Jump to content

Veronauka u Srbiji

Оцени ову тему


Препоручена порука

Vidim da se po stampi provlaci da se veronauka ukljanja iz skola ,sto je svakako jedan cudan potez (necu ulaziti u analizu stanja da li je ili nije dobro svakako nije crno belo)

Moje je pitanje buduci da mi se javljaju mnogi sto kolege sa fakulteta sto neki ljudi koji su pratili moj rad .

Zao mi je ljudi veronauka ce se ukinuti svakako ,bilo da se izbaci iz skola bilo da se uvede 10 izbornih predmeta pa da djaci biraju svakako je vise nema 

I onako je materijalno steanje veroucitelja uvek bilo jadno da neupotrebim neku tezu rec 

Da li veroucitelji razmisljaju da promene nesto?

Recimo da se organizuju i da krenu da rade online ?

Jasno je da je Bogoslovski fakultet ozbiljan bar za ozbiljne studente i da nece biti prepreka u ucenju .

Da li ce se organizovati za iseljenje iz Srbije sa sve porodicama ,sto je logican tok stvari ?

Kako razmisljatena ovu temu ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 100
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Mene se ne dotice odluka nisam ni veroucitelj niti zivim u Srbiji. Samo mi  nije jasno kako partija koja kaze za sebe da je konzervativna ukida veronauku. Ovde se konzervativci bore i rukama i nogama za veronauku. 

 

Kao ucitelj koji nije siguran dal ce u njegovom fahu dobiti poso, znam pomalo patnje kolega. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Zao mi je ljudi veronauka ce se ukinuti svakako ,bilo da se izbaci iz skola bilo da se uvede 10 izbornih predmeta pa da djaci biraju svakako je vise nema 

 

 

To ne možemo znati, za sad, od relevantih faktora, imamo samo mišljenje ministra. Bilo je i ranije medijskih flejmova koji su se završavali... nikako. A što se tiče bekap plana, nisam siguran da je moguć. Dok postoji veronauka, muškim veroučiteljima je druga mogućnost parohija, međutim ako veronauku ukinu, broj nezaposlenih teologa će višestruko premašiti potrebu za novim sveštenicima. Od uvođenja veronauke, na Crkvu se, od strane države, vrši pritisak da sredi pitanje kvalitetnog kadriranja veroučitelja, Crkva je dosta preduzela na tom polju, iškolovala nastavnike, sad čak postoji katihetski smer na Bogoslovskom faklultetu. Ako do ukidanja veronauke dođe, može se reći da je Crkva big time nasankana.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pazite smatram da treba izucavati religiju jer je ona mozda jedan od najvaznijih delova ljudske istorije ko razume religiju tj njenu filosofiju i istoriju razime malte ne sve zar ne ?Vazno je .Sada i najvaznije kadriranje 
Mislim da je to tema koja se tice kvaliteta i tu su nadlezni napravili promasaj ,ali jedan los potez nije razlog da se kazni sledecih nekoliko pokoljenja Pravoslavnih,Katolika i Muslimana

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сада се појавила једна кратка вест  да о судбини веронауке и грађанског ће одлучивати само стручњаци, а не јавност.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пробни балон. Не верујем да ће се десити нешто радикално. Пипају пулс. Основни разлог - ММФ. Ми смо вазали и то треба да нам буде јасно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нема потребе за вјеронауком у школама.

 

Нема потребе ни за школама. Човек може да живи, једе, пије, спава и врши нужду и неписмен.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И још једно питање. Да ли сте ви имали вјеронауку у школи?

 

Не, ја сам имао марксизам. И зато сам луд целог живота. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не, ја сам имао марксизам. И зато сам луд целог живота. 

 

Чудно. Упоређујете вјеронауку и марксизам. Намјерно или... ?

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...