Jump to content

Све што сте хтели да знате о феминизму...

Оцени ову тему


Juanito

Препоручена порука

пре 26 минута, Juanito рече

Некако ми се чини да је тај проблем немања довољно мушкости измишљен скорије. Као што пре десетак година нисмо имали толке људе нетолерантне на глутен или лактозу, тако нисмо имали ни толике мушкарце који након изласка из пубертета пате јер (мисле да) нису довољно мушкарци. Можда је решење да одјебете интернет и уместо тога живите у стварном свету? #СамоКажем

Ma imali smo, samo se o tome nije otvoreno pričalo niti i sada većina otvoreno priča o tome... neće sigurno Precednik da izađe i da kaže da je postao navijač, radikal, da viče i pali se zato što su ga u osnovnoj školi lemali svaki dan jer je bio "3,14čkica"...

  • Љут 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Muramasa рече

Naravno da nisam ja taj koji će da određuje. Dokle god ja ne moram da plaćam socijalu za takve luzere, poštujem njihovo pravo da sa svojim životom rade šta hoće. TI si prvi uzeo sebi za pravo da procenjuješ ko je koliki muškarac na osnovu toga koliko se slaže sa svojom "prirodom".

 

Не процењујем ја ко је колики мушкарац, само кажем дѕа је глупо и ненормално да се праве калупи, и онда, према томе колико се ко уклапа у нечији калуп меримо колики је ко мушкарац. Ако нисам био јасан, ето се надам да сам разјаснио. А ово друго апсолутно стоји. Ако радиш неке ствари на силу, које ти не одговарају, само да би се уклопио у неке обрасце, онда ниси мушкарац, него си магарац. И постајеш напет и тежак човек , и као такав одбојан и женском свету и свима осталима око себе. Ево, ово је верски форум, и сви могу да кажу какви су били целој својој околини кад су пролазили фазу неофитства, у којој су силовали себе да би се уклопили у неке замишљене обрасце. А можеш да видиш и какви су они који су одрасли ал се нису макли даље од неофитства, и колико су напорни и како остали верници гледају на њих.

пре 5 минута, Muramasa рече

Nisi valjda išao sa Zoranom Ćumurom u srednju? :)))

Не брате, нисам из Бг, али изгледа да таквих има свуда :) Кажем ти, сви кад га упознају мисле да је лик педер, а онда виде шта шета и није им добро било :)

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, GeniusAtWork рече

балканоидни стереотипи 'правих' мушкараца који једва чекају да се бију са неким а речник им се своди на пар простих реченица

Ne znam što mi se ukazao čovek.

bosko-obradovic-dveri-n1-1025x480.jpg

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, RYLAH рече

И свако је од њих мушко ако ради оно што он заправо јесте.

То је то. Тема може под кључ.

А мене ако се Риле сети на дан модераторства, сети се...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svako je muško ako ima XY hromozome. A normalno ljudsko biće bilo kog pola sa zdravom psihom i integritetom je ako se ne boji da bude i radi to što jeste ako ne povređuje druge, a to obično uključuje neku izbalansiranu kombinaciju snage i nežnosti, racionalnosti i emotivnosti.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Avocado рече

Ma imali smo, samo se o tome nije otvoreno pričalo niti i sada većina otvoreno priča o tome... neće sigurno Precednik da izađe i da kaže da je postao navijač, radikal, da viče i pali se zato što su ga u osnovnoj školi lemali svaki dan jer je bio "3,14čkica"...

Било је тога, наравно, и биће увек. Природно је да се такве ствари дешавају у детињству и пубертету и да се киње слабији, они који нису довољно мушко итд. Али након тога (рецимо током факса) већина људи би сазрела довољно да сконтају да су те приче далеко мање битне него што је некад изгледало. И они што су кињили и они који су били кињени би сазрели и почели полако да живе живот. Још увек трапаво и младалачки, али ипак да живе свој живот. Данас армија младих мушкараца у двадесетим мисле да нису довољно мушкарци и да треба да раде то, то, то и то да би постали, јер им је тако реко неки психолог из Канаде. WTF?!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Juanito рече

Било је тога, наравно, и биће увек. Природно је да се такве ствари дешавају у детињству и пубертету и да се киње слабији, они који нису довољно мушко итд. Али након тога (рецимо током факса) већина људи би сазрела довољно да сконтају да су те приче далеко мање битне него што је некад изгледало. И они што су кињили и они који су били кињени би сазрели и почели полако да живе живот. Још увек трапаво и младалачки, али ипак да живе свој живот.

Naravno... ali ostanu često i kompleksi (ne kod svih naravno)... na primer, u mojoj generaciji (a bližim se 40oj) oni koji danas imaju 16 ljubavnica i hvale se svojim ljubavnim "podvizima", su po pravilu oni koji nisu imali devojku do 25e... meni deluje kao da i dalje (tj. naknadno) imaju potrebu da dokazuju svoju "muškost"...

Eno ti gore par poruka iznad i jedan bibliotekar kao stereotip "pravog" muškarca koji jedva čeka da se tuče... :D

 

Цитат

Данас армија младих мушкараца у двадесетим мисле да нису довољно мушкарци и да треба да раде то, то, то и то да би постали, јер им је тако реко неки психолог из Канаде. WTF?!

WTF indeed...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da ne ulazim u druge stvari, otkud tebi toliko kolektivističkog duha da se identifikuješ sa čitavim generacijama, pa još američkim?

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Muramasa рече

Jordan je samo konstatovao očigledno. Mi jesmo sjebana generacija.

Da se ograničim samo na primer Amerike, da ne širim priču - postojala je jedna slavna generacija koja se borila u WW2, a onda pedesetih izgradila biznise od kojih i danas većina opstaje i brakovi formirani u to vreme u većini ostaju do našeg vremena, kad ih uglavnom smrt rastavlja.

Koje mi zasluge imamo? Nesposobni za život sa 30-40 godina? Jedenje kapsula sa deterdžentom? Debilno promovisanje komunizma i svake moguće degeneracije do te mere da je povratak na ideale pedesetih postao kontrakultura?

Већину ствари од којих ти данас једеш леба су измислили дегенерисани прљави хипици након педесетих. То да су педесете неки посебан идеал је трип вашег покрета и идеологије. Свака генерација има неко своје бреме и треба да живи у својој садашњости, а не да се враћа у замишљена и романтизована прошла времена. 

И стварно сте напорни с том идеологизацијом бракова више. Нико вам не брани да се жените, удајете и остајете заједно до краја живота, уместо да само причате о неком идеалном браку и качите слике аријевских мушкараца, жена и деце да вас подсећају на оно што немате, а тели бисте. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Juanito рече

Већину ствари од којих ти данас једеш леба су измислили дегенерисани прљави хипици након педесетих. То да су педесете неки посебан идеал је трип вашег покрета и идеологије. Свака генерација има неко своје бреме и треба да живи у својој садашњости, а не да се враћа у замишљена и романтизована прошла времена. 

И стварно сте напорни с том идеологизацијом бракова више. Нико вам не брани да се жените, удајете и остајете заједно до краја живота, уместо да само причате о неком идеалном браку и качите слике аријевских мушкараца, жена и деце да вас подсећају на оно што немате, а тели бисте. 

Da, ovde konstantno singl mladići drve o nekom mitskom idealu braka ljudima u srećnim i opuštenim brakovima. Da nije tužno bilo bi smešno.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, RYLAH рече

Ако радиш неке ствари на силу, које ти не одговарају, само да би се уклопио у неке обрасце, онда ниси мушкарац, него си магарац.

Ovo podvlacim.

пре 1 сат, RYLAH рече

Ево, ово је верски форум, и сви могу да кажу какви су били целој својој околини кад су пролазили фазу неофитства, у којој су силовали себе да би се уклопили у неке замишљене обрасце.

A ovo dvaput.

...

I da dodam od svoga iskustva: 2 moja najveca promasaja su posledica tog neofitskog pseudozanosa i cinjenice da nije imalo nikog (recima: nikog, i cifrom = 0) da nas novodosle barem ovlas uputi u crkveni zivot, a ne u fantaziranje nad zamisljenim kalupima. Mislim da nikad, dok sam na ovoj Zemlji, necu moci dovoljno da se nakajem za ta dva promasaja. Ostace mi doveka, kao oziljci iz udesa koji sam jedva preziveo...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 54 минута, Juanito рече

Данас армија младих мушкараца у двадесетим мисле да нису довољно мушкарци и да треба да раде то, то, то и то да би постали, јер им је тако реко неки психолог из Канаде. WTF?!

Pogrešno gledište.

On se obraća nama i govori baš ono što treba (o odgovornosti, redu, kontroli nad životom i slično). Nas mlade (white) males generalno niko ne ferma 2% (sve do negde 30. godine, a i to samo ako smo uspešni), dok od progresivaca možemo da slušamo kako smo privilegovani rasisti i slično. Njemu mnogi prilaze da mu se zahvale jer im je ono što govori promenilo život.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Аурор рече

Nas mlade (white) males generalno niko ne ferma 2% (sve do negde 30. godine, a i to samo ako smo uspešni)

А ко то треба да вас ”ферма” и шта тачно подразумеваш под ”фермањем”? Одрасле људе нико није дужан да ”ферма”. Ако ти у дваес и некој треба неко да те ”ферма”, то је онда твој проблем кога треба да решиш.

пре 7 минута, Аурор рече

dok od progresivaca možemo da slušamo kako smo privilegovani rasisti i slično.

На страну то што прогресивци чак ни у САД немају баш неки значајан утицај на живот младих мушкараца, баш ме занима какве везе ово цитирано има са осталих неколико милијарди мушкараца ван САД укључујући ту и тебе? Прогресивци из Драгачева те кињили целог живота?

пре 7 минута, Аурор рече

Njemu mnogi prilaze da mu se zahvale jer im je ono što govori promenilo život, a i ja ga nekako volem, mislim da je legenda.

Човек је (вероватно несвесно и не желећи) створио секту. Школски пример секте, баш као код разних духовника у СПЦ, Владимира Димитријевића и осталих. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...