Jump to content

Који аутомобил вам се свиђа?

Оцени ову тему


Guest Светлана

Препоручена порука

I automobili su kultura, naše moderne svakodnevne. Ustvari istoričari se svađaju kada počinje moderno vreme (mada smo sad u kompjuterskom dobu), i jedna teorija je da počinje sa automobilima, tačnije sa Ford Model T kada nastaje masovna industrija automobila i time savremene mobilnosti.

Ovo mi palo na um pošto sam radio jednom (2015) u Opel, pravili motore benzince 1,0 i 1,2 litra plus LPG (na gas). Pričam o novim kolima sa kolegom ovde u čips produkciji koji je isto radio u Opel, i meni se stvara slika u glavi o motoru kako radi, i kako svi diskutujemo kako bi najbole da radi ili ga popravljamo 

To je tehnologija, mehanika, nauka; to je kultura. A mi smo svoje prodali Italijanima :(

Postadem melaholičan, pomislim: Mi bismo trebali da pravimo ovog belog orla!

PRNT.SC

Captured with Lightshot

Ili koga zanima što je bilo pre pet hiljadu godina. Toliko su stari Kurdi ili Jermeni; ali gde su oni, a gde mlađi narodi Rusi, Nemci, Francuzi, Ameri..? I ako moram da biram između.. romantike sa ovcom ili da letim na mesec, biram ipak ovo drugo.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, Дуња рече

Hajde rasvetli na šta se odnosi žuti ključ, jaris, manuelni menjač ( neugledna fotka usled zumiranja). Našla sam na netu da se tiče menjača kod automatika, ali ovaj mališa nije automatik:

Screenshot_20200728-220742_Gallery.jpg

To znaci da ti auto ima koronu. I ako ne proveris termostate, ili ako ne pali ventilator, ili negde gubi vodu. 

Sta vise ako nastavis tako da vozis morace da ga prikace na respirator, a onda ide skidanje glave, sredjivanje ventila i promena dihtunga, a nekad i vodene pumpe. Tako da se lako moze desit da ti auto krepa.... 

  • Свиђа ми се 1

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Дуња рече

Hvala na savetima Dejane, Bane i Flojde. Išla do servisa, saznala. 

Remenica alternatora. :blush:

Znači da je to neka uooštena signalizacija za bilo koji kvar na motoru?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Дејан рече

Znači da je to neka uooštena signalizacija za bilo koji kvar na motoru?

Može biti u jednom slučaju. U drugom je moguće da lampica nije kompjuterski poništena na prethodnom dijagnostikovanju (kada svetli i nakon paljenja automobila nezavisno od pređene kilometraže). I u trećem slučaju se pojavljuje kod automobila novije generacije nakon pređenih 10 000 km kada se preporučuje mali servis (nakon tih 10 000 treperi kratko vreme nakon paljenja automobila, a nakon nekih 11 000 km biva stalno upaljena tokom vožnje). 

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Flojd рече

To znaci da ti auto ima koronu. I ako ne proveris termostate, ili ako ne pali ventilator, ili negde gubi vodu. 

Sta vise ako nastavis tako da vozis morace da ga prikace na respirator, a onda ide skidanje glave, sredjivanje ventila i promena dihtunga, a nekad i vodene pumpe. Tako da se lako moze desit da ti auto krepa.... 

Hvala na pretnji. :945729:

Ne auto, nego To-jo-ta. Kada kažeš "auto" misli se na neki četvorotočkašni sistem sa malo neke limarije okolo. :)))

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 часа, Дуња рече

Hvala na pretnji. :945729:

Ne auto, nego To-jo-ta. Kada kažeš "auto" misli se na neki četvorotočkašni sistem sa malo neke limarije okolo. :)))

Pa da kad kazes tojota misli na električni fen, ili bolje reci toster. :))

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Ljudi gledaju, zevaju, verovali ili ne i mašu mi, kao da sam mala zvezdica... sa ovim nisam računao. Sada sam malko uznemiren, iritiran, osećam se kao popa kad izađe da se šeta u mantiji :smeh1:

Bild könnte enthalten: Auto und im Freien

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sve za € 10.200, minus 1.000 što sam dobio od osiguranja za izgoreli auto, dakle ukupno me koštalo nekih devet hiljada... još uvek se pitam da li sam imao veliku sreću ili da možda nisam kupio jednu patku. I da zevaju, to moram još da naučim, sa ovim stvarno nisam računao.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Dragi рече

Sve za € 10.200, minus 1.000 što sam dobio od osiguranja za izgoreli auto, dakle ukupno me koštalo nekih devet hiljada... još uvek se pitam da li sam imao veliku sreću ili da možda nisam kupio jednu patku. I da zevaju, to moram još da naučim, sa ovim stvarno nisam računao.

Lep auto. Koje god?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...