Jump to content

Архимандрит Никодим Богосављевић Отворено о екуменизму у Србији

Оцени ову тему


Препоручена порука

Дакле интервју арх.Никодима иначе доктора теологије и архимандрита СПЦ. Пуно занимљивог изречено,са пуно изнесених ствари,чињеница...занимљив интервју. Наравски овде неће проћи објективно,вероватно ће га неки терати код Артемија,други код овог или оног,али занимљив интервју и искрено верујем нашем архимандриту.

 

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Један од лошијих интервјуа који сам послушао у последње време, чак ми је и жао што сам изгубио време.

Овако не говори један монах, археолог и доктор теологије. Ни један "доказ" није изнео, све је било рекла-казала, а неког систематског и аргументованог доказа и разговора нема.

Не осуђујем његово опредељење или став који "брани", напротив, нама су и више него потребна мишљења, разговори, расправе... драго ми је и да се владике докаче, пошто нису недодирљиви и не треба да буду.

Али, али, али, ово је више него смешно, поготово ме нервира међу неким монасима што више промовишу ђавола, него Христа. У кога они верују? Само неко лупање о последњим временима. Тужно.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала, Милоше, послушаћу. Мада ми се послије оног чланка о папи који пије крв новорођенчади, смучио, као и онда кад је на "дан Св. Василија Острошког" (имитира преподобног Јустина) написао пашквилу против проглашења Његоша за свеца.

Био један ученији и много заслужнији за нашу културу од Никодима, др Димитрије Кириловић, који је 1925.г. објавио у Ћурчиновој "Новој Европи" чланак: "Јеретици у Цркви - Његош и Николај Велимировић". Чудна је наша памет. Ово ти рекох да слушам с предрасудом, а кад одслушам даћу коментар.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нема шта,зрео је за катакомбног епископа...искрено,човек је у прелести.

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дотле је дошло да себи не дозвољавам да погледам овај снимак. Време је превише битно.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovog je Mitropolit kaznio jer je rekao da su Crnogorci djavolja tvorevina, hehehe

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Не знам шта има аргументовано у његовој причи, нарочито о тзв. литургијској обнови.

 

Он је докторирао на одређеној теми, и види се да се није бавио литургиком.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам шта има аргументовано у његовој причи, нарочито о тзв. литургијској обнови.

 

Он је докторирао на одређеној теми, и види се да се није бавио литургиком.

Nije mu los jedan tekst protiv Njegoseve kanonizacije, jesi citao?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Postoji par cinjenica,a to jesu da njegove knjige na neki svojevrstan nacin jesu bile zabranjivane,sad vidimo jasno i glasno od strane koga.

Malo sad postaje glupo da svako ko nam se ne svidja za nas je neko ko imitira oca Justina,dakle novi imitator je i otac Nikodim,vec su otac Rafailo i mnogi drugi.

Postavio je i par odlicnih stvari jednu od jeste i prica o citanju Simvola vere vladike Grigorija sa RK i sa sve nastavkom filiokve.

 

Naravno dobro sam predvideo reakciju foruma,zreo za Artemija,katakomba ga ceka,prelest,ludilo i glupost. 

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Voleo bih ipak smo u eri interneta i ipak sve sto se negde pojavi pojavi se i na netu,da ipak svoje tvrdnje on je ovo,on je ono i slicno jednostavno nadjete iskopirate ovde i da vidimo svi to...nema potrebe pisati on je pisao ili govorio ono ili ovo,samo okacite link,citirajte i milina. Ovako je neozbiljno malo.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Nije mu los jedan tekst protiv Njegoseve kanonizacije, jesi citao?

Nisam, ali protiv Njegoseve kanonizacije su govorili i drugi npr. Vladika backi Irinej.

Inace, ovaj covek nije normalan, zivi bre u teskom tripu. Covek kaze da papa pije krv dece... Ja znam da neko ne voli nekog, ali ovo je toliko ludo da nemam reci...

Mozda ne bi bilo lose da proveri psiholosko zdravlje.

Послато са SM-N9208 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vidimo, dakle, da su se tri raznorodna izvora poklopila u nagoveštavanju moguće hronologije poslednje etape postojanja čovečanstva: video filmovi sajta Sv. Brigite ukazuju na 22. 12. 2012. kao datum objave NSP, proročanstva savremenih ruskih svetitelja govore o procvatu pravoslavlja u Rusiji koje će trajati do vremena pojavljivanja antihrista 2012/3. godine, a o. Maksim u Grčkoj govori o pojavi antihrista otprilike u isto to vreme, da bi nakon 7 godina usledio i Drugi dolazak Hristov – 2018/9. godine.

 

 http://forum.krstarica.com/showthread.php/287393-Otkrivanje-Otkrivenja

 

 Tekst moze da se nadje i na sajtu Borba za veru.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije mu los jedan tekst protiv Njegoseve kanonizacije, jesi citao?

 

Nisam citao taj tekst, ali cim je protiv njegoseve kanonizacije...hm, hm... :)

 

Medju knjigama imam njegov magistarski rad "Simvolika predstava na srednjovjekovnoj plastici kod Srba" iz 2005 (arheologija - filozofski BGD) / Cetinjski manastir izdao 2010. Knjiga koja me inspirisala da krenem da se malo bavim slikarstvom sa osrvtom na  geometrijskie predstave, bljke, zivotinje i fantasticna bica u okviru hriscanske simvolike.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...