Jump to content

Све што сте хтели да знате о феминизму...

Оцени ову тему


Juanito

Препоручена порука

Иначе, исто везано за ову тему, пре пар дана је избио скандал у емисији кад је Шешељ некој водитељки рекао да има лепе ноге. Одмах су га засули нападима да је то ,,сексизам", да је том изјавом ,,вређао жене", итд.  

Да ли је и то постало ,,сексизам" кад кажете жени да има лепе ноге, рецимо? Зар је то увреда, омаловажавање. Сексизам означава дискриминацију, омаловажавање и полно насиље над женама или мушкарцима. Па, стварно ми није јасно како изјава ,,ти имаш лепе ноге" вређа или дискриминише било коју жену?

Сви знају које мишљење ја имам о Шешељу, а оно је све само не позитивно, сматрам га одговорним за многе наше трагедије, заблуде и промашаје и увек користим прилику да га критикујем, али мислим да у овом случају они који су га напали нису у праву. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Православни Србин рече

Иначе, исто везано за ову тему, пре пар дана је избио скандал у емисији кад је Шешељ некој водитељки рекао да има лепе ноге. Одмах су га засули нападима да је то ,,сексизам", да је том изјавом ,,вређао жене", итд.  

Да ли је и то постало ,,сексизам" кад кажете жени да има лепе ноге, рецимо? Зар је то увреда, омаловажавање. Сексизам означава дискриминацију, омаловажавање и полно насиље над женама или мушкарцима. Па, стварно ми није јасно како изјава ,,ти имаш лепе ноге" вређа или дискриминише било коју жену?

Сви знају које мишљење ја имам о Шешељу, а оно је све само не позитивно, сматрам га одговорним за многе наше трагедије, заблуде и промашаје и увек користим прилику да га критикујем, али мислим да у овом случају они који су га напали нису у праву. 

Код сусједа је још горе. Погледај Недјељом у 2 када је гостовала Јелена Вељача и осула паљбу по Станковићу:"Ви као бијели цис хетеросексуални мушкарац немате право да постављате такво питање и вријеђате жртву!"

Најгоре је што се у овоме не види здраворазумско прихватање неке идеје или чак идеологије, него чисто класно помодарство. 

Једва чекам само да се у политици појави неко ко заступа таква виђења. Моје кокице су спремне :POPOcorn1:

И мимови

 

Herrrrrrr.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 18.12.2019. at 19:51, Православни Србин рече

Иначе, исто везано за ову тему, пре пар дана је избио скандал у емисији кад је Шешељ некој водитељки рекао да има лепе ноге. Одмах су га засули нападима да је то ,,сексизам", да је том изјавом ,,вређао жене", итд.  

Да ли је и то постало ,,сексизам" кад кажете жени да има лепе ноге, рецимо? Зар је то увреда, омаловажавање. Сексизам означава дискриминацију, омаловажавање и полно насиље над женама или мушкарцима. Па, стварно ми није јасно како изјава ,,ти имаш лепе ноге" вређа или дискриминише било коју жену?

Сви знају које мишљење ја имам о Шешељу, а оно је све само не позитивно, сматрам га одговорним за многе наше трагедије, заблуде и промашаје и увек користим прилику да га критикујем, али мислим да у овом случају они који су га напали нису у праву. 

Mislim da je nije  problem  kada neko kaže ženi da ima lepe noge,nego kada ženu svodi na lepe noge.

Od žene neki očekuju samo da su lepe.U tom duhu modna industrija obrće milijarde,plastična hirurgija je u vrhu najprofitabilnijih grana medicine.

Neke žene žele da budu na prvom mestu neko,a ne nečije.

Jedan dobar društveni status koji žene žele,kao i u porodici neretko se tumači kao nekakav feminizam.

Ravnopravnost ne znači izjednačavanje,muškarci i žene su različiti.

 

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 19.12.2019. at 20:08, Нифада рече

Mislim da je nije  problem  kada neko kaže ženi da ima lepe noge,nego kada ženu svodi na lepe noge.

Od žene neki očekuju samo da su lepe.U tom duhu modna industrija obrće milijarde,plastična hirurgija je u vrhu najprofitabilnijih grana medicine.

Neke žene žele da budu na prvom mestu neko,a ne nečije.

Jedan dobar društveni status koji žene žele,kao i u porodici neretko se tumači kao nekakav feminizam.

Ravnopravnost ne znači izjednačavanje,muškarci i žene su različiti.

 

Наравно да нико жену не треба да своди само на то, наравно да је и она људско биће са свим елементима које имају људска бића.

Али, овде се ради о томе да ,,неко" очигледно сматра како је сама похвала телесне лепоте жене проблем који се одмах дефинише као ,,сексизам" и ,,уврееда за жене". Ако нерко сваки такав комплимент тумачи као свођење жене само на физички изглед, тај има озбиљан проблем у глави. 

И то је у нашој природи. Ми гледамо да жена буде згодна, лепа, једра, јер наш биолошки мозак нам каже ,,то је та, јака је и здрава, родиће ти јако и здраво потомство". Зато је мушкарцима јако битан физички изглед жене, чак и мушкарцу који не жели да се жени и има деце, опет то га опредељује да бира девојку/партнерку, јер наш биолошки мозак нам сугерише да то тако треба. То је записано у нашим генима, у нама. И не може се од тога побећи. Тако да је физичка лепота итекако  важна. 

Е сад, наравно да је битна и личност жене и наравно да је не треба сводити само на физички изглед. Свако гледа да му жена одговара и у психичком/духовном смислу, јер џаба ти и сва њена лепота ско се ти мушкарац са том женом не капира у сваком погледу, ако су два различита света. Јер, време мења све, па и физичку лепоту, лепота пролази, а ти са женом треба да останеш до краја живота. Ако је волиш само због физичке лепоте, онда ће и љубав нестати чим нестане лепоте. Све то треба уравнотежити, укомпоновати, повезати. 

Е сад, да поентирам- идеологија данашњег ,,феминизма" (која везе нема са изворним феминизмом  и истинском борбом за равноправност) схвата да је ова мушка природна потреба да једноставно гледају и да им буде важна физичка лепота и изглед жене (која је, природна и сасвим нормална и уписана је у нама) знак ,,свођења жене на сексуални објекат" и ,,омаловажавање њене личности" и зато сваки коментар овог типа тумачи као ,,сексизам" и ,,омаловажавање жена". А то је глупост са којом се ни једна нормална жена неће сложити, јер жене воле да добију такве комплименте, поготово кад су у вези. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Православни Србин рече

Наравно да нико жену не треба да своди само на то, наравно да је и она људско биће са свим елементима које имају људска бића.

Али, овде се ради о томе да ,,неко" очигледно сматра како је сама похвала телесне лепоте жене проблем који се одмах дефинише као ,,сексизам" и ,,уврееда за жене". Ако нерко сваки такав комплимент тумачи као свођење жене само на физички изглед, тај има озбиљан проблем у глави. 

И то је у нашој природи. Ми гледамо да жена буде згодна, лепа, једра, јер наш биолошки мозак нам каже ,,то је та, јака је и здрава, родиће ти јако и здраво потомство". Зато је мушкарцима јако битан физички изглед жене, чак и мушкарцу који не жели да се жени и има деце, опет то га опредељује да бира девојку/партнерку, јер наш биолошки мозак нам сугерише да то тако треба. То је записано у нашим генима, у нама. И не може се од тога побећи. Тако да је физичка лепота итекако  важна. 

Е сад, наравно да је битна и личност жене и наравно да је не треба сводити само на физички изглед. Свако гледа да му жена одговара и у психичком/духовном смислу, јер џаба ти и сва њена лепота ско се ти мушкарац са том женом не капира у сваком погледу, ако су два различита света. Јер, време мења све, па и физичку лепоту, лепота пролази, а ти са женом треба да останеш до краја живота. Ако је волиш само због физичке лепоте, онда ће и љубав нестати чим нестане лепоте. Све то треба уравнотежити, укомпоновати, повезати. 

Е сад, да поентирам- идеологија данашњег ,,феминизма" (која везе нема са изворним феминизмом  и истинском борбом за равноправност) схвата да је ова мушка природна потреба да једноставно гледају и да им буде важна физичка лепота и изглед жене (која је, природна и сасвим нормална и уписана је у нама) знак ,,свођења жене на сексуални објекат" и ,,омаловажавање њене личности" и зато сваки коментар овог типа тумачи као ,,сексизам" и ,,омаловажавање жена". А то је глупост са којом се ни једна нормална жена неће сложити, јер жене воле да добију такве комплименте, поготово кад су у вези. 

 

Samo muškarci koji vole da udeljuju komplimente treba da imaju dobru procenu,možda neka dama ne voli da dobije kompliment od muškarca  tipa Šešelja,ali bi joj od nekog drugog prijao.:) Nešto je stvar dobre procene.

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам који је то изворни феминизам, али овај данас никако није на страни жене.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Лубеница рече

Не знам који је то изворни феминизам, али овај данас никако није на страни жене.

Некада су се жене бориле за елементарна права.Данас су жене у много бољој позицији,али и даље имамо културе где жене нису равноправне са мушкарцима.Када се говори о феминисткињама данас,многи то изједначавају са женама у црном,или радикалним феминисткињама које заступају ставове у којима се осећа нека притајена мржња према мушкарцима,нека лична фрустрација и сл.Мислим да треба разграничити неке ствари.

Женама  које су самосвесне,имају став,финансијски су независне неретко се приписују да су феминисткиње,те да су јаке жене,ма шта се под тим подрзумевало.Логично је да жена не може и не би требало да јој је изазов да подигне џак нечега,али у неким интелектуалним пословима жене су неретко успешније од мушкараца,али на руководећим местима често  је далеко већи проценат мушкараца у односу на жене.

Мислим да се феминизам често користи у неком пежоративном значењу.У историји се показало да су жене често биле неравноправне и њихова борба за једнака права са мушкарцима имала је смисла.

Но,равноправност не значи и изједначавање жене и мушкарца,нису истоветни,исти,различити су,али су равноправни,како у породици,тако и на ширем друштвеном плану.

Но,екстремне феминисткиње су данас и најгласније,тако да се њихов глас у медијима чешће чује,тако да се феминизам своди на то. Феминизам је много суптилнији у захтеву,феминисткиње нису жене које не воле мушкарце нити глуме мушкарце.Жена која има став и финансијски је независна смтра се нереко јком женом или феминисткињом,али од кога? Од слабих мушкараца,јаки,сигурни мушкарци немају проблем са таквом женом,напротив пожељна је.

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Нифада рече

  заступају ставове у којима се осећа нека притајена мржња према мушкарцима,нека лична фрустрација.

 

Uglavnom zene, zbog svojih stavova i nacina na koji pricaju o muskarcima odaju takav utisak.

A zasto se ne borite da drzava smanji cenu decije gardarobe ili im da popust na garderobu za trece dete i ostala, zenama sa troje i vise dece da benificirani radni staz, npr da im pokloni neki veci auto... Eto da to budu zene heroji?

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 20.12.2019. at 21:25, Православни Србин рече

Наравно да нико жену не треба да своди само на то, наравно да је и она људско биће са свим елементима које имају људска бића.

Али, овде се ради о томе да ,,неко" очигледно сматра како је сама похвала телесне лепоте жене проблем који се одмах дефинише као ,,сексизам" и ,,уврееда за жене". Ако нерко сваки такав комплимент тумачи као свођење жене само на физички изглед, тај има озбиљан проблем у глави. 

И то је у нашој природи. Ми гледамо да жена буде згодна, лепа, једра, јер наш биолошки мозак нам каже ,,то је та, јака је и здрава, родиће ти јако и здраво потомство". Зато је мушкарцима јако битан физички изглед жене, чак и мушкарцу који не жели да се жени и има деце, опет то га опредељује да бира девојку/партнерку, јер наш биолошки мозак нам сугерише да то тако треба. То је записано у нашим генима, у нама. И не може се од тога побећи. Тако да је физичка лепота итекако  важна. 

Е сад, наравно да је битна и личност жене и наравно да је не треба сводити само на физички изглед. Свако гледа да му жена одговара и у психичком/духовном смислу, јер џаба ти и сва њена лепота ско се ти мушкарац са том женом не капира у сваком погледу, ако су два различита света. Јер, време мења све, па и физичку лепоту, лепота пролази, а ти са женом треба да останеш до краја живота. Ако је волиш само због физичке лепоте, онда ће и љубав нестати чим нестане лепоте. Све то треба уравнотежити, укомпоновати, повезати. 

Е сад, да поентирам- идеологија данашњег ,,феминизма" (која везе нема са изворним феминизмом  и истинском борбом за равноправност) схвата да је ова мушка природна потреба да једноставно гледају и да им буде важна физичка лепота и изглед жене (која је, природна и сасвим нормална и уписана је у нама) знак ,,свођења жене на сексуални објекат" и ,,омаловажавање њене личности" и зато сваки коментар овог типа тумачи као ,,сексизам" и ,,омаловажавање жена". А то је глупост са којом се ни једна нормална жена неће сложити, јер жене воле да добију такве комплименте, поготово кад су у вези. 

 

Ovo je lepo receno. Al se ne bih slozio sa: 

Time da treba da se" kapiraju u svakom pogledu" to je ravno savrsenstvu, jer su svil judi razliciti a to bi znacilo da medjunama ima istih, ali da imaju slicne poglede na svet i da se vremenom sve bolje kapiraju to bi bila bolja konstatacija.

 

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Flojd рече

Ovo je lepo receno. Al se ne bih slozio sa: 

Time da treba da se" kapiraju u svakom pogledu" to je ravno savrsenstvu, jer su svil judi razliciti a to bi znacilo da medjunama ima istih, ali da imaju slicne poglede na svet i da se vremenom sve bolje kapiraju to bi bila bolja konstatacija.

 

То значи да имају разумевања један за друго, да имају поверења један у друго. Без тога ништа брате. То за мене значи ,,да се капирају". 

То не значи да буду исте личности, да све исто мисле, јер супротности се привлаче. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 21.12.2019. at 9:24, Лубеница рече

Не знам који је то изворни феминизам, али овај данас никако није на страни жене.

Изворни би био онај либерални, који је сасвим ок, и који се борио за равноправност пред законом, за право жена да гласају, да се школујују и, уопште, да саме бирају шта ћер да раде са својим животом.

То је сасвим било ок, а ово данас нема везе са тим. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 20.12.2019. at 23:40, Нифада рече

Samo muškarci koji vole da udeljuju komplimente treba da imaju dobru procenu,možda neka dama ne voli da dobije kompliment od muškarca  tipa Šešelja,ali bi joj od nekog drugog prijao.:) Nešto je stvar dobre procene.

Друга ствар је то што ти причаш, шта би некој жени пријало или не. Али, та изјава сама по себи, није сексистичка. Може се рећи да је Шешељ био непристојан, што он јесте по свом обичају, али то опет није сексизам. 

А сви медији запенили ,,ааа, сексизам, мржњаа према женама", и друге бесмислене пароле. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Православни Србин рече

Друга ствар је то што ти причаш, шта би некој жени пријало или не. Али, та изјава сама по себи, није сексистичка. Може се рећи да је Шешељ био непристојан, што он јесте по свом обичају, али то опет није сексизам. 

А сви медији запенили ,,ааа, сексизам, мржњаа према женама", и друге бесмислене пароле. 

Fasizam je izraz koji se vremenom izlizao u upotrebi, pa je od konkretnog znacenja krajnje nacionalistickog totalitarizma danas dosao da ne znaci nista i da ljudi ni ne znaju sta je to zapravo fasizam. I onda se pojave alt-right, Front Nacional, Identity Europa, Salvinijeva Liga i dobiju ozbiljnu podrsku.

Rasizam je isto tako nekada znacio negativnu neopravdanu mrznju i diskriminaciju zbog boje koze, ali je vremenom upotrebljavan za sve i svasta da vise nista ne znaci. I onda opet odjednom jacaju gore spomenuti i jos se predstavljaju ne kao rasisti nego "zdravorazumski identitarci". Nije sija nego vrat.

I sada je na red dosao seksizam.... Rijec ce se izlizati toliko od pretjerane i pogresne upotrebe da ce se na kraju Jutke predstavljati samo kao "muskarci sa vecim libidom nego inace".

I onda kad niotkuda izmile "averidz Srbe" kojima su mnogo gore stvari normalne pa ce se ljudi krstiti odakle oni ne_shvata

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Православни Србин рече

То значи да имају разумевања један за друго, да имају поверења један у друго. Без тога ништа брате. То за мене значи ,,да се капирају". 

То не значи да буду исте личности, да све исто мисле, јер супротности се привлаче. 

Pa pojasni brate. ?

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...