Jump to content

Свештеник Ненад Илић: текстови и интервјуи

Оцени ову тему


Препоручена порука

@@obi-wan,

 

Skolovani gospodine, nemam volju da se prepirem sa vama. Verujte u sta hocete, ali nemojte druge da ubedjujete da su pravoslavna udruzenja validan izraz pravoslavnog predanja. Ako nadjete ovde http://khazarzar.skeptik.net/pgm/PG_Migne/ bilo sta o pravoslavnim udruzenjima, ja cu prepisati citavo svoje imanje vama. Nadjite jednu recenicu i dobicete 2 traktora i 15 lanaca zemlje. Necete je naci, jer je nema...

Der Hölle Rache kocht in meinem Herzen

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 315
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Значи ово је уместо попова.

Од попова тренутно не можете да сазнате све што вас интересује, дођите код нас и за цирка толико и толико, ми вам стојимо на услузи уместо вашег парохијског свештеника.

Мислим да би Црква требала да даје овакве одговоре, али на жалост један део слабо то ради, али сам и против оваквог приступа. Некако ми је замењено и да не би изгледало превише да раде црквеног (да се мешају у посао свештеника), нагласак је на животном, али је у ствари црквено.

 

У сваком случају им желим успеха и да ме демантују кроз напредак. Ђакон Ненад се доказао на многим пољима и пројектима, па тако и ово може да буде успешно.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@obi-wan,

 

Skolovani gospodine, nemam volju da se prepirem sa vama. Verujte u sta hocete, ali nemojte druge da ubedjujete da su pravoslavna udruzenja validan izraz pravoslavnog predanja. Ako nadjete ovde http://khazarzar.skeptik.net/pgm/PG_Migne/ bilo sta o pravoslavnim udruzenjima, ja cu prepisati citavo svoje imanje vama. Nadjite jednu recenicu i dobicete 2 traktora i 15 lanaca zemlje. Necete je naci, jer je nema...

 

U tim spisima nema jos kojecega, pa je to ipak deo Predanja.

 

I ovo ti je nekako mrsav argument. Evo, video si sta je o. djakon napisao kao objasnjenje. Zar na taj tekstic nemas bas nikakav jasan i konkretan komentar, onako sa obrazlozenjem, da svako moze da procita i razume?

 

`Ajde daj bilo sta, da mozemo bar nesto od tebe da procitamo.

 

Ni ja nisam tvrdio da je ovo sad neko novo otkrovenje, ali da je sveze i za sad solidno, to jeste.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni je prva asocijacija kad sam pogledao naslove teme bila "Duhovna aristokratija", nadam se da se nece pretvoriti u to :)

(izvinjavam se na spamu)

 

I ja se nadam.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ионица и

 

Pitam se hoće li polaznici ovog čuda dobiti i kakvu diplomu, čisto onako da imaju ćage da su spremni da izađu u svijet? :)))

Без изворне очигледности Ничег нема самобитности ни слободе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

ЦЕНОВНИК УСЛУГА КОЈЕ ПРУЖА ΑΩ КЛУБ

Месечна чланарина

20 € 

Програми радионица и тренинга (10 радионица и 5-10 тренинга)

270 € (промотивна цена, до јесени)

Летњи програм радионица и тренинга Копаоник+Београд

580 € 

Индивидуална саветовања са инструкторима клуба, скајпом и у личном сусрету, по сату

40 € 

Напомена: Постоји могућност посебних договора у вези са конкретним личним потребама и ситуацијама.

 
 
 

 

 

Inace, meni ovo npr. izgleda kao jedna vrlo zanimljiva mogucnost za uhlebljenje veroucitelja koji su nezaposleni.

Em mogu i da zarade ponesto, em su do kraja korisni u onom u cemu su se ucili.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace, meni ovo npr. izgleda kao jedna vrlo zanimljiva mogucnost za uhlebljenje veroucitelja koji su nezaposleni.

Em mogu i da zarade ponesto, em su do kraja korisni u onom u cemu su se ucili.

Да л` да конкуришемо :)))

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace, meni ovo npr. izgleda kao jedna vrlo zanimljiva mogucnost za uhlebljenje veroucitelja koji su nezaposleni. Em mogu i da zarade ponesto, em su do kraja korisni u onom u cemu su se ucili.

 

Pa za te pare mogu i sami da završe teologiju i dobiju 2 u 1, em su s Bogom na ti, em mogu da prodaju priču 40 evra po satu, spašeni u svakom slučaju :)  

Без изворне очигледности Ничег нема самобитности ни слободе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vladika Nikolaj nije bas neki primer, jer je on radio mnoge neobicne stvari.

 

To sto je " drugaciji" ili neuobicajen.... ne umanjuje mu kvalitet....

  • Волим 1

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa za te pare mogu i sami da završe teologiju i dobiju 2 u 1, em su s Bogom na ti, em mogu da prodaju priču 40 evra po satu, spašeni u svakom slučaju :)  

 

E, ali zaboravljas koliko vremena bi morali da investiraju. A vreme je novac, tako bar kazu Englezi.

A ovako nemaju obavezu, idu koliko im se ide, uce koliko im se uci.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E, ali zaboravljas koliko vremena bi morali da investiraju. A vreme je novac, tako bar kazu Englezi...

 

Ma znao sam ja da u tom zecu leži grm, nego nisam znao da se na kopaoniku fronesis može poručiti uz ćevape :)))  

Без изворне очигледности Ничег нема самобитности ни слободе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мсм, ова акција као одговор на разноразне тренинге, радионице и методе, а што је отац ђакон и поменуо у образложењу, то је негде ОК. Засигурно да је ово нешто ново, што нема утемељења у нашој православној традицији, али ако се освренмо на ђаконов рад још од "Искона", све његове акције су биле авангарда, те тако и ово...

 

Да не буде да ја сада нешто "бушкам" стваљањем ценовника, то је оно што мени лично смета. Ђакон додуше очекује укључивање спонзора који би цену девалвирали и на концу укинули и то је лепо. Међутим, за све недоумице које можда имамо, а гледе свог литургијског и живота уопште, ако смо активни чланови Цркве, требало би да имамо свог парохијског свештеника или духовника... Ту је и Пастирски саветодавни центар (ако још увек функционише). Ово можда као "опомена" да неко и нешто у Цркви не функционише и не ради добро и довољно на пастирском делању... Али ипак, та цена, без обзира на све, највише ми "боде очи" и барем ја тако схватам, у најперверзнијем смислу, ако сте хришћанин и имате проблеме а хтели сте да се обратите неком од тма "метода", обратите се нама. Имамо тим билдинг на Копу за цца 600 евра... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Међутим, за све недоумице које можда имамо, а гледе свог литургијског и живота уопште, ако смо активни чланови Цркве, требало би да имамо свог парохијског свештеника или духовника...

 

Ovo je vrlo, vrlo problematican deo.

 

Kanonski - da, apsolutno i bez ostatka bi moralo da bude tako.

Prakticno - situacija je uglavnom na granici horora, barem ovde u mojoj sredini. I pastirski, i strucno, i opstekulturoloski.

 

Zato mi ovakav jedan projekat izgleda OK za moment u kome je nastao. Naravno, sa izuzetkom cene.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Али ипак, та цена, без обзира на све, највише ми "боде очи" и барем ја тако схватам,

Za badava dobiste za badava i dajte.... 1324_womens 

Ne kapiram kakve su to radionice i treninzi? Ozbilno sta rade, treniraju smirenje? i za to im dovitljiva grupa uzme 240e...plati i ne ropci... :D  

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...