Jump to content

ВИДЕО: УНЕСКО: Чији су српски Дечани? (гост Владика Иринеј бачки)

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

  • Гости

 

 

image.jpg

 

Извршни савет УНЕСКА расправљаће у среду о пријему Косова у ту Организацију УН за образовање, науку и културу. Шта ће се догодити ако Приштина испуни свој циљ? Како ће се они који су у мартовском погрому 2004. године палили српске светиње у будућности односити према црквама и манастирима Српске православне цркве, од којих су четири (Дечани, Грачаница, Пећка патријаршија и Богородица љевишка) на Унесковој листи Светске баштине, а од 2006. на листи угрожениох добара? Да ли ће настојати да српску баштину, која је деценијама изложена притисцима, нападима и својатањима, уклопе у вештачки непостојећи културни идентитет Косова? Да ли ће се у новој фалсификованој историји коју настоји да успостави Приштина, извртањем историјске грађе и чињеница, уместо о династији Немањића говорити о албанском племену Нимани, као што се може чути? Хоће ли се у школским уџбеницима писати да су Дечани, и остали храмови СПЦ, део "косовско-албанске културне баштине"? Шта може да учини Србија да заштити своје светиње, које су и чувари верског и националног идентитета Срба на Косову и Метохији?

То су само нека од питања о којима ће говорити министар иностраних послова Србије Ивица Дачић, епископ новосадски и бачки господин Иринеј и Предраг Радоњић, новинар и документариста са Космета.

У емисију ће се уживо из Париза укључити Дарко Танасковић, амбасадор Србије при Унеску.

Уредник и аутор Упитника је Оливера Јовићевић



Ова порука се налази и на насловној страници Поука. Погледајте!
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bilo bi dobro dovesti u ovakvu emisiju i nekog iz drzava koje podrzavaju prijem "Kosova" u UNESKO.

 

Ovako je potpuno neproduktivno i suvo.

Организовали укључења АЛбанаца, али су им отказали у задњем тренутку обојица.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Организовали укључења АЛбанаца, али су им отказали у задњем тренутку обојица.

Albance ne pita niko nista, trebali su organizovati nekog iz EU zemalja, koje podrzavaju ovakav potez.

 

Ne moze ni EU da dozvoljava sebi, da ne obavesti javnost i dodje u zivu emisiju sa svojim argumentima.

 

Realno da niko ne lobira i ovakav pravac kojeg spominjem, ne znam zasto? Verovatno i vlasti odgovara onda, da nam pricaju ono sto ne pricaju recimo sa Merkelovom.

 

Ne moze Srbija da udje u EU a da joj sama EU ne pomogne. Ovde izgleda imamo na delu rijaliti program ulaska Srbije u EU i na kraju imacemo prezaduzenost,unistenu trgovinu i sto se tice bezbednosti i suverenosti, potpuno napustenu zemlju. I eto nama novog Kosovskog boja.

 

Vec sam rekao da imamo novu kletvu a to je: Ni na Istok ni na Zapad.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Организовали укључења АЛбанаца, али су им отказали у задњем тренутку обојица.

 

УНЕСКО јесте УНЕСКО, али добра веЋера је ипак нешто што се не пропушта.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли је истина ово са 30:45, да је АПЦ (Албанска православна црква) Високе Дечане улистала као албански православни манастир?

 

Односи СПЦ са АПЦ су сестрински, ако се не варам?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Владика Иринеј, 32:10, о албанским прекрајањима историје: "То је својатање, лажно приказивање, то је измишљање историје које никада није било".

 

Можда је питање за засебну тему, али може ли и то да буде вид Божје казне? Код нас су екстремно популарне измишљене српске античке "историје" и став да нам је историја "украдена" и "забрањена" у оним подручјима где смо ми, тј. наши псеудо-историчари, историјски фалсификатори и крупни лажови (Луковић-Пјановић, Деретић, Лукин-Лазић, Живановић и читаве издавачке куће и медији које стоје иза њих). И шта добијамо? Док покушавамо другима да украдемо њихову историју од пре 1500 година а себи правимо лажну, други нама краду нашу стварну историју од пре 800 година... :.mislise.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Владика Иринеј, 32:10, о албанским прекрајањима историје: "То је својатање, лажно приказивање, то је измишљање историје које никада није било".

 

Можда је питање за засебну тему, али може ли и то да буде вид Божје казне? Код нас су екстремно популарне измишљене српске античке "историје" и став да нам је историја "украдена" и "забрањена" у оним подручјима где смо ми, тј. наши псеудо-историчари, историјски фалсификатори и крупни лажови (Луковић-Пјановић, Деретић, Лукин-Лазић, Живановић и читаве издавачке куће и медији које стоје иза њих). И шта добијамо? Док покушавамо другима да украдемо њихову историју од пре 1500 година а себи правимо лажну, други нама краду нашу стварну историју од пре 800 година... :.mislise.

Ако је тако, прво треба да се казне они који су таква блебетања увели у школске уџбенике и уче своју децу томе. А то су Хрвати, то су Македонци, то су Украјинци, рецимо, итд, итд. Па и сами Шиптари на крају. Или Бугари. У бугарским уџбеницима се чак може прочитати да је Атлантида била на простору ,,древне Бугарске", Украјинци уче у својим школама да је Херодот био Украјинац, итд. Да не помињем Македонце и њихову званичну, државну политику, да су они потомци Александра Македонског. И то уче у својим школама. Хрвати исто.

 

Једино су код Срба људи који причају такве приче небитни појединци (Деретић и још пар њих) и нико их не схвата озбиљно. И у нашим уџбеницима нема таквих небулоза. Додуше, напи уџбеници иду у другу крајност, па уче како су Немањићи ,,окупирали Косово", но то је сад друга тема.

 

Тако да ниси у праву и није у реду што зад баш за све живо хоћеш да оптужиш свој народ. Јесте чињеница да постоје лудаци типа Деретић и остали, али ни народ ни историјска наука у Србији их не схвата озбиљно. Док се код других народа такве небулозе уче у школама. Тако да ми никоме не ,,отимамо" историју, него је отимају нама, да би реализовали своје национал-шовинистичке пројекте што подржавају велике силе на Балкану којима геополитички не одговара јака српска држава и јак српски народ. То је поента, зато српску духовну и културну баштину треба претворити у албанску, а српску историју фалсификовати. А не због глупости које прича Деретић и њему слични небитни појединци.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли је истина ово са 30:45, да је АПЦ (Албанска православна црква) Високе Дечане улистала као албански православни манастир?

 

Односи СПЦ са АПЦ су сестрински, ако се не варам?

Ако је тако, онда би ти сестрински односи требали да се преиспитају. 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тако да ниси у праву и није у реду што зад баш за све живо хоћеш да оптужиш свој народ. Јесте чињеница да постоје лудаци типа Деретић и остали, али ни народ ни историјска наука у Србији их не схвата озбиљно. Док се код других народа такве небулозе уче у школама. Тако да ми никоме не ,,отимамо" историју, него је отимају нама, да би реализовали своје национал-шовинистичке пројекте што подржавају велике силе на Балкану којима геополитички не одговара јака српска држава и јак српски народ. То је поента, зато српску духовну и културну баштину треба претворити у албанску, а српску историју фалсификовати. А не због глупости које прича Деретић и њему слични небитни појединци.

 

Ја нисам оптуживао свој (српски) народ, нити сам позивао на законске казне, него сам питао да ли постоји шанса да је то нека врста Божје казне. Дакле, питао сам, нисам констатовао. А то сам питао јер сам бар ја у свом животу упознао двоструко више познавалаца алтернативне историје него познавалаца стварне историје, нарочито по форумима, а у тој историји крадемо заслуге античких народа... па му можда и дође неки реципроцитет да заузврат добијамо да нам неко краде оно што је заиста наше.

 

У Бугарској и Македонији у уџбеницима уопште не пише оно што си навео, тако да бих те молио да то потврдиш. Званичан став македонске науке о Македонцима се не разликује од става српске науке, а исто тако за нас измишљају да ми верујемо да смо потомци римског цара Константина, где показују споменике цару Константину у Нишу, а након тога говор нашег "академика" да је цару Константину матерњи језик био српски, а да му је право име било Константин Зеленовић. Што се тиче Украјине и у то сумњам јер је украјинска наука озбиљна и развијенија од српске, али ајде да не ширимо тему, рекао си да не мислиш да је то Божја казна и то је то. ne_shvata

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли је истина ово са 30:45, да је АПЦ (Албанска православна црква) Високе Дечане улистала као албански православни манастир?

 

Односи СПЦ са АПЦ су сестрински, ако се не варам?

 

Не знам, ал' пре пар дана су неки Албанци оцу Сави на Твитеру спомињали фреске на којима је приказан човек који носи кече као доказ да су то албански манастири. На тим фрескама је приказан папа.  :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bilo bi dobro dovesti u ovakvu emisiju i nekog iz drzava koje podrzavaju prijem "Kosova" u UNESKO.

 

Ovako je potpuno neproduktivno i suvo.

И још да додам,да су требали позвати Патријарха нашег и Владику Теодосија.

Какав утисак,реално,може да остави салонски епископ,као што је Владика Бачки? Мислим,када је последњи пут био на Косову?

Без неких задњих намера,то је неки мој утисак....

  • Волим 1

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni je malo sve ovo licemerno i muka mi je malo od ove price iz vise razloga. Prvi i osnovni je naravno ovo sto se desava i ova nepravda koja nas opet zauzima.  Ova odluka je jednaka odluci nekog hipoteticki suda koji zahteva od silovane i premlacene zene da se povinuje svom silovatelju i mucitelju. Mislim da je paralela skoro pa identicna.

 

Medjutim sa druge strane mi je sledeca stvar licemerna i ona se ogleda u pitanju gde smo bili kad je potpisan Briselski sporazum? Kad su Vucic,Djuric i ostali branioci ovih dogadjanja danas potpisali sporazum po kome drzava Srbija ne sme i ne moze da sprecava prijem tkz drzave Kosovo u medjunarodne institucije izmedju ostalog kao sto je i Unesko.

 

Kad su mitropolit Amfilohije,vladika Atanasije ocigledno videci malo dalje od svog nosa osuli drvlje i kamenje na taj briselski sporazum i njihove vinovnike tad mnogi koji danas brane i najvise vicu i dizu halabuku protiv ove nepravde na to se odnosili sa nekim cudnim prizvukom da to ne treba,da su prenaglili,da su lose reagovali...tad su mnogi tako pricali,a mnogi nisu ni reagovali,a znalo se gde sve to vodi i gde ce dalje da vodi.

 

Nazalost briselski sporazum je dalo otvorena vrata za ono sto danas imamo.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И још да додам,да су требали позвати Патријарха нашег и Владику Теодосија.

Какав утисак,реално,може да остави салонски епископ,као што је Владика Бачки? Мислим,када је последњи пут био на Косову?

Без неких задњих намера,то је неки мој утисак....

Realno ima dva razloga zasto sam napisao da je trebalo biti ovde neko i iz EU zemalja,koje priznaju "Kosovo".

 

1. Zanimaju me argumenti, koji ove zemlje koriste i suocavanje sa Srpskim argumentima u jednoj zivoj emisiji.

 

2. Tu bi konacno izasla javna istina, da je put Srbije u EU, samo rijaliti shou, iz kojeg neki ljudi a putem raznih pristupnih fondova uzimaju preuzimaju sve poslove u Srbiji, jer ako javnost bude upoznata sa istinom da je ulaz u EU definitivno uslovljen priznanjem "kosova" kao cinjenicnog i realnog stanja na terenu i da ce svako sprecavanje "kosova" u njihovom ulasku u medjunarodne organizacije dovesti do toga, da se suspenduje dalji pristup Srbije u EU. I mi cemo biti Vucicevi vecni kandidati za EU zajednicu i pri tom potpuno ukoceni i zakoceni za ijednu jedinu alternativu van EU. Pitam se koliko godina ce biti izgubljeno?

 

Kad budu ove dve tacke u potpunosti javne i otkrivene,bez daljih lazi i manipulacije, ne vidim jedno jedino resenje problema, niti coveka koji bi to umeo i znao.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...