Jump to content

Вишедетне породице

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 30 минута, Justin Waters рече

Ima veze s temom zato si osudio one koji planiraju djecu nasuprot onima koji potpuno bez promisljanja radjaju djecu i poslije onda mole za pomoc i u sve to ukljucio Boga i da je to sve casno i blagosloveno. I ja ti onda navedem jedan primjer, jako gadan da ako Bog ima veze sa time da li ce se djeca radjati, onda nesto ne stima jer Bog bira pogresne ljude kome ce dati tu djecu...Ako pak to da neka djeca se rode u porodicama u kojim pate kao paklu uredu onda je uredu i planiranje porodice, cak sta vise spram toga se cini kao uzviseno djelo. 

То изгледа тако из хоризонталне, овоземљске перспективе. Кад спустиш Бога у наш простор, онда је дефинитивно Бог неки гадан, не баш пријатан тип :). А ако би прво схватили да се ипак Бог налази на некој другој висини, у некој другој перспективи, равни, и да постоји нешто изван наше перспективе, да постоји вечан живот, онда из те перспективе, ваљда можемо да схватамо да није баш све тако, како нама изгледа.

Што се тиче патње деце, она пате подједнако и у планираним, и у непланираним породицама, пате подједнако и у материјалном благостању, и у сиромаштву. Често они који планирају породицу имају мање љубави од оних који не планирају.

А Бог се за све пита, хтео ти то да признаш, или не. Веровао ти у то, или не веровао.

А рађање, стварање живота, је место где Бог најнепосредније делује. Сваки човек је један свемир, чудо над чудима, божији син у перспективи, био он планирано, или непланирано дете, било да се одгаји у сиромашној или богатој породици, или без породице...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 628
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 18 часа, Sasa Vojvoda рече

Ја бих неке бановао са форума.

Можда би неко и тебе.

Исто право има колико и ти :) 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

О, како јасна и како страшна поука за оне који имају много богатства, и не деле га сиротињи; или много мудрости, и држе је закључану у себи као у гробу; или много ма какве добре и корисне способности, и не показују је ником; или велику власт, и не штите бедне и потиштене; или велико име и славу, и не и једним зраком неће да обасјају оне који су у тами!

Чини ми се да се на неки начин, једним дјелом одговор налази у "Тумачење светог Николаја Охридског и Жичког, Јеванђеље о талантима".

Одговор и схватање ситуације крије се и у начину нашег живота, да ли смо индивидуалци или људи заједнице, да ли смо сами себи довољни или имамо осјећај за потребе других. Када би сви имали осјећај за потребе других и као такви се удружили било би мање патње.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хоћеш да кажеш да је безобразно и дрско од њих да поступају на такав начин и да Отац Небески и Син Његов и Дух Свети исто тако гледају на те људе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кажем да у сваком односу постоје две стране, двосмеран је. И од сваке стране се очекује да буде одговорна и коректна, да би однос био добар. Постоје услови, не може од једне стране да се очекује нешто безусловно, а да друга буде неодговорна.

 

Зато ако желиш да други имају осећај за твоје потребе прво мораш да сам будеш одговоран и трудиш се да живиш у оквиру својих могућности. Ако си неодговоран с којим правом онда очекујеш разумевање од других?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Grizzly Adams рече

Кажем да у сваком односу постоје две стране, двосмерни су. И од сваке стране се очекује да буде одговорна и коректна, да би однос био добар. Постоје услови, не може од једне стране да се очекује нешто безусловно, а да друга буде неодговорна.

Зато ако желиш да други имају осећај за твоје потребе прво мораш да сам будеш одговоран и трудиш се да живиш у оквиру својих могућности. Ако си неодговоран с којим правом онда очекујеш разумевање од других?

О чему ти причаш? Ево, искрено, не разумем те уопште... Овде није реч о односима у кућном савету или на радном месту или односима између два субјекта који се уређују некаквим споразумом или уговором.

Иза твојих речи се крије нешто што ја видим као прикривени страх од сопственог сиромаштва. Имам такве људе у свом окружењу. И веома су усамљени. Не због тога што не дају своје новце, већ зато што им је стилска комода вреднија од људи. Мени је то тужан поглед на живот. Новац те везује, не ослобађа те, та слобода коју имаш када поседујеш новац који толико цениш да га стављаш као тежи тас наспрам човека, та слобода је, по мени, веома дискутабилна. И не, односи не морају да буду двосмерни. Могу да буду кружни, од мене ка теби од тебе ка неком трећем, и тако у круг. Зашто тражиш да ти се нешто да пре него што и сам даш? Зато што рачунаш. Бројиш. А то је све осим слободе.

Не лепи тако лако људима етикету да су неодговорни. Откуд ти то знаш? Сео си са њима, причао, видео, упознао њихове прилике?

То што ти причаш је политичко врдање. Нешто слично је изрекао и Вучић, о одговорности, социјалним давањима и сиромашним грађанима Србије.

Поштујем што не желиш да дајеш. Твоје паре, твоје право. Али не разумем твоју "кампању" против давања. Како то тебе лично угрожава?

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Grizzly Adams рече

бесплатну психоанализу

их, психоанализа... важи...

ОК, и ти си један од оних који се љуте када им се каже, док им је сасвим ОК да говоре другима. Добро је знати.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја теби ништа лично нисам рекао, писао сам о теми. Кад неко каже своје мишљење о теми крајње је некоректно да кренеш неку своју псеудоанализу његове личности и мотива. Ако имаш нешто о теми, изволи. Саговорник није тема.

Мада је то изгледа за 50% човечанства изузетно тешко да разумеју.


Sent from my iPad using Tapatalk

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko nerazumevanja...

Aman niko ne prica o kolicima od koliko stotina evra, ali itekako se treba pricati o odgovornosti u situaciji gde ljudi bez krova nad glavom, mokrog cvora, kanalizacije, struje i vode, ikakvih izgleda za ikakva primanja izrode desetoro dece. I naravno da treba pomoci ali mozda pre edukacijom.

i niko ne govori o svim onim situacijama u kojima se desi da se neko razboli, il umre hranioc porodice i sve tome slicno sto jeste zivot. Ali itekako ima porodica u kojima se ni ne razmislja ni o cemu. Rađati decu, a zivis u raspadnutih tri zida, bez struje vode, bez icega...pa majku mu stani pogledaj oko sebe.

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Увек је било и оних који дају и оних којима се даје, ту нема ничег чудног. Ал зашто је ружно или харам да се каже да си неодговоран ако изродиш десеторо деце а онда тражиш да ту децу превалиш на друге, и још се љутиш ако не могу/не желе да дају теби.

Да не помињем одређену популацију у Србији која ту силну децу касније и не пази него их пусте на улицу, па та деца поред финансијског проблема, постану и другачији проблеми овог друштва кад порасту.

Са друге стране, ко год има довољно снаге, воље и средстава за што више деце, подржавам максимално. Деца су пре свега одговорност.

Што рекоше у оном филму, деца се праве главом а не оним што има свака будала.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Јелена011 рече

Koliko nerazumevanja...

Aman niko ne prica o kolicima od koliko stotina evra, ali itekako se treba pricati o odgovornosti u situaciji gde ljudi bez krova nad glavom, mokrog cvora, kanalizacije, struje i vode, ikakvih izgleda za ikakva primanja izrode desetoro dece. I naravno da treba pomoci ali mozda pre edukacijom.

i niko ne govori o svim onim situacijama u kojima se desi da se neko razboli, il umre hranioc porodice i sve tome slicno sto jeste zivot. Ali itekako ima porodica u kojima se ni ne razmislja ni o cemu. Rađati decu, a zivis u raspadnutih tri zida, bez struje vode, bez icega...pa majku mu stani pogledaj oko sebe.

To sve znamo , ko spada u tu skupinu " neodgovornih" njima se i onako ne može puno pomoći. Ne treba u njima tražiti neka opravdanja za odgovorne vjernike kad ne žele više od jednog djeteta.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...