Jump to content

Фазе развоја у хришћанском животу: неофитство, занос, разочарење, криза,...па опет...


Guest ЖРУ Администрација

Препоручена порука

  • Одговори 216
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

A ко није... Код мене се то испољавало у једној незрелој, жутокљуначкој тежњи да се код куће - дакле у свету - понашам као да сам у манастиру. То ти је кад човек види само спољашњу страну које пројављује екстреме... Међутим, касније - Богу слава и хвала - све то дође на своје, и видиш да су и монаштво и немонаштво два паралелна пута (чак су и доста слични међусобно) ка Једноме >>>  smiley-dance007

Один монах вошёл в склеп к покойникам и крикнул: "Христос воскресе!" А они ему все хором: "Воистину воскресе!"
--- / -.. --- -- .. -. . --..-- / -- .. ... . .-. . .-. .
http://www.srdjanantic.blogspot.com/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Код мене је напротив на почетку било све безбрижно пуно  klapklap, пуно  0442_feel,  t4431, https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/Plava_ptica.gif.gif' class='bbc_emoticon' alt='smiley-dance007' /> srcee, а онда сам мало по мало  0705_read и слушајући реч, обзиром да се често помиње антихрист, душмани, немани, звери, разна чудовишта... заинтересовала се и  :) и  :cheesy3: и обзиром да сам жена и да ме често неко  :mad: па се пожалим Господу, схватила  0304_smile4 да сам ја  319.gif антихрист!

89898989898989

0442_feel

8086.gif

apel.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest ЖРУ Администрација

Код мене је напротив на почетку било све безбрижно пуно  0442_feel, пуно  facenew22222222,  t4431, https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/Plava_ptica.gif.gif' class='bbc_emoticon' alt='ekstra' /> srcee, а онда сам мало по мало  0705_read и слушајући реч, обзиром да се често помиње антихрист, душмани, немани, звери, разна чудовишта... заинтересовала се и  0702_read и  0409_feel и обзиром да сам жена и да ме често неко  :mad: па се пожалим Господу, схватила  facenew22222222 да сам ја  0405_feel антихрист!

89898989898989

stadaradim

8086.gif

joooj

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Код мене је напротив на почетку било све безбрижно пуно  0702_read, пуно  joooj,  t4431, :mad:.gif' class='bbc_emoticon' alt='facenew22222222' /> srcee, а онда сам мало по мало  https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/0705_read.gif и слушајући реч, обзиром да се често помиње антихрист, душмани, немани, звери, разна чудовишта... заинтересовала се и  8086.gif и  0405_feel и обзиром да сам жена и да ме често неко  :mad: па се пожалим Господу, схватила  facenew22222222 да сам ја  0705_read антихрист!

89898989898989

0442_feel

srcee

stadaradim

0409_feel

Немојте само после да кажете да нисте знали!

ekstra

t4431

apel.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ухххххххх... и те како. Моја НФ је била "тектонска..." Активно сам сејао семе из којих су никли ови данашњи расколствујући...  facenew22222222 0702_read joooj stadaradim 0409_feel 0405_feel facenew22222222 0705_read ekstra

Мада, када смо ја и моја браћа у Христу били у тој фази, "ревновање" је подразумевало и постојање реалних, живих ауторитета (о томе има и у оном Бокановом тексту) - такође, и неугасиву жеђ за знањем о вери. Не само да смо студирали теологију, писали и преводили текстове, похађали и држали предавања, наступали у медијима - не, стално смо учили, питали и трагали. Говорићу/исповедаћу у своје име:

био сам хладан (можда и леден), суров према себи и немилостив према другима, ригидан у примени умишљених правила "хришћанског" живота, у манихејском презиру према телу и твари... Наравно, несвесно окован у гордост и охолост.

Да пад који је након тога МОРАО да уследи не буде фаталан, помогла ми је искрена вера у Христа и све оно што сам у тој фази ипак прочитао, сазнао, научио... Ако ништа, барем ме је увек била срамота да износим ставове о стварима које барем колико-толико не познајем. И нехотице и несвесно, тада нисам чинио материјалне грехе којих сам се гнушао - али, гнушао сам се и људи, што ми у тадашњем интелектуалном пуризму и умишљеном псеудохришћанском морализму није било јасно. На срећу, имао сам учитеље, пријатеље и духовнике чије су речи и мисли постепено отапале ту ледену пустињу умишљене самоправичности. Данас углавном осећам неку пригушену тугу када се сетим тог времена...  0442_feel

Natus est Dei Filius, non pudet, quia pudendum est; et mortuus est Dei Filius, prorsus credibile est, quia ineptum est; et sepultus resurrexit, certum est, quia impossibile.

(De Carne Christi V, 4)

http://www.tertullian.org/library.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја мислим да јесам... али бих ипак оставио да то други просуде.

На почетку средње школе читао сам и гледао сам све и свашта... Треће око, Зона сумрака, Базар...итд. Мало касније, дошло ми је из... знате онај аутопут мудрости који се завршава у главу, и тако сам почео да читам Свето писмо. После су почеле да ме занимају секте...итд.

Ипак други нека суде.

ЧЕКАМ ВАСКРСЕЊЕ МРТВИХ И ЖИВОТ БУДУЋЕГ ВЕКА

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest ЖРУ Администрација

Ја мислим да јесам... али бих ипак оставио да то други просуде.

На почетку средње школе читао сам и гледао сам све и свашта... Треће око, Зона сумрака, Базар...итд. Мало касније, дошло ми је из... знате онај аутопут мудрости који се завршава у главу, и тако сам почео да читам Свето писмо. После су почеле да ме занимају секте...итд.

Ипак други нека суде.

Hari Mata Hari - Nek' nebo nam sudi

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја мислим да јесам... али бих ипак оставио да то други просуде.

На почетку средње школе читао сам и гледао сам све и свашта... Треће око, Зона сумрака, Базар...итд. Мало касније, дошло ми је из... знате онај аутопут мудрости који се завршава у главу, и тако сам почео да читам Свето писмо. После су почеле да ме занимају секте...итд.

Ипак други нека суде.

Hari Mata Hari - Nek' nebo nam sudi

kafica

ЧЕКАМ ВАСКРСЕЊЕ МРТВИХ И ЖИВОТ БУДУЋЕГ ВЕКА

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...