Jump to content

ДА ЛИ ЈЕ РИМСКИ ПАПА ДОБРОДОШАО У СРБИЈУ?

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Гости
Guest Оливера

Постављена слика

У позадини је Митрополит Зизјулас.

Па шта?

Нормално је да се разговара. И није ово једини пример. Та самоизолација никад Србији добра није донела, а да не спомињем да је потпуно нехришћански.

Имај свој став, ал не суди.

Поента ове, као и других вести које сам поставила је да укажем на то да у свету православном није никакав баук и јерес разговарати, водити дијалоге и посећивати се.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Папи не би требало забранити да дође на пецање. Фино те питам:шта ако нашим епископима забране да посјећују своје епархије?

Наша Црква је Црква није секта и политичка организација као Ватикан. Наша Црква није одговорна ни за један злочин против човечности као што је одговоран Ватикан. Наша Црква није вршила насилно покрштавање што су римокатолици радили.

Не постоји ниједан верски разлог чак ни земаљски да неком православном епископу буде ускраћен долазак било где.

Указивати поштовање папи није никаква јерес јер и ти поштујеш Устав Србије који је јеретичкији од папе.Јеси ли ти јеретик?

И Господ је поштовао земаљски закон.

Овде се не ради законима државе Србије него о канонима и Црквеном устројству.

Не каже се екуменизам,то је папски, него икуменизам,ако ћемо дословце да говоримо.А како дође живота ти до закључка да ће неко да продаје вјеру ако допусти папи да дође Србију?Србија је секуларна држава а не Православна.

Каже се екуменизам! То што раде ови који призивају папу и који учествују у екумеским скуповима је екуменизам.

А они који одобравају рад екумениста и који немају ништа против екуменизма су ''икуменисти''.

То ти је једно те исто. Не заваравај се и не заваравај народ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наша Црква је Црква није секта и политичка организација као Ватикан. Наша Црква није одговорна ни за један злочин против човечности као што је одговоран Ватикан. Наша Црква није вршила насилно покрштавање што су римокатолици радили.

Какве то има везе са људима који су данас у врху РКЦ?Како може овај папа да буде одговоран за Јасеновац?

Не постоји ниједан верски разлог чак ни земаљски да неком православном епископу буде ускраћен долазак било где.

Обрнуто важи и за папу.То што је неко радио док овај папа није био ни рођен папу ништа не обавезује.

И Господ је поштовао земаљски закон.

Овде се не ради законима државе Србије него о канонима и Црквеном устројству.

И ђе то канони обавезују државу?

Каже се екуменизам! То што раде ови који призивају папу и који учествују у екумеским скуповима је екуменизам.

Не,не каже се екуменизам,мислим,римокатолици говоре тако и ја нема проблем са тим него сам видио да желиш да банализујеш ствари па рекох да те подсјетим да је правилно икуменизам.

А они који одобравају рад екумениста и који немају ништа против екуменизма су ''икуменисти''.

То ти је једно те исто. Не заваравај се и не заваравај народ.

Тачно,ја нема  ништа да сви будемо једно као што је говорио Христос јер су Он и Отац једно.Ја сам икумениста као и Христос  0409_feel

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дијалог не подразумева нужно и аутоматски одмах унијаћење...

Без генерализације и сумње у нашу јерархичност, молићу лепо...

Нико нас не угрожава...

треба разликовати опрезност од параноидности...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Поента ове, као и других вести које сам поставила је да укажем на то да у свету православном није никакав баук и јерес разговарати, водити дијалоге и посећивати се.

Никад нисам сумњао у твоју добронамерност сестро Оливера.

Слажем се да се могу водити разговори, дијалози и да се можемо посећивати. Али са онима који поакзују и минимум воље за враћање Цркви. 1000 година православни воде дијалог са њима, они сваки пут својим гордељивим одбијањем да се одрекну јереси саботирају такве разговоре, сво време отворено раде на уништењу православља код Срба (од физичког уништења нашег народа па до оног још горег духовног (покрштавањем, унијаћењем и сл.)). Заиста има небројено много разлога зашто се више не треба са оваквима дружити. Зато сам и рекао паметном доста. Када осете потребу да се врате Богу они ће оберучке прихватити позив да оставе своје заблуде. До сада их та потреба није обузимала, напротив они тону све дубље и дубље.

"Покајте се и верујте у Еванђеље", говори Господ. (Мк.1:15)

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/index.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Какве то има везе са људима који су данас у врху РКЦ?Како може овај папа да буде одговоран за Јасеновац?

Па нећемо ми православни Срби испитивати какав је сваки папа понаособ.

Сваки папа истом безбожном циљу и духу служе.

“Три су највећа пада у историји: Адама, Јуде и Папе” - св. Јустин Ћелијски

"Покајте се и верујте у Еванђеље", говори Господ. (Мк.1:15)

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/index.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не,не каже се екуменизам, мислим,римокатолици говоре тако и ја нема проблем са тим него сам видио да желиш да банализујеш ствари па рекох да те подсјетим да је правилно икуменизам.

Немој се трудити да ме посећаш...

Мени је сасвим довољно сазнање како је ту јерес којом се ти поносиш звао ава Јустин.

Екуменизам! Мисионару екуменистички!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Какве то има везе са људима који су данас у врху РКЦ?Како може овај папа да буде одговоран за Јасеновац?

Па нећемо ми православни Срби испитивати какав је сваки папа понаособ.

Сваки папа истом безбожном циљу и духу служе.

“Три су највећа пада у историји: Адама, Јуде и Папе” - св. Јустин Ћелијски

и какве то има везе са овим о чему ми говоримо?Ко говори да је папа у праву?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...