Jump to content

Све што сте хтели да знате о феминизму...

Оцени ову тему


Juanito

Препоручена порука

пре 3 минута, Sasa Vojvoda рече

A amerikanci ne ubijaju nego uvode demokratiju.

Sasa :)

Ја знам неке феминисткиње које имају баш добре мужеве :)

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Нифада рече

Утисак који остављамо на неког је комплексна тема.Утисак није само ствар оног ко оставља утисак,него и оног ко прима,нечије могућности на том плану условљене су и капацитетом оног другог :)

A? Превише вина попих вечерас. :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Аурор рече

Ne znam vala sta im je... :)

Е сад је питање на шта се мисли под тим јачи пол,да ли само на физички ниво :)

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Ayla рече

@Аурор, poslušaj teta Aylu i zaustavi se dok si na vakat. U ovom dijalogu gubiš, vjeruj ti meni. Poslušaj i uzmi znanje koje ti se daje, i to besplatno....pametan si ti momak.

 

Ma mi Srbi uvek gubimo, medjunarodna zajednica nije fer! :)

Ok, teta Ayla, e'o...  :skidamkapu:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Аурор рече

 

Ma mi Srbi uvek gubimo, medjunarodna zajednica nije fer! :)

Ok, teta Ayla, e'o...  :skidamkapu:

 

Ne sunce moje. Ništa izgubio nisi. Upravo si dobio znanje.
Znala sam da si pametno biće.
Voli tebe teta Ayla :bighug:


...a i ona će vrijednica naša, ne zvala se ja Melanija 1324_womens

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Нифада рече

Феминисткиње се не боре против мушког рода него за равноправност.

Tamo gde je feminizam najuticajniji zene odavno imaju identicna prava kao muskarci. Feminizam je odavno prestao da ima veze sa pravima zena (zato sto su ta prava hvala Bogu dobili), on danas ima ulogu stvaranja fiktivne, izmisljene potlacenosti koja je samo jedna u nizu marksistickih izmisljenih "ugnjetavanih" grupa ("ustajte vi zemaljsko roblje..." tralalalala).

Cilj svih tih izmisljotina je da njihovi autori zadobiju nasilnu moc u drustvu, da kontrolisu drzavnu vlast i njene poluge represije. Nije cilj da se promeni "diskurs", to je samo usputna stanica, cilj je da se dodje do fizicke, policijske vlasti. Procitajte malo o boljsevickom drustvu da vidite kako je to izgledalo tamo gde se ostvarilo u svojoj punoci, tamo je "diskurs" svaki dan proizvodio nove "ugnjetavane" i njihove "mucitelje", razne "elemente" cije odstranjivanje je placeno desetinama miliona zivota.

Problem je sto sve to stvara ogromnu kolateralnu stetu, nema nista podmuklije nego ubediti slobodnog coveka da nije slobodan, da njegove/njene slobodne odluke nemaju snagu da oblikuju njegov/njen zivot, a vestacko nametanje uloge zrtve ima za direktnu posledicu upravo to. I osim 0.001% njih koji imaju konkretne prljave koristi od svega toga (politicari/profani) ostatak drustva bukvalno odumire, ljubi gube volju za zivotom. 

Pustite zamlacivanje sa tim stvarima, treba udahnuti svez vazduh i prigrliti sopstvenu Bogom danu slobodu i uzivati u njoj. Haj koji se dobija od "virtue signalinga" je mnooooogo manji od stvarnog haja koji daje sloboda.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Аурор рече

 

Ma mi Srbi uvek gubimo, medjunarodna zajednica nije fer! :)

Ok, teta Ayla, e'o...  :skidamkapu:

 

Ponekad i dobijemo,makar u tenisu  0504_music

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, uros рече

Tamo gde je feminizam najuticajniji zene odavno imaju identicna prava kao muskarci. Feminizam je odavno prestao da ima veze sa pravima zena (zato sto su ta prava hvala Bogu dobili), on danas ima ulogu stvaranja fiktivne, izmisljene potlacenosti koja je samo jedna u nizu marksistickih izmisljenih "ugnjetavanih" grupa ("ustajte vi zemaljsko roblje..." tralalalala).

Cilj svih tih izmisljotina je da njihovi autori zadobiju nasilnu moc u drustvu, da kontrolisu drzavnu vlast i njene poluge represije. Nije cilj da se promeni "diskurs", to je samo usputna stanica, cilj je da se dodje do fizicke, policijske vlasti. Procitajte malo o boljsevickom drustvu da vidite kako je to izgledalo tamo gde se ostvarilo u svojoj punoci, tamo je "diskurs" svaki dan proizvodio nove "ugnjetavane" i njihove "mucitelje", razne "elemente" cije odstranjivanje je placeno desetinama miliona zivota.

Problem je sto sve to stvara ogromnu kolateralnu stetu, nema nista podmuklije nego ubediti slobodnog coveka da nije slobodan, da njegove/njene slobodne odluke nemaju snagu da oblikuju njegov/njen zivot, a vestacko nametanje uloge zrtve ima za direktnu posledicu upravo to. I osim 0.001% njih koji imaju konkretne prljave koristi od svega toga (politicari/profani) ostatak drustva bukvalno odumire, ljubi gube volju za zivotom. 

Pustite zamlacivanje sa tim stvarima, treba udahnuti svez vazduh i prigrliti sopstvenu Bogom danu slobodu i uzivati u njoj. Haj koji se dobija od "virtue signalinga" je mnooooogo manji od stvarnog haja koji daje sloboda.

"Tamo gde je feminizam najuticajniji zene odavno imaju identicna prava kao muskarci."

Znači,ima smisla taj feminizam :)

Imate feminističke organizacije,imate ideju feminizma.

Ponekad pročitam nešto o ideji feminizma.Sećam se nekih predavanja iz sociolingvistike,ne mogu reći da mi nije bilo interesantno slušati neka objašnjenja,npr.na planu jezika,kako recimo cistacica,kuvarica,domaćica oduvek imaju ženski oblik ,dok tek u novije vreme za status se bore:direktorica,predsednica....

Samo nastojim da objektivno posmatram ideju feminizma,ništa više

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Neša_ рече

Jao kad čujem ovakve besmislice, sročene za javnost. Da si rekao fizika, bilo bi OK, ali kakva bre hemija, pa još neobjašnjiva. 

'ajd što se ta hemija ne dešava ružnim osobama?

Malo sutra.

Шта подразумеваш под хемијом?

И по којим критеријумима се одређује ко је ружна особа?

Не знам како објаснити нпр.да Ник Вујичић има тако лепу жену.Човек који је рођен са таквим хендикепом био је храбар у односу према животу.У чему је лепота односно ружноћа,заиста?

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...