Jump to content

Зона сумрака - општа тема

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 941
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

 

To je nacin na koji deca obradjuju traumu: kroz crtez, igru, mastu... 

:(( jadni malenici... tako je tesko zivotu da opstane na ovom svetu, kad se sve urotilo protiv njega... 

"We are such stuff
As dreams are made on; and our little life
Is rounded with a sleep."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
"MOGLA SI DA NAĐEŠ FRAJERA DA TE ŠETA, A NE DŽUKELU“: Stravično maltretiranje SLEPE ŽENE
Objavljeno  19/11/2015  u 12:02

U momentu kada je labrador Astor krenuo da prednjim šapama zakorači sa poslednjeg stepenika autobusa na beton on ga je izuzetno jako šutnuo. To je uradio kukavički, u momentu kada je znao da ćemo ja i Astor ostati sami – priča Vesna Nestorović.

 

Psa vodiča predsednice Udruženja slepih i slabovidih osoba Srbije “Beli štap” Vesne Nestorović sinoć je kod Autokomande napao nepoznati muškarac.

 

Labrador Astor je juče, kao i svakog dana, sa Vesnom bio u autobusu, pomažući joj da zaobiđe sve prepreke na putu ka njenom odredištu.

 

– Taj muškarac je sve vreme bio pored nas u autobusu. Prilikom izlaska kod Autokomande, krenuo je da siđe paralelno pored nas. U momentu kada je Astor krenuo da prednjim šapama zakorači sa poslednjeg stepenika na beton on ga je izuzetno jako šutnuo. To je uradio kukavički, u momentu kada je znao da ćemo ja i Astor ostati sami. Na moju impulsivnu reakciju u kojoj sam viknula: “Šta to radiš, budalo?”, on mi je doviknuo: “Mogla si da nađeš frajera da te šeta, a ne džukelu” – objašnjava Vesna za Telegraf.

 

Vesna Nestorović je inače i novinarka i autorka emsije “Upoznajte nas bolje”, a Astor je jedan od prvih psa vodiča za slepe koji je “zaposlen” u Srbiji.

 

– Astor danas nije želeo da uđe u tramvaj, stekao je strah od javnog prevoza za koji sada moram da mu pomognem da ga prevaziđe. Nikada nisam imala velikih problema zbog Astora. Bilo je situacija da ljudi u prevozu komentarišu: “Gde si pošla sa tom džukelom” i tako dalje, ali uvek se nađe neko od putnika ko odreaguje i verbalno uzvrati ako čovek ne želi sasluša moje objašnjenje da je u pitanju pas vodič i da mi je neophodan. Iskreno, sve više i to počinje da mi smeta i pitam se gde je granica vređanja. Tužno je da neko na psu slepe osobe iskaljuje sav svoj bes zbog nekog problema ili situacije u kojoj se nalazi jer Astor zaista nikada nikome ništa nije skrivio i naučen je da ne reaguje agresivno – zaključuje Vesna.

 

Telegraf

 

 

Link

 
 
 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Изгледа да се Боле пали на мушкарце који вежбају голи до појаса...

 

 

 

Леле бате, па он је тотално одлепио... :)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бака иде у затвор јер је истерала стоку из свог дворишта, а потом била претучена

 

У селу Паралово у општини Ново Брдо са својом породицом живи баба Перса Стојановић. Она има 85 година и мора, по одлуци суда, да плати казну од 50 евра или да три дана одлежи у затвору јер је крива што је из свог дворишта истерала стоку која је у власништву породице Ибиши. Албанац који је краве утерао у двориште Стојановића је том приликом баба-Персу истукао. Њене комшије тврде да јој држао и секиру изнад главе претећи да ће је ударити. Ништа од тога судија није узео у обзир.

„Узурпирали су нам комплетно имање. Остало нам је тих десет ари око куће и ту нам штету праве. Кад сам истерала краве и добила батине, проглашена сам кривом. Син ми каже да платимо казну јер правде за нас нема. Бог да чува. Казну нећу да платим. Три пута сам од њих у свом дворишту батине добила, и ја да будем крива. Жалићу се и суду у Стразбуру ако треба“, каже баба-Перса.

 


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Леле бате, па он је тотално одлепио...

 

Кад годинама причаш само: Геј, геј, геј, геј, геј, геј... :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jel se i kod vas v Srbsku zaveo takav običaj kao kod nas u Češkoj da si bračni i vanbračni "drugovi i drugarice" svoj "prljav veš" vješaju i rasprostiru ga svima na razgledanje na You Tube pa i čak nose na sud takva videa kao dokazni materijal, "corpus delicti" pri brakorazvodnoj parnici?

 

Ovdje se više ne zna ko sve koga s kim vara,

muž s nećakom, tetka sa sinovcem itd, omg:

https://youtu.be/3n06RWaZLnc

https://youtu.be/MF0WP2fenwA

https://youtu.be/0EcSpdRRvts

https://youtu.be/7cw6goKwSP8

https://youtu.be/6B55Gkeh76E

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jel se i kod vas v Srbsku zaveo takav običaj kao kod nas u Češkoj da si bračni i vanbračni "drugovi i drugarice" svoj "prljav veš" vješaju i rasprostiru ga svima na razgledanje na You Tube pa i čak nose na sud takva videa kao dokazni materijal, "corpus delicti" pri brakorazvodnoj parnici?

 

Код нас се то решава цивилизовано, у ријалити програму.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ženi oboleloj od raka snimak nema ko da pročita 43 dana

 

Ljiljana Majstorović, koja boluje od karcinoma, već mesec i po dana čeka rezultate pregleda magnetnom rezonancom, od kojih joj zavisi život.

 

Njen suprug Pera kaže da je ogorčen i da ne zna šta da radi jer su rezultati snimka načinjenog na Institutu za onkologiju Vojvodine presudni da bi lekari znali šta dalje da rade.
 
- Ja Institut zovem svakog dana po tri-četiri puta. Na telefone se ili niko ne javlja ili uvek dobijam isti odgovor, da rezultati još nisu gotovi - priča Pera.
 
Na Institutu su mu rekli da će na rezultate čekati od pet do 10 dana, ali kako kaže, ovo što se sada dešava je nečuveno i on se pita šta rade zaposleni na Institutu.
 
- O problemu sam obavestio i njenog lekara, ali čak ni ona ne može da učini ništa jer su drugi ljudi zaduženi za rezultate - kaže Pera.
 
Pera dodaje da mu je supruga bolovala od karcinoma materice i da je ranije išla na pregled magnetnom rezonancom i dobila rezultate za pet dana. Ona je prošle godine operisana, a nakon zračenja, pojavio se čvor na jetri zbog kog je radila CT test.
 
- Na tom testu se ne vidi šta je u pitanju i bilo je obavezno i hitno da se uradi magnetna rezonanca. Sve smo prošli brzo, ali ove podatke očigledno nema ko da očita. Verujte, najgore je ovo iščekivanje - ističe Pera.

 

Prema njegovim rečima, rezultati su presudni i kako bi saznali zbog čega mu supruga gubi krv.
 
- Jedva smo uspeli da nađemo krv u Vrbasu, ja sad dalje ne znam šta ću. Nadam se da će oni koji trebaju početi da rade svoj posao - ističe Pera.
 
Na teritoriji Vojvodine ima samo tri magnetne rezonance, od kojih se dve nalaze na Institutu u Kamenici, a jedna u Kliničkom centru Vojvodine.
 
Na Institutu za onkologiju godišnje se uradi i do 12.000 pregleda magnetnom rezonancom, a radi se u tri smene, pokazuju podaci Instituta za onkologiju.
 
Institut bez odgovora
 
Na Institutu za onkologiju nisu odgovorili na pitanja “Blica” zbog čega Majstorovići toliko dugo čekaju na nalaz. Nije nam ni odgovoreno koliko se inače čeka na nalaze snimaka magnetnom rezonancom.
 
Nema dovoljno radiologa
 
Pokrajinska sekretarka za zdravstvo prof. dr Vesna Kopitović više puta je isticala da je glavni problem Instituta nedostatak radiologa. Ona je kazala da u celoj Vojvodini ima samo 28 lekara te specijalizacije.
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jel se i kod vas v Srbsku zaveo takav običaj kao kod nas u Češkoj da si bračni i vanbračni "drugovi i drugarice" svoj "prljav veš" vješaju i rasprostiru ga svima na razgledanje na You Tube pa i čak nose na sud takva videa kao dokazni materijal, "corpus delicti" pri brakorazvodnoj parnici?   Ovdje se više ne zna ko sve koga s kim vara,

E, a je li istina da u Ceskoj ima institucija zvana 'slobodni vikend' ili tako nesto? Jednom nam rece jedna Cehinja da tako nesto postoji. Supruznici se dogovore da u subotu puste jedni druge da idu i rade sta hoce, spavaju sa kim hoce, u nedelju uvece se sastaju u domu i nastavljaju zivot kao da se nista neobicno nije desilo :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...