Jump to content

Који аутомобил вам се свиђа?

Оцени ову тему


Guest Светлана

Препоручена порука

@Flojd

Ja nisam ljubitelj tih niskih auta, tj. tih koji su nekako neprirodno spusteni, oni mogu samo na pistu, nisu za obicnu voznju.
A dopada mi se auto koji je npr. iz 70-ih ili 80ih, a sto ti rece malopre, samo malo jos doteran, nista posebno.

Skorije, prosle godine cini mi se, vidim Ford Taunus, onaj s kraja 70-ih, ide tu kod mene po gradu. Mnogo dobro ocuvan, samo malo doteran, sa novijim felnama i volanom, sve ostalo je original, ona prefinjena tamnozelena metal boja, ali ne ona sto blesti i sljasti, nego vrlo suptilnog sjaja. Znas kako izgleda auto? Besprekorno, samo da pozelis da imas i da vozis takav.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, obi-wan рече

Ford Taunus, onaj s kraja 70-ih, ide tu kod mene po gradu. Mnogo dobro ocuvan, samo malo doteran, sa novijim felnama i volanom, sve ostalo je original, ona prefinjena tamnozelena metal boja, ali ne ona sto blesti i sljasti, nego vrlo suptilnog sjaja. Znas kako izgleda auto? Besprekorno, samo da pozelis da imas i da vozis takav.

Moj tata je na kraju imao 3 takva u dvorištu, da bi iz delova sklopio jedan. Baš se teško rastao od Taunusa. A i mi sa njim, tako nam je nedostajalo ono pregrevanje motora i guranje da upali, ne mogu ti objasniti :))) Čak i tada ( pre 20-ak) godina, ljudi su nas u čudu gledali, kad prolazimo gradom, u tinejdž. godinama ume to da bude hevi.

A jednom mi je dao da provozam krug, ima menjač kao ručicu za brisače, pored volana, tako slično. Zanimljivo je da je radio i u nekoj 3,5 brzini u kojoj sam ga ja zaglavila posle 500 metara i izdržao tako ceo krug. Nikad mi više nije dao da vozim :scratch_head:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da pohvalim još malo Toyota limuzinu, mislim da je ovaj model malo stariji ali meni fenomenalno izgleda i preudoban je. 

BLOG.GARAZA.RS

Toyota još jednom potvrđuje da proizvodi vrhunske automobile...

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

image.thumb.png.421be9ac65befc3d0367c49c0a262744.png

Nikad se nisam dovoljno navozala. Uvek bi me neko zabio u ćošak i meni bi trebalo pola sata da se izvučem i taman kada bih se izvukla, bio bi kraj kruga.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, obi-wan рече

@Flojd

Ja nisam ljubitelj tih niskih auta, tj. tih koji su nekako neprirodno spusteni, oni mogu samo na pistu, nisu za obicnu voznju.
A dopada mi se auto koji je npr. iz 70-ih ili 80ih, a sto ti rece malopre, samo malo jos doteran, nista posebno.

Skorije, prosle godine cini mi se, vidim Ford Taunus, onaj s kraja 70-ih, ide tu kod mene po gradu. Mnogo dobro ocuvan, samo malo doteran, sa novijim felnama i volanom, sve ostalo je original, ona prefinjena tamnozelena metal boja, ali ne ona sto blesti i sljasti, nego vrlo suptilnog sjaja. Znas kako izgleda auto? Besprekorno, samo da pozelis da imas i da vozis takav.

Znam, takav je vozio jedan moj komsija.

Ja bas vozim jedan takav"zakucan auto" i mogu ti reci da preko lezeceg prolazim ukosu a isto se tako penjem na trotoar, znaci izbacim se skoro ceo na suprotnu stranu pa prejasem lezeci pa pravac dalje. ? Al zato na pravcu i u krivine lezi kao pegla, hehe.

пре 20 минута, Milica Bajic рече

Moj tata je na kraju imao 3 takva u dvorištu, da bi iz delova sklopio jedan. Baš se teško rastao od Taunusa. A i mi sa njim, tako nam je nedostajalo ono pregrevanje motora i guranje da upali, ne mogu ti objasniti :))) Čak i tada ( pre 20-ak) godina, ljudi su nas u čudu gledali, kad prolazimo gradom, u tinejdž. godinama ume to da bude hevi.

A jednom mi je dao da provozam krug, ima menjač kao ručicu za brisače, pored volana, tako slično. Zanimljivo je da je radio i u nekoj 3,5 brzini u kojoj sam ga ja zaglavila posle 500 metara i izdržao tako ceo krug. Nikad mi više nije dao da vozim :scratch_head:

Ja sam takav susret imao sa reno cetvorkom, plese ko ladja a brzine pogadjas na srecu. 

A najace mi je bilo kad sa probao drugarovu ficu, i zapeo kao lud po gasu i otkinem mu obe prirubnice, pa nije mogao da je otera kuci. ??

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, sanja84 рече

image.thumb.png.421be9ac65befc3d0367c49c0a262744.png

Nikad se nisam dovoljno navozala. Uvek bi me neko zabio u ćošak i meni bi trebalo pola sata da se izvučem i taman kada bih se izvukla, bio bi kraj kruga.

Hehehe ja sam uvek bio taj neki ko bi zabio nekog u cosak. ?

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@obi-wan

Evo kako to izgleda. A tu je i moj drugar iz Pinosave, koji se teska srca odvoio od mojeg konjceta sa cetiri tocka. ?

20200319_155149.jpg

20200427_084711.jpg

20200427_084652.jpg

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Milica Bajic рече

Da pohvalim još malo Toyota limuzinu, mislim da je ovaj model malo stariji ali meni fenomenalno izgleda i preudoban je. 

BLOG.GARAZA.RS

Toyota još jednom potvrđuje da proizvodi vrhunske automobile...

 

 

Ja volim sve što kosooki prave, Tojotu , Hjundai...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, sanja84 рече

tvoj mali?

Ma nije. ? Da sam bio pametan i to resio na vreme do sad bi imao troje ovakvih, hehe. Nisam ja ozenjen, a ne verujem da ce se to uopste desiti, hehe. Njegova majka radi u manastiru kao kuvarica, a ja sam tamo bio 15tak dana i zdruzio se sa malisanom, a auto mu se mnogo svideo, nikako nije hteo da izlazi iz njega, malo malo pa me pita jel moze da sedne u auto. A pazi ovo, kad odemo do sela tu da kupim za o. Petra nesto u prodavnicu, ja povedem malog a ove mlade prodavacice se polome da nas usluze haha, a kad odem sam nijedna da me pogleda. Sta ces vole devojke mlafe tatice. ?A mali je sampion, zista samo da pozelis da imas takvo dete kao sto je on. Bas su ga lepo vaspitali.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А ево и наших? 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, Flojd рече

Evo kako to izgleda.

Dobro, ovo jeste spusteno, ali nije preterano.

  • Радостан 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, Milica Bajic рече

Moj tata je na kraju imao 3 takva u dvorištu, da bi iz delova sklopio jedan. Baš se teško rastao od Taunusa.

Nekad je auto, bas kao i svaki drugi saobracajni stvor, imao svoje lice. Bilo tako dok je i covek imao svoje lice.

...

fiat_126_big_37316.thumb.jpg.45d8c4c67b183880458d26e83c9f36bb.jpg

https://www.autoevolution.com/de/autos/fiat-126-1972.html#aeng_fiat-126-1972-06

Fiat-600_1955_1600x1200_wallpaper_05.thumb.jpg.7641318041e37227005fcbfef321cf17.jpg

https://hdwallpapers.cat/fiat-600-1955-cars-Ap53

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...