Jump to content

Зицер | Ако сте тражили спорт, онда ништа

Оцени ову тему


Препоручена порука

KOMŠIJA KOJI BUŠI NEDELJOM U SEDAM UJUTRO KONAČNO PRIZNAO: ČLAN SAM SATANISTIČKE CRKVE, BURGIJANJE JE DEO RITUALA!
Prateći tradiciju ekskluzivnosti, Zicer je došao do još jednog frapantnog otkrića: komšije koje u zgradama burgijaju nedeljom u sedam ujutro to ne rade slučajno ili iz neke potrebe, već sa namerom da – prizovu Nečastivog!

 

 

5454.png?w=600&h=469

 

 

Više na:

 

https://zicerblog.wordpress.com/2015/12/25/komsija-koji-busi-nedeljom-u-sedam-ujutro-konacno-priznao-clan-sam-satanisticke-crkve-burgijanje-je-deo-rituala/

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

DA LI JE OVO POČETAK RATA? Obama izbrisao Putina sa liste prijatelja na Fejsbuku!
 

Predsednik Amerike Barak Obama danas je objavio na svom Facebook profilu da je uklonio iz prijatelja Vladimira Putina.

 

DRAMATIČNO! Nakon najnovijih dešavanja vezanih za Ukrajinu i krizu u Siriji, predsednik Sjedinjenih Američkih Država, Barak Obama je odlučio da ruskog predsednika Vladimira Putina izbriše sa liste prijatelja na Fejsbuku. Iako smo kontaktirali brojne stručnjake, niko nije hteo zvanično da se oglasi ovim povodom, ali nam je nekoliko njih nezvanično reklo da je ovo možda uvod u globalni sukob! Komentar ruske strane takođe nije moguće dobiti u ovom trenutku. Jedini komentar koji smo iz ruskog MIP uspeli da dobijemo je da „trenutno rade na proceni situacije“. Koliko je situacija dramatična, prosudite iz obraćanja predsednika Obame preko njegovog Fejsbuk naloga, čiji printskrin objavljujemo, kao i prevod njegovog obraćanja.

Da li je u pitanju bezazlena svađa ili je nešto ozbiljnije, prosudite sami.

„To my fellow Americans, dear friends from all around the world, and to all freedom – loving peoples of the world: It is with a heavy heart that today I made a decision to delete president of the Russian Federation, Vladimir Putin, from the list of my Facebook friends. Please know that this does not reflect on my relations to the Russian people, but only to its leader, who had continuously abused my trust and my goodwill. President Putin has been warned of the possible consequences of his actions, but still, he ignored my warnings. I leave room for the two of us to be Facebook friends again, but that is entirely up to him and his actions. Yours, Barrack H. Obama“

 

obama.png?w=710&h=651

Prevod:

„Mojim Amerikancima, dragim prijateljima iz celog sveta, i svim slobodoljubivim narodima sveta: Sa tugom u srcu sam danas doneo odluku da izbrišem predsednika Ruske federacije, Vladimira Putina, sa liste svojih Fejsbuk prijatelja. Znajte da ovo ne odražava moj stav prema ruskom narodu, već samo prema njegovom vođi, koji je u kontinuitetu zloupotrebljavao moje poverenje i dobru volju. Predsednik Putin je bio upozoren o mogućim posledicama svojih postupaka, ali je ipak odlučio da ignoriše moja upozorenja. Ostavljam mesta da nas dvojica ponovo budemo Fejsbuk prijatelji, ali to u potpunosti zavisi od njegovih postupaka. Vaš, Barak H. Obama“

 

 

Na granicama Rusije su primećeni pokreti vojnih jedinica, ali za sada niko ne može sa sigurnošću da potvrdi da pokreti imaju veze sa brisanjem Putina iz Obamine liste Fejsbuk prijatelja.

 

https://zicerblog.wordpress.com/2015/12/27/da-li-je-ovo-pocetak-rata-obama-izbrisao-putina-sa-liste-prijatelja-na-fejsbuku/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uputstvo za pravog Srbina: Kako dočekati Božić na tradicionalan način

 

fensipecenje-2.jpg

Po staroj srpskoj tradiciji, koja je nastala kada su Srbi sa jagnjeta prešli na svinju, domaćin ujutru treba da ustane rano, pa potom, da u gaćama i atlet majici izađe na sneg, dobro se protrlja njim, a zatim da se vrati u kuću i prodere na ženu da mu donese prvu kafu i rakiju.

Pravilo nalaže da kafu domaćin treba da popije samo jednu, a rakija sedam, jer je broj sedam simbol srpskih pravoslavaca.

Kada obavi taj ritual, domaćin uzima svoj nož, takozvani “koljačko”, koji je pre toga naoštren tako da flašu Jana vode preseca kao puter.

Dan ranije, domaćin je iz ogromnog zamrzivača, čuvenog srpskog sandučara, izvadio celo prase i ostavio ga da se otopi na sobnoj temperaturi, a onda ga dobro posolio. Kad je to obavio, prase je spremno za pečenje. Ko nema uslove da to učini kod kuće, običaj nalaže da prase odnese u pečenjaru.

 

prase-300x151.jpg

Dok se prase peče, koljačkom treba naseći slaninicu, pršutu i sir koji su preostali od Božićnog posta, sipati još dva puta po sedam čašica rakije, jer taj običaj simbolizuje Sveto Trojstvo.

Zatim treba opušteno meziti, pijuckati rakiju i čekati da se prase ispeče.

Prasetinu iseći na komade koljačkom i servirati toplu ili hladnu, a uz nju piti pivo ili špricer.

Tokom dana valja se dobro napiti, slušati Žareta i Gocija, bacati petarde i tek tada se može reći da je Božić proslavljen onako kako dolikuje pravom Srbinu.

Molitvu pred večeru za Badnji dan treba izgovoriti ovako:

“U rerni se prase peče,

Srećno svima Badnje veče,

Prase cvrči, cirka se rakija,

Božić slavi cela Srbadija.”

Živeli!

 

http://zicer.org/2016/01/04/uputstvo-za-pravog-srbina-kako-docekati-bozic-na-tradicionalan-nacin/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Da, a ja mislila moj net zeza danas, nije moglo da se udje na sajt...

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Srpska posla...videla sam, al nije delovao kao hakerisan tj samo nije hteo da ucita stranu, ja sam mislila da je do mog neta..

Inace svaka cast samo nek nastave vako sjajni su :)

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vučić za Zicer: Popovima je mesto u crkvi, ako Atanasije misli da nije, neka se kandiduje!

 

vucic10001-681x511.jpg

 

Vučić: Dosta mi je popova! Žive kao političari a ništa ne rade!

 

 

Iako smo napisali nekoliko šaljivih tekstova na račun gospodina AV, te mu se ovom prilikom izvinjavamo, ipak nam se odazvao na skajp i pristao da da intervju za naš skromni magazin.

Zicer: – Gospodine Vučiću kako ste?

AV: – Ja ne mogu da tvrdim da sam na nebesima, kako to mnogi popovi misle za sebe, iako hodaju po zemlji i zavise od države u kojoj žive. Mogu samo da kažem da sam proslavio protekle praznike skromno i radno, kako to protestantska etika nalaže!

Zicer: – Kako to mislite da neki popovi žive na nebesima?

AV: – Lako! Oni ništa ne znaju o politici, o međunarodnim odnosima, o našim naporima u međunarodnoj zajednici za bolje sutra Srbije. Ono što oni znaju, to je kako da opanjkavaju političare i kad im se ne sviđa neka realna konstatacija, odmah se pozivaju na nebesa, a na tim nebesima samo je njima znano kakva pravila važe, a možda ih oni, onako usput, i smišljaju, i onda tim nebesima pokušavaju da uruše sve moje napore i uspehe, koje sam mukotrpno, spavajući po hodnicima briselske birokratije, postigao.

Zicer: – Dobro, AV, nego, evo sad su izašle reakcije na Vaš novogodišnji tekst, da li mislite da su te reakcije neosnovane?

AV: – Pa svakako da su neosnovane, i ne samo neosnovane, nego i zlonamerne i bezobrazne. Šta Bobić Mojsilović ima da poredi moj tekst i 10 Božijih zapovesti?!? Božije zapovesti se valjda odnose na to kakvi ljudi treba da budemo, a ne kako ćemo uređivati državu. Ta Bobićka je neki verski fanatik, to sad jasno vidim! Ili taj pop u penziji, Atanasije, on ako nema druga posla, pošto je u penziji, neka se prihvati nekog društveno-korisnog posla, recimo, neka očisti sneg ispred nekog vrtića ili stadiona, umesto što onako gnusno pljuje po meni.

I kakav je to sveštenik Crkve kad upotrebljava onako primitivne i vulgarne, uličarske termine? Gde je taj školu završio, ako je uopšte i pohađao?

Zicer: – Ipak se može reći da ste Vi prvi počeli, dotakli ste se srpske tradicije i Kosovskog zaveta, na koji Crkva polaže neprikosnoveno pravo, pa je valjda logično da popovi reaguju?

AV: – Kakvo pravo Crkve?!? Je li Crkva izašla pred narod, pred birače, sa tom pričom?!? Je li ta Crkva uradila bilo šta za ovaj narod? Ako će taj Atanasije da se kandiduje na izborima, neka istakne kandidaturu, pa da onda znamo sa kojih pozicija pričamo, a ne ovako – svako može da priča šta god hoće bez ikakve odgovornosti!

Znate… Ne bih time da se hvalim, ali radim bukvalno svaki dan, od jutra do mraka. Ne očekujem to od drugih, ali na mene je veoma uticala protestantska radna etika. Mislim i da je to ono što je određene ljude iz Crkve i zabolelo, to što sam prvi video i počeo javno da pričam o tome da u tim crkvenim knjigama nešto mora da se menja kako bismo uhvatili korak sa savremenim svetom. Pa i da se ugledaju na protestante, a zašto da ne?!?

 

http://zicer.org/2016/01/08/vucic-za-zicer-popovima-je-mesto-u-crkvi-ako-atanasije-misli-da-nije-neka-se-kandiduje/

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Predsednik Nikolić i ministarka Zorana Mihajlović zaratili oko „koridora IKS“!

 

666.jpg

 

Predsednik Srbije Tomislav Nikolić danas je oštro protestovao kod ministarke Zorane Mihajlović zbog, kako je rekao,“nepravde učinjene njegovom rodnom selu Bajčetina“...

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...