Jump to content

Патријарх Иринеј: Наводи из уџбеника неистина и срамота за народ

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ima i teorija da je I2 doso za Slovenima na Balkan jer je u Ukraini jedan od zarista I2.

 

 

A sta ako ti nisi I2 sta je moguce posebno ako si iz istocne Srbije. 

 

Pored toga sta je za svim precima od kojih nisi nasledio haplogrupu koji su mnogo vise nego samo muska linija.

Dosla, ne dosla sa slovenima sve jedno je jedina autenticno evropska populacija. To bi eventualno moglo da potvrdi samo da su sloveni prastanovnici evroope sto je jos bolje i iz ugla Srba i iz ugla svih slovena. A to sto nekko iz istocne srbije mije taj tip nikakve veze nema sa tim sto sam ja Srbin i iz te grupe. Vi i tako tvrdite da je nacija kulturoloska i jezicka tvorevina. Pa lepo, nas 50% Srba starosedelaca smo Srbi i prihvatamo naravno i sve ostale koji govore nas jezik i nazivaju se srbima. A mi, 50% nas, polazemo istorijsko pravo na Balkan i to pravo delimo sa kim zelimo.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Наши систематски злочинци су наши комунисти и Недићева влада. 

Чекај, како можеш комунисте приписивати Србима? Комунизам је интернационалистичка идеологија, комунисти не познају нацију. ,,Радници немају Отаџбину"- тврди Маркс у свом манифесту. Комунисти су били противници нација, нарочито су на овим проторима били противници српске нације, као што су у СССР-у комунисти били главни противници руске нације. Рецимо, Лењин је говорио да Русе треба вешати по улицама, а Тито је говорио да комунисти у Србији треба да понашају као у држави коју су окупирали. Политика комуниста у Југославији била је ,,слаба Србија-јака Југославија", што је значило цепање Србије и Срба што су комунисти и радили. 

 

Друго, главне коловође комунистичког покрета су били не-Срби: почни од самог Броза, чије је порекло крајње сумњиво, али ајде да кажемо да је Хрват, затим Крдељ (Словенац), Пијаде (Јеврејин), Бакарић (Хрват), Крајачић (Хрват), Стане Доланц (Словенац, у младости био члан хитлер-југенда), итд. Једини Срби били су ту Крцун и Ранковић, али и њих је Тито елиминисао. После су остали све сами не-Срби. У партизанима су се борили и други народи, не само Срби. Истицали су се и они у злочинима. Рецимо, по злу је била чувена единица Марка Месића, бишег усташе кога су комунисти обукли у партизанску униформу. 

 

Ако су и припадали некој нацији, онда је то југословенска а не српска нација. Комунистичка политика и идеологија је била антисрпска. Тако да стварно не знам како си ти дошао до закључка да су комунисти били ,,наши"? То ми личи на ону пропаганду, кад се комунизам приписује Русима, па се каже ,,руски комунизам". Ало, људи не постоји ни руски ни српски комунизам, комунизам је интернационалан. Постојао је совјетски комунизам и југословенски комунизам или тито-комунизам. Небулозно је комунисте приписивати Србима.

 

Неважно то, важно је ко је већина у датом тренутку. По твојој логици, ево како би Хрват онда одговорио за Крајину:"Шта Србија има ту да тражи када никада ту Срби нису живјели док Хрвати нису протјерани и Србе нису населили Турци, и док их ми касније нисмо примали за граничаре."

Брига ме шта ће Хрвати рећи, важно је оно што одговара историјским чињеницама.

 

АЛбанци вијековима живе и у Црној Гори, и на Косову и у Македонији и у Грчкој. Као мањина ( осим на Косову ), али живе. 
 

 

Па и да је тако, те територије никада нису биле у саставу ниједне њихове државе, нити је таква тада постојала. Те територије биле су увек у саставу српске средњевековне државе (мислим на територију Косова). 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У чему се, молим те, огледа тај мој наводни ,,расизам"?

 

Кад сам од њих правио ђаволе, а од нас ,,анђеле"? Јесам ли ја рекао да су сви Срби добри, а сви Албанци лоши? Не, напротив, има много часних, добрих Албанаца, као што има доста лоших Срба. И међу Србима има злочинаца, никада то нисам спорио, нити сам икада то оспоравао. Сваки злочин треба осудити. 

 

Али, ја хоћу да кажем да је већинско албанско становништво, нажалост, агресивно, да су спремни на стравичне злочине (у то смо се ми сами могли уверити) да би остварили своје циљеве, не презају ни од чега, још већина њих је заражена радикалним исламизмом. Да не помињем да имају америчку подршку, што их још више охрабрује да раде то што раде и да не презају од ничега...

 

Огледа се у оном о "кавкаским дивљацима" и овоме што пишеш сада. Можда ниси свестан да је то расизам ако под расизмом подразумеваш да је то кад белац мрзи црнца. Плус ти је слабо знање о Албанцима, од свега да издвојим ово када кажеш да је "већина заражена радикалним исламизмом". Албанци су најмање привржени вери од свих муслиманских народа, чак мање и него Турци који су прилично секуларни. И то није нека нова ствар, о томе је писао још и Вук Караџић, да за разлику од Срба, Арнаути уопште не маре за веру него само за свој народ и да ће Арнаут-муслиман пре дати живот за Арнаута-хришћанина кога и не познаје, него за неког другог муслимана, а исто тако и Албанац-хришћанин. За разлику од Срба, каже Вук, где Срби-католици и Срби-муслимани неће ни да се зову Србима, а камоли да мисле да су са Србима-православцима исти народ.

 

Албанија је под комунистима била једина држава у којој је вера била забрањена, а према Gallup Global Reports, Албанија је најмање религиозна земља на свету, где 65% декларисаних муслимана уопште нису верници нити практикују ислам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не могу да се сетим тачног имена, али могу да проверим. Вук Караџић пише о једној ухваћеној групи хајдука коју су одводили у Цариград на погубљење. Негде у околини Ниша, а тад је Албанаца било доста и у тим крајевима, један хајдук је спазио групу Албанаца са стоком у брду. Пошто је знао албански, почео је да виче из свег гласа на албанском "Упомоћ, браћо, одводе ме да ме убију!" Ова група Албанаца, наоружани наравно, спусти се зачас, пресретне турску пратњу и траже да ослободе овог једног, за ког су мислили да је такође Албанац. Узалуд су Турци објашњавали да су то српски хајдуци и да су "каури" (хришћани), ови кажу "Не тиче нас се где ове остале водите и шта ћете са њима, али овај је наш брат и њега има да пустите иначе ћемо сад да се искољемо". Тако се тај српски хајдук спасао и то је истинита прича.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dosla, ne dosla sa slovenima sve jedno je jedina autenticno evropska populacija. To bi eventualno moglo da potvrdi samo da su sloveni prastanovnici evroope sto je jos bolje i iz ugla Srba i iz ugla svih slovena. A to sto nekko iz istocne srbije mije taj tip nikakve veze nema sa tim sto sam ja Srbin i iz te grupe. Vi i tako tvrdite da je nacija kulturoloska i jezicka tvorevina. Pa lepo, nas 50% Srba starosedelaca smo Srbi i prihvatamo naravno i sve ostale koji govore nas jezik i nazivaju se srbima. A mi, 50% nas, polazemo istorijsko pravo na Balkan i to pravo delimo sa kim zelimo.

 

Istorisko pravo je fraza bez ikakvog znacaja. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чекај, како можеш комунисте приписивати Србима?
Тако што су Срби који су по увјерењу били комунисти чинили тај корпус. Ето како.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брига ме шта ће Хрвати рећи, важно је оно што одговара историјским чињеницама.

Ма само не користи двоструке аршине. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па и да је тако, те територије никада нису биле у саставу ниједне њихове државе, нити је таква тада постојала. Те територије биле су увек у саставу српске средњевековне државе (мислим на територију Косова). 

Чекај, је ли причамо овдје о праву народа или о праву држава?  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чекај, како можеш комунисте приписивати Србима? Комунизам је интернационалистичка идеологија, комунисти не познају нацију. ,

 

To je tačno, komunizam je internacionalan isto kao i ANTIkomunizam. Za vrijeme dok su u SSSR, ČSSR i SFRJ Rusi, Česi, Slovaci, Srbi, Hrvati itd. komunisti zbog komuzima ubijali svoje sunarodnike i slali ih u Gulage i na Gole otoke u USA, Velikoj Britaniji, Španijií, Njemačkoj su ANTIkomunistički Amertikanci, Njemci, Britanci itd. hapsili i u zatvore na robiju slali svoje komunističke sunarodnike a u mnogim zemljama protiv njih ratovali i oružjem i potisnuli ih kao na primjer u Španiji. Zato nije sasvim nebitna ni ta nacionalna pripadnost, to što je neka stvar internacionalna ne znači ništa. Bitno je kako se ona ogleda na lokalnom nivou. Srbe zabole komunizam negdje u SSSR ali im je bitan onaj u njihovom dvorištu tj. u Srbiji. A u Srbiji su srpski komunisti slali srpske antikomuniste na streljanja i u zatvor isto kao i u ČSSR što su češki i slovački komunisti slali Čehe i Slovake u zatvore i izricali im smrtne presude, nisu to valjda radili u ČSSR srpski, hrvatski ili poljski komunisti, svaki je proganjao svoje. Internacionalni su i pravoslavlje i katoličanstvo i protestantizam i islam i jevrejstvo i budizam i ateizam i satanizam i LGBT i Facebook i You Tube i hipermarketi i KFC i Mc Donald i Coca Cola i Pampers pelene i japanska auta, ta se takodjer svuda prodaju po svijetu. To što je komunizam internacionalan nije razlog pokolja i pogroma antikomunista u Srbiji i SFRJ ili ČSSR i SSSR, zašto se takav pokolj antikomunista nije desio u USA ili GB, Njemačkoj, Francuskoj, Belgiji, Holandiji, Italiji? Taj argument "internacionalizma" ti je sasvim k ničemu, ništa ne objašnjava, ništa ne potvrdjuje niti šta osporava.

http://www.socialbakers.com/statistics/facebook/pages/detail/110133115686237-pampers?country=serbia

http://www.fastfoods.cz/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prigovor ili argument internacionalnosti bi imao smisla kad bi komunizam bio internacionalan kao što i jeste a antikomunizam moguće bilo praktikovat samo na dva mjesta na svijetu: u Ulan Batoru i na Madagaskaru. Tada bi zaista komunizam bio u velikoj prednosti nad antikomunizmom koji bi znači bio u vrlo hendikepovanoj poziciji u odnosu na komunizam i to bismo mogli priznati za neki argument i objektivno, realno objašnjenje takve uspješnosti komuzima i neuspješnosti antikomunizma u svijetu. Vi da zabranite Coca Coli i KFC i Mc Donaldu rad u Srbiji oni bi ostali i dalje internacionalne firme ali u Srbiji to ne bi važilo. A kad bi im zabranili otvaranje prodavnica svuda u svijetu više ne bi bili ni internacionalni već samo američki i eventualno još kanadski, australijanski, novozelandski i britanski. Tako je to i s komunizmom. Vaše učešće u tome kao Srba ih upravo čini internacionalnim i daje im taj legitimitet nadnarodnosti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Срби комунисти су Срби, нису Марсовци!

Срби комунисти су били Југословени. Да си Србину комунисти рекао да је СРбин, превентивно би те пријавио ДБ-у јер се грозио свега што је српско и уништавао где је могао све што је имало макар и призвук нечег српског.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Срби комунисти су били Југословени. Да си Србину комунисти рекао да је СРбин, превентивно би те пријавио ДБ-у јер се грозио свега што је српско и уништавао где је могао све што је имало макар и призвук нечег српског.

Да појасним америчком терминологијом - национално Југословени, али етнички Срби. Ти комунисти, етнички Срби ( дакле у питању су објективни неки критеријуми, а не субјективни попут националног осјећаја ) су дакле наши комунисти.

 

Онда би се збунили када би ми ушли у стан, јер ми на зиду висе и шајкача и титовка  :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Потпуно се слажем. Свака пјесма са националним призвуком била је забрањена, свако позивање на славну историју косило се са опште прихваћеним "великосрпским хегемонизмом". Сјећам се да су неки Срби 80-их у БиХ осуђени после ДБ третмана што су читали књиге Добрице Ћосића и Вука Драшковића, а један се чак дрзнуо да тражи гдје има да се купи ћирилична писаћа машина. joooj

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...