Jump to content

Све што сте хтели да знате о феминизму...

Оцени ову тему


Juanito

Препоручена порука

пре 46 минута, Paradoksologija рече

Meni je oko muškosti zanimljivo to što navodno treba da bude nešto prirodno i urođeno, a istovremeno se ništa drugo toliko panično i nasilno ne utuvljava. Volela bih svet u kome dečak ne mora da bude gromada samopouzdanja samo da bi mogao da se odupre pritiscima i bude i ostane normalno, otvoreno, opušteno ljudsko biće sa zdravim emotivnim životom istinskom ljudskom snagom.

Ne znam kako se to samo uklapa sa feminizmom, pošto upravo žene to najviše traže, promovišu i 'utuvljavaju'.

Mene npr. boli uvo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Paradoksologija рече

Volela bih svet u kome dečak ne mora da bude gromada samopouzdanja samo da bi mogao da se odupre pritiscima i bude i ostane normalno, otvoreno, opušteno ljudsko biće sa zdravim emotivnim životom istinskom ljudskom snagom.

Не знам да ли си примјетила, али ту су у игри двије врсте самопоуздања. Прво је оно које обожава свима да стави до знања колико је и свима се уноси у фацу ( што је оно самопоуздање које "патријархални образци" преферирају ). Друго је оно тихо, самодовољно и самозадовољно самопоуздање ( које је заправо право патријархално самопоуздање ). Непрецизна је терминологија на овом пољу, па много тога сакрива док се човјек не замисли над тим мало више. Зато када ти кажеш "вољела бих свијет у којем дјечак не мора бити велика громада самопоуздања" једни те разумију да заправо само не желиш ово прво алфа-мејл мачо глупост, док други те разумију да желиш момке да буду мекушци, добрице и "фини момци". А онда постоји мушкарци који изгледају као алфа, као носилац овог првог самопоуздања, али су заправо носиоци овог другог. Па онда неко са "анти-патријархалне стране" оплете по њима неосновано. Хаос у суштини. Кластерфак.

Као друго - таквог свијета никад неће бити. Увијек ће друштво бити то које намеће нешто, а на појединцу ће увијек бити да процијени да ли ваља и шта ваља усвојити од тога, а шта одбацити. Но, са друге стране, то и није тако лоше јер карактер се може изградити најбоље када се одупреш неком притиску успјешно, или када устанеш након што те притисак сабије. Али, чак и да друштво успије доћи дотле да одбацује те идеје "громаде самопоуздања" њих ће замијенити неке нове идеје које ће постати стандард и које ће се онда почети наметати исто тако у неразумним границама. Сјаши алфа Курта да узјаше сој-бој Мурта, па што се више ствари промијенише то баш остадоше исте.

А проблем је у томе што се погрешно ставља фокус на то "које идеје мушкости/женскости смо усвојили као друштво" ( да то назовем "статика" , тренутно стање ), умјесто да се ставља на то "које методе процесуирања информација и идеја требамо усвојити како бисмо раздвојили шта има смисла и шта ваља?" ( динамика ). Зато сам ја мање-више индиферентан према "буди мушко" као и према "и дјечаци су њежни и осјећајни", јер обоје је истинито, само није за свакога понаособ ( а не ваља форсирати само једну страну ионако ). Некоме више лежи једно, некоме више лежи друго. Само је битно да свако спозна себе, прихвати и заволи себе, буде сигуран и да зна шта му одговара од ових идеја и идеала, као и да не гледа на супротну страну као нешто апсолутно погрешно. 

1 hour ago, Paradoksologija рече

Meni je oko muškosti zanimljivo to što navodno treba da bude nešto prirodno i urođeno, a istovremeno se ništa drugo toliko panično i nasilno ne utuvljava

Врзино коло :D Неке основне, ситне биолошке и психолошке ( генералне ) разлике су узете и пренадуване на што треба и што не треба. Или су само то још остаци времена када су такве подјеле и улоге биле потребне за функционисање друштва :stadaradim:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Аурор рече

Ne znam kako se to samo uklapa sa feminizmom, pošto upravo žene to najviše traže, promovišu i 'utuvljavaju'.

Mene npr. boli uvo.

Nema nijedne grupe ili podgrupe feminizma koja bi tvrdila da žene ne promovišu patrijarhalne obrasce niti da to čine samo, uglavnom, većinom, ili svi muškarci. Svi to činimo u manjoj ili većoj meri, a na svačiju štetu.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Некако ми се чини да је тај проблем немања довољно мушкости измишљен скорије. Као што пре десетак година нисмо имали толке људе нетолерантне на глутен или лактозу, тако нисмо имали ни толике мушкарце који након изласка из пубертета пате јер (мисле да) нису довољно мушкарци. Можда је решење да одјебете интернет и уместо тога живите у стварном свету? #СамоКажем

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Paradoksologija рече

Nema nijedne grupe ili podgrupe feminizma koja bi tvrdila da žene ne promovišu patrijarhalne obrasce niti da to čine samo, uglavnom, većinom, ili svi muškarci. Svi to činimo u manjoj ili većoj meri, a na svačiju štetu.

Patrijarhalne vrednosti su konzervativne i lepe, u osnovi potpuno ispravne.

Ono mu onda dođe mačizam.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Juanito рече

Некако ми се чини да је тај проблем немања довољно мушкости измишљен скорије. Као што пре десетак година нисмо имали толке људе нетолерантне на глутен или лактозу, тако нисмо имали ни толике мушкарце који након изласка из пубертета пате јер (мисле да) нису довољно мушкарци. Можда је решење да одјебете интернет и уместо тога живите у стварном свету? #СамоКажем

Nije samo internet, intenzivnije je ukalupljivanje dece od 90ih nadalje nego kad smo mi rasli.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Juanito рече

Некако ми се чини да је тај проблем немања довољно мушкости измишљен скорије. Као што пре десетак година нисмо имали толке људе нетолерантне на глутен или лактозу, тако нисмо имали ни толике мушкарце који након изласка из пубертета пате јер (мисле да) нису довољно мушкарци. Можда је решење да одјебете интернет и уместо тога живите у стварном свету? #СамоКажем

Тај проблем су измислили бубуљичаве Интернетлије које не могу да сконтају да један исти принцип може да има много различитих манисфестација. Тако и "није довољно мушкарац" може и да постоји само код незрелих ликова који су несигурни у себе и још у суштини немају изграђен идентитет, па се ложе на оно што им каже анонимни рендом лик са Интернета.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Из мог искуства балканоидни стереотипи 'правих' мушкараца који једва чекају да се бију са неким а речник им се своди на пар простих реченица, су највеће 3,14чкице у стварном животу. Класична размажена деца привилегованих родитеља који кући не смеју да писну, па се зато празне на другом месту. Иначе кад сретну неког јачег и опаснијег, одједном постану праве мале девојчице :) Обични мали џиберчићи, ал шта друго да очекујеш од џиберског друштва и околине у којој су се родили... 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, RYLAH рече

Шта? Само се смејем, нисам улазио у полемику.

Само ти настави, супер је ово, не обазири се на мене.

A, samo ti se riletovalo, nikakav problem...

Bar sam se provukao bez još jedne one ideomitološke "lekcije iz istorije", i to je nešto :)

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Muramasa рече

Ja nemam ništa protiv toga. Mene mnogo više nervira kad žene pričaju da hoće jedno, a trče za suprotnim. Više mi ni to nije problem, jer na to ne nasedam, ali mnogi nasedaju. Čine sve što im žene kažu i sve su manje poželjni kao muškarci i sve više zaglavljuju friendzonirani.

Onda postaju beta orbiteri, "nice guys". Tu su, oko devojaka, ispunjavaju sve što one kažu da žele, a one ipak trče za onim drugim, "toksičnim". Toksični je ostavi, ona ode nazad kod svog orbitera na zakukavanje i tako do sledećeg.

Onda orbiter shvati da tu nešto ne pije vodu - on je fin prema njoj, ali "toksični" dobija sve što on želi i postaje frustriran, počinje kolektivno da pljuje po ženama (tvrtkanluk) i postaje incel (involuntary celibate).

Брате, нема потребе за тим глупим изразима са нета ил ко зна одакле већ.

Мушкарац који је самоуверен, има причу, сигуран је у себе и не сили ништа, привлачан је женама. Чак је ту физички изглед најмање битан. Лик који је до скоро личио на буре је један од већих швалера које сам срео у животу. И то није да хвата неке приглупе ружњикаве, него оће само квалитет. Пуши Ив цигарете, не знам шта бисте ви рекли о њему, ал лик је повалио више од свих нас овде на теми заједно. Ако је то неко мерило.

Све док теоретишеш о томе, нема леба. Само се опусти, то је највећа наука, буди оно што јеси (мада звучи отрцано, ал стварно је тако) и далеко ћеш лакше да пролазиш у животу генерално, сад не причам само о женама. Ако се неком иде у теретану, нек иде. Ако се неком шета и чита поезија, нек шета и чита поезију. Ако је неко у фазону да лоче испред продавнице, нек лоче. И свако је од њих мушко ако ради оно што он заправо јесте.

Ал ако било шта од тога било ко ради на силу и против своје природе, нема ни м од мушкарца, па макар дизао 500 кила, пио литар жестине или могао да одједном испребија двадесет јаких људи.

Само опуштено, ту је цела животна философија. Кад се ти опустиш, опуштенији су и други према теби, опуштенији ти постане цео живот. Не знам што је тако, ал једноставно је тако.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Muramasa рече

Moja generacija je potpuno sjebana kada je ovo u pitanju, a problem seže bar desetak godina pre moje generacije (ili čak do Tvrtkove).

И моја је. Али то није изговор да настављаш са старим обрасцем. Односно са обрасцем који ти неко немаће. Не ти конкретно, него причамо уопштено о свима.

пре 2 минута, Muramasa рече

Jel priroda treba da bude izgovor da se ne makne sa mrtve tačke? Da se ostane na nivou luzera koji sa preko 40 godina dobija džeparac od mame za vinjak, da pije ispred prodavnice, ili da se ostane mešina sa 40kg viška i za ostale bangavosti u karakteru?

Јеси ли ти тај који ће њему да одређује шта ће и како ће да ради или да изгледа? Већ ти рекох за пример овог лика. Знам и једног из средње школе што је феминизиран, фризер дечко (тад био, сад човек), кад га видиш био би сигуран по свим стандардима твојим да је SJW и хомосексуалац,  а он нам свима набијао комплексе тад колико је и каквих девојака имао. И колико контам да негује те неке патријархалне вредности у својој кући, ал то знам само из прича, немој да ме држиш за реч.

Што би ти гледао било кога другог? Пробај да себи направиш неку варијанту у животу у којој ће да ти буде лепо, да се лепо осећаш у својој кожи, да радиш оно што тебе лично испуњава уместо нешто што други очекују од тебе или што мислиш да ти је "дужност" да радиш, и видећеш колико ће живот да ти буде бољи и опуштенији. 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...