Jump to content

Вишедетне породице

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 6 минута, Срђан Шијакињић рече

и друштво у целини.

E pa to šta je bolje za društvo u celini?

Društvo u celini ne mora zakonom da ti ograničava kao u Kini broj dece na 1, dovoljno je da te finansijski uslovi.

Trenutno je Srbija realno na 1 i svako dalje dete je podvig a za neke več i nepromišljenost.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 628
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

E pa to šta je bolje za društvo u celini?

Društvo u celini ne mora zakonom da ti ograničava kao i Kini broj dece na 1, dovoljno je da te finansijski uslovi.

Trenutno je Srbija realno na 1 i svako dalje dete je podvig a za neke več i nepromišljenost.

Ако ме питаш овако необавезно да ти кажем на прву лопту, мислим да је тренутно за Србију ипак боље да свака породица има макар троје или четворо деце, јер не видим да као друштво можемо напредовати толико да компензујемо чињеницу да старимо, одумиремо и исељавамо се. Иако можда некоме звучи застарело, ја верујем да је наш национални интерес да нас има што више.

  • Волим 1

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да нисмо претрпели демографску катастрофу у првој половини ХХ века, верујем да бисмо били у сваком смислу у много бољој позицији, и ми и народи око нас.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

E pa to šta je bolje za društvo u celini?

Društvo u celini ne mora zakonom da ti ograničava kao u Kini broj dece na 1, dovoljno je da te finansijski uslovi.

Trenutno je Srbija realno na 1 i svako dalje dete je podvig a za neke več i nepromišljenost.

Morate nešto poduzeti jer prijeti kolaps...dobar primjer su Crnogorci , daju ženama koje žele mirovinu sa 3 i više djece.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Срђан Шијакињић рече

Ако ме питаш овако необавезно да ти кажем на прву лопту, мислим да је тренутно за Србију ипак боље да свака породица има макар троје или четворо деце, јер не видим да као друштво можемо напредовати толико да компензујемо чињеницу да старимо, одумиремо и исељавамо се. Иако можда некоме звучи застарело, ја верујем да је наш национални интерес да нас има што више.

Kenjam se na nacionalni interes, al se slazem da treb podstici vece radjanja, da se nesto pokrene makar na lokalnom i individualnom nivou.

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Срђан Шијакињић рече

Ако ме питаш овако необавезно да ти кажем на прву лопту, мислим да је тренутно за Србију ипак боље да свака породица има макар троје или четворо деце, јер не видим да као друштво можемо напредовати толико да компензујемо чињеницу да старимо, одумиремо и исељавамо се. Иако можда некоме звучи застарело, ја верујем да је наш национални интерес да нас има што више.

I ja ću na prvu loptu i još samo da razjasnim da je to naše lično mišljenje i za druge neobavezno.

Ne toliko po brojnosti i odumiranju, već zbog duševnog zdravlja svih ljudi ja jesam za porodice sa više dece i mislim da je svakakozdravije veselije i bogatije u kući kad imaš više tih malih i nevinih duša sa kojima učestvuješ u svim bogatstvima života.

I mislim da je onako planski i državnički kao i u nekom nacionalnom kontekstu loš način da se ukaže porodicama za tu lepotu porodica koji imaju više dece, već se treba bazirati na ljubavi koja prouzrokuju duhovno zdravlje i srećniji život čoveka koji se odluči i ima više dece.

Pa ako se to prepozna na način na koji ja subjektivno prepoznajem onda će i samo društvo napraviti sistem koji će to omogućiti svakom članu društva.

Ovako planski hladno proračunljivo matematički je za mene loš pristup iako znam da to nije tvoja namera da se ne razumemo pogrešno.

Dakle mislim da su višedetne porodice zdravije za društvo u celini.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, kopitar рече

Kako znaš da ne može..vrlo je jednostavno peto pa šesto.:cheesy3:

Па и није. Деца расту и онда једу као одрасли. И онда се трошкови за храну повећају вишеструко. Што је у реду кад ти храна није већ 90% прихода, а остало комуналије, а тако већини у Србији које знам.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, sqny рече

Kenjam se na nacionalni interes, al se slazem da treb podstici vece radjanjs, da se nesto pokrene makar na lokalnom i individualnom nivou.

Жао ми је када год видим да се паметним људима огадило све што има везе са националним... Претпостављам да је неко крив и за то. Када нпр. неки енглески или француски господин каже да би умро за традиције Круне односно идеале Републике, то код многих оставља скроз другачији утисак него када се говори о српском патриотизму. Постоје нажалост разлози и за то, а постоје и одговорни...

На која побољшања на локалу и личном плану мислиш?

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Paradoksologija рече

Па и није. Деца расту и онда једу као одрасли. И онда се трошкови за храну повећају вишеструко. Што је у реду кад ти храна није већ 90% прихода, а остало комуналије, а тако већини у Србији које знам.

Imaš neku pomoć.. dječji doplaci itd

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Срђан Шијакињић рече

На која побољшања на локалу и личном плану мислиш?

Prosto zelis vise dece, jer deca daju smisao, tebe menjanju, jedini pravi nacin da odrastes i da nisi visi centar sveta.

Navcija sa tim veze nema, i kao motiv baca ruznu senku na tu plemenitu teznju.

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, kopitar рече

Imaš neku pomoć.. dječji doplaci itd

Imaš malo pomoći ali u tome i jeste problem kad vidiš recimo ljude koji rade kampanju protiv bilo kakve pomoći višedetnim porodicama svesno ili nesvesno.

Država je u stanju kakvo je stanje duha građana koji čine tu državu a duh građana nije spreman da rađa niti ih neko potstiče na to.

  • Волим 1

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Natasa. рече

Ne mora niko da te podstiče na rađanje, dovoljno da te ne sapliće.

Dobro za to saplitanje jesi u pravu ali sa druge strane ajde onda da  jedni druge ne bodrimo i ne podstičemo za lepe stvari koje život pruža, jer nadam se da se slažemo da su deca divna stvar koju život može da pruži samom čoveku.

  • Волим 1

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Dobro za to saplitanje jesi u pravu ali sa druge strane ajde onda da  jedni druge ne bodrimo i ne podstičemo za lepe stvari koje život pruža, jer nadam se da se slažemo da su deca divna stvar koju život može da pruži samom čoveku.

Super, ali za početak da te ne sapliće. Podsticaj je već viši evolutivni nivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...