Jump to content

ОТАЦ РАФАИЛО ОЧИТАО БУКВИЦУ: Црква није плажа ни тератана! (ВИДЕО)


Препоручена порука

A sta ako ti ljudi sto ulaze u trenerkama i roze joga pidzamama nemaju sta drugo da obuku, siromasi su, kupe odecu kod Kineza nemaju para za nesto svecanije?

 

Ili sta ako su svi oni jurodivi?  

 

толеришемо

:)))

Smatram da su isuviše tvrde.

Ко може да прими нека прими. (Мт. 19,12)

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo,npr. ...Ja kad se vracam sa joge nikad u opremi ne udjem u crkvu ... Presvucem se,prodjem pored crkve i vidim-zakljucano... Oko 20h zakljucano...Steta. P.s. Bas mi se svidja sto je to Otac Rafailo rekao...     

E, mogu misliti sta bi rekao za one koji vezbaju jogu :D 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Smatram da je otac Rafailo dobar monah, ali nisam oduševljen njegovim besedama. Smatram da su isuviše tvrde.

Nisu,samo mu je glas dubok.... 

  :D   Ko iz bureta... I zato deluje strogo i namrgodjeno... Da se uplasis...A kad bi bio sed,nizak,debeljuskast ,i kad bi imao drugaciji glas...izgledao bi kao neko dete...

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А шта мислите о овоме?

 

https://youtu.be/Z37VMLRxfOw

 

Тешко вама, књижевници и фарисеји, лицемери...

 

P.S. Не мислим на тебе, наравно, већ на „беседнике“ из видео-исечка. :)

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

А шта мислите о овоме?

 

https://youtu.be/Z37VMLRxfOw

 

Мишљење оца Саве Јањића - линк. Каже да то важи само за монахе и чак и ту задржава потпуну пристојност и смирење стављајући речцу „можда“.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тешко вама, књижевници и фарисеји, лицемери... P.S. Не мислим на тебе, наравно, већ на „беседнике“ из видео-исечка.

Pa to su oni koji letuju,a druge savetuju da se zatvore u 4 zida ...  0703_read ...

Ne mi.  

Monasi ne mogu da shvate neke stvari,niti oni koji letuju mogu da shvate monahe. Zato je to tako.

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Беседници говоре о идеалу којем свако од нас ваља да тежи. Сумњам да осуђују било кога. Друга је ствар што велики број људи из Цркве покушава да направи компромис са светом (у смислу да угоди/служи/потчини се свету) јер "тако ради већина"...

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Беседници говоре о идеалу којем свако од нас ваља да тежи. Сумњам да осуђују било кога. Друга је ствар што велики број људи из Цркве покушава да направи компромис са светом (у смислу да угоди/служи/потчини се свету) јер "тако ради већина"...

 

Не бих се никако сложила са тобом да на плажу/базен идем да угодим/служим/потчиним се свету. Разумеш ме на шта мислим :)

 

А, ти како проводиш ове вреле летње дане? :0228_hot:

Земаљско је за малена царство, а небеско увек и до века.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не бих се никако сложила са тобом да на плажу/базен идем да угодим/служим/потчиним се свету. Разумеш ме на шта мислим :)

Нико није сигуран. "Свет" је подмукла живуљка, или "дух овога света", како то о. Рафаило воли да каже.

 

А, ти како проводиш ове вреле летње дане? :0228_hot:

Радим на терену, мало се провозам бициклом ту и тамо, расађујем кактусе, сређујем форум. Врућина ми не смета нарочито, мада ме је сунце једном баш "пукло"... :Р Али друго сам ја, нисам добар за пример...

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Радим на терену, мало се провозам бициклом ту и тамо, расађујем кактусе, сређујем форум. Врућина ми не смета нарочито, мада ме је сунце једном баш "пукло"... :Р Али друго сам ја, нисам добар за пример...

 

Тих! Ја мислила да ћеш да кажеш како и на купање идеш по некад, па макар и у дворишни базен на надувавање, па да оспем паљбу по теби како друге гледаш а себе не видиш и тако то :D

 

:drugarstvo:

Земаљско је за малена царство, а небеско увек и до века.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Беседници говоре о идеалу којем свако од нас ваља да тежи

 

To vam je kao kad neki svestenik svojoj cerki kaze-Pile Tatino,gde hoces da mi letujes ove godinice  ... Sto nisi pojela one kolace sto ti je Baka poslala... Kako si mi spavala ...  srce moje..itd

A vernicima prica-Nikako na plazu, n i k a k o ,sablazan...samo hleb i voda...samo hleb i voda... Post,molitva i bdenje...

I onda naravno da ce ljudi da izbegavaju  takve svestenike...

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...