Jump to content

Žene, kakve muškarce volite?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 58 минута, Vladan ::: рече

Није бре @kordun трол, супер је форумаш, чврсто на земљи... :dobro:

A non stop se sali i voli da sokira i da se pravi strasan, ali posto ga znamo... :stadaradim:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, drvce рече

Koja muskarcina davi macice?

kordun, i to pištoljem, verovatno na vodu

  • Хахаха 1

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, ninaana рече

Naravno :)

large.jpg

Lijep je kao onaj maneken sto se zamonasio. Lijep Bog u njemu, sto kaze narod. I nesto je zamisljen! Sta li ga muci, okupira mu um? Mozda smislja nove integrale, razmislja o ekoloskoj katastrofi, ili svijetu koji u zlu lezi...

Inace, neprivlacni su privlacniji.. vise dolazi do izrazaja licnost i karakter. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Paradoksologija рече

I ne govorimo o nerealnim ili anahronim glupostima koje se zahtevaju kao ove što pominješ, već baš o izbegavanju realnosti iz nekog razloga. U stvarnosti, žene pričaju, diskutuju, rade zajedno ili jedna protiv druge na raznim poslovima, i neobično je da se toliko retko prikazuju u tome, već samo muškarci. A žene u filmovima mogu da pričaju sa muškarcima i o muškarcima. To je veštački tako osmišljeno, suprotno realnosti. Valjda je OK primetiti koliko je to čudno. 

I ovo htedoh - nemam pojma odakle je to zapazanje sto kazes, ali u masi filmova koje sam gledao ima bezbroj scena u kojima zene pricaju i nesto drugo osim o muskarcima.

Kakav je tu uopste kriterijum koriscen? Nije valjda da ceo film mora da bude bez razgovorima o muskarcima?

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Paradoksologija рече

Bechdel test

Цитат

The Bechdel test has also inspired gender-related tests for nonfiction. Laurie Voss, CTO of npm, proposed a Bechdel test for software. Source code passes this test if it contains a function written by a woman developer which calls a function written by a different woman developer.

     12:smeha: 12:smeha: 12:smeha: 12:smeha: 12:smeha::)) :)) :)):)) :))  12:smeha: 12:smeha: 12:smeha: 12:smeha: 12:smeha:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, obi-wan рече

I ovo htedoh - nemam pojma odakle je to zapazanje sto kazes, ali u masi filmova koje sam gledao ima bezbroj scena u kojima zene pricaju i nesto drugo osim o muskarcima.

Kakav je tu uopste kriterijum koriscen? Nije valjda da ceo film mora da bude bez razgovorima o muskarcima?

Ma jok, bukvalno da makar na tren dve žene imaju razgovor o nečemu osim o muškarcima. Iznenađujuće mnogo filmova ovo nema. 

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Paradoksologija рече

Ma jok, bukvalno da makar na tren dve žene imaju razgovor o nečemu osim o muškarcima. Iznenađujuće mnogo filmova ovo nema. 

Svasta. Ja sad mogu da se setim kol`ko oces naslova koji to imaju. Evo, ako ti nije tesko, daj mi bar neki naslov koji nema takve zenske razgovore.

I inace - zasto je to uopste bitno? Ako film prati svoju pricu, kao sto prati, od kakve je vaznosti da se ubaci da zene prosto pricaju o necem levom? Ili muski, svejedno je...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Paradoksologija рече

Ma jok, bukvalno da makar na tren dve žene imaju razgovor o nečemu osim o muškarcima. Iznenađujuće mnogo filmova ovo nema. 

Па да, пошто су филмови обичо патетични, онда те сцене служе да главни ликови искажу своје емоције, да се види колико су они добри једно за друго. Сама радња, глума.. све је толико танко да мора глумац буквално да каже гледаоцу шта је битно. Већина филмова су смеће, ни не можеш очекивати да ће имати смислене дијалоге.

Сад можда је то израженије код женских ликова због тога што сценариста, редитељ и екипа појма немају о људима. Па онда мисле како жене стално причају о мушкарцима, а мушкарци о аутомобилима... Али не знам што би то икоме било битно. То је и онако чиста комерцијала. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 46 минута, obi-wan рече

Svasta. Ja sad mogu da se setim kol`ko oces naslova koji to imaju. Evo, ako ti nije tesko, daj mi bar neki naslov koji nema takve zenske razgovore.

Pa ostavio sam ti ja link ka nekom sajtu gde prave spisak jos kad sam pomenuo

 http://bechdeltest.com/sort/title?list=all

Sa leve strane su filmovi. Za vecinu imas i komentare.

Po njihovoj statistici 57.8% filmova prolazi test s tim da cesto jedva prolazi... klikni na neke pa vidi za to jedva. Sa druge strane bas za neki SW sam video komentar da bi prosao ako bi se racunale snimljene a katovane scene mada je i to pomalo simptomaticno. :)

Takodje, uzmi u obzir da oni za prvi uslov traze da su u pitanju dva imenovana lika, znaci ne racuna se razgovor likova koji su u credits oznaceni kao npr. Baba iz voza 1 i Baba iz voza 2.

 

пре 46 минута, obi-wan рече

I inace - zasto je to uopste bitno? Ako film prati svoju pricu, kao sto prati, od kakve je vaznosti da se ubaci da zene prosto pricaju o necem levom? Ili muski, svejedno je...

Pa nije bitno samo po sebi za svaki konkretan film. Vecina scenarista i rezisera su muskarci i pricaju pricu iz svoje perspektive... bolje razvijaju muske likove jer su muskarci. Takodje neke price po svojoj tematici nemaju mesta za zenske likove koji caskaju o necemu sto nije vezano za nekog muskarca (pomenuh Bekstvo iz Sosenka kao ocigledan primer). Ali kad pogledas brojke, prosto kolicinu toga, postaje prilicno creepy. Samo zamisli da je situacija obrnuta ali zaista zamisli da u skoro pola filmova nemas ni jednu scenu dva muskarca koji razgovaraju o necemu a da to nije o nekoj zeni.

I onda zamisli da se u takvoj situaciji neka zena zali sto se u njenoj omiljenoj sagi sad pojavljuje neki muski vojskovodja koji teatralno izbacuje zene iz prostorije i resava stvar... i jos se muskoj publici bas dopadne taj flim... 

Buhuhuhu...

A ima i inverse bechdel za muskarce ali izgleda da jedino Juno od iole poznatijih filmova ne prolazi inverse bechdel test. Sto opet govori koliko sam po sebi taj test ne znaci mnogo jer taj film i nije nesto anti-muski ili hard core feministicki (naprotiv)... samo je scenario pisala zena. 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Avocado рече

Pa ostavio sam ti ja link ka nekom sajtu gde prave spisak jos kad sam pomenuo

 http://bechdeltest.com/sort/title?list=all

Sa leve strane su filmovi. Za vecinu imas i komentare. 

Sad gledam... kakva gomila gluposti, sacuvaj Boze i sakloni. Recimo, stvarno je iznenadjujuce da "2 Fast 2 Furious" nema dovoljno samo zenskih razgovora, cudo jedno...

E moj brale, svet je puk`o kao lajsna, u to nemam vise nikakve sumnje, jedino je pitanje `ocemo li da uspemo da to pucanje nekako zaustavimo, ili ipak necemo...

пре 25 минута, Avocado рече

Ali kad pogledas brojke, prosto kolicinu toga, postaje prilicno creepy.

Ne, nije creepy ni najmanje. Creepy je samo to sto uopste vodimo ovakav razgovor.

пре 27 минута, Avocado рече

Samo zamisli da je situacija obrnuta ali zaista zamisli da u skoro pola filmova nemas ni jednu scenu dva muskarca koji razgovaraju o necemu a da to nije o nekoj zeni.

I onda zamisli da se u takvoj situaciji neka zena zali sto se u njenoj omiljenoj sagi sad pojavljuje neki muski vojskovodja koji teatralno izbacuje zene iz prostorije i resava stvar... i jos se muskoj publici bas dopadne taj flim... 

Zamislio sam, i sve mi je to skroz normalno. `El nama muskima u takvoj situaciji niko nista ne brani? Ne? `Ajde da onda pravimo filmove `de nas ima vise, i to smislene, sa jasno profilisanom pricom i likovima; mislim, kad vec to `ocemo, a svakako mozemo i imamo sve mogucnosti otvorene.

Ali neee, cekaj malo... mi u stvari u takvoj situaciji necemo tooo... mi `ocemo da te zene koje vec uspesno prave filmove nastave to da rade, samo da na jedan potpuno besmislen i izvestacen nacin krenu vise da ubacuju nas... onako, radi reda, prosto da se BROJ i PROCENTI izjednace, ili cak da budu u nasu korist... jer smo mi zamislili da smo zbog nejednakih brojeva neravnopravni, i da smo u svemu ugrozeni.

E sad samo ovo prepisi na ono sto smo vec pricali, i zameni mesta muskih i zenskih...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znaci, na spisku filmova koji nisu prosli ovaj posandrcali test su obe "Odiseje u svemiru"... jbt. da li je moguce da je neko takav pajser da napravi ovakvu glupost...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, obi-wan рече

Znaci, na spisku filmova koji nisu prosli ovaj posandrcali test su obe "Odiseje u svemiru"... jbt. da li je moguce da je neko takav pajser da napravi ovakvu glupost...

А најјаче ми је за "Господара прстенова", где сви у коментарима признају да постоје јаке женске личности али хбг, не интерагују међусобно  :D 

  • Хахаха 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Paradoksologija рече

Ma jok, bukvalno da makar na tren dve žene imaju razgovor o nečemu osim o muškarcima. Iznenađujuće mnogo filmova ovo nema. 

Pa nije svrha filmova da lažu....volite nas mnogo i stalno mislite o nama,priznaj pa makar prepuklo i tvoje muško feminističko srce :smeh1::kolcecb3hb8:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...