Jump to content

Мишљење о Исламу

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 2.2k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 2 минута, Rabbi рече

Koje poruke bolan? ? 

A ne znaš koje? Au evo

 PRVO PITANJE vezano za Ajšine godine:

- Sahih Bukhari sa sajta Sunnah.com 61:30 sa doznakama evo ti na engleskom, na arapskom i link ću ti dati gde jasno piše da AJŠA NIJE JOŠ UŠLA U PUBERTET: 
 

I used to play with the dolls in the presence of the Prophet, and my girl friends also used to play with me. When Allah's Messenger (ﷺ) used to enter (my dwelling place) they used to hide themselves, but the Prophet would call them to join and play with me. (The playing with the dolls and similar images is forbidden, but it was allowed for `Aisha at that time, as she was a little girl, not yet reached the age of puberty.) (Fath-ul-Bari page 143, Vol.13)

 
حَدَّثَنَا مُحَمَّدٌ، أَخْبَرَنَا أَبُو مُعَاوِيَةَ، حَدَّثَنَا هِشَامٌ، عَنْ أَبِيهِ، عَنْ عَائِشَةَ ـ رضى الله عنها ـ قَالَتْ كُنْتُ أَلْعَبُ بِالْبَنَاتِ عِنْدَ النَّبِيِّ صلى الله عليه وسلم وَكَانَ لِي صَوَاحِبُ يَلْعَبْنَ مَعِي، فَكَانَ رَسُولُ اللَّهِ صلى الله عليه وسلم إِذَا دَخَلَ يَتَقَمَّعْنَ مِنْهُ، فَيُسَرِّبُهُنَّ إِلَىَّ فَيَلْعَبْنَ مَعِي‏.‏

U jednom od prethodnih postova si tvrdio da je Ajša imala 18'19 godina evo ti SAHIH AL BUKHARI koji jaže da je bile PREDPUBERTETLIJA i da se IGRALA SA LUTKAMA pa bih da mi objasniš da li je Ajša imala 9 godina ili je bila mentalno i fizički zaostala pa je sa 18 godina bila predpubertetlija i igrala se lutkama?  

I nemoj mi dovoditi u pitanje Sahih Al Bukhari jer je to najjači Hadis a ti si iz Bosne dakle bio si SUNI musliman

A evo ti i linka sa islamskoh YT kanala gde Sheih Yasir Kadhi govori o Ajsinim godinicama 


DRGO PITANJE O PRIRODI ALLAHA

Citiram te sa prethodnih postova: '' Isa, a.s., je u Kur’anu opisan kao „Duh Božji“, kao „Duh od Njega (Boga)“, kao „Riječ Božja“, kao „Jedan od Allahu bliskih“ koji je dahom meleka Džibrila/anđela Gabrijela bio „usađen“ u svoju majku. ''

Objasni mi 

1. Da li je Allahov duh esencijalno jedno sa Allahom ili je odvojen od Allaha


2. Objasni mi pojam كلمة الله ''Kalimat Alah'' jer Kalimat Alah  na arapskom znači REČ ALAHOVA u NEPRENESENOM značenju pa mi reci da li je Allahova reč esencijalno odvojena od Allaha ili je esencijalno deo njega.
3. Kuran da li je večan ili ima kraja i ograničen je u postojanju

TREĆE PITANJE 


Kako se zove Bog u kog veruju Muslimani


ČETVRTO ODGOVORI NA DOLE POSTAVLJENE SAHIH SAHIH SAHIH HADISE 

Evo dakle sve SAHIH HADISI

- Sunan Ibn Majah 537: Ajša je govorila ''Često sam grebala semen sa odeće poslanika Allahova svojom rukom''
حَدَّثَنَا عَلِيُّ بْنُ مُحَمَّدٍ، حَدَّثَنَا أَبُو مُعَاوِيَةَ، ح وَحَدَّثَنَا مُحَمَّدُ بْنُ طَرِيفٍ، حَدَّثَنَا عَبْدَةُ بْنُ سُلَيْمَانَ، جَمِيعًا عَنِ الأَعْمَشِ، عَنْ إِبْرَاهِيمَ، عَنْ هَمَّامِ بْنِ الْحَارِثِ، عَنْ عَائِشَةَ، قَالَتْ رُبَّمَا فَرَكْتُهُ مِنْ ثَوْبِ رَسُولِ اللَّهِ ـ صلى الله عليه وسلم ـ بِيَدِي ‏.‏
 


- Sunan Ibn Majah 539: Ajša je govorila ''Secam se kada sam pronasla semen na odeci Allahova polanika i skinula sam ga.
 
حَدَّثَنَا أَبُو بَكْرِ بْنُ أَبِي شَيْبَةَ، حَدَّثَنَا هُشَيْمٌ، عَنْ مُغِيرَةَ، عَنْ إِبْرَاهِيمَ، عَنِ الأَسْوَدِ، عَنْ عَائِشَةَ، قَالَتْ لَقَدْ رَأَيْتُنِي أَجِدُهُ فِي ثَوْبِ رَسُولِ اللَّهِ ـ صلى الله عليه وسلم ـ فَأَحُتُّهُ عَنْهُ ‏.‏
 


- Sahih Al Bukhari 232 knjiga 4 hadis 99: Reče Ajša ''Skidala sam semen sa odeće Proroka i opet sam viđala jednu ili vise mrlja na njima''
 
حَدَّثَنَا عَمْرُو بْنُ خَالِدٍ، قَالَ حَدَّثَنَا زُهَيْرٌ، قَالَ حَدَّثَنَا عَمْرُو بْنُ مَيْمُونِ بْنِ مِهْرَانَ، عَنْ سُلَيْمَانَ بْنِ يَسَارٍ، عَنْ عَائِشَةَ، أَنَّهَا كَانَتْ تَغْسِلُ الْمَنِيَّ مِنْ ثَوْبِ النَّبِيِّ صلى الله عليه وسلم، ثُمَّ أَرَاهُ فِيهِ بُقْعَةً أَوْ بُقَعًا‏.‏



- Sunan An Nasa'i 297 grade SAHIH: Skidala sam semen sa odece poslanika mir nek je nad njim. 
 
أَخْبَرَنَا قُتَيْبَةُ، قَالَ حَدَّثَنَا حَمَّادٌ، عَنْ أَبِي هَاشِمٍ، عَنْ أَبِي مِجْلَزٍ، عَنِ الْحَارِثِ بْنِ نَوْفَلٍ، عَنْ عَائِشَةَ، قَالَتْ كُنْتُ أَفْرُكُ الْجَنَابَةَ - وَقَالَتْ مَرَّةً أُخْرَى الْمَنِيَّ - مِنْ ثَوْبِ رَسُولِ اللَّهِ صلى الله عليه وسلم ‏.‏


- Bulugh Al Maram 28: Zaista, Jja Aiša sam grebala semen sa odeće noktima dok je bio sasušen.

وَفِي لَفْظٍ لَهُ: { لَقَدْ كُنْتُ أَحُكُّهُ يَابِسًا بِظُفُرِي مِنْ ثَوْبِهِ } (38)‏ .‏

‏3 ‏- مسلم (290)‏ من طريق عبد الله بن شهاب الخولاني، قال: كنت نازلا على عائشة.‏ فاحتملت في ثوبي، فغمستهما في الماء، فرأتني جارية لعائشة، فأخبرتها، فبعثت إلي عائشة فقالت: ما حملك على ما صنعت بثوبيك؟ قال: قلت: رأيت ما يرى النائم في منامه.‏ قالت: هل رأيت فيهما شيئا؟ قلت: لا.‏ قالت: فلو رأيت شيئا غسلته.‏ لقد رأيتني، وإني لأحكه من ثوب رسول الله صلى الله عليه وسلم يابسا بظفري

Sve ovo je sa sajta 
SUNNAH.COM

Hadith of the Prophet Muhammad (saws) in several languages

Da ne ispadne da sam sam smislio :)

Prošli put si preskočio sve ovo nekim čudom

♱ Римљанима 10:9-10 ♱

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Тражитељ рече

Ја те поново молим да схватиш да овде разговараш са људима који на свом челу носе етикету "полупросвећени", а коју им нису залепили ни муслимани ни атеисти, већ управо њихова мало просвећенија православна браћа. И да због њих не падаш у искушење да читаву веру и њене вернике одбациш.

 

пре 2 часа, Тражитељ рече

Овде се расправљаш са равноземљашима, односно људима који заступају ставове који су давно одбачени у прошлости,

Ово је врло, врло недостојно с твоје стране.  Господ да те просвети и уразуми. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Rabbi

Добро, значи немаш никакав критички став у вези са исламом. Онда нема потребе да се представљаш као неверујући, нити те било ко може таквим сматрати. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni je drago sto je Hadžija spoznao individualnu gresnost, a ne kolektivnu. Bar nesto pametno sto sam pročitao danas ovdje. Na Nebeskog ne računam jer je masno plaćen da unosi smutnju! 

Па и нама би било драго да од чујемо нешто атеистички паметно, а не да говориш о грешности која је религиозни концепт.spacer.png Не вјерујеш у Бога али постиш срједу и петак, или четвртак и уторак, мораш свој атеизам довести до краја, да неби био смјешан, не можеш да оставиш престо па да на њега ставиш идеју, човјечанство, животињство, себе или било шта. Мораш да схватиш да истина не постоји, да је метафизика превазићена, да је доказано да логика не важи, да је разум уска блудња ума, мораш зграду да срушиш до краја, да опитујеш бесмисао, јер је свака идеја лажна колико и идеја бога. Па да у апсурду постојања и смрти, поставиш питање чему?

И да неприхватиш ни један одговар јер сви су истрошени и доказано пропали.

Са исламом је проблем што се у њему ни у теорији Бог не објављује човјеку, док хришћани Исусу кажу: ако си Бог јави се! Маран Ата. 

Када се не јави онда и не постоји као што ни ми нисмо постојали један за другог док се нисмо јавили овде, када јављање прође остаје сјећање - анамнеза, призив који се врши овдје на неки начин за тебе је такоће литургијском конструкт.

Питам те кад довршиш атеизам шта ће остати? Ништа.

Ја сам задовољан са тим и то је ок, вјери не смета. Напротив.

Али мораш да довршиш атеизам, не да га доказујеш науком и сличне тричарије, него изведи то до краја, ево ти примјер како смијешно и наивно твој атеизам изгледа:

Узмем сад да критикујем Хајдегерово Биће и врјеме, у коме је показао да је врјеме хоризонт смисла у коме се јавља биће (појединачно бивствујуће) и то на начин да узтврдим да времена нема да је оно још један лажни бог, нека тлапња наше перцепције, пројекција на биће које је сасвим ван времена у вјечности, и докажем ту пројекцију будућнишћу које нема, прошлости која не постоји, а без то двоје нема ни садашњости. 

Будем атемпоралиста, али онда не могу да доказујем непостојање времена различитим календарима нити да се у докозивању користим било чим што је изведено из погрешне претпоставке да вријеме постоји, значи морам да изведем досљедно мисао до краја.

Ако си можда мислио на кривицу, упућјем те на Хану Артент, претпостављам да твоја мисао иде у току да је Библија најкрвавија књига и сл. ту нема спора, то се учи на првој години ПБФ ако ти предаје тадашњи монах Давид, да су најстрашнији злочини учињени у име Бога и итд, чињени су и у име  атеизма, али је то ирелеватно калко каже наш просвећени атеиста Дуци Симоновићspacer.png, на којег сам мислим мало утицао да прихвати Христа додуше он га види као револуционара, и Бога као инспиративну идеју, али жели да спасе свијет превиђајући да је то конструкт, концепт.

Али његова љубав за човјека је исто као и љубав за Бога, и вјерујем му далеко више него +Григорију који броји колико ко под собом има људи!

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Родољуб Лазић рече

@Rabbi

Добро, значи немаш никакав критички став у вези са исламом. Онда нема потребе да се представљаш као неверујући, нити те било ко може таквим сматрати. 

Ma i @Rabbi i @Тражитељ su prosto onaj tip ljudi koji se priključe raspravi bez da uopšte poznaju materiju a trude se da demantuju ljude koji  su kroz materiju očigledno prošli. Imamo Rabbija (Irhad) koji se meni predstavio kao bivši Musliman a brani Islam koji njega kao apostata osuđuje na smrt, dakle imamo žrtvu koja brani svog dželata i imamo Tražitelja koji se predstavlja kao Pravoslavac a koji veliča Muhameda nazivajući ga ''Velikanom'' iako je taj isti Muhamed rekao da nevernici budu ubijani i proganjani sve dok ne prihvate Alaha i Muhameda kao njegovog proroka. Dakle i jedan i drugi veličaju svoje dželate te i jedan i drugi verovatno boluju od Stokholmskog sindroma. 

- Da Irhad (Rabbi) živi u zemlji gde vlada šerijat on bi bio ubijen ili uhapšen
- Da Tražitalj živi u zemlji gde vlada šerijat ne bi smeo javno da propoveda svoju veru (Saudijska Arabija, Katar, UAE, Iran) jer bi bio uhapšen ili Linčovan ili ubijen za Bogohuljenje da živi u Pakistanu, Jemenu, Bangladeshu, Somaliji, Severnom Sudanu, itd. 

Dakle i jedan i drugi su samokontradiktorni u svojim stavovima, i jedan i drugi boluju od stokholmskog sindroma ili prosto ne poznaju Islam i Hrišćanstvo pa veruju u neku svoju verziju, i jedan i drugi ignorišu citate iz Biblije, citiranje Svetih Otaca i Svetitelja, citoranje Sura i Ajeta iz Kurana, citiranje Hadisa ali....ali i jedan i drugi u odbranu Islama daju svoje lično mišljeje koje nikome ovde nije bitno ili pak citiraju pojedince koji su relevantni u teologiji koliko i oni, npr Tražitelj je spomenuo ŠEŠELJA....lol.

Opet, Rabbi zna da sam se za njegovo prosvetljenje i zdravlje pomolio Bogu (toliko o tome da mrzim muslimane), isto tako ni Tražitelja ne nazivam ni glupim nti bilo šta slično već neukim i arogantnim jer ignoriše i reči Episkopa Atanasija Jeftića koji citira Avu Justina Popovića, dakle lik je toliko arogantan i ponosan da mu ni jedan Avaj Justin Popović ne predstavlja autoritet već on misli da zna najbolje, čak i bolje od Svetog Jovana Damaskina i slobodno mogu da kažem da će pre Rabbi da spozna istinu jer je prosto čovek koji ne zna dok za Tražitelja treba da se molimo svi kolektivno prvo da spusti zavesu sa očiju a onda da sluša ljude koji nešto znaju. I ne, ne želim da kažem da sam ja taj koji zna nešto, ja ni jednom na ovom forumu kada je teologija u pitanju nisam izneo svoje mišljenje već sam uvek citirao relevantne hrišćanske i islamske izvore kao i svetitelje i crkvene oce te samo kopiram ono što su oni rekli. 

Treba da se molimo svi da Tražitelj prvo pročita Bibliju (мogu ti ja poslati primerak ako желиш и то бесплатно) онда да прочита неку литературу на тему Христологије да прво науши ко је и шта је Христос и да научи концепт Бога у Хришћанству и тек онда себе назове хришћанином и тек онда ће видети зашто је Мухамед лажни пророк и жаволји посланик. Без познаванја те литературе он и не може да зна шта то ми овде причамо. 

♱ Римљанима 10:9-10 ♱

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Верујем у једнога Бога, Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог.

И у једнога Господа Исуса Христа, Сина Божјег, Јединородног, од Оца рођеног пре свих векова; Светлост од Светлости, Бога истинитог од Бога истинитог, рођеног, не створеног, једносуштног Оцу, кроз кога је све постало;

Који је ради нас људи и ради нашег спасења сишао с небеса, и оваплотио се од Духа Светога и Марије Дјеве и постао човек;

И Који је распет за нас у време Понтија Пилата, и страдао и био погребен;

И Који је васкрсао у трећи дан, по Писму;

И Који се вазнео на небеса и седи са десне стране Оца;

И Који ће опет доћи са славом, да суди живима и мртвима, Његовом Царству неће бити краја.

И у Духа Светога, Господа, Животворнога, Који од Оца исходи, Који се са Оцем и Сином заједно поштује и заједно слави, Који је говорио кроз пророке.

У једну, свету, саборну и апостолску Цркву.

Исповедам једно крштење за опроштење грехова.

Чекам васкрсење мртвих.

И живот будућег века. Амин.

♱ Римљанима 10:9-10 ♱

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tolerantna muslimanka iz Bahrejna lomi kipove Indijskih Bogova:

Ovoliko o Islamu kao religiji mira i tolerancije. 
 


A ko je ovo naucio da radi? 

Evo ko

Sahih Al Bukhari 4287 Kad je prorok usao u Mekku na dan osvajanja, bilo je 360 statua oko Kaabe. Prorok je poceo da ih udara stapom koji je drzao u ruci govoreci "Istina je dosla i laz nece ni poceti niti se ponovo pojaviti.

 

حَدَّثَنَا صَدَقَةُ بْنُ الْفَضْلِ، أَخْبَرَنَا ابْنُ عُيَيْنَةَ، عَنِ ابْنِ أَبِي نَجِيحٍ، عَنْ مُجَاهِدٍ، عَنْ أَبِي مَعْمَرٍ، عَنْ عَبْدِ اللَّهِ ـ رضى الله عنه ـ قَالَ دَخَلَ النَّبِيُّ صلى الله عليه وسلم مَكَّةَ يَوْمَ الْفَتْحِ وَحَوْلَ الْبَيْتِ سِتُّونَ وَثَلاَثُمِائَةِ نُصُبٍ، فَجَعَلَ يَطْعُنُهَا بِعُودٍ فِي يَدِهِ وَيَقُولُ ‏ "‏ جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ، جَاءَ الْحَقُّ، وَمَا يُبْدِئُ الْبَاطِلُ وَمَا يُعِيدُ ‏"‏‏.‏
 

 

SUNNAH.COM

Narrated `Abdullah: When the Prophet (ﷺ) entered Mecca on the day of the Conquest, there were 360 idols around the Ka`ba. The Prophet (ﷺ) started striking them with a stick he had in his hand and was saying, "Truth has...

 

♱ Римљанима 10:9-10 ♱

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1. Prvo trebaš da budeš čovjek i pitaš možeš li iznijeti moje ime ovdje koje sam ti rekao privatno. A, gledaj u kakvom kontekstu ga spominješ. To govori o tebi. 

2.Sto se tice kritike islama, naravno da se tu ima svašta pisati, kao npr. O položaju žena, samoj slobodi govora, kulturi itd...

3.Posto si iznio sve te hadise, valjda znaš i da imaš i odgovore na njih. Od raznih islamskih učenjaka, teologa, a ne da tražiš odgovore od mene. 

4.Ja sam se trudio da ne uvrijedim nikoga na forumu, jer poštujem vaše vjerovanje. A, iznoseci mišljenje da je islam satanisticka religija, o njihovom proroku kao nemoralnom u isti sadržaj stavljate i pripadnike iste. To je neodvojivo. 

5.I to je religija mira, tako što stavljaš izolovan slučaj žene koja ruši kipove? Ti, kome je u tvoje ime i pod tvojom religijom srušeno stotine džamija i crkava i džamija. A ona bi trebala biti pravi reprezent.

6.Tema nema nikakvog smisla, pozdrav svima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Rabbi рече

1. Prvo trebaš da budeš čovjek i pitaš možeš li iznijeti moje ime ovdje koje sam ti rekao privatno. A, gledaj u kakvom kontekstu ga spominješ. To govori o tebi. 

2.Sto se tice kritike islama, naravno da se tu ima svašta pisati, kao npr. O položaju žena, samoj slobodi govora, kulturi itd...

3.Posto si iznio sve te hadise, valjda znaš i da imaš i odgovore na njih. Od raznih islamskih učenjaka, teologa, a ne da tražiš odgovore od mene. 

4.Ja sam se trudio da ne uvrijedim nikoga na forumu, jer poštujem vaše vjerovanje. A, iznoseci mišljenje da je islam satanisticka religija, o njihovom proroku kao nemoralnom u isti sadržaj stavljate i pripadnike iste. To je neodvojivo. 

5.I to je religija mira, tako što stavljaš izolovan slučaj žene koja ruši kipove? Ti, kome je u tvoje ime i pod tvojom religijom srušeno stotine džamija i crkava i džamija. A ona bi trebala biti pravi reprezent.

6.Tema nema nikakvog smisla, pozdrav svima.


1. Irgade zivimo u Evropi gde vlada sloboda govora a ja ni na koji nacin nisam tebe ugrozio spomenuvsi tvoje ime, na kraju krajeva moje stoji zapisano na avataru. Ovo za kontekst ne kapiram bas. 

2. O polozaju zena? Sura An Nisa 34 :) 

3. Pa nema odgovora jer jos ni jedan islamski ucenjak nikoga nije udostojio tih odgovora, uvek ih nekako "preskoce".

4. Nisi uvredio nikoga i postujes nase verovanje? Da ali si vaskrsnuce nazvao najvecom podvalom covecanstva. Ocigledno ne znas znacaj vaskrsnuca za Hriscane.

5. Pa nije to izolovan slucaj, vama je sve to uvek neki "izolovan slucaj", to je ISTO radio i Muhamed to su ISTO radili i Isisovci kad su rusili one drevne kipove :) Dakle nije izolovan slucaj i nema nikakve veze sa rusenjem dzamija, prvo nisu rusene u moje ime niti u ime moje religije vec od strane vojske i pri tom nigde u Novom Zavetu ne pise da se tudje bogomolje smeju rusiti tako da rusenje dzamija ide na scast rusiocima a ne veri. Moja vera to ne propoveda dok Islam propoveda dakle dela ove zene su opravdana Kuranom a dela tih vojnika nisu opravdana Hristom. 

6. Tema ima i te kako smisla ali pojedinci pokusavaju da je obesmisle,

I na kraju, razmisli malo o Ocu, Sinu i Svetome Duku kao i o Allahu, Duhu njegovom i Reci njegovoj pa malo promuckaj glavom kako to Duh koji je esencijalno neodvojov od Boga moze da izadje od boga i udje u utrobu zene i da se iz te zene rodi Rec Allahova koja je takodje esencijalno NJEGOVA a delovala je odvojeno od njega fzicki. I jos jedna stvar, u Kuranu pise da je kuran Allahova raec koja je vecna jer postoji sa njim od kad on postoji i da ce Kuran na kraju sveta da se pojavi kao covek u belom koji ce da sudi onima koji nisu bili dosledni :) Kako Rec Allahova koja je Isus a koja je ujedno i Kuran koji postoji sa Allahom od pcetka sveta moze da postane covek i da sudi? o sudi u Islamu? Isus :)

♱ Римљанима 10:9-10 ♱

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Rabbi рече

Nisam ja nazvao to prevarom, nego da se vode polemike oko toga i da to ne pripada temi i nikoga ne zanima hrišćanstvo vs islam. Moram priznati da si postao agresivniji kako sam nekome postavio pitanje da odgovori pravo ime Boga kojeg obožava. Nije ni bitno. 

Ne apsolutno nevezano za to :D Mene ne zanima kako se zove Bog drugih ljudi i u sta oni veruju, zapravo ne znam ni u kom kontekstu si to pitao. Ja sam se na to samo nadovezao i pitao te kako se zove Bog kog postuju Muslimani na sta ti takodje nisi dao odgovor. 

Ako mene pitas kako se zove moj Bog zove se Jehova (YHWH) i Isus jer se Jehova ovaplotio i usao u ljdski svet kao Isus Hristos, i zato cujes na liturgiji cesto kako svestenik cesto ponalja HALILUIYAH iliti po naski ALELUJA sto je zapravo hebrejsha fraza 
hallūyāh  rec koja je nastala od dve reci HALLIL (hvaljeni) i YAH (od Yahwe - Jehova) HVALJENI JAHVE

♱ Римљанима 10:9-10 ♱

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Људи опустите се мало :D 

О свему може да се дивани. Не треба претеривати није ово такмичење. Једно је писање порука где не видимо гестикулацију и расположење саговорника а друго оно што можемо закључити само из текста.

Битно је да нема личних увреда међутим и само наше опхођење према нечему или некоме што за саговорника представља узвишену вредност и поштовање (без обзира да ли се ради о одређеним цитатима из светих књига или је реч о лику и делу) треба да има одређен тон. 

Ништа нећемо постићи нити научити ако варничимо око неслагања. :D Мош мислити. Да вас видим како би уз пиво и кикирики, или лимунаду и кафу негде у 'ладовини са лепим погледом на природу ћаскали о овим темама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, ИгорМ рече

Људи опустите се мало :D 

О свему може да се дивани. Не треба претеривати није ово такмичење. Једно је писање порука где не видимо гестикулацију и расположење саговорника а друго оно што можемо закључити само из текста.

Битно је да нема личних увреда међутим и само наше опхођење према нечему или некоме што за саговорника представља узвишену вредност и поштовање (без обзира да ли се ради о одређеним цитатима из светих књига или је реч о лику и делу) треба да има одређен тон. 

Ништа нећемо постићи нити научити ако варничимо око неслагања. :D Мош мислити. Да вас видим како би уз пиво и кикирики, или лимунаду и кафу негде у 'ладовини са лепим погледом на природу ћаскали о овим темама.

Ne volem kikiriki to goji al pivo MERE ono ne goji :0205_whistling:

♱ Римљанима 10:9-10 ♱

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Криво седи, право беседи. Чињеница је да су и хришћани у првим вековима разбијали идоле и паганска "светилишта", тога има у многим житијима светих. Наравно, то је било време великог конфликта са Римском империјом и њеним "боговима", будући да је хиљаде хришћана мученички страдало, одбијајући да идоле призна за божанство, и у том контексту није неразумљиво такво понашање хришћана. Дакле, није да није било оваквог понашања и хришћана (било је и другачијег, сетимо се дијалога св. Макарија и египатског жреца), али је контекст био другачији.

Данас овако нешто је непотребно и бесмислено, јер  пагански идоли, односно религија, нигде се хришћанима не намеће, нити су тиме угрожени на било који начин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...