Jump to content

Насиље у породици

Оцени ову тему


Препоручена порука

Анчи, за мене су овакве мушке реакције потпуно очекиване. Табу, тежак...а кад се дирне у "мушке привилегије" онда је тек прст у око...То је онај главни проблем - мит да је увек жена крива за насиље...

naravno da ja ucek kriva, od prapočetka sveta kada  je Adam  pokušao da krivicu svali na Evu, pa na žalost do dana današnjeg

pa ima toliko bitnij tema od teme nasilja, posebno od nasilja nad decom, Farma, veliki brat, šta je Karkeuša obukla i rekla, s kim je Ceca bila etc...

to nas se sve jako tiče a to da li neko gasi cigarete na telu sopstvenog deteta pa to nije naša briga

godinama sam u Astri

http://www.astra.org.rs/?p=226

neverovatno koliko čak i žrtve misle da su same krive, sramota svih nas..

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 378
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Вау,како су то психолози лепо анализирали, али по обичају ,само констатују стање , баве се последицама,и праве којекаве психолошке профиле,и за то узимају паре...

Брак је слобода избора,свако баш сам,бира своју срећу ил несрећу,и нико му на овом свету није крив за то... :)

Tako je Zoske...ovo je crno-beli svet,bez nijansi,bez boja.Ili jesi ili nisi.Kako je sve jednostavno u crno belom svetu... 7896634
“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tako je Zoske...ovo je crno-beli svet,bez nijansi,bez boja.Ili jesi ili nisi.Kako je sve jednostavno u crno belom svetu... 7896634

Кад је у питању  љубав,а брак то јесте, онда ствари јесу црно-беле,или волиш или не волиш,све остале "нијансе" су варка!

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zoske,

ne bih da me shvatiš pogrešno,ali ne ide to baš tako

Htjeli mi to ili ne,ali naša ljubav je većinom zemaljska i sve se svodi na tu našu smrtnu ljubav.

Podložna je uticajima,promjenama i prolazna je.Za suprotno je potreban veliki trud i pomoć odozgo.

Čim se izađe iz tog šablona,sve postaje mnogo teže i relativnije.

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zoske,i  pri izboru partnera kao i u svemu u životu,možemo da pogrešimo i ta greška može da nas košta mnogo čega,do pakla da nas odvede,ali to ne znači da osobe(  ženi i deci  jer su oni najčešće žrtve nasilja) ne treba razumeti,pomoći im da izađu iz toga kruga nasilja jer su eto Bože moj,pogrešile,pa uta ta neka trpe,ko im je kriv.Nekad kad čitam šta napišeš deluje mi sve tako besećajno,lišeno emocij,a znam da nisi takav.Znam da nisi.Osim toga već sam napisala da se veoma često dešava da muž posle nekoliko godina braka prvi put ispolji nasilje da je godinama pre toga bio "normalan" i onda odjednom batine i maltretiranja razne vrste kako žene svoje tako i dece.Te žene su izabrale jedno,a posle par godina dobile drugo.Ljudi se menjaju,neki na žalost na gore nego što su bili.

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вау,како су то психолози лепо анализирали, али по обичају ,само констатују стање , баве се последицама,и праве којекаве психолошке профиле,и за то узимају паре...

Брак је слобода избора,свако баш сам,бира своју срећу ил несрећу,и нико му на овом свету није крив за то... :cheesy2:

па јесте, супер је тај фазон ''ко их шиша''.  0102_laugh

само да ми је знати ко је ту луд - алтруисти који констатују ''ко те шиша'' и не помажу јер брачници не желе помоћ, или психолози који наплаћују констатације и не помажу јер брачници не желе помоћ.  :bla:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ти си толико пун предрасуда на ову тему, Максе :(( али тврд си да размислиш мало о свему на један други начин, нажалост

Вау,како су то психолози лепо анализирали, али по обичају ,само констатују стање , баве се последицама,и праве којекаве психолошке профиле,и за то узимају паре...

Брак је слобода избора,свако баш сам,бира своју срећу ил несрећу,и нико му на овом свету није крив за то... dada.gif

ДА те питам: не знам да ли имаш рођену сестру, али рецимо да имаш, а може и мајка, и да ти дође и повери ти се да јој муж не да да ради, да јој контролише мобилни,да јој не да да се дружи, да комуницира са комшијама и пријатељима, да кад иде улицом сме само да гледа на доле, да не сме да се осмехне нити да комуницира са било којим другим мушкарцем, да некад добије и шамар или још веће батине - шта би јој ти рекао ? Јел би те болело или би рекао : " Сама си бирала, па сад трпи " ?

или да ти једног дана дође кћерка и каже : " он ме посади на столицу и пљује сатима, терајући ме д признам где је новац, а кад кажем да немам никакав скривен штек новца, уследи шамар па све у круг", или ти каже да је трудна а да је муж шутира у стомак, да говори да је дете копиле и да ће их обоје убити ? Јел би рекао : "сама си бирала" и окренуо главу на другу страну,звиждућући,јер шта се то тебе тиче ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Као прво,можда вам грубо звучим,али хтео сам да потенцирам тај избор партнера,који је веома битан,јер сам сигуран,да није баш свако "полудео" у браку, и да се та агресивност одувек налазила у њему,а у браку је можда кулминирала...

Као друго, жена воли,чуј воли,обожава доминацију мушкарца,и редовно се залепи за мангупе,силеџије.

Кажете,свако може погрешити у одабиру...па нису то кола или патике,то је најважнија ствар у животу,неко ским треба да проведеш цео живот,и неко ко ће бити отац ваше деце!

И добро сад,кажете ,ето десило се,треба помоћи.

И сад почиње филозофирање,па није то тако,промениће се,куд ћу сад,шта ће рећи околина и,и и ...

Врати се родитељима,зови полицију,сигурна кућа...то су једина решења,ако не желиш бити вазда модра...

И још једна ствар, Меги смешно је са твоје позиције причати неком да има предрасуде,собзиром да се ти још ниси освестила,шта те је снашло...

И за крај,после се питајте,зашто момци отварају теме као што је:

"Зашто добри момци увек извисе" 

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ДА те питам: не знам да ли имаш рођену сестру, али рецимо да имаш, а може и мајка, и да ти дође и повери ти се да јој муж не да да ради, да јој контролише мобилни,да јој не да да се дружи, да комуницира са комшијама и пријатељима, да кад иде улицом сме само да гледа на доле, да не сме да се осмехне нити да комуницира са било којим другим мушкарцем, да некад добије и шамар или још веће батине - шта би јој ти рекао ? Јел би те болело или би рекао : " Сама си бирала, па сад трпи " ?

А да на помен развода од таквог насилника та иста сестра крене да га брани и прича како се они воле :((

Мене би болело што ми је сестра таква :((

se veoma često dešava da muž posle nekoliko godina braka prvi put ispolji nasilje da je godinama pre toga bio "normalan" i onda odjednom batine i maltretiranja razne vrste kako žene svoje tako i dece.Te žene su izabrale jedno,a posle par godina dobile drugo.Ljudi se menjaju,neki na žalost na gore nego što su bili.

Могу одговорно да потврдим да мушкарци умеју и те како да сакрију своје насилничке склоности.

А тада се жена нађе у небраном грожђу и заиста,помоћ јој је неопходна.

Међу људима има убица које никад нису убиле,лопова који никад нису украли и лажљиваца који говоре сушту истину.

Link to comment
Подели на овим сајтовима



Могу одговорно да потврдим да мушкарци умеју и те како да сакрију своје насилничке склоности.
А тада се жена нађе у небраном грожђу и заиста,помоћ јој је неопходна.

Mogu i ja odgovorno to isto da potvrdim.Ne pišem ništa tek da bi nešto napisala.Ovakve stvari sam viđala mnogo puta.
“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

И још једна ствар, Меги смешно је са твоје позиције причати неком да има предрасуде,собзиром да се ти још ниси освестила,шта те је снашло...

:cheesy: о чему ти то ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И још једна ствар, Меги смешно је са твоје позиције причати неком да има предрасуде,собзиром да се ти још ниси освестила,шта те је снашло...

stadaradim о чему ти то ?

Како о чему, мајка две бебе, разведена, какав осећај ,резон,размишљање може имати,кад су у питању мушкарци?!

И опрости,није ми намера да те ту сад нешто шиканирам и прозивам, него хтедох рећи  ,да просто ти ниси у стању донети било какав закључак,ал хладне главе...

Јел сад јасније?

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како о чему, мајка две бебе, разведена, какав осећај ,резон,размишљање може имати,кад су у питању мушкарци?!

И опрости,није ми намера да те ту сад нешто шиканирам и прозивам, него хтедох рећи  ,да просто ти ниси у стању донети било какав закључак,ал хладне главе...

Јел сад јасније?

stadaradim

извини, али "дижем руке" од разговора са тобом  0102_laugh

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја да ми је видјети каква ли ће бити ова Зоскетова снаша? немој да сутра буде ко се задњи  stadaradim...

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zoske,i  pri izboru partnera kao i u svemu u životu,možemo da pogrešimo i ta greška može da nas košta mnogo čega,do pakla da nas odvede,ali to ne znači da osobe(  ženi i deci  jer su oni najčešće žrtve nasilja) ne treba razumeti,pomoći im da izađu iz toga kruga nasilja jer su eto Bože moj,pogrešile,pa uta ta neka trpe,ko im je kriv.Nekad kad čitam šta napišeš deluje mi sve tako besećajno,lišeno emocij,a znam da nisi takav.Znam da nisi.Osim toga već sam napisala da se veoma često dešava da muž posle nekoliko godina braka prvi put ispolji nasilje da je godinama pre toga bio "normalan" i onda odjednom batine i maltretiranja razne vrste kako žene svoje tako i dece.Te žene su izabrale jedno,a posle par godina dobile drugo.Ljudi se menjaju,neki na žalost na gore nego što su bili.

Могу одговорно да потврдим да мушкарци умеју и те како да сакрију своје насилничке склоности.

А тада се жена нађе у небраном грожђу и заиста,помоћ јој је неопходна.

Mogu i ja odgovorno to isto da potvrdim.Ne pišem ništa tek da bi nešto napisala.Ovakve stvari sam viđala mnogo puta.

Партнер се бира у послу, у пљчки, у трговини, у плесу, у пењању на неки врх...жена треба да бира мужа.

Строго бих законски санкционисао све насилнике над женама, и онда им омогућио присуп свештенику док издржавају казну. Но додао бих пар ствари:

1.Жена ако тражи "везу" а не мужа, па то резултира "мужем", јер је све почело преко кревета - страдаће и она и муж, на овај или онј начин. Треба знати да је мушкарац јачи физички, и да је бијес, по учењу Отаца, демон бијеса онај који следује демону блуда!

Наравно ово не оправдава насиље, ништа га не оправдава посебно над нејачимод себе.

2. Свуда се шепури тез "на овим просторима", али још се нису нашле, не дао Бог, искасапљене жене "на овимпросторима", а "на оним" (којим?) јесу. На "оним" просторима се, рецимо Швеђанке сматрају за мале феминистичке богиње, али толико има насиља над њима да то Српкиња не може да појми. Зашто има? Јер је блуд био оно што је иницирало везу.

Они имају нешто што се ЗВАНИЧНО противи браку, а то је тзв. "sambo" (од ријечи samman=zajedno, i rijeöi bo=боравити). То је законита ванбрачна веза. Када питаш Шведу: Кколико имаш дјеце? Каже, рецимо ,троје. Питаш га: Колико сте дуго у браку? Каже: Нисмо ми у браку, ми живимо "заједно" или "sambo", већ 15 г.

И упркосс свим хитним бројевима, свим "кућама за збрињавање" жена од насилника...не да има насиља, него је то тортура. Брачна заједница готово да не постоји. "Sambo" се треира пред законом као брак, али није брак. Дакле имаш привилегије брчне, али немаш проблеме развода. Сад какво је стање? Па такво да је 40так посто Швеђанки на антидепресивима; да су до 50те имала скоро свака по 5-6 "sambo", и да живот заврше у неком дому, и да их нека ћерка из Бог те пита одакле: Шпаније, или УСА посјети једном годишње. Загрли, ако је уопште препозна, и донесе неки поклончић који баби и не треба нити га региструје.

Ви сами тражите везу са темом.

3. Мој ђед ниједан, никада није подигао тон на бабу ни једну. Један је сијао лук, баба била болсна и гледа кроз прозор, а он је све пита: Баба, оћул мало гушће (саи лук)?

То су све феминистичка гледања и немају благе везе са хришћанством. Насиље је у првом реду последица "парава" које жена има, а која разжењују жену, и последица БЛУДА, којему слиједи бијес. Дакле НЕљубави.

4. Знате и ви, знамо сви, да је маси мушкараца жена буквално разорила живот. Није га била, није ништа, него је радила шт аје хтјела. Дакле то насиље јесте и болесно и треба га санкционисати. Али кад се прича о њему, а користити термине "веза", "тамо негдје" и сл. Све је то последица преузимања оних моралних норми од "тамо негдје". Тамо негдје један жабар, Италијан, само гледа шта ће да повали, и мама му кува риучак. Отиди код Наполитанца па види то "тамо негдје". То је робиња! Нема да зуцне.

5. Србима је Св. Павле и свакоме нормалном ријешио проблем брака. Сада се попадије дигле, када су ушле у брак па тужују епископе Синоду. Што си се удавала за попа? И човјек губи чин ради њеног хира. "Има право".

Тамо гдје се тјер право нема љубави. Жена нормална, ако има хрићанске побуде и ако не тражи "партнера" него мужа, и то хришћанског мужа, наћиће га.

Е зато имамо данас стање какво имамо: само тјерајмо право. Па ко ти је крив што си ишла з аманијака? Како каже Јован "испитујте духове". Најскупља ствар под сунцем је блуд, једна од најскупљих. Сви ми тражимо љубав, сви. И није проблем, еће нас Бог спржити сад ако имамо предбрачни однос, али ЗНА Св. Павле шт априча, зна ПОСЛЕДИЦЕ тога, Ми мислимо да ј ето тада љубав, али како будепосле.

Двоје "изгорели" у кревету, ма оће да душе укрсте, икако заврши? Мрзе се, мрзе се до бола се мрзе.

Опет је прича само о СТАЊУ: он њу туче! треба га у затвор одмах! Нека ради за државу нешто, дај му попа ако оће да прича са њим, и нека се унормали ако може. АЛИ, шта је узрок свему.

И сад жене гледајући ТВ контају шпанац је па неки анђео. како није.Како није. Нема ту "тамо" и "овдје". проблем жене у србији што ако има проблем са мужем нема куда да бјежи. Ђе ће мученица ако јој стари нема пара. Куд ће јер и заједница једва крпи крај са крајем, а куд ћеш сам са дјецом још?

Наравно да треба да се помаже од друштва. Али причајмо о узроцима свега. А узроци су "везе", "партнер" и наравно и побожној Српкињи Шпанац блудник са лицемјерним осмјехом је калуп мушкарца. Све је то последица прихватање нехришћанских нормо, губљење идентитеа, отпадање од вјере, не поштовањ Божјих закона...и на крају "ђе су ти очи биле"?

Ко је најглснији у томе? Па онај ко је жртва тога наравно, али он никада неће да каже да је и сам допринио томе на овај или онај начин.

Марија Магдалена, заривши свој поглед у Христа,примила је благодат и постала од блуднице "калуђерица" (владика данило), па што моју бабу није нико тукао? На страну сва дјеца и унучад, ђед њен је њен ђед!

Данас имамо све скрнављено, и имамо дјецу идоле! Дијете идол, мали бог!Сав свијет око њега. Каже волим. Па волиш али како волиш. Тако и "везе". Ђе су ти очи биле.

Што не причате о насиљу жена? Тема је насиље у породици! Ја зна два свештеника која су изгубила чин због жена. ШТА је тек шире?

И треба санкционисати то физичко насиље и з аосуду је. Али има и горег...мнооого горег.

Читај шта Св. григорије савјетује женама, или шта Златоуст савјетује мужевима (обрнуто при избору жене).

И не само блуд и "везе" (има наравно манијака, болесника увијек било) али нема трпљења, ни мало. Он нема она нема.Па се "пали ватра", бијес на бијес, док шамари не крену,а послије готово.

Мој ђед када се оженио прича како му је савјетовао јеан старина: Каже, немој Богом да се играш, да би руку дигао на њу, када је једном подигнеш, увијек ћеш ј еподизати. Сад како су то стари људи знали, нит су читали Павла, нит ишта. Људи ние бити хришћанин (а сви смо слаби) догматичар, треба у живом животу мало да се трпи. Мнга насиља настају од "долијевања уља на ватру", а ватра је била упањена мнооого прије брака, још у "вези" и "везама".

Мене су посрамиле, буквално, неколико НЕкрштених дјевојака, другарица, јер везе о хришћанству немају, а живе хришћанскије од моје бабе у овим искушењима. Има у свему онога "нашла врећа закрпу".

СРБИ ИЗУМИРУ БЛУДНИЧЕЋИ

"Узљубите љубав, младићи и девојке, за љубав прикладни; али право и незазорно, да младићство и девство не повредите, којим се природа наша Божанској присаједињује, да Божанство не узнегодује".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...