Jump to content

Руска војска ушла у Сирију!


Препоручена порука

Ključ je u protivbrodskim raketama kindžal koja je nedavno isprobana. Ona može potopiti svaki brod, nema leka od nje.
Kako vreme odmiče Amerika će izgubiti prednost u svakom konvencionalnom smislu jer se druge sile pojavljuju.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Grizzly Adams рече

Ај сад, нисам то реко.

На оно што "нисам експерт" нико ми није одговорио конкретно, нпр. Русија има 20 носача авиона, а НАТО 3, него само "чини ти се". На то сам се онда нашалио да је у питању више "вера" него објективно поређење.

Добро. Извукао сам из контекста. Извињавам се.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Grizzly Adams рече

Одували би их у било којем конвенционалном сукобу...

Ostavimo po strani bilo kakvu opredeljenost za moment, ali prosto takticki i tehnicki gledano - ova rec nema ni dodira sa stvarnoscu.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 49 минута, Grizzly Adams рече

Свакако, нисам ни мислио на "заузимање Русије". Али у неком директном сукобу, нпр. овде у Сирији да се покаче, мислим да НАТО има огромну предност. Технолошки итд.

Сад, нисам експерт, али тако ми се чини...

Не дај Боже да се покаче.

И ја мислим да Амери нису надмоћни уопште. А то што су они ти који започињу проблеме је тек оно што их чини слабијим. Јадници су то невиђени.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ОК, како кажете. Стварно се надам да нећемо имати прилике да видимо...

Највише би волео да се САД повуку из целог света и оставе све на миру. Кад би мене неко нешто пито, а пошто сам имигрант не могу ни да се кандидујем за прецедника па на форуму да објављујем лудости и цео свет преноси вести са Поука... :smeh1:

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bahati Izraelci opet bi glavom kroz zid... cuj molim te - "ne dozvoljavamo vojno prisustvo trece zemlje u drugoj zemlji...", kao da svi moraju nesto njih da pitaju, a da ne pricamo sta sve oni rade u pojasu Gaze, i kakva zverstva i krvoprolica tamo cine medju civilima... Izgleda da im nije bilo dosta sto su vec dobili po tamburi, nego mora jos malo...

...

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=04&dd=12&nav_category=78&nav_id=1380718

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kina zapocinje iznenadne pomorske vezbe u Tajvanskom tesnacu, kao znak podrske Rusima u Siriji.

Kad citamo izmedju redova, ovo je geopoliticka poruka Amurici, i mogla bi i ovako da se sroci: "vi krenete tamo, mi krecemo ovamo".

...

http://www.scmp.com/news/china/diplomacy-defence/article/2141505/surprise-move-china-mount-live-fire-navy-drills-taiwan

Clip_5.jpg.9b8ba2897ea3abb7ed44da439c62e223.jpg

Beijing announced suddenly on Thursday that it would hold live-fire drills in the Taiwan Strait next week, a move military observers said sent a message to Taipei and was also a show of geopolitical support for Russia to put pressure on the United States...

...

Ostatak clanka na linku...

 

  • Свиђа ми се 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иако имам неко своје мишљење око тога ко је овде јачи у војном и сваком другом смислу, задржаћу га за себе. 

Оно што желим да кажем јесте да до рата не и већег сукоба не сме да дође. Не дај Боже да ми (сви остали људи, а поготово несрећни сиријски народ) будемо у прилици да видимо ко је јачи. Најбоље је да се сукоби смире и да охладе мало и једна и друга страна.

Што се Трампа тиче, могу да се сложим да он као личност јесте психопата у многим елементима, али мислим да он овде више блефира него што стварно жели да уђе у неки директни сукоб са Русијом. Можда само пипа пулс Руса, да види докле сме да иде, или ко зна шта је, али мислим да он неће ући у директан сукоб са Русима. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, Вилер Текс рече

Заиста ми није јасно како некоме пада на памет да држи предавање и објашњава како је Асад злочинац или диктатор.

То је класично душебрижништво и глумљење интелекуталне објективности. 

Пази, Асад јесте диктатор. Мислим да ту нема спора. Диктатор у смислу да влада недемократским методама. И јесте тачно да и он, као и његов отац, јесу често насилно сузбијали опозицију и хапсили неистомишљенике. То јесте диктатура. Али, није ни први ни последњи такав владар на Блиском Истоку. Штавише, Асад је мала маца у поређењу са осталим државама Блиског Истока.

У поређењу са Саудијском Арабијом, која је дефинитивно најтоталитарнија држава не само Блиског Истока него можда и у свету, Асадова Сирија је оаза демократије. И то заиста мислим. Плус што је Асадова Сирија секуларна држава где пуноправни грађани могу да буду и сунити, и шиити, и хришћани и остали немуслимани. Док у Саудијској Арабији нико, сем муслимана, не сме да постоји. Или ако постоји, може да постоји, али као грађанин трећег реда. 

Тако да, иако и сама природа Асадовог режима није демократска и човек јесте диктатор, они који су против њега у самој Сирији и изван ње су дестоструко гори од њега. Јер, док би Асад хапсио опозицију, намештао изборе, итд, ови други (нарочито ИСИС) би клали и истребљивали читаве верске и етничке заједнице. Зато они јесу гори. Али, иза њих стоји САД и Израел (они су формирали ИСИЛ, то је ја мислим и највећим американофилима јасно), па су они, ето, ,,борци за демократију", док је Асад ,,диктатор".

Али, поента је да се уопште рат тамо и не води зато што је неко диктатор или није. Рат се води из геополитичких, економских и других интереса (Асад је руски савезник, плус непријатељски је настројен према Израелу, итд) и ко стварно мисли да је циљ америчке интервенције тамо ,,брвба за демократију" или ,,рушење диктатуре" или је тешка наивчина или је провокатор. Да је Америма циљ рушење диктатуре прво би ударили на свог верног савезника Саудијску Арабију. Али, није то циљ. Циљ је управо ово што сам навео-истеривање Руса са тих територија, истеривање руског утицаја (рушењем руских савезника) и мотивација Израела да сруши Асада који је њихов непријатељ, плус економски интереси (нафта, итд). 

Тако да, мислим да је расправа типа Асад јесте или није диктатор бесмислена јер то питање није суштина сукоба у Сирији. Као што рекох, дај Боже да до никаквих већих сукоба не дође и да се рат тамо смири да несрећни сиријски народ, који је највећа жртва и кога ми је највише жао у целој причи, више не страда. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пратим ове догађаје већ неко време и читам овде коментаре али никако да оставим и ја коју реч, нема се времена... 

Ако оставим војна кретања и стратешка размештања за тренутак по страни (они морају да раде свој посао, да ли ће деловати не знам) и погледам исфрустриране изјаве са запада, затим двоумљење савезника, игра топло хладно, непредвидивост (хоће ка*и неће ка*и), запаљива реторика и претње (са твитопуца), "смиренији тон" са истока (иако нису ни мало навни ни они са претњама), позив на мир и дијалог ... Све мисчини да на крају руси добијају +1

Да ли би (западна колонијалиција) могла војно деловати онако масовно по свим стратешким тачкама укључујући и неке руске базе... не верујем, јер би изазвали још већу журку а то ником не иде у прилог.

Да се повуку тотално после оних изјава и претњи неће (зато мислим и да шаљу додатно војну технику а између осталог утврђују позицију) јер би се више обрукали и добили још један -1.

Да делују селективно и ограничено, како би заобишли већи конфликт... тја... -1 (од мене у односу на галаму и претње)... опет само показивање мишића и давање до знања да још нису посустали.

Нека икс ипсилон опција од запада са разним покушајима инфилтрирања и гурања својих пиуна на терену вероватно ће се гладати и у будуће.

Било би најбоље за све да се више та агонија оконча и људи врате колико толико нормалном животу после седам година зла. Језа ме хвата када помислим да би тај народ могао да истрпи још већи окршај сила...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бивши шеф британских оружаних снага прекинут на телевизији Скај Њуз усред излагања о Сирији:

MUST WATCH: Former head of British Armed Forces gets cut off by Sky when he goes off-script on Syria!

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, obi-wan рече

Bahati Izraelci opet bi glavom kroz zid... cuj molim te - "ne dozvoljavamo vojno prisustvo trece zemlje u drugoj zemlji...", kao da svi moraju nesto njih da pitaju, a da ne pricamo sta sve oni rade u pojasu Gaze, i kakva zverstva i krvoprolica tamo cine medju civilima... Izgleda da im nije bilo dosta sto su vec dobili po tamburi, nego mora jos malo...

Kad su to dobili? :) Beše da je negde 7:0 u ratovima u korist Izraela...

I svi ti ratovi su bili arapska agresija, motivisana sirovom muslimanskom mržnjom prema Jevrejima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...