Jump to content

ДА ЛИ ЈЕ РИМСКИ ПАПА ДОБРОДОШАО У СРБИЈУ?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Никада себе не би препознао као становника моје најлепше Србије, Српске националности, Православне вероисповести, када би било коме рекао да није добродошао у Србију. Такву доброту, гостољубивост и искрену топлину нико нема до људи који насељавају Србију, па зашто то да не покажемо свакоме, па и Папи.

Папа је добродошао, као и било који други човек, а посебност је у томе што је први човек државе Ватикан.

Дај Боже, да на прославу дана када су хришћанство престали сматрати сектом, већ под доказима крви и живота Светих Великомученика, који себе дадоше за Љубав Христа, и сами разумели да је Хришћанство Непоновљиво и Једно, препознали снагу Божије Љубави, дакле, дај нам Господе што више оних који ћемо снагом Твоје Љубави, на дан када Тебе прослављамо, осветлити својом Радошћу коју нам дајеш, да бих Теби вратили, онако како си и Заповедио.

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како си само душеван и пун љубави!

Брате мој у Христу,

Жалостиш ме јер ми се чини да ми завидиш због непрепознавања сопствене љубави, пре свега према своме и уједно Оцу свију нас. А обзиром да си православни верник, то просто није могуће јер Бог борави у Теби (Печат Духа Светог на крштењу), и та се такође као и ја, све јаче сједињујеш са Њим током сваког Причешћа на Литургији (Крв и Тело Христово). Тако да си Ти Богочовек, а као такав једноставно јеси, како Ти кажеш, и душеван и пун љубави.....само расклони "прашину са огледала" и све ће Ти бити јасније....

0304_smile4

0304_smile4

0304_smile4

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не,не каже се екуменизам, мислим,римокатолици говоре тако и ја нема проблем са тим него сам видио да желиш да банализујеш ствари па рекох да те подсјетим да је правилно икуменизам.

Немој се трудити да ме посећаш...

Мени је сасвим довољно сазнање како је ту јерес којом се ти поносиш звао ава Јустин.

Екуменизам! Мисионару екуменистички!

Значи Православље је по теби јерес   dada

Не,*******.

Они који упражњавају тај спорт са заједничким молитвама и признавањем папског пријемства су екуменисти, читај јеретици.

Значи б. Методије ти си јеретик?

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не,*******.

Они који упражњавају тај спорт са заједничким молитвама и признавањем папског пријемства су екуменисти, читај јеретици.

Назвао си многе наше Православне Архијереје који "упражњавају спорт заједничких молитава" ЈЕРЕТИЦИМА,што значи да си и Ти,а и сви ми овде,ништа друго до ЈЕРЕТИЦИ.

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисам их ја назвао јеретицима.

Свети оци су осудили заједничке молитве са јеретицима и иновернима. Они који се баве тим спортом подлежу анатеми због избора погрешне дисциплине...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли је римски папа добродошао у Србију?

Ко би му се обрадовао?

Dobrodosao je,naravno..... Odgovor na drugo pitanje: ja bih mu se obradovao... eto..... dada dada

1405_love klapklap klapklap leteti

i ime koga ti to kazes da je "dobrodosao" ....kad ja kazem da nije!!!
potpisp.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest Оливера

Ја сам овде изнела неке чињенице на почетку теме, а нико о томе.

Има вести колико хоћеш.

Или бисте у самоизолацију, мржњу и неприхватање? Појешће вас та мржња.

Значи, може православна Литургија у Риму, може концерт руске духовне музике у Ватикану, код папе, а он нигде не може да дође?

Па ко смо то ми да било коме ограничавамо кретање по кугли земаљској? Сви ми смо само вољом Божијом гости овде.

Да ли ће Папа Бенедикт доћи или не, одлучиће онај ко је меродаван за то, као и он сам.

Апсолутно подржавам вођење дијалога као и сам долазак.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисам их ја назвао јеретицима.

Свети оци су осудили заједничке молитве са јеретицима и иновернима. Они који се баве тим спортом подлежу анатеми због избора погрешне дисциплине...

Како кажеш да их ниси назвао када овде то јасно пише :

Они који упражњавају тај спорт са заједничким молитвама и признавањем папског пријемства су екуменисти, читај јеретици.

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Или бисте у самоизолацију, мржњу и неприхватање? Појешће вас та мржња.

Какву самоизолацију,која мржња и које неприхватање?

"Православан си стално и сваког дана, у свакој животној ситуацији, или уопште ниси православан"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли је римски папа добродошао у Србију?

Ко би му се обрадовао?

Dobrodosao je,naravno..... Odgovor na drugo pitanje: ja bih mu se obradovao... eto..... stadaradim crvenilo

confused dada dada dada

i ime koga ti to kazes da je "dobrodosao" ....kad ja kazem da nije!!!

Кажемо то у име већине владика.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...