Jump to content

Мишљење о Исламу

Оцени ову тему


Препоручена порука

Нема горих ствари него у Исламу. Него није поента има ли или нема, него однос према њима. Хришћанима је центар религије Нови Завет, а централна личност Исус Христос. Стари Завет и те законе из њега не примењују ни Јевреји. Исус није дао да се каменује блудница, говорио је о слободи... Просто не можеш поредити Ислам и Хришћанство по том питању. Оно што је учио и чинио Мухамед, и први његови наследници да тако кажемо, сасвим је супротно од онога што су чинили Исус, апостоли, њихови ученици, рани хришћани. Ни један хришћанин не може наћи оправдање за насиље у наведеним личностима и НЗ. Него, не беше ли тема Ислам, а не Хришћанство.... држи се теме и не спамуј као муслимани који се одма хватају појединих цитата СЗ уместо да говоре о својој вери која је предмет тематике.

 

kao sto pojedini (ne svi!) od vas na SZ gledaju kao nesto sto je prevazidjeno mozda i medju muslimanima ima ljudi koji to o cemu ti pricas ne prihvataju? Otkud znam... ja vidim da ima vise muslimana normalnih ljudi nego muslimana ekstremista... kako je to moguce?

 

Zasto bi ti normalni ljudi bili u religiji koja tako slobodno propoveda ubjanje? Mozda su to delovi "metafore" ili stvari iz istorijskog koncepta... a ne... ta opravdanja su rezervisana za negativne konotacije iz biblije... sto se islama tice to sve koljac do koljaca...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.2k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ko hteo? Neke neonacističke grupe? :)

 

Navedi mi jednu predstavu koju sam hteo da zabranim!

 

 

Ne znam koliko dugo planiras da drzis tu pricu "pravoslavlje to sam ja" ali moras da shvatis da si svojim izborom deo jedne organizacije koja zajenicki nastupa  u javnosti. Samom svojom pripadnoscu si dao legitimitet svojim staresinama da istupaju u javnosti u tvoje ime i u ime ostalih pripadnika tvoje religije.

 

I ako patrijarh ili vladika pozove na zabranu izlozbe on to ne radi u svoje licno ime nego u tvoje. To sto se ti pravis da to ne razumes je tvoj nerasciscen odnos prema religiji kojoj pripadas... ja ne znam kolko tu mogu da ti pomognem. U medjuvremenu, stvar je jasna... ne znam sta auror misli o nekom konkretnom pitanju ali znam sta misli politicka organziacija kojoj je priklonjen. Zato kad kritikujem ne kritikujem aurora nego tu organizaciju.

 

A ti se ponasas kao kad bi sad Gasic reko "kad sam ja smanjio penzije? Ja to nikada nisam uradio" pa burazeru nisi ti licno ali tvoja stranka jeste...

 

ja necu s tobom da se raspravljam na tom nivou jer on za mene ne postoji. Ja nemam problem sa pojedincima... ljudi ko i ja... neki dobri neki losi neki glupi neki pametni...

 

Znas ono vase sto ponavljate ko papagaji "ne mrizmo mi gresnika nego greh"? E pa isto tako i ja ne mrzim vernika al veri daleko lepa kuca...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kao sto pojedini (ne svi!) od vas na SZ gledaju kao nesto sto je prevazidjeno mozda i medju muslimanima ima ljudi koji to o cemu ti pricas ne prihvataju? Otkud znam... ja vidim da ima vise muslimana normalnih ljudi nego muslimana ekstremista... kako je to moguce?

 

Говорим о званичном учењу Ислама, сунитског правца. Темељи њихове вере су цели Куран и Суннет. Нема код њих поделе сура на старе и нове. Постоје само ајети дерогирани или не дерогирани. Они насилни су објављени касније, и као што је велики исламски учењак Ибн Кесир рекао изнад, укидају ајете о ненасиљу. За нас хришћане Стари Завет је стари и да ти се не понавља нешто што знаш. Нема историјских доказа да су рани хришћани и Црква практиковали каменовање блудница или било шта слично. Док насиље у Исламу започиње још у време Мухамеда и наставља се после, све до данашњих дана.

 

Има муслимана који не прихватају ни хадисе, или делимично како им се који свиђају. Као што има тзв. хришћана који би каменовали.... Али, као озбиљни људи нећемо се бавити појединцима, него већином, и темељима њихове вере. Нема потребе да се и даље хваташ за Хришћанство и скрећеш тему. Ислам је тема.

 

Те муслимане што виђаш не живе у држави која има исламско шеријатско уређење или пак његов дух у законима. Отиди у шеријатске државе и видећеш другачије људе и живот. Питање је колико ти муслимани познају своју веру и живе по њој. Колико сам успео да видим и најумеренији муслимани које сам срео залажу се за шеријатску државу. По њима је нормално да им плаћаш харач наводећи ти разноразне "уступке" и "лепоте" које би поред тога имао, чак кажу да би нам било далеко боље него у овој демократији, не би било камата, као хришћанин не би морао у рат ако не желим... Али то је посебна тема.

 

Zasto bi ti normalni ljudi bilo u religiji koja tako slobodno propoveda ubjanje? Mozda su to delovi "metafore" ili stvari iz istorijskog koncepta... a ne... ta opravdanja su rezervisana za negativne konotacije iz biblije... sto se islama tice to sve koljac do koljaca...

 

Мани ме тих твојих фора. Међу муслиманима има јако финих и добрих људи. Ја не говорим о њима, него о вери којој припадају, њеном учењу, њеном пророку. Ти дај доказе за супротно од онога што ја тврдим. Разговарај аргументима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Али, као озбиљни људи нећемо се бавити појединцима, него већином

 

Auror me masira da je religija stvar pojedinca, ti me masiras da se bavimo vecinom... a ja sedim u sredini i jedem banane, kao svaki ljudski potomak simpanze... 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znas ono vase sto ponavljate ko papagaji "ne mrizmo mi gresnika nego greh"?

 

Zamisli,  hipotetički roditelja kome se dete drogira. Da li će roditelj da mrzi dete ? Naravno da neće.Da li će da mrzi drogu, i sve vezano za istu? Naravno da hoće. Da li će  sve da pokuša da odvoji dete od izvora pakla? Naravno da hoće.Da li dete može da ukapira pokušaj roditelja da ga izbavi iz čeljusti iste?Naravno da ne može.Da li će dete da se buni protiv roditelja i da negoduje što ga odvaja od izvora zdovoljstva? Naravno da hoće.Da li će dete da misli da ga roditelj mrzi.?Naravno da će da misli. Da li će roditelj pod parolom slobode izbora da dozvoli detetu da se drogira? Naravno da neće.E sad ti napravi poređenje  sa tvojom tvrdnjom gore. :)

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Auror me masira da je religija stvar pojedinca, ti me masiras da se bavimo vecinom...

 

Не масирам те него ти говорим онако како јесте. Тема је мишљење о Исламу, а не о муслиманима. Ја говорим о религији  Она је таква каква је. Теократска са територијалним претензијама према целом свету. Постоје умерене струје, постоје умерени и добри појединци..., али лако је наћи у Исламу плодно тло за ратовање и насиље. У њиховој светој Књизи, у речима и делима оснивача, у његовим наследницима... Ствар појединца је лични однос са Богом, али свака религија има своје темеље на којима заснива учење о Богу, свету, животу, смрти, и после смрти.

 

a ja sedim u sredini i jedem banane, kao svaki ljudski potomak simpanze...

 

Ма једи шта хоћеш уживајући у зезању са верницима и тиме хранећи свој его. Твоја ствар. Ако наставиш и даље да ме зезаш и глумиш малу Јуцу која ништа не схвата прекидам да ти будем саучесник.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не масирам те него ти говорим онако како јесте.

 

Masiraš, masiraš, još si i pesnicu pripremio posle masaže . :))

Jadan Klaudić...svi ga ovde napadate viš kolko nas je, sram nas bilo.... :smeh1: i kako posle da nas voli...maaa stvarnooo...    

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zamisli,  hipotetički roditelja kome se dete drogira. Da li će roditelj da mrzi dete ? Naravno da neće.Da li će da mrzi drogu, i sve vezano za istu? Naravno da hoće. Da li će  sve da pokuša da odvoji dete od izvora pakla? Naravno da hoće.Da li dete može da ukapira pokušaj roditelja da ga izbavi iz čeljusti iste?Naravno da ne može.Da li će dete da se buni protiv roditelja i da negoduje što ga odvaja od izvora zdovoljstva? Naravno da hoće.Da li će dete da misli da ga roditelj mrzi.?Naravno da će da misli. Da li će roditelj pod parolom slobode izbora da dozvoli detetu da se drogira? Naravno da neće.E sad ti napravi poređenje  sa tvojom tvrdnjom gore. :)

 

Pa da... sebe si stavila u poziciju roditelja a druge u ulogu deteta.

 

Otkud tolika sigurnost u svoju ispravnost da sebe stavljas u alfa polozaj? Sta ako si ti dete koje se drogira i pritom oko sebe rusi sve dobro sto ljudi rade a da je sve vreme zbog droge ubedjeno da cini ispravnu stvar?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Otkud tolika sigurnost u svoju ispravnost da sebe stavljas u alfa polozaj? Sta ako si ti dete koje se drogira i pritom oko sebe rusi sve dobro sto ljudi rade a da je sve vreme zbog droge ubedjeno da cini ispravnu stvar?

 

А шта ако смо ми мозгови у резервоарима у матриксу?

 

Шта ако је Аурор заправо свемирски ванземаљац? :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не масирам те него ти говорим онако како јесте

 

i borealis mi govori kako jeste, takodje...

 

Тема је мишљење о Исламу, а не о муслиманима. Ја говорим о религији

 

auror govori o pojedincu

 

I ne samo to nego pati od starog pravoslavnog sindroma od kojeg su patili i prvi hriscani... umesto da ti kaze, cekaj malo, nije tako to sto pricas... ja malopre pricam nesto potpuno drugacije, on ti lupa amin na post :D

 

Pa pazi koja je to smeska... 

Ignjatije: Nebo je crveno

Klaud: Aha, znaci crveno

Auror: nebo je zeleno...

Klaud: aha ,znaci zeleno

Ignjatije: Klaude ne lupetaj! Nebo je CRVENO! (auror likes this)

Klaud: OK, ok ... crveno je

Auror: Ko ti kaze da je crveno? Nebo je zeleno (ignjatije likes this)

Klaud: Aman!  svako tera svoju pricu i drvite se na meni a necete medjusobno da sednete  i da se dogovorite jenom za svagda!

Ignjatije: Pa znas kako... svako ima pravo na svoje misljenje

Auror: Tako je ignjatije... osim sto oni koji ne misle kao ja su uglavnom neki neo nacisti ili sektasi

Ignjatije: Haha, tacno! A ovi sto ne misle kao ja su izdajnici i pink pravosalvci
Ignjatije i Aror: hehe kolko se volimo... :)
Klaud: ali, ali.. pricate kontradikt...

Auror i Ignjatije: Tisina tamo!!!

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Masiraš, masiraš, još si i pesnicu pripremio posle masaže .

 

Променио сам профилну у духу предизборне кампање. Сада га само лепо и поносно гледам. :D

 

Jadan Klaudić...svi ga ovde napadate viš kolko nas je, sram nas bilo.... :smeh1: i kako posle da nas voli...maaa stvarnooo...

 

Њему то баш одговара. Воли нас он, само има неке препреке које време треба да сруши... и наш је. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А шта ако смо ми мозгови у резервоарима у матриксу?

 

Шта ако је Аурор заправо свемирски ванземаљац? :)

 

Onda se pukli kad moj atesitcki bog sidje sa neba kako je  obecao i povede nas sve  u spasenje...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zamisli,  hipotetički roditelja kome se dete drogira. Da li će roditelj da mrzi dete ?

 

Ajeje! Već smo u tog! Spontani razvoj teme. Danas je toliko nesrene sirote

dječice i mladenaca kojim se roditelji pa čak i babičke i djedečkove drogiraju

il su se za mlada drogirali a vi stalno pričate to isto furt do kola samo o toj djeci?

Stereotipi ne umiru nikada!

https://goo.gl/Ou5zkt

https://goo.gl/eddm0n

https://goo.gl/eUA09T

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Њему то баш одговара. Воли нас он, само има неке препреке које време треба да сруши... и наш је.

 

Ne postoji ikakva sansa da se ikada nazovem pripadnikom bilo koje grupe koja moze da ima pozitivno misljenje  o coveku koji ti je na avataru.

 

Ja sam ipak obrazovan i vrlo pametan covek ;) 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mi barem tumačimo, stvaramo, definišemo jedan cilj, ideale, vrednosti. Šta je tvoj ateizam? Ima vas amo i tamo i svuda redom, ovakih i onakih. Jedino što imate zajedno jeste da odbijate Boga. Da vam se nabroje vaši promašaji, odmah blokirate, jer ateizam nema program, bla bla itd. Pa šta je onda ateizam? Znate li to sami? Šta bi bilo sa vama da nemate nas? Izgubili bi svaku svoju definiciju. Vi ste nastali i postojite jedino kao opozicija nama. Mi smo razlog vašeg postojanja. Vaša tolerancija nije stvarno tolerancija, ona vam je ustvari samoodbrana da možete da živite onako kako mislite da morate ili trebate da živite. Najnetolerantnije da ne kažem najbezobraznije ljude sam sreo u one koji su svima priznavali da mogu da žive kako oni žele. Sa pravom onda invalidi govore da oni ne traže toleranciju nego ljubav. Ovde si se nešto zaneo da braniš Islam. Ali ne braniš ti Islam, niti Muslimani tebe mole da ih ti braniš. Nego gledaš jednu svrhu kako bi mogao da živiš tvoju netoleranciju, navodno braneći druge, u ovom slučaju Muslimane. Kada se dvoje svađaju, nemoj ti kao treći da se mešaš u njihovu svađu, jer tu ćeš samo da izgubiš. Podržavaš pedere? Odem u YU-komuniste i samo malo pustim na SFRJ-liniju, i gle, svi koji su branili pedere protiv nas Crkve odjednom sami navijaju protiv pedera, svi oni krasni levičari puni usta tolerancije i osude na Crkvu.. Daj molim vas! Ponašete se kao deca kad uzrastu u onu fazu inata.

Mi ne umemo da se krijemo, da igramo nešto što nismo, ovo nije vrlina naše vere. Ponekad zbog toga ispadamo da smo tvrdi, jer ne umemo druge da omanujemo rečima koje oni žele da čuju. Ali zašto da bude slabost ako smo iskreni? Naprotiv, ako je neko pouzdan u sebe, njemu nije potrebno da nosi masku, nego otvoreno kaže šta misli i šta jeste, spreman da ponese i psoledice zbog toga.

 

Mislim da odavno gluplji post nisam procitao na poukama. Trebalo bi BUKVALNO svaku recenicu da citiram i da ti nacrtam zasto je glupa a nit imam vremena niti to smtram neophodnim bilo za diskusiju bilo za moje i tvoje obostrano iskustvo... pecaj svoju ribu i ne brini nista ;)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...