Jump to content

Насиље у породици

Оцени ову тему

Препоручена порука

пре 4 часа, Anika рече

Skoro sam prisustvovala sceni kada je muskarac u sred zabave u jednom crnogorskom hotelu povukao zenu za kosu i poceo da urla na nju... Zatekla sam se na recepciji. Obezbedjenje nije reagovalo uopste, stajali su kao kipovi dok je ovaj nastavljao da maltretira. Ne znam da li mu je zena ili ljubavnica, ali bez obzira, mogli su to civilizovano resiti. Zgrozila sam se.

Ко је могао да реши цивилизовано, њих двоје, или рецепционери са њим?

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

Подели на овим сајтовима

• Одговори 378
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 22 часа, Снежана рече

Ко је могао да реши цивилизовано, њих двоје, или рецепционери са њим?

Pre svega obezbedjenje ako vec nisu mogli sami, tj. kad on vec nije mogao da se iskontrolise. Meni je neverovatno da su oni samo belo gledali i pravili se ludi, stajali su kao kipovi. Mora da je neki opasan tip bio u pitanju.

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Подели на овим сајтовима

• 1 year later...

Данас је у ДЗ дошла једна жена очигледно нервно растројена. Своју тугу, бол, срамоту крила је иза једног надменог става, а модрице испод великих сунчаних наочара, које није скинула ни када је ушла у ординацију (преко реда додуше). У тих пар минута, колико се задржала, јер је дошла само за упут, успела је да се пренерази што локални ДЗ (који узгред нема ни пинцету) нема скенер, да натукне како је њен муж интелектуалац/професор и да она није жртва породичног насиља (наочаре не скида јер ће за пар минута и онако да изађе напоље), докторки је показала и остале подливе по рукама и ногама...

И докторке и сестра су остале тотално незаинтересоване за оно испод, са занимацијом разматрајући неуротично стање пацијенткиње, а ја просто мислим да је она и дошла да би је неко видео, да би је питао...

Зашто ово пишем, а пишем женама које јесу жртве породичног насиља.

Не кријте се, не стидите се, не плашите се, нисте ви криве, не штитите насилнике, не прихватајте кривицу, не дајте да вас обесхрабре малициозни и никада не размишљајте о томе "шта ће свет да каже".

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

Подели на овим сајтовима

• 3 years later...

Odrastao u jednoj takvoj porodici. Verujem kao i jos puno ljudi u Srb. Sada imam 40 god. Roditelji su vec stari. Pitam se ponekad jel sve to bilo san ili java. Je li taj mali decak ikada odrastao u muskarca i oslobodio se tih strahova i trauma. Kako i na koji nacin je to oblikovalo moj karakter ? Znam da majka i dalje živi sa strahom. 

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Креирај ново...