Jump to content

Žene, kakve muškarce volite?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 15 часа, Vegeta рече

E, ali to treba da radi suprugicasta, a ne neka što čita Dobrotoljublje i koja bi radije bila Hristova nevesta.

Postoje ljudi koji su osetljiviji. Takav je bio Otac Tadej. To je dar ta osetljivost, međutim može da bude i prokletstvo zavisi kako se odnosimo prema tome. Uglavnom takvim ljudima nije baš lako u ovom grubom svetu, al mogu uz rad na sebi da se uspešno nose sa tim i budu na korist drugim ljudima...

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobro Otac Tadej je naspram svojih darova bio izabran da služi narodu, al je imao slobodnu volju. Zamislimo na primer da je sam slobodnom voljom koju svi imamo izabrao bračni život. Osetljiva žena mu možda ne bi bila privlačna. Izabrala bi ga možda neka grubijanka koja bi ga uništila... :)

  • Хахаха 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 8 months later...

Krenuo da tražim neku temu na kojoj bi postavio pitanje i nisam mogao više d atražim p apitanje ide ovde.

Odem danas u prodavnicu, IDEA je u pitanju. Pravim neki potaž od pečuraka pa mi zafalilo sastojaka. Dok sam tražio pavlaku za kuvanje primetim pesmu koja se čuje u prodavnici i obratim pažnju na tekst. Poznata mi je pesma ali nikad nisam ozbiljnije razmišljao o rečima. Sad seckam pečurke i pevam, razmišljam. da li ovo može, refren ide ovako:

" Mogu da ti kazu
da za tebe bas i briga me
pricaju da s' jednom, drugom
trecom spavam ubijam te

Da te cuvam najvise
na svetu kada prevarim te
ali kad ti kazu da te ne volim
tad lazu te"

Znači, on spava sa više njih, verovatno više od tri a ovu voli ?

Muči me što izgleda da on nju stvarno voli, deluje iskreno. Jel' to može ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Broken рече

Jel' to može ?

Може. Он искрено верује да воли све њих, све четири, и вероватно свима пева ову исту песму... :) 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Broken рече

Krenuo da tražim neku temu na kojoj bi postavio pitanje i nisam mogao više d atražim p apitanje ide ovde.

Odem danas u prodavnicu, IDEA je u pitanju. Pravim neki potaž od pečuraka pa mi zafalilo sastojaka. Dok sam tražio pavlaku za kuvanje primetim pesmu koja se čuje u prodavnici i obratim pažnju na tekst. Poznata mi je pesma ali nikad nisam ozbiljnije razmišljao o rečima. Sad seckam pečurke i pevam, razmišljam. da li ovo može, refren ide ovako:

" Mogu da ti kazu
da za tebe bas i briga me
pricaju da s' jednom, drugom
trecom spavam ubijam te

Da te cuvam najvise
na svetu kada prevarim te
ali kad ti kazu da te ne volim
tad lazu te"

Znači, on spava sa više njih, verovatno više od tri a ovu voli ?

Muči me što izgleda da on nju stvarno voli, deluje iskreno. Jel' to može ?

Moze naravno. 1+3 ide, vise ne

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nejasno je zašto se on pravda svom zlostavljaču tj. toj ženi koja sumnja, postavlja pitanja, traži istinu, gleda na stvari iskosa (da proširimo malo temu jer je veoma bitno).

I kakva je to žena koja ga stavlja u neprijatnu situaciju? Samo neke neprilike sa njom. 

Da je ne voli (tu, u daljem tekstu x ženu), ne bi imao potrebu za preostalim ženama (nazovimo ih y1, y2, y3), već bi tražio neku drugu da je zavoli. 

Zaključak: voli x ženu, a radost koju oseća zbog ljubavi prema njoj, deli sa y1, y2, y3. Jasno kao dan. Drugačije ne bi imalo smisla.

Kada bude manje voleo, manje će se i zlopatiti i izbećiće terorisanje sumnjičave žene. 

 

 

 

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Vladan :::. рече

Може. Он искрено верује да воли све њих, све четири, и вероватно свима пева ову исту песму... :) 

 

Da Čola svačiji i ničiji :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Broken рече

Muči me što izgleda da on nju stvarno voli, deluje iskreno. Jel' to može ?

Ма брате то је за мене немогуће. Не може две жене исто да се воле. Питам се само да ли му је та толико блесава па да му поверује.. Мада мислим да је он самом себи увртео у главу да таква постоји. Нека га, паћеник :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Плаво Небо рече

Него, дај ти вамо тај рецепт да видим шта ти је то :)

Prosto. Dinstaš luk, dodaš iseckane pečurke dok ne omekšaju fino i puste vodu. Onda naliješ malo vode i štapnim mikserom umiksaš sve  p abud egusto. Dodaš npr.200ml pavlake z akuvanje. Začiniš kako voliš. Dodaš još malo vode. To bude dosta gusto. Kad serviraš pospeš narendanim sirom. Moja žena kaže da je isto kao u nekom restoranu gde je bila oduševljena. :D

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Broken рече

Krenuo da tražim neku temu na kojoj bi postavio pitanje i nisam mogao više d atražim p apitanje ide ovde.

Odem danas u prodavnicu, IDEA je u pitanju. Pravim neki potaž od pečuraka pa mi zafalilo sastojaka. Dok sam tražio pavlaku za kuvanje primetim pesmu koja se čuje u prodavnici i obratim pažnju na tekst. Poznata mi je pesma ali nikad nisam ozbiljnije razmišljao o rečima. Sad seckam pečurke i pevam, razmišljam. da li ovo može, refren ide ovako:

" Mogu da ti kazu
da za tebe bas i briga me
pricaju da s' jednom, drugom
trecom spavam ubijam te

Da te cuvam najvise
na svetu kada prevarim te
ali kad ti kazu da te ne volim
tad lazu te"

Znači, on spava sa više njih, verovatno više od tri a ovu voli ?

Muči me što izgleda da on nju stvarno voli, deluje iskreno. Jel' to može ?

To peva Amadeus bend? Ne znam da li je neko radio analizu tekstova pesama narodne i dr.muzike kod nas. Kako ljudi danas poimaju ljubav,ne čudi što postoje takvi tekstovi i pesme.Iz te neke perspektive ljubavi on sve njih voli,ali je pitanje kako poima ljubav.Pošto se u pesmi govori o varanju i "spavanju",pesma ima seksualnu kontekstualizaciju,očigledno,i verovatno je popularna,ima i neka pesma u kojoj se kaže "oženjen,ali ništa ozbiljno".Tu su u pitanju površni odnosi i odnosi kao zabava. Kada je veza između muškarca i žene duboka,kada se prepoznaju i zavole kao ličnosti,onda će u svakom pogledu biti ispunjeni,pa i u seksualnom,i tu neće biti mesta za treću osobu.Brak nije gotova stvar,nego bi trebalo  neprestano otkrivanje,razmena reči,emocija,energije,ljubavi...Mislim da taj imaginarni lik iz pesme zaista sve njih voli,površno i plitko,a možda one zaslužuju upravo takvog.

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Broken рече

 

" Mogu da ti kazu
da za tebe bas i briga me
pricaju da s' jednom, drugom
trecom spavam ubijam te

Da te cuvam najvise
na svetu kada prevarim te
ali kad ti kazu da te ne volim
tad lazu te"

 

 

Znaci tip ima ozbiljnu dijagnozu. 

Sve sto dise neka hvali Gospoda !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...