Jump to content

Мушкарци постављају питања, жене дају одговоре

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 минута, Natasa. рече

Kakav bre idealizam posle 27-e...ili ne daj Bože 30-e :smeh1:

А не идеализам у том смеру... не не.... обрнуто: битно је оно што је унутра итд. итд. Што је ОК, ако се претходно изузме фолирање :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 7.3k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Управо сада, εργασία рече

Расправљао сам се са групом људи на фејсу. Покушавао сам да укажем да хришћанство по својој теолошкој суштини није окренуто против жена. Али џабе. Људи не могу да се ослободе својих менталних оклопа. Наравно, било је свега и свачега кроз историју, па и данас се религија злоупотребљава на разноразне начине. Знам да се на овом форуму много дискутовало на ту тему али хоћу да знам шта ви мислите, ви које себе дефинишете као хришћанке? 

Bibliju, koliko god da je bogonadahnuta, je napisao čovek i jos uz nisu svi spisi ušli u knjigu. Plus što je produkt Predanja, znači 2000 godina rekla-kazala, zapisivanja, odobravanja, politike Crkve...dokle god se Hristova suština ne menja i dok je Vaskrsenje u centru, sve je to ok. Ali da me neko ugnjetava i jos da se poziva na Holy Bible-c, I don't buy it. Bog je iznad toga, sve ostalo je naša uska logika.

E, da, Isusov odnos prema ženama je bio revolucionaran za zo vreme.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Vladan3 рече

битно је оно што је унутра итд. итд.

Ovo je već opasan teren, vrlo specifična tema.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Natasa. рече

Ovo je već opasan teren, vrlo specifična tema.

Јесте, не може свако да се носи са тим. Зато и рекох идеализам јер са собом носи разне опасности, претеривања, форсирања, фолирања.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Vladan3 рече

Јесте, не може свако да се носи са тим. Зато и рекох идеализам јер са собом носи разне опасности, претеривања, форсирања, фолирања.

Ali i to mu dođe odlika mladih godina, dok se ne pomiriš sa sobom, pa sa svetom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, εργασία рече

Питање за вас жене које сте религиозне, како излазите на крај са тврдњама да хришћанство има ауторитаран однос према вама, тј. да подстиче друштвену ауторитарност на вас на много слојевитих начина и нивоа? Да ли се слажете са тим?

не слажем се, ауторитарни однос према жени у цркви могу да виде само лоши тумачи еванђеља

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Natasa. рече

Ali i to mu dođe odlika mladih godina, dok se ne pomiriš sa sobom, pa sa svetom.

Не знам... Ти изгледа мислиш на неку врсту идеолошког бунтовништва. А ја мислим о томе да се млади и лепи не мире ни са ким, себи су у центру пажње. После, када младост и лепота бледе, већ креће филозофирање...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Vladan3 рече

Не знам... Ти изгледа мислиш на неку врсту идеолошког бунтовништва. А ја мислим о томе да се млади и лепи не мире ни са ким, себи су у центру пажње. После, када младост и лепота бледе, већ креће филозофирање...

па не баш, мислим да и филозофирање опада са годинама, са годинама схватиш једноставност и  лакоћу постојања и господ је то врло лепо и природно устроијо за оне који имају очи да виде и уши да чују.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Снежана рече

па не баш, мислим да и филозофирање опада са годинама, са годинама схватиш једноставност и  лакоћу постојања и господ је то врло лепо и природно устроијо за оне који имају очи да виде и уши да чују.

Мислим да филозофирање опада са зрелим годинама, 40+, али пре тога тешко, осим можда ко много пострада у животу.

Слажем се са утиском да је Господ устројио да године неминовно суочавају човека са истином о себи и свету па и да се отворе и очи и уши.

Али они који су потпуно усредсређени на младост и лепоту, и када оне крену да иду својим путем, тешко да су кандидати за отворене очи и уши.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Muramasa рече

E, ovo je patetika. Kod mene će se znati ko brani, a ko rađa.

Zar ne planiras ti junacki  da 'mres vec za par godinica :D 

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Vladan3 рече

Али они који су потпуно усредсређени на младост и лепоту, и када оне крену да иду својим путем, тешко да су кандидати за отворене очи и уши.

добро има и таквих много, све је то последица страха од старења и смрти, али опет, мени лично би било смешно упоређивати себе са собом од пре 25 година, а поготово са неком девојком од 25 година, зато негде и не трпим овај наметнути терор младости и лепоте који се годинама уназад форсира.

  • Волим 1

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Снежана рече

терор младости и лепоте који се годинама уназад форсира

Ма какви годинама, миленијуми, одувек...

Зато је мени малчице лакше јер изгледам 10-ак година млађе joooj

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
пре 8 часа, sqny рече

Zar ne planiras ti junacki  da 'mres vec za par godinica :D 

Voleo bih. :) Hteo bih da oborim Vittorijev rekord, samo nisam siguran da li ce se u skorijoj buducnosti rokati po komunjarskim osinjacima i u cijoj uniformi.

Zato drzim sve opcije otvorene, zavrsavam ETF, stekam pare za PPL, gledam ko me trazi na Linkedin-u, a da je iz zemlje koja me interesuje, a ako se i desi, gine se samo ako je pobeda nemoguća.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Vladan3 рече

Мушкарац треба да буде вођа

Ja uopste ne shvatam zasto bi muskarac morao biti vodja? I sta to znaci da bude vodja, sta da on vodi, a da ipak sa zenom bude dobra ekipa? U cemu on to treba da bude vodja i moze a ona ne? Ako su ekipa valjda zajednicki idu naprijed i vode zajedno brak i dijele poslove, dogovaraju se i podrzavaju u svemu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...