Jump to content

Препоручена порука

znam za slucaj kad je muskarac koji je saznao da mu je devojka trudna rekao : ovo mi je najgori dan u zivotu

Meni je muskarac posle vise od 5god.koliko smo zajedno rekao: "Ovo je moja najveca nocna mora. Ubicu se! Ne mozes to da mi uradis, kako si sebicna, Ja te volim najvise na svetu ....ali.... to dete!! Ja ga ne zelim, moras to da shvatis. Otici cu, nikad te necu videti vise makar svaki dan patio za tobom, necu videti ni tebe ni dete! Zao mi je ali ne zelim da ucestvujem u ovom uzasu...Ne znam kako si mi ovo napravila ali eto dobila si sta si htela! Kunem ti se, nniti ces ti imati mene niti dete oca, upropastices to dete i sebe! I Ko ce trudnu da te zaposli? Je li?Jel si mislila ja da ti placam dete? Ti ni ne znas koja je to odgovoornost. Vrati se kod svoje mame ako hoces da rodis,snosices tu odgovornost a cu platiti zakonski minimum. Znas da bih umro za tebe ali ovo ne mogu da podnesem. Mnogo si sebicna!...."

I svasta jos. I tako danima je dolazio da me maltretira, da place, da preti, da me vredja, trudnu, uznemirenu, hormonski poremecenu, sludjenu, uzasnutu, sa celodnevnim mucninama, umornu,uplakanu, uplasenu, razocaranu, preosetljivu. DRugim recima: u DRUGOM STANJU!

I slika malog bica sa glavicom i rucicama, prsticima i srem koje kuca u meni. I bila sam tako srecna.

Dodje mi da se ubijem, da skocim kroz prozor! A proslo je neko vreme. Nikada necu prezaliti, oprostiti.

Ne zelim ni osude ni sazaljenje, ovo je samo moje iskustvo, skracena verzija.

Da mi jje neko rekao da ce mene neko,i to neko koga volim maltretirati i naterati na ovaj uzas??!! Sa mojim obrazovanjem,inteligencijom,nezavisnim duhom, porodicom,prijateljima, osvescenim intelektualnim okruzenjem....

Zao mi, sunasce moje. Mnogo mi je zao.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Lena

Draga Lena,trudnoca je drugo stanje. To nije bas pravo vreme kada glava radi cisto. Tada si podlozna mnogo cemu,cemu inace ne bi bila da nisi trudna. Zato su zdravo okruzenje,toplina i podrska partnera krucijalni. Ja sam tek posle otprilike 2 meseca dosla do "svog" stanja i zdravog razuma. Dok ne dozivis neku vrstu zlostavljanja pa tek u trudnoci ne mozes pricati tako,kao neki vojnik.

Veruj mi, volela bih da sam bila pri cistoj svesti...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobrodosla na zru !

Jes da je tema malo neprijatna, ali smajolik78 nasznak9877777777777777777

Link to comment
Подели на овим сајтовима

DOBRO DOŠLA NA FORUM zru

Mnogo ti hvala ti Što si bila hrabra da podeliŠ sa nama svoje iskustvo. Čitajući ovu temu i ja sam htela da ispričam na žalost svoja iskustva, ali nemam toiko hrabrosti, i uglavnom je bol i stid već godinama prisutan tako da mi je teŠko to i napisati. JoŠ je teže kad znaŠ da je to greh, ali pritisci i nemanje podrŠke tada su pogubni, upravo zato Što si tada mmogo ranjivija i slabija.

Moja nada je samo u tome da je Bog video naŠe suze, patnje i kajanja, i da će oprostiti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni je muskarac posle vise od 5god.koliko smo zajedno rekao: "Ovo je moja najveca nocna mora. Ubicu se! Ne mozes to da mi uradis, kako si sebicna, Ja te volim najvise na svetu ....ali.... to dete!! Ja ga ne zelim, moras to da shvatis. Otici cu, nikad te necu videti vise makar svaki dan patio za tobom, necu videti ni tebe ni dete! Zao mi je ali ne zelim da ucestvujem u ovom uzasu...Ne znam kako si mi ovo napravila ali eto dobila si sta si htela! Kunem ti se, nniti ces ti imati mene niti dete oca, upropastices to dete i sebe! I Ko ce trudnu da te zaposli? Je li?Jel si mislila ja da ti placam dete? Ti ni ne znas koja je to odgovoornost. Vrati se kod svoje mame ako hoces da rodis,snosices tu odgovornost a cu platiti zakonski minimum. Znas da bih umro za tebe ali ovo ne mogu da podnesem. Mnogo si sebicna!...."

I svasta jos. I tako danima je dolazio da me maltretira, da place, da preti, da me vredja, trudnu, uznemirenu, hormonski poremecenu, sludjenu, uzasnutu, sa celodnevnim mucninama, umornu,uplakanu, uplasenu, razocaranu, preosetljivu. DRugim recima: u DRUGOM STANJU!

I slika malog bica sa glavicom i rucicama, prsticima i srem koje kuca u meni. I bila sam tako srecna.

Dodje mi da se ubijem, da skocim kroz prozor! A proslo je neko vreme. Nikada necu prezaliti, oprostiti.

Ne zelim ni osude ni sazaljenje, ovo je samo moje iskustvo, skracena verzija.

Da mi jje neko rekao da ce mene neko,i to neko koga volim maltretirati i naterati na ovaj uzas??!! Sa mojim obrazovanjem,inteligencijom,nezavisnim duhom, porodicom,prijateljima, osvescenim intelektualnim okruzenjem....

Zao mi, sunasce moje. Mnogo mi je zao.

Шта је ту је ,напред се мора ићи...али ово је заиста тешка животна прича....

Предпостављам да овако нешто ни у сну ниси очекивала од неког с ким си провела толико година и мислила да га познајеш?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni je muskarac posle vise od 5god.koliko smo zajedno rekao: "Ovo je moja najveca nocna mora. Ubicu se! Ne mozes to da mi uradis, kako si sebicna, Ja te volim najvise na svetu ....ali.... to dete!! Ja ga ne zelim, moras to da shvatis. Otici cu, nikad te necu videti vise makar svaki dan patio za tobom, necu videti ni tebe ni dete! Zao mi je ali ne zelim da ucestvujem u ovom uzasu...Ne znam kako si mi ovo napravila ali eto dobila si sta si htela! Kunem ti se, nniti ces ti imati mene niti dete oca, upropastices to dete i sebe! I Ko ce trudnu da te zaposli? Je li?Jel si mislila ja da ti placam dete? Ti ni ne znas koja je to odgovoornost. Vrati se kod svoje mame ako hoces da rodis,snosices tu odgovornost a cu platiti zakonski minimum. Znas da bih umro za tebe ali ovo ne mogu da podnesem. Mnogo si sebicna!...."

I svasta jos. I tako danima je dolazio da me maltretira, da place, da preti, da me vredja, trudnu, uznemirenu, hormonski poremecenu, sludjenu, uzasnutu, sa celodnevnim mucninama, umornu,uplakanu, uplasenu, razocaranu, preosetljivu. DRugim recima: u DRUGOM STANJU!

I slika malog bica sa glavicom i rucicama, prsticima i srem koje kuca u meni. I bila sam tako srecna.

Dodje mi da se ubijem, da skocim kroz prozor! A proslo je neko vreme. Nikada necu prezaliti, oprostiti.

Ne zelim ni osude ni sazaljenje, ovo je samo moje iskustvo, skracena verzija.

Da mi jje neko rekao da ce mene neko,i to neko koga volim maltretirati i naterati na ovaj uzas??!! Sa mojim obrazovanjem,inteligencijom,nezavisnim duhom, porodicom,prijateljima, osvescenim intelektualnim okruzenjem....

Zao mi, sunasce moje. Mnogo mi je zao.

Veoma potresno Iskra.Čitala sam nekoliko puta ovo što si napisala i svaki put mi je bilo sve teže i teže.Ali je veoma hrabro što si napisala.Mislim da reči "žao mi je",nisu dovoljne da iskažu koliko mi je žao.Ne želim da trošim reči na tog koji je tebe i bebu ostavio,na tako kukavički i fušerki način.Ali volela bih da ti kažem da koliko god da te još uvek boli,vremenom bol postaje sve manji,ne može da se zaboravi,ali čovek nauči da živi sa tim bolom.I da ga prihvati.Najvažnije je oprostiti sebi i njemu,a vremenom i to bude ostvarivo.Kad oprostiš,pola bola nestaje a sa njim i osećaj krivice.

Dobro došla kod nas na forum. :D

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@iskra_mala

Dobrodosla na forum... thank_you777

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hej :),

Hvala va SVIMA na podrsci i dobrodoslici. Da, iskustvo je u vise dimenzija bolno i neopisivo i cini mi se da se josuvek ne nosim sa tim "dobro" ali kako je neko vec rekao-vremenom ce, nadam se, to prestati da bude dominantna misao i stalni osecaj tuge. A da zaboravim, iskreno ne bih ni htela. Imam stvarno puno ljubavi i podrske oko sebe ali mora covek u svojoj glavi i dusi da nadje volju i mir.

@Anastasija

Nisam jos spremna da oprostim ni sebi ni njemu.

@Dejan

Ni u snu nisam to ocekivala!!! Kao da me je neko iz ususkanog, normalnog zivota tresnuo o najtvrdji kamen i ostavio samu da se koprcam. Da sam imala trunku sumnje-ne bih mu rekla i izbegla bih i maltretiranje i sve ovo. I bila bi jedna voljena i pazena beba. Eto.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Oprostićeš...vremenom.Jednostavno tako to ide.I onda će napokon nastupiti olakšanje.Sad ti možda to izgleda daleko,ali videćeš. :)

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Žene nakon pobačaja prolaze uglavnom kroz pakao,od depresije pa sve do sklonosi ka suicidu i sl...no ,kao što reče Anastasija vreme ali ponajviše Hristos, leče sve rane .

Kada sam gledao intervju sa vladikom Danilom Krstićem on je govorio da će majke, koje su abortirale, se sresti sa svojom decom na nebu.

Osmeh na njegovom licu i sjaj u očima daju utisak da će taj susret biti susret velike radosti :)

Ne treba čovek sebe da osuđuje do te mere da počne da propada...

Treba samo gurati napred,izvlačiti pokuku iz grešaka, jer nas ipak na kraju čeka radost :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

искро, теби сестро свака част и на писању и на држању :)

само, не дај се у очај и у такве мисли и моли се, дођи и у Цркву, тражи да се исповедиш ако ниси ... не одбиј опрост, иако не можеш себи.

а дете ти је са Христом, воли те и моли се за тебе :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

@iskra_mala

Dobrodosla na forum... thank_you777

И од мене добродошлица !

Ово што си испричала јесте заиста мучно и тешко али знај да овде имаш људе који те разумеју. Верујем да ћеш наћи овде пријатеље за читав живот као што су их многи од нас пронашли. Добродошла на zru

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni je muskarac posle vise od 5god.koliko smo zajedno rekao: "Ovo je moja najveca nocna mora. Ubicu se! Ne mozes to da mi uradis, kako si sebicna, Ja te volim najvise na svetu ....ali.... to dete!! Ja ga ne zelim, moras to da shvatis. Otici cu, nikad te necu videti vise makar svaki dan patio za tobom, necu videti ni tebe ni dete! Zao mi je ali ne zelim da ucestvujem u ovom uzasu...Ne znam kako si mi ovo napravila ali eto dobila si sta si htela! Kunem ti se, nniti ces ti imati mene niti dete oca, upropastices to dete i sebe! I Ko ce trudnu da te zaposli? Je li?Jel si mislila ja da ti placam dete? Ti ni ne znas koja je to odgovoornost. Vrati se kod svoje mame ako hoces da rodis,snosices tu odgovornost a cu platiti zakonski minimum. Znas da bih umro za tebe ali ovo ne mogu da podnesem. Mnogo si sebicna!...."

I svasta jos. I tako danima je dolazio da me maltretira, da place, da preti, da me vredja, trudnu, uznemirenu, hormonski poremecenu, sludjenu, uzasnutu, sa celodnevnim mucninama, umornu,uplakanu, uplasenu, razocaranu, preosetljivu. DRugim recima: u DRUGOM STANJU!

I slika malog bica sa glavicom i rucicama, prsticima i srem koje kuca u meni. I bila sam tako srecna.

Dodje mi da se ubijem, da skocim kroz prozor! A proslo je neko vreme. Nikada necu prezaliti, oprostiti.

Ne zelim ni osude ni sazaljenje, ovo je samo moje iskustvo, skracena verzija.

Da mi jje neko rekao da ce mene neko,i to neko koga volim maltretirati i naterati na ovaj uzas??!! Sa mojim obrazovanjem,inteligencijom,nezavisnim duhom, porodicom,prijateljima, osvescenim intelektualnim okruzenjem....

Zao mi, sunasce moje. Mnogo mi je zao.

Uh!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...