Jump to content

Žene, kakve muškarce volite?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Djapa je dosao da muva pravoslavke za kombinaciju na pravoslavnom forumu 0703_read.

Odavanje čistom razvratu nije ni moralno niti psihički zdravo ni inače, ni za one koji i ne pokušavaju da budu hrišćani. To je velika degradacija čovjeka, svoditi jedno ljudsko biće na objekat koji iskorištavam, kao i sebe. Jedna ličnost, jedno bogatstvo, život, um, duša, postane bezlična gomila mesa, životinja koja se predaje nagonu ali svjesno, sa dodatkom inteligencije veće od životinjske sa jedinom svrhom da bi izobličila svoju ljudsku prirodu i udaljila se od ostvarenja svog potencijala. (ako se ne oplemeni višim psihičkim funkcijama, tj. onim što mi nazivamo ljubavlju, ali to je dodatak uma i srca na goli nagon, to troši mnogo više psihičke energije, nisu uzalud pojedini geniji bili u strogom celibatu). Nina je odlično rekla da to ostavlja posljedice po psihu, čisto psihološki, bez razmišljanja o duhovnosti i moralisanja. Za nas ako smo hrišćcani upitan je i moderni koncept veze, kamoli nesto tako cinično kao KŠ/KK. Duhovnici snishode dozvoljavajući odnose tj.pričešće, ali faktički vjerenicima, kad je izgledno da je to to tj.da će to biti brak. Niko nikog ne može primorati da bude hrišćanin, ali to je biranje težeg puta.  

Ovo ja ne pišem lično Đapi niti o Đapi, ali potrebno je to da se naglasi na hrišćanskom forumu. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Кратос рече

Ma šta će ti to,da ti krešti pokući,bolje ovako nešto suprugičastije poput Ninane ona verovatno tihuje u PMS-u....:smeh1::D

Aha :)))

 

"Ne srami se nagog, otkrivenog srca. Sramotno je samo srce bez ljubavi." 🕊

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Muramasa рече

Ja volim žensku dreku. :)))

voliš, dok ti je daljinski u ruci, čekaj uživo prenos, pa ćemo onda da te pitamo za junačko zdravlje :D

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Muramasa рече

Već sam slušao uživo. Posle sam tu devojku namerno iznervirao. :)

знаш шта је тужно, што већина тих високофреквентних, бритких девојака, чија ти вриска и цика сад пријају, временом постану само хистеричне, џангризаве и незадовољне женетине, зато се слажем са Вукашином када каже да му је битно колико је он добар поред ње, будите добри и будите са онима који из вас извлаче оно најбоље. :)

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Снежана рече

временом постану само хистеричне, џангризаве и незадовољне женетине

To sam mu i ja rekla. Sad ti prija dok si mlad i bez prevelikih obaveza. Kad zađe u godine, deca, posao, računi...samo će da mu fali žena koja vrišti :smeh1:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Lady Godiva рече

@Natasa., само да те питам како си. Чувате аутономију, од насртљиве фамилије? :)

Super smo. Interesantno, niko nije nasrtljiv. Majka mi je od ogromne pomoći, ostali privire, malo pupupu i to je to. Ko bi rek'o da to postoji ne_shvata. Videćemo kasnije....ne_shvata

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Natasa. рече

Super smo. Interesantno, niko nije nasrtljiv. Majka mi je od ogromne pomoći, ostali privire, malo pupupu i to je to. Ko bi rek'o da to postoji ne_shvata. Videćemo kasnije....ne_shvata

Супер. Баш ми је драго. :sunce:

Буби бебца једном у стопалца и у моје име. :smeh2:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Neša_ рече

Pa ja ih i ne koristim.

Bezgrešno začeće je katolički koncept koji uzgred ne znači ono kako si ga ti koristio. U pravoslavlju ne postoji 'grešno' i 'bezgrešno' začeće.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Paradoksologija рече

Bezgrešno začeće je katolički koncept koji uzgred ne znači ono kako si ga ti koristio. U pravoslavlju ne postoji 'grešno' i 'bezgrešno' začeće.

Koja je onda razlika između našeg i Isusovog začeća jer je naše grešno po učenju PC?

  • Свиђа ми се 1

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Djapa рече

 Bitno je ziveti po jevandjelju koliko je to moguce u danasnje vreme...

Због чега је више или мање могуће, него што је то било раније? Да ли је некад било ''одговарајуће и повољније време за живети по јеванђељу''?

 

'' Чашу меда јошт нико не попи што је чашом жучи не загрчи,
чаша жучи иште чашу меда, смијешане најлакше се пију. ''  
Петар II Петровић Његош

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 49 минута, Кратос рече

Koja je onda razlika između našeg i Isusovog začeća jer je naše grešno po učenju PC?

Gospod se ovaplotio od Duha Svetog i Marije Djeve, očigledno bezsemenim začećem. 

"Ne srami se nagog, otkrivenog srca. Sramotno je samo srce bez ljubavi." 🕊

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Neša_ рече

Jesu li oni možda te reči rezervisali samo za upotrebu sa njihovim značenjem?

Uzgred, ne bavim se time šta je čiji koncept.

Kojoj religiji pripadaš u kojoj "grešno" i "bezgrešno" začeće imaju neki smisao, posebno smisao koji im izgleda daješ (začeće deteta kroz polni odnos je "grešno") i možeš li da nam kažeš nešto više o njoj? 

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Кратос рече

Koja je onda razlika između našeg i Isusovog začeća jer je naše grešno po učenju PC?

Pomešao si ovde više stvari.

Ni pravoslavci ni katolici ne smatraju začeće deteta kroz polni odnos grehom. I pravoslavci i katolici veruju u besemeno začeće Isusa Hrista kao Sina Božijeg, ne zato što je seks među bračnicima greh već jer veruju da je Isus Hristos Sin Božiji. 

Dogma o bezgrešnom začeću se kod katolika odnosi na Bogorodicu, ne Hrista. Naime, zbog učenja o prvorodnom grehu koje imaju, a po kome se on kao mrlja prenosi sa generacije na generaciju, pošto se Hristos rodio od Bogorodice, da bi i Ona i On bili zaštićeni od greha, morala se uvesti ideja da je Ona od samog začeća bila zaštićena od te prenosive mrlje. 

Pravoslavlje nema ovo učenje o prvorodnom grehu i time ni potrebu za bezgrešnim začećem. Hristos je preuzeo čitavo ljudsko stanje na Sebe i transformisao ga Raspećem, Vaskrsenjem i Vaznesenjem. Naišla sam i na izreku "Šta Hristos nije preuzeo na sebe, to nije ni preobličio". 

Ali ovo smo već razglabali ovde. I ti si bio tu.

 

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Paradoksologija рече

Pomešao si ovde više stvari.

Ni pravoslavci ni katolici ne smatraju začeće deteta kroz polni odnos grehom. I pravoslavci i katolici veruju u besemeno začeće Isusa Hrista kao Sina Božijeg, ne zato što je seks među bračnicima greh već jer veruju da je Isus Hristos Sin Božiji. 

Dogma o bezgrešnom začeću se kod katolika odnosi na Bogorodicu, ne Hrista. Naime, zbog učenja o prvorodnom grehu koje imaju, a po kome se on kao mrlja prenosi sa generacije na generaciju, pošto se Hristos rodio od Bogorodice, da bi i Ona i On bili zaštićeni od greha, morala se uvesti ideja da je Ona od samog začeća bila zaštićena od te prenosive mrlje. 

Pravoslavlje nema ovo učenje o prvorodnom grehu i time ni potrebu za bezgrešnim začećem. Hristos je preuzeo čitavo ljudsko stanje na Sebe i transformisao ga Raspećem, Vaskrsenjem i Vaznesenjem. Naišla sam i na izreku "Šta Hristos nije preuzeo na sebe, to nije ni preobličio". 

Ali ovo smo već razglabali ovde. I ti si bio tu.

 

Pravoslavlje uči da ovaj svet u zlu leži i da smo svi do jednoga u grehu začeti zbog pada.Znači sva ljudska bića se začinju u grehu,ne da je sex sam po sebi grešan već je svet takav nakon pada.Znači to je grešno začeće.E sad imamo i Isusa koji je začet na natprirodan način i to začeće je valjda drugačije od ovog našeg a ono je po učenju pravoslavne Crkve grešno.Ako su sva ostala grešna,a ovo nije,a trebalo bi da nije ono je onda suprotno od grešnog i sad može da ga nazovemo bezgrešno ili sveto kako god.Uopšte me ne zanima katoličko učenje za koje znam.Da ne navodim sad citate svetih Otaca ili bolje još Bibliju gde jasno i explicitno piše u grehu smo začeti i bezakonju....i da,isto smo naslednici grešnog stanja prirode od pada Praroditelja.

 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...