Jump to content

Случај умировљеног владике Василија (Качавенде)

Оцени ову тему


Препоручена порука

pazi pitanja, imaš li inf. da se stalo s tim? Pa nije ni početo, revizori su bili samo u Raškoprizrenskoj, dalje se nije išlo.

A javno mnenje i ja lično bi trebalo da budemo upoznati sa onim što se dešava u Crkvi, ili u protivnom i nismo crkva.

"Sad je tren velikih odluka! Bolje živjeti 100 godina kao milijunaš, nego 7 dana u bijedi!"
soliver_mouseover.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

Čak i ja bi bolju montažicu napravio... malo mi je i ovaj naglasak poznat, da ne kažem komšijski... Sve je ovo dosta čudno i najsličnije podloj igrariji zlih osoba.. Ne daj Bože da su samo u nanomilimetru istiniti ovi njihovi navodi...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тешко СПЦ и србском народу ако се буду слушали социолози религије а не Св Оци , ава Јустин , еп Николај и сви остали праведници угодници Бога живога а Срби....

Pa dobro... I sta kazu ovi tvoji o Kacavendinim bahanalijama?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dokazi nisu jaki, to je svakome jasno, ali... ima itekako osnova da se pretpostavi da su istiniti. Zasto? Zato sto alternativno objasnjenje ne postoji, a za to je kriv vrh SPC koji se pravi kao da se nista ne desava. Tako da su ljudi bukvalno primorani da se saglase sa stanovistem da je episkop Vasilije kriv. Kada je objavljen snimak, ja sam odmah rekao da ne mogu da budem siguran da li je u pitanju vladika, ali sam sada apsolutno siguran da je sve sto se prica o njemu istina.

На основу чега си сигуран да је све што се прича Истина , што је синод морао наћи меру ублажавања удара док се Истина неутврди , на основу снимака тек можеш дати подршку али на основу прича итекако не али Господ упозорава на приче и доласке злих гласника који себе издижу а друге ниподоштавају ....

Кад се опорави епископ Василије многима ће болест узнапредовати , живи били па видели !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Много би било интересантно имати сорс овог снимка, на пар места се неприродно прекида или скаче звук...

лош покушај локалног радија , надамо се да ће полицијске структуре урадити свој део посла !!!

Кад се опорави епископ Василије многима ће болест узнапредовати , живи били па видели !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мора ова ствар да се истера до краја, много је ово све далеко отишло, па куд пукло да пукло, али ако им се сви "докази" заснивају на видео снимку на ком се ништа не види и на овој аматерској монтажи, онда су то страшне ствари. Онда треба гонити све ове медије док се не исцеди и задња пара из њих, док се сви редом не затворе.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 years later...

И, шта ћемо сад?

 

Два дана се на свим медијима врти прича овог "ђакона" Бојана о Качавенди и разним другим стварима. Мислим, можемо да ћутимо и правимо се "тоше", али...

Што не отвориш тему о томе ако мислиш да треба да се разговара о томе?

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"ако мислиш да треба".

 

На Поукама су отваране и веома озбиљне и потпуно смешне теме и приче.

Оно што је тај Бојан испричао је врло опасно. Човек говори о владикама, свештеницима,о наводном ланцу педофилије, о снимцима који су наводно познати полицији и Цркви, о записницима са саслушања у полицији и у Патријаршији поводом тих ствари, о актима упућеним њему са меморандумом Патријаршије...

Ако је лаж, треба човек дебело да одговара. Колико се разумем, Црква или неки појединци би могли да поднесу кривичне пријаве против њега због неког кривичног дела, ако је оно што прича лаж.

И наравно, деманти или неко саопштење, шта год.

 

On ovu pricu vrti vec godinama, dok je Kacavenda bio jos episkop ZT. Sto ga nije tuzio, mogao je ali nije. A nije zato sto vjerovatno ima putera vise nego vital iz Vrbasa i ne samo on. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мене као верника Српске Православне Цркве. Занима како да се поставим према томе. Многе ствари ми ту нису логичне, прво тај ђакон који носи качкет наопачке код Марића, и од једном се појављује ниодкуда, на све ми личи само не на духовника (који је можда био, нећу да грешим душу), а опет не можемо да кажемо да такве ствари нису доказане кроз клип, а и сам дворац и луксуз плус сведочења многих. Али ми није јасно зашто се црква јавно не огради од таквих а и многи верници па и овде на форуму, већ се сви праве луди и прикривајући  грех и сами чине исти. Капирам да је то велика срамота за такву институцију и да постоји бојазан да народ (ионако слабо верујући) напусти цркву, али свакако ће испливати на видело такве ствари и тада ће бити још горе. Ограђивањем од таквих ствари, можда и вратимо поверење слабо верујућих. Наравно не само Качавенду већ све остале за које постоји и најмања сумња.У комунистичко време је било разних пропаганди и погрдних речи за духовнике од којих су многи и светитељи постали касније, али овакво нешто никад нико не би рекао без разлога. Уосталом имамо многе друге владике па их нико није нападао за такве ствари. Зашто патријарха Павла који је био начвршћи стуб наше цркве нико није називао педофилом и слично? Да ли је све то кампања итд? Немојмо се лагати. Никог не осуђујем и Слава Богу да се опорави Качавенда, и да нађе пут спасења. Али чињенице су чињенице а стављати такве ствари под тепих и жмурити на то је катастрофално и равно саучешништву. Тему не знам нову да отворим, зато пишем овде, не замерите ми.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мене као верника Српске Православне Цркве. Занима како да се поставим према томе. Многе ствари ми ту нису логичне, прво тај ђакон који носи качкет наопачке код Марића, и од једном се појављује ниодкуда, на све ми личи само не на духовника (који је можда био, нећу да грешим душу), а опет не можемо да кажемо да такве ствари нису доказане кроз клип, а и сам дворац и луксуз плус сведочења многих. Али ми није јасно зашто се црква јавно не огради од таквих а и многи верници па и овде на форуму, већ се сви праве луди и прикривајући  грех и сами чине исти. Капирам да је то велика срамота за такву институцију и да постоји бојазан да народ (ионако слабо верујући) напусти цркву, али свакако ће испливати на видело такве ствари и тада ће бити још горе. Ограђивањем од таквих ствари, можда и вратимо поверење слабо верујућих. Наравно не само Качавенду већ све остале за које постоји и најмања сумња.У комунистичко време је било разних пропаганди и погрдних речи за духовнике од којих су многи и светитељи постали касније, али овакво нешто никад нико не би рекао без разлога. Уосталом имамо многе друге владике па их нико није нападао за такве ствари. Зашто патријарха Павла који је био начвршћи стуб наше цркве нико није називао педофилом и слично? Да ли је све то кампања итд? Немојмо се лагати. Никог не осуђујем и Слава Богу да се опорави Качавенда, и да нађе пут спасења. Али чињенице су чињенице а стављати такве ствари под тепих и жмурити на то је катастрофално и равно саучешништву. Тему не знам нову да отворим, зато пишем овде, не замерите ми.

 

Nikako se ne mozes postaviti, niti mozes sprijeciti niti mozes izlijeciti. Zataskavanje problema je vjekovna praksa Crkve. A to kako Jovanovic izgleda, pa u toj emisji sa mantijom kao da je izasao sa bade mantilom poslije tusiranja, ne treba da te zbunjuje, tipican po izgledu monah koje je Kacavenda okupljao dok je stolovao ZT eparhijom. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Четник,

 

За патријарха Павла су поједини (свештеник) причали да има ванбрачну децу.

 

Све се своди на то да ли ћемо да верујемо Бојану, или не. Гледао сам га код Марића када је био, и стекао своје мишљење о њему. Ја му не верујем много. Дечко је жељан "славе", и чуди ме да није у фарми, или неком другом сличном програму.

 

Није битно шта се прича, него ко то прича.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А зашто тај Јовановић ако има такве доказе није отишао у полицију, а не код Марића и Војтаховске? Ипак је за оваква (не)дела намењена тешка робија а не да ли ће или неће бити рашчињен са места Владике. Ако му је стало до правде нек оде у полицију а не на телевизијске таблоиде.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...