Jump to content

ВИДЕО: УНЕСКО: Чији су српски Дечани? (гост Владика Иринеј бачки)

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

Ko je nama kriv sto je najglasniji srbin onaj koji srbina ne voli?

 

Cega se bre mi to bojimo vise?

 

Sa 19 godina sam uzeo pusku a moja kutja nije bila ugrozena ali zato jeste od brata mog kojeg nisam ni poznavao. I znate sta sam ja sada u srbiji?

 

Budala!

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ko je nama kriv sto je najglasniji srbin onaj koji srbina ne voli?

 

Cega se bre mi to bojimo vise?

 

Sa 19 godina sam uzeo pusku a moja kutja nije bila ugrozena ali zato jeste od brata mog kojeg nisam ni poznavao. I znate sta sam ja sada u srbiji?

 

Budala!

Наш пријатељ,војни инвалид(ратовао у Босни) понижено је морао да моли за бесплатне уџбенике деци.

Исто као и ти,своју младост је оставио на ратишту за нас Србе.Е,па...земљо,земљо....пашчад ти је пуштена а камење свезано....

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ko je nama kriv sto je najglasniji srbin onaj koji srbina ne voli?

 

Cega se bre mi to bojimo vise?

 

Sa 19 godina sam uzeo pusku a moja kutja nije bila ugrozena ali zato jeste od brata mog kojeg nisam ni poznavao. I znate sta sam ja sada u srbiji?

 

Budala!

U očima idijota koji ne cene tvoj patriotizam i rodoljublje u mojim očima si car i čovek za poštovanje.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наш пријатељ,војни инвалид(ратовао у Босни) понижено је морао да моли за бесплатне уџбенике деци.

Исто као и ти,своју младост је оставио на ратишту за нас Србе.Е,па...земљо,земљо....пашчад ти је пуштена а камење свезано....

To nijedna drzava na svetu nije uradila svojim vojnicima. Nijedna!!!!

 

Kad dodju teska vremena svi gledaju Boga i vojnika. Kad teska vremena prodju ne sete se vise Boga niti imalo postuju vojnika.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Поуздана информација у претходних 48 сати у манастиру Високи Дечани је повећан степен безбедности КФОР-а због претњи..

Послато са Z160 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kоалиција невладиних организација „Грађанска Војводина“ осећа се угроженом од СПЦ

vsvi-843x454.png

Kоалиција невладиних организација "Грађанска Војводина" сматра да саопштење Српске православне цркве "Прави циљеви напада НДНВ на Иринеја и на РТС" представља комбинацију полуинформација, неистина, говора мржње и позива на линч новинара Динка Грухоњића и Недима Сејдиновића, и да је то веома опасна појава с обзиром на друштвени утицај која ова, највећа верска заједница у Србији - остварује.

Српска православна црква овим саопштењем директно подрива слободу говора и мишљења, као и право на слободу вероисповести и мањинска права, без обзира на то како се Грухоњић и Сејдиновић национално или верски изјашњавају или не изјашњавају.

Посебно је симптоматично да СПЦ у свом саопштењу за Грухоњића користи име „Сабахудин“, иако је лако могла сазнати да је у питању лажно име, измишљено на страницама неонацистичког сајта Стормфронт, на којем је својевремено отворено позивано на обрачун са њим, због чега је својевремено поднета и кривична пријава протв н.н. лица, нажалост никада процесуирана.

Грађанска Војводина захтева од државе и државних институција да заштите Грухоњића и Сејдиновића, али и друге грађане Србије који се налазе на удару Српске православне цркве, тим пре јер је у уторак 20. октобра Иринеј Буловић у емисији на РТС-у користио језик мржње када је говорио о припадницима албанског народа у Србији, што је било предмет реакције НДНВ-а, који је опет проузроковао предметно саопштење СПЦ-а.

И овај случај је доказ да власт не сме да крши властити устав и нарушава секуларност властите државе, што је учинила позивањем (само једне) верске заједнице да се укључи у разговор о државним питањима, који је практично представљен као званичан. Тиме су грађани који нису верници СПЦ постали грађани другог реда, што се може назвати државним шовинизмом.

Грађанска Војводина

Грађанску Војводину чине:

Центар за регионализам, Нови Сад

Грађанска акција, Панчево

Зелена мрежа Војводине

Центар за развој цивилног друштва, Зрењанин

Независно друштво новинара Војводине

Грађански фонд Панонија, Нови Сад

Хелсиншки одбор за људска права у Србији

Центар за интеркултурну комуникацију, Нови Сад

Војвођански грађански центар

 

Војвођанске

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Грађанску Војводину чине:

 

Центар за регионализам, Нови Сад

Грађанска акција, Панчево

Зелена мрежа Војводине

Центар за развој цивилног друштва, Зрењанин

Независно друштво новинара Војводине

Грађански фонд Панонија, Нови Сад

Хелсиншки одбор за људска права у Србији

Центар за интеркултурну комуникацију, Нови Сад

Војвођански грађански центар

 

Војвођанске

 

Жељко, па ово се не зна која је организација познатија! :0102_laugh:

 

Још мало па као у оном вицу "Лало, швалера ти се Соса са свим члановима Грађанске Војводине!" "Та изеш то удружење, немају ни сто чланова..." :0102_laugh:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јел Динку стварно измишљено име "Сабахудин"? Кад се каже "Динко Грухоњић", то асоцира на мало западније "сусједе" од оних који се викају "Сабахудин"...

 

Или је ипак банаћанско? :ani_biggrin:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Жељко, па ово се не зна која је организација познатија! :0102_laugh:

 

Још мало па као у оном вицу "Лало, швалера ти се Соса са свим члановима Грађанске Војводине!" "Та изеш то удружење, немају ни сто чланова..." :0102_laugh:

А и логои су им....

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Мала је ово земља колико имамо издајника"... :ani_biggrin:

 

Не знам, ја да се зовем "Србислав Рашковић" и да живим у Загребу, био би ме блам да будем на челу неких тамошњих грађанских "иницијатива" које носе регионални предзнак, а бране Хрватску од Католичке цркве. Србија је држава свих грађана и то је сасвим ОК, али већ ми је пун кофер "Војвођана" са презименима Чанак и Костреш или именима типа Динко, Недим... само им фале Јанез, Стипе и Љатиф па да запевају "Срем Банат и Бачка, три срца јуначка"... :0102_laugh:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kоалиција невладиних организација "Грађанска Војводина" сматра да саопштење Српске православне цркве "Прави циљеви напада НДНВ на Иринеја и на РТС" представља комбинацију полуинформација, неистина, говора мржње и позива на линч новинара Динка Грухоњића и Недима Сејдиновића, и да је то веома опасна појава с обзиром на друштвени утицај која ова, највећа верска заједница у Србији - остварује. Војводина Политика Религија 19:21 22. октобар 2015.0 Српска православна црква овим саопштењем директно подрива слободу говора и мишљења, као и право на слободу вероисповести и мањинска права, без обзира на то како се Грухоњић и Сејдиновић национално или верски изјашњавају или не изјашњавају.

 

Dakle ovo je to vec vidjeno vatreno oruzje, koje se krije iza humanizma i dostignuca civilizacije.

 

Ovo jeste oruzje, jer kakav god odgovor SPC bio, ovo sledi kao kontranapad iz svih sredstava. Ovde vidimo koaliciju koju cini ukupno 4 coveka ali se ovakve akcije skupljaju u folder i spremaju sa slicnim slucajevima, za neki novi obracun a sto da ne i za pobedu zla nad dobrim.

 

Setimo se koliko smo slicnih stvari imali prilike da citamo u poslednjih 15 godina, doveli su nas do toga, da kad u sred Srbije kazes da si Srbin i da te obuhvatila neka radost zbog toga, ti postajes meta. Sama vlast u poslednjih 15 godina, dopustanjem ovakvih "mitraljeskih metaka" po zivom mesu i zdravom razumu, je jasno stavila do znanja, da to u ime humanih i visih ciljeva, kao i menjanja mentaliteta u Srbalja mi moramo tolerisati. 

 

Posledna faza rata je unistavanje SPC.

 

Svestenstvo mora pod hitno da napusti politiku i vrati se molitvi za politicare koji su na vlasti. SPC ne sme da ulazi u ovakve zone i upadne u lonac u kojem se kuva otrov.

 

Mi jos nista nismo videli od onoga sta je neprijatelj u stanju da uradi, gde zdrav razum postaje djavdjav a neprijatelj,se pretvara u humanistu i dobrociniteljstva svih ljudi.

 

Da ne bi ponovo pisao kako mislim da se Srbija jos uvek nalazi u ratu, pitao bi vas samo, da li ste mirni i bezbrizni? Ako niste onda niste ni u miru i lazete da rata nema.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јел Динку стварно измишљено име "Сабахудин"? Кад се каже "Динко Грухоњић", то асоцира на мало западније "сусједе" од оних који се викају "Сабахудин"...

 

Или је ипак банаћанско? :ani_biggrin:

 

Мајка му је хрватица а отац муслиман. Име је накнадно променио у Динко, сада му је име Динко некада је било Сабахудин и ово није нека тајна то што сад они врдају је друга прича и што пребацују све на стормфронт је намера да се СПЦ дисквалификује као нацистичка организација, али то смо већ видели. Користе исте фазоне већ 20 година постали су стереотипни и проваљени.

 

Елем, иза Динка Сабахудина Грухоњића не стоје неки муџоси већ ХР ДБ. Ово наш ДБ веома добро зна а самим тим и наш владика Бачски.

 

Тако да ето

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јел Динку стварно измишљено име "Сабахудин"? Кад се каже "Динко Грухоњић", то асоцира на мало западније "сусједе" од оних који се викају "Сабахудин"...

 

Или је ипак банаћанско? :ani_biggrin:

 

Na te zapadnije misliš na Čehe? Dinko - Hinko, ahahahaha. Ovdje je kod nas Hinek iliti Hinko medijski poznati mladenec zaposlen kao cirkusant u cirkusu Humberto, mlad, lijep, okretan, pubertačke luduju za njim. Preziva se isto kao Martina Navrátilová, ona poznata češka teniserka, dakle Navrátil. Takva češka mlada celebrita, snimaju dokumentarne filmove o njemu razne češke, njemačke i austrijske televizije. Ali mrzu ga i ne vole zaštitnici životinja, ekolozi i Zeleni, svakakve laži izmišljaju na njega, da terorizuje te mačke, pardon lavove i jadne slonove i podmeću im snimke iz nekakvog zoo vrta iz južne Amerike 30 godina stare kao da su iz njihovog cirkusa biva. Taj vaš banaćanin Dinko bude takodjer cirkusant ili nešto tome slično?

https://www.youtube.com/results?search_query=Hynek+Navr%C3%A1til

https://youtu.be/HMQbVQ8-fGA

https://youtu.be/s0pPpMgr5rE

Link to comment
Подели на овим сајтовима

20 година су ти исти из разних НВО прђели да све мора бити транспарентно па кад је већ тако онда хајде и о њима да све буде транспарентно.

 

Што се ОНИ дуре када МИ откријемо ко их финансира и за чије бабе здравље они ради?

Немаш љутиш сами су први почели. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...