con artist and publisher of Nazi propaganda, who is reputed to have fraudulently sold the Karlštejn Castle to American industrialists in 1945.[1][2][3]

Biography

Jelinek was born 14 October 1905[4] in the town of Vlašim, Czechoslovakia (now a part of the Czech Republic). He died in Guarene d'Alba, Italy in 1986.[4]

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени се десио данас апсолутно другачији случај.Један конобар ми је у рачуну написао и кафу коју нисам попио. Када сам добио рачун од његове колегинице, она је прва сигнализирала да са рачуном није нешто уреду, и да ми је урачунао кафу која није била на столу. Позвала је и још једну радницу да виде шта ће да раде јер је откуцан фиксални рачун, а мени је на крају наплатила како треба, и зато добила бакшиш.

Свега тога има што се пише, али као и обично, са претеривањем и од тог претеривања лепи примери тешко испливају на површину, а има их.

Софија, то им се само чини да је лакше, јер правда дође по своје касније или пре. Ако не платиш на мосту, ћуприја ти је загарантована и то са каматом.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 9.5.2016. at 12:21, Жељко рече

Политичари истина највише краду, у питању су огромне своте новца, имао сам прилику сад пред изборе да читам о једном војвођанском политичару који је мазнуо милијарде евра и и даље је у политици, успешно прешао целзуијус.

Šta si čitao? Ono što su SNS-ovci nasprejisali po trotoarima?

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...
starii.jpg
У домовима постоје правила шта је дозвољено унети (Фото А. Васиљевић)

Кориснику Геронтолошког центра Београд недавно је из собе нестало хиљаду евра. Надлежни су одмах позвали полицију, обављен је увиђај и када су на крају инспектори од корисника затражили личнa документa на увид, на изненађење свих, новац је испао из унутрашњег џепа његовог сакоа, био је „залепљен” за личну карту. Прича је имала срећан крај, како то обично и бива под кровом овог државног дома за старе на Бежанијској коси. Шта би било да је том деки новац заиста нестао?

– Геронтолошки центар није установа затвореног типа. Корисницима је јасно да ипак живе у колективном смештају, да су крађе, као и свугде, могуће и овде. Код нас постоје стриктна правила о којима су обавештени и сродници. Већ приликом пријема корисници су упознати са свим правима и обавезама, па и по питању чувања драгоцености. У дом могу да унесу предмете који су њима важни за обављање свакодневног живота, као што су телевизор или лаптоп, гардероба, мобилни телефони, одређену суму новца... – објашњава Иван Јездић, правник Геронтолошког центра Београда, додајући да на одељењу деменције важе стриктнија правила.

– Постоји препорука, тачније договор са члановима породице, да дементни корисници не треба да уносе у дом драгоцености попут накита јер су они ипак болесни људи – додаје Јездић.

У овој државној установи углавном нестају новац и мобилни телефони, али се и то не догађа често. Веома брзо изгубљена ствар осване код комшије на полици или ладици, у трпезарији... Великих крађа нема, али је било ситуација где корисници оптуже неговатеље за нестанак неког предмета.

– Углавном су то старији, са неком дијагнозом. Тако смо имали проблем када је корисник оптужио нашу радницу за крађу новца. Против ње је покренут дисциплински поступак, суспендована је на три месеца. Надлежни нису успели да докажу кривицу, неговатељица је враћена на посао – истиче Јездић.

И у приватним домовима за старије постоје правила. Пре уласка у кућу за „треће доба” корисници морају да потпишу уговор у којем се, између осталог, наводи да могу да унесу само ситнину за џепарац.

– Фамилији и сродницима одмах се предочава да дом не може да гарантује нити да одговара за крађу накита или неке веће новчане своте. Од њих тражимо да се покретна имовина и драгоцености корисника не остављају у дому, евентуално дозвољавамо да при руци имају џепарац – истиче Милан Крунић, власник Дома за смештај одраслих и старијих лица „Дом најмилији” из Земуна.

Проблем су дементне особе међу којима каткад има и клептомана.

– Дешавало се да сакривају личне ствари једни од других. Тако је једна корисница туђи ручни сат ставила на своју руку. У потрази за њим, дигли смо све на ноге, а ова што је узела сат више ни сама није знала да га је узела – присећа се Крунић.

http://www.politika.rs/scc/clanak/359935/Domovi-za-stare-ne-odgovaraju-za-kradu-novca-nakita

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У болницама краду ташне, новац, водокотлиће, славине...

Здравствене установе нису одговорне уколико пацијенту нешто нестане док борави у њима. – Мета лопова тоалети, сестринске собе, касете пацијената...
 
klinika-------------foto-D-JEVREMOVICH.j
У здравственим установама готово свакодневно некоме од пацијената нешто нестане. Али, немогуће је да се све држи под контролом (Фото Д. Јевремовић)

Боравак у једној гинеколошкој болници у престоници постао је права мора за тридеседеветогодишњу Д. И. из Пожаревца. Док је чекала на интервенцију, изашла је да потражи медицинску сестру, а када се вратила у собу схватила је да су јој нестали мобилни телефон и новчаник. Крађа је пријављена, али крадљивац никад није пронађен.

– Морао је супруг да дође да ми донесе новац. А најгоре је било што сам све документе морала поново да вадим – додала је Д. И.

У здравственим установама готово свакодневно некоме од пацијената нешто нестане. Али ни болнице ни домови здравља нису одговорни уколико се пацијенту нешто украде. Њихова је дужност да пријаве крађу и позову полицију да обави увиђај. Али у највећем броју случајева починиоци крађа никад не буду откривени.

– Имамо проблема са лоповима. Најчешће нестају мобилни телефони, новчаници, ташне, несесери, накит... Нису само пацијенти мета лопова, већ и медицинске сестре. Лопов се ноншалантно прошета по ходнику, уђе у сестринску собу као да пита нешто и ако види да нема никога – однесе све што нађе. Крађе пријављујемо полицији, али џабе. Имамо обезбеђење на уласку у главну зграду, али је тешко контролисати ко улази и излази јер имамо десет објеката – појашњава професор др Драгош Стојановић, директор Клиничко-болничког центра „Земун”.

Лопове као да привлачи инвентар у здравственим установама, а најчешће у тоалетима. У Земунској болници недавно су однели славину. Како је остала да цури вода, имали су и поплаву. Сијалице, сапуни, тоалет папири су ситнице које изнесу у торбама, а да нико не примети. Али, колико год то деловало чудно, и много крупније ствари се односе из здравствених тоалета.

Тек што је недавно у Дому здравља „Стари град” завршено реновирање тоалета, из њих је неко ишчупао и однео све што је могло да се понесе.

И то није све. Једне суботе у току прошле године, за само неколико сати, у овој установи су у четири тоалета украдене славине.

– Нестају водокотлићи, ве-це даске, дозери за сапун, држачи за папир. Али, не дешава се често да неко покраде пацијента. Сећам се када је покрадена једна жена на физикалној терапији, па смо лопова јурили трчећи степеницама да га ухватимо – објашњава прим. др Весна Јањушевић, директорка ДЗ „Стари град”.

Балони са водом за пиће готово не могу да опстану у звездарском дому здравља, а десило се да је нестао и апарат. Чак су и велике саксије са цвећем и дрво лимуна нестали без трага.

– Покушали смо да реконструишемо одношење ве-це шоља и водокотлића, али нисмо успели да откријемо. Било је примедаба зашто немамо чивилук у чекаоници. И да га поставимо, ми не можемо да гарантујемо да ће пацијент ту наћи своје ствари када изађе из ординације. Немогуће је да се све држи под контролом јер имамо мало запослених. Раније смо имали обезбеђење, али нисмо могли више да га финансирамо. Сада само ноћу имамо чувара. Ставили смо камере да бисмо могли да пратимо шта се дешава у дому здравља – додаје прим. др Драгана Трифуновић-Балановић, директорка ДЗ „Звездара”.

Пре две године у ДЗ „Палилула” су телевизор, пет компјутера и два инхалатора били плен непознатих лопова који су ноћу однели ове ствари из амбуланте на Карабурми. И други објекти овог дома здравља, у Котежу и Падинској Скели, били су опљачкани, када су лопови украли клима-уређаје, део грејача, лавабо... Дешава се да особље у здравственим установама на крају радног дана утврди да им је неко однео кваку с врата или даљински управљач за клима-уређај, али и маказе, чаше, све што није под кључем.

Својевремено је онколошко одељење Клинике за онкологију Клиничког центра центра „Ниш” морало на неколико дана да обустави терапије јер су непознати лопови украли бакарне каблове за уземљење, дуге 200 метара. Без њих апарати нису могли да функционишу. А лопови очигледно нису размишљали да ли ће овим гестом угрозити здравље људи. Битнија је била ситна зарада.

 

http://www.politika.rs/scc/clanak/360037/U-bolnicama-kradu-tasne-novac-vodokotlice-slavine

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 5/18/2016 at 0:20, Жељко рече

Ми смо се претворили у једну лоповску нацију.

Пратим једног Нијемца на Јутјубу ( Kraut and Tea ) и у једном видео снимку показивао је званичне статистике о криминалу у Њемачкој. Ајд што Арапи убједљиво предњаче у свим насилнијим кривичним дјелима, и што Румуни релативно доминирају када је у птиању отимање неких ситних пара, него што се у око пола тих статистика негдје на средини листе ( или чак при врху ) налазе и Срби заједно са Босанцима и Косоварима.

Просто сам био добио трансфер блама када сам то уочио.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Muramasa рече

Treba neke stvari da uvezem od zemalja koje su to uspešno rešile.

Ja bih prepisao od Amerikanaca 2. amandman i Castle Doctrine, a onda ga unapredio tako da bi vlasnik smeo lopovu na privatnom posedu da puca u leđa ako beži sa nečim ukradenim.

Sa druge strane, prepisao bih jedinu pametnu stvar koja postoji u Šerijatskom zakonu.

Шта ће ти Американци и шеријат када имамо наше, домаће - Душанов законик. Осијеци руку којом је украо, ожежи жарачем по образу и ишибаш га к'о човјек :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Suncokret54 рече

... их, ал си окаснио... 77. седим  у Хамму, породица Немаца, код којих сам гост, бленемо у телевизор, на програму "Скривена камера, крађе"... одједаред јувелирска радња, две наше домаћице и јувелир, Немац... Боже Благи, осећао сам како кроз кауч тонем у под, као да сам сам на очиглед мојих домаћина ухваћен  крађи...ne_shvata

Мени би тада дошло да кажем да то није репрезентативно за нас, али бих ућутао јер не би било баш тачно...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Suncokret54 рече

... ако сам те разумео кажеш да је крађа много веће зло, него што мислимо... ако је тако, потпуно се слажем, нема места за претерану шалу код врло озбиљне болести...а крађа јесте болест...:)

Тако некако. Заправо хтјео сам да кажем да је код нас крађа веома присутна, и то кроз читаву структуру државе, а камоли тек друштва.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Suncokret54 рече

... па онда, рођени, да се не питамо "зашто", него да прекинемо више са тим, премештањем Божије имовине са места на место, почевши од себе...:)

Лако је рећи, али када ти се смијеши могућност да скупиш пара и за трећи стан насред Дедиња.... ах, можеш се и касније и покајати, шта фали :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има једна пословица која каже: како дошло, тако и отишло. Страх ме да помислим како све то се може вратити чељадима у кући. Далеко било!

 

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 5/9/2016 at 12:21, Жељко рече

 

Али ми нису јасни људи који су црквени па краду. Мислим, занима ме како они то себи објашњавају?

"Нећу ваљда поповима да оставим, џабалебароши, отпева минут и црвена, пет 'иљада крштење. Ко ће мени да да?"

Мало претерујем, а можда и не. Ко у цркви украде у цркву и није ушао због вере. Тај не верује.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 5/9/2016 at 12:21, Жељко рече

Не можеш отићи у продавницу, апотеку, општину, пошту, пијацу, кафић, било где а да те неко не закине.

   Verovali ili ne, nekada je STVARNO u pitanju nenamerna greska. Sad, ne kazem da nema namernog varanja i zakidanja, i naravno da ne podrzavam kradju ni u kakvom obliku, ali nije bas uvek tako.  'Ajd posteno, koliko puta se desi da ta prodavacica, konobar i sl. pogresi, pa vrati veci kusur nego sto treba ? I koliko  ljudi vrati taj visak ?  Naravno, o tome niko ne prica i vecina je srecna sto je usicarila neku kintu, po sistemu, ko je sisa, sto nije vodila racuna

Meni se nedavno desilo, kad sam naplacivala rodjendan, da mi je covek 'ladno dao 1000 din manje, a ja prateci pogledom klince da se negde ne pokrse ( jer su roditelji kasnili sa "preuzimanjem" dece), nisam to registrovala, i na kraju sam dala iz svog dzepa. Nije mu palo na pamet  da me ispravi i vrati novac. O.K. ja sam kriva sto nisam pazila.

Dalje, onomad me jedno celjade, moje komsince, sokira kad mi kaze da, dok cunjaju po "Rodi" da detetu da pojede kroasan, bananicu i tako, jos ponesto, pa kad pojede dodju na kasu, plate ono sto je u korpi i dovidjenja. Opravdanje je bilo da je jedna od kasirki nekad bila neljubazna (?!). Na primedbu da los primer daje detetu, bila je bujica reci na drzavu sto je stanje ovakvo, na to sto svi kradu, i da ona, u stvari, uci dete da prezivi, i da mu je rekla da to sme da radi samo kada je gladan. :scratch_head:ne_shvata

Znaci, nisu uvek advokati bezdusnici ( Rile i Avokado, za ovo ste mi duznici ;) ), medicinske sestre i konobarice kurve, trgovci,  konobari, Cigani, pa ni Srbi, lopovi.

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...