Jump to content

Све што сте хтели да знате о феминизму...

Оцени ову тему


Juanito

Препоручена порука

пре 5 минута, Grizzly Adams рече

Нико бре није рекао да се људи нису били "несташни" раније или да су били мање него данас. Него су знали боље своју природу него многи од данашње деце, ваљда зато што су расли у природи и на ливадици, а не у овим стерилним становима и смрдљивим градовима.

Јесте, бре! Знало се да се такве ствари раде у природи, на ливадици, а не у овим стерилним становима и у смрдљивим тоалетима по градовима. :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, uros рече

Dakle, devojke, ako spavate sa muskarcem isti dan kad ste se upoznali znajte da postoje jako male sanse, skoro nepostojece, da ce taj muskarac da se odluci da ostane sa vama. Nemojte da verujete ovim relativizatorima i razvodnjavacima nego pamet u glavu.

И ја (да још ово) кажем: направи сра*е and just watch and see who'll stay around. ;)

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Lady Godiva рече

Јесте, бре! Знало се да се такве ствари раде у природи, на ливадици, а не у овим стерилним становима и у смрдљивим тоалетима по градовима. :D

Па оргеник, нон-ГМО... ;)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Lady Godiva рече

Јер ако ми неко каже да је нека девојка курветина, а дечко који је подједнако промискуитетан је шмекер, таквог баш и нећу да женим. 

Naravno da nije šmeker (po mojim shvatanjima barem), ali je neuporedivo veća katastrofa kada je žensko takvo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Dijasporka рече

Hjaaaoo moracu muzu da kazem da vam se zahvali na ovoj temi, sto je vise citam, sve ga vise volim :smeh1:

Isto. Evo danima ovog mog intenzivno grlim i ljubim nakon svakog gledanja ove teme :smeh1:

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, todor рече

Са правом се од жена очекује већа полна чистота.

Имаш у Библији примере где је мушкарцима било дозвољено да имају више жена, а женама никад више партнера.

Имаш у Библији пример Тамаре која је била у браку с једним, па са другим братом, па на крају са њиховим оцем, Јудом. Такође и кћери Лотове које га напише и легоше са њим. 

Да ли се онда може рећи да се с правом очекује од жена да имају сексуалне односе са читавом ближом фамилијом?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Dijasporka рече

Zato i kazem...mada se ja vise pitam kako bi na mog dragog gledali...verovatno ko na vanzemaljca :)

Очигледно је да се они уопште не крећу међу светом ако стварно мисле да ово што причају важи за све мушкарце и жене, па још по некаквој природи. А нарочито су ми занимљиве неке жене које знам из Латинске Америке, које су имале на десетине сексуалних партнера (јер је то у њиховој култури релативно нормално, и људи се не стиде да признају) и нису имале проблем да се скрасе (а нису навукле ни болештине, за оне који се о томе брину). Чак напротив, досадило им то, излуфтирале се кад је требало.  Оне које нису много проживеле, често после тридесете (кад код жена сексуални кагон крене на горе) добију жељу да "надокнаде" пропуштено. У сваком случају, каква год била нечија одлука и стил живота, живот је далеко једноставнији без ових силних предрасуда, осуђувања, генерализација и осталог. Стварно је контам чему све то и која је корист и поред најбоље намере. Сваки стереотип постаје небитан у сусрету са конкретним живим човеком, тако да оно. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Аурор рече

Naravno da nije šmeker (po mojim shvatanjima barem), ali je neuporedivo veća katastrofa kada je žensko takvo.

Наравно да није шмекер.

А зашто је неупоредиво већа катастрофа? На основу чега то говориш? С аспекта хришћанства, медицине, неких друштвених норми..?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, uros рече

Dakle, devojke, ako spavate sa muskarcem isti dan kad ste se upoznali znajte da postoje jako male sanse, skoro nepostojece, da ce taj muskarac da se odluci da ostane sa vama. Nemojte da verujete ovim relativizatorima i razvodnjavacima nego pamet u glavu.

У Холандији се веза раскида ако до секса не дође на првом или евентуално другом састанку. Странкиње се изненаде кад им неки Дачић кажу да се неће видети. Не зато што су чедније од Холанђанки, него зато што воле оне лепе игре завођења за разлику од ових робота који имају програм за све, па и за секс. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Lady Godiva рече

А зашто је неупоредиво већа катастрофа? На основу чега то говориш? С аспекта хришћанства, медицине, неких друштвених норми..?

Pa to je ono što smo pričali da je oduvek bilo tako i neće se promeniti... Ženska moralnost i integritet je mostly about that. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Paradoksologija рече

Isto. Evo danima ovog mog intenzivno grlim i ljubim nakon svakog gledanja ove teme :smeh1:

Теме које Хуанито отвара делују позитивно на вођење љубави.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Аурор рече

Pa neka devojka odlučuje sama, ja sam rekao kako gledam, a tako gotovo svi muškarci (šta god pričali)... :)

Neka izabere šta hoće, niko je ne 

 

Mozda bi se neka i iscimala da je u pitanju neka siroka svest ljubav nelicemerna koja ume da prihvati tudju slobodu bez osude (to je cak sta vise mnoge preobratilo) ali za ovo...care to nikoga nece motivisati ni za sta osim da te izbegava u sirokom luku. Tako da se dzabe izdizes iznad njih da ih ne bi zenio jer najverovatnije ne bi ni mogao.

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Lady Godiva рече

Имаш у Библији пример Тамаре која је била у браку с једним, па са другим братом, па на крају са њиховим оцем, Јудом. Такође и кћери Лотове које га напише и легоше са њим. 

Да ли се онда може рећи да се с правом очекује од жена да имају сексуалне односе са читавом ближом фамилијом?

Ја говорим о ситуацији где Бог својим изабраницима (нпр. Аврааму) одобрава полигамију, а женама никад.

Зато нема смисла да ми дајеш негативне примере, наравно да је то болесно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Аурор рече

Pa to je ono što smo pričali da je oduvek bilo tako i neće se promeniti... Ženska moralnost i integritet je mostly about that. :)

То је тако јер је тако и одувек је било тако. Стварно ми није јасно коме ова очигледна истина није јасна. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...